Skocz do zawartości

deviantart.com opinie.


Kamiiru

Recommended Posts

Siemka, mam do was małe pytanie odnoście serwisu deviantart.com .

Co o nim sądzicie i czy warto się na nim zarejestrować. :squee:

Pytam ponieważ , mam bloga na Tumblr ale jest "martwy" i nie za bardzo się sprawdził a zależy mi na komentarzach, opiniach typu np "popraw głowę

lub nogi" i radach jak można to poprawić ewentualnie jakiś poradnik i przede wszystkim aby moje arty obejrzały światło dzienne.

Ogólnie o wasze opinie na temat tego serwisu. :portalface:

Z góry dziękuje. :TaTds:

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza

Ma to swoje plusy i minusy.

Plusy: można dostawać opinie pomagające rysować lepiej i zachowywać to co już dobre, promować swoje prace, jak uda ci się stworzyć dobry dizajn dla czegokolwiek, to możesz nawet zarobić trochę grosza i ogółem jest sympatycznie.

Minusy: gimbaza wszędzie, ludzie najwięcej uwagi zwracają na byle co jeśli tylko odpowiada ich zainteresowaniom, więc albo rysujesz pod publikę i jesteś popularny w mniej lub bardziej zasłużony sposób, albo rysujesz co chcesz i prawdopodobnie masz mniej ludzi obserwujących twój profil. No ale z tym różnie bywa. No i jeszcze jak już raz przez dłuższy czas będziesz stosować jeden styl a potem zechcesz się przerzucić na inny, to ludzie ci będą marudzić strasznie, bo rzadko się zdarza, ze takie zmiany im pasują. Chyba że będziesz zmieniał styl bardzo stopniowo.

  • +1 1
Link do komentarza

Słuchałem 2 dni temu audycje radia Yay na temat Funarów i Ficków i polecali ten serwis, co prawda jest też FGE ale mówili ze tam straszna gimbaza siedzi. I są tzw kółaka wzajemnej adoracji, a żeby się czegoś nauczyć to trzeba trochę krytyki i rad  od strony lepszych. Co prawda dla mnie rysowanie jest tylko zabawą i nie wiąże z tym żadnych planów itp. ewentualnie  na jakiś komiks się szarpane  Ale jak coś się robi to trzeba robi to dobrze.

Link do komentarza


co prawda jest też FGE ale mówili ze tam straszna gimbaza siedzi.


A czy kiedykolwiek ktokolwiek powiedział, że na jakiejś polskiej nie polskiej stronie/forum nie siedzi gimbaza?

 


I są tzw kółaka wzajemnej adoracji

 

To nie znaczy, że dA jest do dupy. Ja łamię obie powyższe zasady - mam 14 lat, nie udzielam się w żadnym gronie wzajemnej adoracji i jakoś żyje. Od 3 lat.

 


a żeby się czegoś nauczyć to trzeba trochę krytyki i rad  od strony lepszych


Szczerze? Nie ważne jak dobry masz poziom prac, jaki staż, ile lat i co sobą reprezentujesz - aby otrzymać konstruktywną krytykę potrzebne jest premium i włączenie "Request Critique" dla wybranego obrazka. A to i nie zawsze, bo jak przyjdzie Ci jakieś spasione amerykańskie dziecko co ma skilla w używaniu baz i Painta to gunwo z tego masz.
Chcesz konstruktywnej krytyki? To nie idź na dA.
Ja sama wyłączam komentarze bo jedyne co otrzymuję to "awesome" "beautiful" "pretty" "cute".

 


o prawda dla mnie rysowanie jest tylko zabawą i nie wiąże z tym żadnych planów itp. ewentualnie  na jakiś komiks się szarpane

 

Nie zrozum mnie źle, ale Twoje umiejętności rysownicze to inwalida i zanim zaczniesz tworzyć komiks czy coś innego "na poważnie" to musisz jeszcze dużo poćwiczyć.

Link do komentarza

Ja tam na poprzednim koncie dostawałam sporo dobrych rad i krytyki od zwykłych komentatorów choć fakt- trafiają się rzadko.

Btw. nie demotywuj człowieka. Była taka dziewczyna tam, co na początku 2006 biadoliła jak to fatalnie rysuje w porównaniu do mnie, a potem tyle ćwiczyła i cały czas rysowała, że w ciągu 1,5 roku z zera wyszła na epicką rysowniczkę. Zaczęła na patyczkotych kotkach, a skończyła na pół realistycznych rysunkach. Morał z tego taki, ze trening czyni mistrza, szczególnie w kwestii rysowania.

Link do komentarza


Btw. nie demotywuj człowieka. Była taka dziewczyna tam, co na początku 2006 biadoliła jak to fatalnie rysuje w porównaniu do mnie, a potem tyle ćwiczyła i cały czas rysowała, że w ciągu 1,5 roku z zera wyszła na epicką rysowniczkę. Zaczęła na patyczkotych kotkach, a skończyła na pół realistycznych rysunkach. Morał z tego taki, ze trening czyni mistrza, szczególnie w kwestii rysowania.


Pokaż mi gdzie go zdemotywowałam. Jestem szczera, a Ty mi nie zarzucaj czegoś czego nie zrobiłam :rdwild:
Link do komentarza

Nie zrozum mnie źle, ale Twoje umiejętności rysownicze to inwalida i zanim zaczniesz tworzyć komiks czy coś innego "na poważnie" to musisz jeszcze dużo poćwiczyć.

 

 

 

Właśnie dla tego teraz nie robię tego, wiem że jeszcze do ideału mi daleko , chociaż moje rysunki są coraz lepsze.. Po za  tym, jedynie do czego ja u siebie w ogolę mogę się przyczepić to nogi i głowa, a nad tym ciągle pracuje. Co do szyj i tułowia to musi być OK poniewaz rysuje według siatki, wiec ciężko jest to zepsuć.Natomiast jedynym mim tzw "grzeszkiem" jest jak nie wiem jak technicznie narysować dany element to korzystam z gotowych rysunków przyglądam się im i staram się zrobić identycznie jak na odnośniku, Po za tym jak bym ci pokazał mój pierwszy rys a ostatnie to dzień do nocy heh :fluttershy4:

Ale i tak dziękuje za opinie jutro założę konto.

 

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza

Mam dA, on najbardziej służy mi do wstawiania prac, do tego go polecam szczególnie. Jeśli zaś chodzi o jakieś rady co poprawić itd to dA jakoś tak średnio się nadaje, tam jest ogólnie taka dziwna zasada ,że komentarze pisze się głównie pozytywne, a jeżeli komuś się nie podoba to pracę zostawia się nie skomentowaną i wsio. Raz na jakiś czas może się i ktoś trafi kto oceni w całości pracę, no ale przeważnie jest tak jak mówię. Chyba, że wyraźnie podkreślisz w komenarzu obrazka,że zależy ci o ocenie co jest ok, a co poprawoć.

Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Mam na DA konto od 2007 roku i mogę ci w 100% polecić tę stronę. W sumie to jest jedno z nielicznych miejsc w internecie, które idealnie nadaje się do tej twórczości.

Jednak jak już kiedyś pisałem, dobrym pomysłem byłoby znalezienie sobie na tej stronie znajomego, a najlepiej kilku, którzy by komentowali twoje prace. W przeciwnym razie istnieją nikłe szanse, że zyskasz publikę.

I tak, jest tam zalew ludzi, których lepiej byłoby nigdy nie spotkać. Ich da się jednak ominąć. Większym problemem, jak już wcześniej Turoń napisał, jest znalezienie kogoś, kto by przedstawił rzetelną krytykę. Może jeden na stu nie oleje komentarzy i napisze coś innego niż "fajny obrazek".

Pomimo tych wad, warto jest jednak spróbować. A jeżeli się nie uda, to zawsze możesz spróbować z innymi stronami, jak digart.pl

Link do komentarza

Z tym znajomymi to masz rację ,ciągle nawiązuje nowe znajomości. Na DA już mam jedną osobę która już od dłuższego czasu rysuje , dostałem od niej parę poradników , po za tym mogę liczyć na jej radę jak mogę coś poprawić itp. Do tego zapisałem się do grupy Polish Brones.

Takich znajomości szukam także na fandomie. Choć podkreślam że rysownie to dla mnie bardziej zabawa i sposób na wyciszenie niż jakieś tam plany.

A szukam krytyki o po prostu chcę się tego w miarę dobrze nauczyć . A w przyszłości kto wie może wyjdzie z tego coś więcej. :fluttershy4:

Teraz np ćwiczę czarno- białe szkice (głownie cieniowanie ołówkiem).

Jak na razie to jestem w miarę zadowolony, ponieważ rysuje niecały miesiąc ,a już moja Twi przypomina już tą z serialu, więc jakiś progres jest. :twilight2:

Do tego jak zobaczyłem moje stare szkice z gimnazjum z plastyki , a te z MLP to dzień do nocy. Z beztalencia na w miarę dobrze rysującą osobę.

Link do komentarza

@pierwszy post Kamila

DA cieszy się sporą renomą w profesjonalnym półświatku i z reguły jest to główny powód ogólnie pojętego "jarania" się stronką i traktowania posiadania własnego DEVianta jako 20% bonus do fajności. Generalnie nie masz co liczyć na konstruktywne opinie pod swoimi pracami dopóki nie wyrobisz sobie nazwiska jak na przykład Lauren Faust. Choć wtedy opinie też nie są konstruktywne tylko schlebiające.

 

Jeżeli zależy Ci na promocji i krytyce własnych prac to chyba najlepiej byłoby Ci założyć własny wątek w odpowiednim temacie na forum i tam je umieszczać.

 

Jeżeli zaś potrzebujesz po prostu własnego miejsca w sieci na umieszczanie swoich rzeczy to Google Drive oferuje Ci 15 GB za free.

Edytowano przez Trickster
Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Do konstruktywnych opinii zazwyczaj nalezą krytyki, a żeby móc taką od kogoś dostać trzeba mieć premium. Jeśli zaś chodzi o to czy twoje prace zostaną zauważone... hmm... na stronie głównej w zakładce "nowe" (a raczej w kategorii) na pewno ktoś je zauważy.

Pole na krytyki, to po prostu gadżet, nic więcej. Jeżeli komuś zależy na wystawieniu krytyki, to nie widzę przeszkód w zamieszczeniu jej w komentarzach.

Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Nie sądzisz, że łatwiej jest napisać krytykę jeśli możesz dawać gwiazdki XD

Nie widzę problemu, aby na koniec tekstu napisać ilość punktów w danej skali.

Link do komentarza

Z tymi opiniami to jak do tej pory z tego co widzę , wychodzi na to że macie rację . Ponieważ jak do tond najlepszym miejscem do pokazania się i jakiś porad od waszej strony jest to Forum , za co wam dziękuję . Jak na razie na DA jestem na dwóch grupach "Polish Bronies" i " MyLittlePony- Polska", z tym że jak do tej pory komentarzy brak.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza

Nie no .....bez urazy ,ale nie dziw się ,że ktoś nie komentuje ochoczo z własnej woli Twoich prac ...skoro one praktycznie nic konkretnego nie prezentują.

Kucyk stojący i nic nierobiący konkretnego....niestety na DA jest multum takich prac i wszyscy to ignorują, bo strona jest tym po prostu przepełniona.  

 

Jeżeli Ci zależy na opinii...przykro mi sam musisz się stać aktywnym komentatorem i sam powinieneś wyrazić swoja opinię na temat innego obrazka.

Prosta zasada chcesz komentarzy ...sam komentuj innych...pewnie Ci się jacyś odwdzięczą. 

Edytowano przez OttonandPooky
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...