Skocz do zawartości

Celestia ginie na końcu [Oneshot][Dark]


Recommended Posts

Bardzo krótkie grimdarkowe opowiadanie na temat mojego snu. Pisałem z nudów, więc nie jest to jakieś wielkie dzieło sztuki. Nie będę go tu za długo opisywał gdyż opis tego opowiadania znajduje się nawet w samym google docs.

 

 

https://docs.google.com/document/d/1Ao0qB-vs-Av_qM5WDZua5jmyF2_7Zu9OyxZtEOKMIF0/edit?usp=sharing

 

 

Miłego czytania

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsze co się rzuca w oczy to idiotyczny tytuł, imho źle dobrany.

2.To ostrzeżenie na początku sprawia złe wrażenie. W końcu błędy ortograficzne same się podkreślają, również w Google docs.

3.Czcionka za mała.

4.Niesformatowany tekst- niewyjustowany, bękarty, wdowy, brak akapitów.

5.Za małe odstępy pomiędzy linijkami oddzielonymi enterem.

6.Alicorn, pisze się z małej litery...

7.Kropki w dialogach, w miejscach, w których być ich nie powinno.

8.Wyłączone komentarze.

9.Trochę zdań nielogicznych, patrz punkt 9.

10.Błędy!

11.Gore, o głębokości kałuży. Brak opisów przeżyć bohaterów, brak głębi psychologicznej. No i jest za krótkie. Napisz to od nowa, dodaj plany Twilight, jej przeżycia i odpowiedź na pytanie- dlaczego? No i więcej opisów Celly. Na razie to fanfik z gatunku "a poznęcam się nad kucykiem dla zabawy". Jeszcze ten krwawy bicz- co to w ogóle jest?!

12.Ocena niedostateczna, fanfik do poprawki, wówczas ocenię ponownie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością oświadczam że pomimo tego że wiem że te wszystkie punkty są poprawne to jak już powiedziałem, była to mała rzecz którą napisałem sobie od tak z nudów na podstawie snu który miałem (który wygląda podobnie) i wstawiłem to dla że tak powiem "lulzów". Dlatego raczej nie mam zamiaru jakoś szczególnie go pielęgnować. Co nie zmienia faktu że krytyka jest całkowicie uzasadniona.

(Co do krwistych batów i ultra-dźwięków, nie chciałem zbytnio modyfikować motywów które rzeczywiście występowały we śnie)

Edytowano przez Pan_eLka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o modyfikację, a o rozwinięcie :rdblink:. Opowiadanie nie może skupiać się jedynie na zmyśle wzroku. Książka to nie film i należy o tym pamiętać. A opowiadań "z nudów" lepiej nie pisać tak byle jak. Albo się dopracowuje, albo się nie pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to, ale jak powiedziałem, nie miałem i nie mam zbyt dużych ambicji jeśli chodzi o to opowiadanie. Lubie motyw złej Twilight ale napisałbym go całkowicie inaczej. Jak już mówiłem to było tylko coś co stworzyłem aby nie zapomnieć bardzo przyjemnego snu, a następnie wstawiłem w ramach że tak powiem "eksperymentu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem jedynom osobom, której się to podoba? Przyznaję, że trochę krótkie, ale na prawde fajne. Ja także lubie motyw złej Twi. Do opowiadania zwabił mnie właśnie tytół. Mam nadzieję na jakieś, nawet jeśli mam długo czekać, rozwinieńcie.

Edytowano przez Nessie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe, po prostu słabe.

Nawet nie chce mi się powtarzać tego, co napisała Cahan. Dodam do tego tylko, że zarówno grimdarku, jak i gore się tutaj nie czuje.

Zła Twilight? Okey, nie mam nic przeciwko, tylko może jakieś wyjaśnienie"czemu"?

Jeśli chcesz pisać gore, to najpierw przeczytaj coś więcej niż Cupcakes... Zdecydowanie więcej i oczywiście lepszych tekstów (o gorsze ciężko).

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie gore to być nie miało...

A samo pytanie, dlaczego zła Twilight? Prawda jest taka że sam nie wiem. Po prostu to mi się przyśniło.

Tylko jedna uwaga, proszę od razu nie przechodzić do wniosków na podstawie jednego mało ambitnego opowiadania.  Jestem dużym fanem grimdarku i przeczytałem o wiele więcej niż samo Cupcakes (którego aż tak bardzo nie lubie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pisać gore, to najpierw przeczytaj coś więcej niż Cupcakes...

Czy ja gdzieś kwalifikowałem Cupcakes jako grimdark?

Ok, może źle wywnioskowałem po opowiadaniu wiedzę autora o tego typu FF, jednak dla mnie stwarza ono wrażenie "pierwszyzny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ty Foley, ale Pan_eLka.
I zgadzam się- opowiadanie wygląda jak nieudane gore. Twi znęca się bez celu nad Celestią, co wygląda bardziej śmiesznie niż strasznie. 

Jestem dużym fanem grimdarku i przeczytałem o wiele więcej niż samo Cupcakes (którego aż tak bardzo nie lubie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dopisał do tego jakąś historie pewnie miało by to więcej sensu, ale szczerze, nigdy nie miałem żadnych chęci aby jakkolwiek to kontynuować. Miał być to krótki opis scenki wyciągniętej prosto z mego snu, i tym właśnie jest.

Edytowano przez Pan_eLka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie, że błedy powtórzeniowe, ortograficzne i interpunkcyjne są z nudów jest conajmniej dziwne. Skoro ci się nudziło, nie mogłeś poprawić błędów i sprawić aby tekst był czytelniejszy? Tymbardziej, że krótkie to i aż tyle czasu to chyba by nie zajęło? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś, ty chyba czegoś nie ogarniasz. Po uj wstawiasz coś tak beznadziejnego? Zachowaj swoje sny dla siebie, jeśli mają być opisane w tak tandetny sposób. Nie pokazuje się czegoś takiego. Po coś ty to wstawił? Multum błędów, sam wątek beznadziejny, opisy gore są... Żałosne. Taka moja opinia. Bardzo, bardzo słabe.

Nienawidzę, gdy ktoś robi coś takiego. A, coś mi się przyśniło, napiszę to byle jak i pochwalę się tym g*wnem tak po prostu, na forum. Dla jaj, niech zobaczą i wiedzą jakimi umiejętnościami dysponuję, huehue.

Przez takie opowiadania dochodzi się właśnie do pewnych wniosków i wyrabia się opinię na temat autora i nie wmawiaj mi, że jest inaczej. Nie będę tego ignorować i nie powiem "Okej, napisał takie krótkie dno, na pewno wszystkie inne jego dzieła są na miarę Fallut:Equestria, przegenialne!"

Odpowiedz mi, po co? Po co pokazujesz coś takiego? Masz świadomość, że będą "hejty", złe komentarze, ale mimo to zaśmiecasz forum. Eh, nie rozumiem. Popraw to, a jeśli nie masz ambicji to usuń. Tandetne gore, nad którym autor prawie w ogóle nie pracował jest płaskie i słabe, no przepraszam bardzo.

Czy jestem jedynom osobom, której się to podoba? Przyznaję, że trochę krótkie, ale na prawde fajne. Ja także lubie motyw złej Twi. Do opowiadania zwabił mnie właśnie tytół. Mam nadzieję na jakieś, nawet jeśli mam długo czekać, rozwinieńcie.

Tag, jesteś jednom osobom kturej na prawde podobał się tytół i fanfik.

Żałosne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nevermore, przez mój ogólny stan i sytuację nie mam zamiaru słodzić — i nie, w sumie nie przelewam na moje wypowiedzi humoru z życia codziennego. To poważnie nie było dobre. Dla mnie było to coś słabego, a jeżeli uraziłam kogokolwiek tymi jakże ostrymi i szczerymi słowami to naprawdę bardzo mi przykro. Dla niektórych coś jest słabe, dla innych bardzo słabe, a inni uważają owe coś za dno.

Nienawidzę gdy ktoś usprawiedliwia się i mówi, że pisane z nudów, że dla jaj — to w jakim celu to publikuje? Tym bardziej, gdy wie, że to coś jest słabe, polecą "hejty". Jeszcze ktoś taki dodaje, żeby nie oceniać surowo, co wszystkiemu zaprzecza — publikujesz, by pokazać innym i wystawić to do oceny, a potem piszesz, żeby nie oceniali bo "dla jaj". I to najbardziej mnie tu denerwuje. (Nie mówię, że to wszystko dotyczy tego fanfica, a jednak w większości za takiego go uważam.) Nie wiem, chce się pochwalić umiejętnościami i lenistwem, przez które fic jest tak tandetny i niedopracowany? No proszę cię...

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram KreeoLe. Rozumiem, że jak ktoś napisze, że to jego pierwszy fanfic czy coś takiego, ok można przymnkąć oko. Ale jeśli coś jest "dla jaj" i takie tam, to wcale nie trzeba się hamować w wydawaniu opinii.

A już w szczególnie w tym dziale takie "kwiatki" powinny być surowo oceniane, bo psują renomę wszystkim innym opowiadaniom. I potem ludzie mówią, że gore to głupie, bo tylko bezrozumna rzeźnia...

Edytowano przez Foley
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zgadzam się z Foley'em i KreeoLe. Nie wstawia się aż tak niedopracowanych tekstów, bo to psuje opinię i autorowi, i wszystkim fanfikom tego typu. Nic dziwnego, że później ludzie uważają, że każde gore jest jak "Cupcakes", albo jeszcze gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrubionym tekstem, poprzedzającym treść samego fica, sprawiłeś, że nie mam zamiaru tego czytać. Dlaczego? Bo nieważne, jak długi jest tekst - z szacunku do czytelnika powinno się takie rzeczy poprawiać. I tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...