Skocz do zawartości

Los PonyVille (Opowiadanie) [Normal]


Doguś :D

Recommended Posts

Wprowadzenie

Witam czytelników tego opowiadania, które jest moim pierwszym jakie pokazałem na tle bardziej publicznym niż ja :D To tak zacznijmy od tego, że ja pisze jeszcze to opowiadanie i będzie na bieżąco ten temat aktualizowany.
Nie chce wam zdradzić fabuły całego mojego opowiadania, ale powiem jedno :
będą nowe postacie :D Będą też małe i duże kucyki oraz ogiery :) Nowi wrogowie też będą, spoko :) Staram się trzymać gramatykę, składni itp. , ale to mój pierwszy taki debiut, a do tego jestem jeszcze młody, ale chcę się podzielić z wami moimi opowiadaniami. Więc to by było na tyle i spokojnie tutaj nie ma akapitów, ale w samym opowiadaniu (które będzie podzielone na rozdziały) będę się starał ich trzymać i je wstawiać. To na razie zostawiam was w nie wiedzy :) Teraz tylko czekajcie na Pierwszy Rozdział :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twilight że jest podobna do Magicdream, PinkiePie że do Smile, Rarity że do DJ Night, Apple Jack że do LuckyDog, Rainbow Dash że do Fast Lighting, a Fluttershy że do Butterfly" ~Tylu powtórzeń ja bym nawet nie wymyślił :D. Może tak by była poprawiona wersja: "Twilight że jest podobna do Magicdream, podobieństwem pinkie była Smile, natomiast Rarity DJ Night. AppleJack ucieszyła się ze swojego "sobowtóra", a rainbow dash była zadowolona z kogoś identycznego jak ona. Fluttershy uznała że ona i Butterfly są jak dwie krople wody." Ale bardzo dobrze zacząłeś jednak mogłeś nazwać to Prologiem a nie początkiem końca :) To już moje uszczypliwości, ale jednak muszę przyznać że trzymasz się zasad pisowni i dobrze Ci to idzie. Powodzenia przy tworzeniu drugiego rozdziału :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twilight że jest podobna do Magicdream, PinkiePie że do Smile, Rarity że do DJ Night, Apple Jack że do LuckyDog, Rainbow Dash że do Fast Lighting, a Fluttershy że do Butterfly"

~Tylu powtórzeń ja bym nawet nie wymyślił :D.

Może tak by była poprawiona wersja:

"Twilight że jest podobna do Magicdream, podobieństwem pinkie była Smile, natomiast Rarity DJ Night. AppleJack ucieszyła się ze swojego "sobowtóra", a rainbow dash była zadowolona z kogoś identycznego jak ona. Fluttershy uznała że ona i Butterfly są jak dwie krople wody."

Ale bardzo dobrze zacząłeś jednak mogłeś nazwać to Prologiem a nie początkiem końca :)

To już moje uszczypliwości, ale jednak muszę przyznać że trzymasz się zasad pisowni i dobrze Ci to idzie.

Powodzenia przy tworzeniu drugiego rozdziału :3

Dziękuje za poprawe i ją zastosuje, ale mi lepiej brzmi początek końca niż prolog ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabawię się w korektor i wskażę parę błędów. :P

Głównie to powtórzenia są:

PinkiePie robiła śmieszne, wiosennę żarty , Rarity robiła piękne suknie

robić = wykonywać, sporządzać

Kucyki nazywały się : Smile , LuckyDog. Pegazy nazywały się : Butterfly, Fast Lightning.

nazywać się = zwać się, mienić

czerwonej karocy ze błyszczącymi złoceniami. W niej mieściły się bardzo wygodne fotele i dwa okna przez które wpływało to karocy

karoca = kareta

Twilight podeszła pierwsza i przywitała się po kolei ze wszystkimi, a potem reszta.Każdy kucyk się przywitał.

Przywitać = powitać

osobą, palcem

Wiem że się czepiam, ale osobą?! Może kucykiem?

PALCEM? CO? Kopytem chyba...

I księżniczka wsiadła do karoty i pojechała w dal.

I herbatka zakończyła się wieczorem, i wtedy już każdy szedł spać

Na początku zdania nie ma "i"

Twilight, PinkiePie, Rarity, AppleJack, Rainbow Dash i Fluttershy zauważyły , że są podobne do nowych. Twilight że jest podobna do Magicdream, podobieństwem Pinkie była Smile, natomiast Rarity DJ Night. AppleJack ucieszyła się ze swojego "sobowtóra", czyli LuckyDog , a Rainbow Dash była zadowolona z kogoś identycznego jak ona, czyli Fast Lighting. Fluttershy uznała że ona i Butterfly są jak dwie krople wody.

Lepiej by było gdyby nie powtarzać imion głównych bohaterek lepiej Twilight = uczennica Celesti, Rarity = śnieżnobiały jednorożec, Rainbow = tęczowogrzywa klacz, itp. Warto też opisać z wyglądu przybyszów:

np. Fluttershy uznała że ona i jasnobeżowa klacz o jasnozielonej grzywie, Butterfly

Każdy był zachwycony, szczególnie Rarity jak zobaczyła te stroje!

Każdy był nimi zachwycony, szczególnie Rarity. (tamto źle brzmi ten koniec nie jest potrzebny.)

Zanim się rozpakowali to juz było późne popołudnie, ale i tak Twilight i inne zaprosiły nowych na herbatkę. Każdy został zaproszony, żeby się zapoznać.

Zanim się rozpakowali było późne popołudnie, jednak nie przeszkodziło to Twilight i jej koleżankow zaprosić nowych na herbatkę. Podkreślone zupełnie niepotrzebne.

AppleJack, PonyVille

Argh, całe słowo z tylko jedną małą literą!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabawię się w korektor i wskażę parę błędów. :P

Głównie to powtórzenia są:

robić = wykonywać, sporządzać

nazywać się = zwać się, mienić

karoca = kareta

Przywitać = powitać

Wiem że się czepiam, ale osobą?! Może kucykiem?

PALCEM? CO? Kopytem chyba...

Na początku zdania nie ma "i"

Lepiej by było gdyby nie powtarzać imion głównych bohaterek lepiej Twilight = uczennica Celesti, Rarity = śnieżnobiały jednorożec, Rainbow = tęczowogrzywa klacz, itp. Warto też opisać z wyglądu przybyszów:

np. Fluttershy uznała że ona i jasnobeżowa klacz o jasnozielonej grzywie, Butterfly

Każdy był nimi zachwycony, szczególnie Rarity. (tamto źle brzmi ten koniec nie jest potrzebny.)

Zanim się rozpakowali było późne popołudnie, jednak nie przeszkodziło to Twilight i jej koleżankow zaprosić nowych na herbatkę. Podkreślone zupełnie niepotrzebne.

Argh, całe słowo z tylko jedną małą literą!

dziękuje postaram się poprawić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Lepiej daj to do Google Docs, a list Twi wyśrodkuj normalnie, akapity dziwnie zrobione... nie przeczytałem tego jeszcze, więc tylko tyle na razie. Edit: zauważyłem jedną emotikonę w opowiadaniu. Na przyszłość: w opowiadaniach nie ma emotikon. Jedynie można np. dodać, że Celestia uśmiechnęła się po tych słowach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akapitów nie robi się kilometrowych. Wystarczy kliknąć raz "Tab" czy w edycji tekstu zaznaczyć dobrą opcję i masz idealny akapit.

Okej ale nie wiem jak skopiować dokument ten z GD żeby był dobrze widoczny na forum ;/ Jak go kopiuje to wszystko jest po lewej stronie i to bez akapitów ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...