Skocz do zawartości

Noworoczne BARDZO SPÓŹNIONE powitanie


Imeshovy

Recommended Posts

Kochani!

 

Nastał nowy rok, już 2014. Mamy ciche nadzieje, by był lepszy od poprzedniego. Każdny z nas na pewno ma jakieś postanowienia noworoczne. A to ktoś chce w końcu rzucić palenie, inny będzie chciał się poprawić w nauce, jeszcze ktoś zadeklaruje chcęć wyrobienia sobie prawa jazdy etc. Moje plany są troszke skromniejsze. Uznałem, że 160 post (wg licznika) powinien być wyjątkowy. O ile niektórzy mogą mnie już na forum kojarzyć, tak nie mogę przeboleć myśli, że pomimo tego, że moje konto gości na MLPPolska już od równych 5 miesięcy, to do chwili obecnej nie napisałem posta powitalnego    :rainderp: . Uznałem, że dzisiejszy dzień będzie idealny do nadrobienia zaległości.

 

Od czego by tu zacząć, hmm... :notsure: . Jak doskonale po lewej stronie ekranu widzicie - jestem Imesh ^^ . W życiu realnym zwą mnie też Marcinem. Niektórzy mogą się zastanawiać skąd ten wihajster wziął się jako mój nick. Odpowiedź jest prostsza, niż się spodziewacie. Są to po prostu moje inicjały. Troszkę przeinaczone - konkretnie ze względu na angielską wymowę. Dziwne? Wiem  :v . Ale już przywykłem do mojego nicka, raczej na zmiany się tu nie zapowiada.

 

Skąd pochodzę? To miejsce chyba najlepiej opisuje pewien suchar:

 

- W co najbardziej lubią bawić się dzieci w Zgierzu?

 

- W miasto

:lol:

 

Tak - Zgierz to tzw. duża wioska koło Łodzi. Nie ma tu w zasadzie nic ciekawego. Jest co prawda ładny kościół św. Katarzyny, stacja Nowa Gdynia, nasza maskota Jeż ze Zgierza ale i tak tu wieje ogromną nudą. Może to i nawet dobrze, rzadko tu można być świadkiem nieprzyjemnych wydarzeń. Pewnie dlatego kocham tę wieś.

 

Rok 2014 będzie dla mnie rokiem wyjątkowym. Dlaczego? Ponieważ przez pół roku po raz ostatni będę nastolatkiem i 10 maja skończę swoje "naście". Wiem, że są osoby starsze ode mnie na forum, ale i tak czasem czuję się tu strasznie staro :rainderp: .

 

Cóż Imesh porabia w życiu prywatnym? Obecnie pochłaniam wiedzę. Robię to będąc studentem (sarcasm mode ON) bardzo przyszłościowego kierunku jakim jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna, po której na pewno bez problemu znajdę pracę (sarcasm mode OFF). Myślę, że moim życiowym celem będzie stanie się dziennikarzem. Niektórzy pewnie powiedzą, że jestem niepoprawnym optymistą. Mają rację - dopóki człowiek ma cel, chęci i ambicję na jego osiągnięcie, to może nastąpić w przyszłości miła niespodzianka :x . Wierzę w to i mam nadzieję, że tak się stanie!

 

Jak to się stało, że Imesh zaczął oglądać kolorowe osiołki i ludzie na wieść o tym każą mu się puknąć w łeb... najlepiej patelnią lub kamieniem? (kopiuj-wklej z mojego profilu - bo dobrze opisałem)

 

Ano wszystko się zaczęło pewnego nudnego grudniowego wieczoru 2011 Anno Domini. Będąc coraz bardziej zdziwiony obecnością kolorowych kucyków dla małych dziewczynek w internetach (le tzw. era maratonów z trzema guru YT) doznałem szoku, kiedy na YT pojawił mi się w propozycjach odcinek My Little Pony: Friendship is Magic (konretnie "Applebuck Season" tłumaczenie Obsesyjna Ośmiornica). Odurzony wonią ciekawości odpalam odcinek, lecz nastąpiła katastrofa. Imeshowi po usłyszeniu piosenki tytułowej włączyła się "męska blokada", która spowodowała, że film został wyłączony. To były moje początki z kucykami . Później jednak powtórka z historii. Youtube i kolejny odcinek w proponowanych ("Secret Of My Excess", tłumaczenie Obsesyjna Ośmiornica). TYM RAZEM PRZEWIJAM OPENING i oglądam cały odcinek. Na widok creditsów stwierdzam "kurczę, fajne!". Trzy dni później Imesh ogląda wszystkie wtedy odcinki MLP i otwarcie stwierdza, że jego miesjce jest w psychiatryku. Dopóki nie odkrył ludzi, którzy również się fascynują kolorowymi osiołkami . Pierwszy kontakt z ludźmi z fandomu - styczeń 2013r. na blogu For Glorious Equestria, pierwszy meet - sierpień 2013r. w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Imesh bawi się przednio i już trwale wiąże się z fandomem. Jeśli ktoś chciałby mnie poznać osobiście, to mogę być obecny na łódzkim meecie jak coś.

 

Czy czymś się interesuję jeszcze poza MLP? Ostatnio po długiej przerwie zacząłem oglądać anime (zwane też przez niektórych "chińskimi bajkami"). Jestem fanem dobrej muzyki i kinomaniakiem. Mam cichą nadzieję, że moja praca będzie związana z filmem bądź z muzyką. Nie będę wtedy wstawał rano z myślą "K***a, znowu do roboty :forgiveme: ". Jestem też amatorem dobrego piwa.

 

To chyba by było na tyle. Mam nadzieję, że ktoś wchodząc na mojego posta doczytał do samego końca i uzna, że nie była to strata czasu. Ja tymczasem życzę miłego dnia i ściskam wszystkich ogromniastym hugiem! :hug2:

Edytowano przez Imesh
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nie tylko ja nie sypiam.

W sumie jak by nie myśleć z początkami miałem podobnie. Ale wciąż uważam że moje miejsce jest w psychiatryku i to nie z powodu kolorowych osiołków  :derptongue: .

No i takie podsumowanie. 

Czy jakiś polak (poza mną, próbowałem, podkreślam nie piłem próbowałem, kilku napoi procentowych i śmiało stwierdzam że to paskudztwo smakuje jak smar do roweru zmieszany z otynkowanym cynkiem w posypce z azbestu  :eww: )nie jest pasjonatom dobrego piwa? Chińskie bajki zawsze spoko.

:discohug: masz odhuguje się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nowa Gdynia

Zgierz i stacja Nowa Gdynia O.o

 

Cóż witam Cię (co mi innego pozostało? :D ).

 

Trochę czasu Ci zajęło napisanie tego posta :D

W sumie moja przygoda też zaczęła się od słów "co to kurna ma być?" i "czemu dorosły mężczyzna twierdzi, że podobają mu się piosenki z tego serialu?" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! O, Zgierz, byłam tam kiedyś. Bądź z nami najdłużej, jak się da i nieco spóźnione Szczęśliwego Nowego Roku  :fluttershy4:

 

Pomęczę cię trochę pytaniami, których będzie tylko pięć...  :crazy:  

 

1. Twój ulubiony kucyk z mane6?

2. Twój ulubiony kucyk drugoplanowy?

3. Twoja ulubiona księżniczka?

4. Twilight jako alicorn czy unicorn?

5. Który sezon uznajesz za najlepszy?

 

Odhuguje się  :hug:  I masz jeszcze babeczkę!  :muffin:

Edytowano przez Violett
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Was witam ^^.

 

 

Czy jakiś polak (poza mną, próbowałem, podkreślam nie piłem próbowałem, kilku napoi procentowych i śmiało stwierdzam że to paskudztwo smakuje jak smar do roweru zmieszany z otynkowanym cynkiem w posypce z azbestu  :eww: )nie jest pasjonatom dobrego piwa?

 

Z tym bym dyskutował. Ogólnie widuję małą liczbę osób, którzy wolą dołożyć kilka złotych więcej na porządne piwo pokroju Ciechana czy już bardziej wyrafinowanych marek typu Atak Chmielu. Imho dominują koncerniaki, które smakują dla mnie gorzej. Może nie aż tak, jak opisałeś, ale jest to smak dużo gorszy w jakości.

 

 

 

Zgierz i stacja Nowa Gdynia O.o

 

To świetnie pokazuje z jakim poważaniem traktuje się moją wioskę :rainderp: . Co z tego, że Zgierz ma 58 tys. mieszkańców, jak w każdych wiadomościach podaje się, że coś się stało w Zgierzu koło Łodzi. Tak samo tutaj. Dużo osób słysząc stacja Nowa Gdynia myśli, że to w Łodzi. Adres jednak wyraźnie mówi, że jest to Sosnowa 1 95-100 Zgierz ^^.

 

Witaj! O, Zgierz, byłam tam kiedyś. Bądź z nami najdłużej, jak się da i nieco spóźnione Szczęśliwego Nowego Roku  :fluttershy4:

 

Pomęczę cię trochę pytaniami, których będzie tylko pięć...  :crazy:  

 

1. Twój ulubiony kucyk z mane6?

2. Twój ulubiony kucyk drugoplanowy?

3. Twoja ulubiona księżniczka?

4. Twilight jako alicorn czy unicorn?

5. Który sezon uznajesz za najlepszy?

 

Odhuguje się  :hug:  I masz jeszcze babeczkę!  :muffin:

 

Sam gwałcę pytaniami nowoprzybyłych, więc głupio byłoby mi na nie nie odpowiedzieć:

 

1. Jest mi bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że nasze ulubienice z mane6 mają takie cechy, że nie sposób dla mnie darzyć ogromną sympatią tylko jedną bohaterkę. Twilight pokazuje nam jak ważna jest nauka i przyjaźń, Applejack jest przykładem uczciwości i ciężkiej pracy, Fluttershy naucza nas jak ważna jest troska o innych, Rarity jak sam jej element mówi ukazuje nam, że czasem trzeba komuś bezinteresownie pomóc i dzielić się z innymi, Rainbow Dash doskonale wie, że lojalność jest bardzo ważna, Pinkie Pie swoim charakterem wyraźnie nam ukazuje, że śmiech to zdrowie :D . Gdybym miał wybrać którąś z nich, będzie to chyba jednak żółty pegaz. I to tylko dlatego, że jest odzwierciedleniem mojego charakteru  :flutterblush: . Tak to wszystie darzę ogromną sympatią.

 

2. Tu już nie będzie problemów. Wystarczy spojrzeć na mój avatar :rainderp: . Sweetie Belle podbiła moje serce. Czemu akurat ona? Może dlatego, że jest to chyba najsłodsza istota jakie moje oczy dotąd widziały i na widok Sweetie chciałbym ją z całych sił przytulić ^^ . Możliwe też, że imho ex aquo z Pinkie Pie ma najzabawniejsze momenty w serialu (OH, COME ON!, 99 Buckets of Oats on the Wall czy Hush Now Quiet Now :x ). Podoba mi się też jej projekt. Lubuję się w kolorach fioletowych. To wszystko ze sobą połączone sprawiło, że Sweetie Belle stała się moim ulubionym kucykiem.

 

3. Myślę, że nie błysnę oryginalnością jak napiszę że księżniczka Luna. "Luna Eclipsed" to jeden z moich ulubionych odcinków, świetnie pokazujący że pomimo różnic w świadomości można się odnaleźć w gronie innych. Luna była wtedy trochę zagubiona, ale szybko przywrócono ją na właściwe tory :) . Ale czemu jest to moja ulubiona księżniczka? Myślę, że jednym z powodów może być fakt, iż uwielbiam gwieździste noce. A patrząc na grzywę księżniczki właśnie mam takie skojarzenie :3 . Spodobała mi się jej zdolność wchodzenia do snów innych. Ciekawe, czy była świadkiem pewnych pikantnych scen w głowach kucyków :rainderp: . Mam nadzieję, że w czwartym sezonie nie raz ją jeszcze zobaczymy.

 

4. Zdecydowanie wolałem jej jednorożcowy wygląd (wiem, dziwnie to brzmi :rainderp: ). Ktoś z tego co pamiętam na forum zauważył, że Twilight jako księżniczka stała się trochę... drętwa. Brakuje mi trochę tych momentów z jej przesadną dokładnością porównywaną do szwajcarskiego zegarka. No chyba że twórcy serialu szykują jakąś niespodziankę, i wreszcie się doczekam odcinka, w którym księżniczka Twilight wywoła u mnie uśmiech :) .

 

5. Tu będzie mi łatwiej odpowiedzieć na pytanie, gdyż z góry mogę już wykluczyć trochę rozczarowujący 3 sezon i będący jeszcze w emisji 4 sezon. Najlepszy dla mnie będzie jednak 2 sezon. To od niego zaczęła się u mnie przygoda z MLP i fandomem i najmilej go wspominam (zwłaszcza ten moment, kiedy po raz pierwszy przemówiła Derpy ^^). Niemniej jednak uważam, że 1 sezon nie jest dużo gorszy od drugiego, lecz fakt, że "Secret of my Excess" był moim pierwszym odcinkiem, który w całości obejrzałem sprawił, że to sezon MLP:FiM uwieczniony numerem dugim będzie dla mnie lepszym od pierwszego.

 

Dziękuję za babeczkę ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawe co by było gdybym też zrobiła taki temat xd

Pytania, bo mogę :x

1.Ulubione anime?
2.Jakie kraje chciałabyś zwiedzić?
3.Co sądzisz o Skandynawii?
4.Lubisz Maskonury?
5.Jaki język uważasz za najtrudniejszy?
6.Ulubiony kuc drugoplanowy?
7.Jak Ci się żyje na forum? x3
Þakka ykkur fyrir svörin og hafa gaman :3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tavi :x


 

 

Pytania, bo mogę :x

1.Ulubione anime?
2.Jakie kraje chciałabyś zwiedzić?
3.Co sądzisz o Skandynawii?
4.Lubisz Maskonury?
5.Jaki język uważasz za najtrudniejszy?
6.Ulubiony kuc drugoplanowy?
7.Jak Ci się żyje na forum? x3
Þakka ykkur fyrir svörin og hafa gaman :3

 

 

1. Hmm... :notsure: . Chociaż wróciłem do anime, to oglądam je wyrywkowo. Bardzo miło wspominam Neon Genesis Evangelion, Higurashi no naku koro ni, Elfen Lied i oczywiście Dragon Balla :rainderp: . W kategorii "naj" będzie to jednak Fullmetal Alchemist. Kiedy było ono swego czasu puszczane na Hyperze, to jako młody człowiek z zapartm tchem oglądałem poczynania Edwarda i Alphonse :3 . A kiedy ostatnio sobie obejrzałem pierwszy odcinek i usłyszałem piosenkę openingową, to dosłownie łezka mi się w oku pojawiła. Jak zaliczę sesję, to muszę w końcu zrobić sobie sesję... z anime :rariderp: .

 

2. Gdybym mógł, to zwiedziłbym cały świat. Każdy kraj skrywa w sobie jakąś ciekawostkę, którą warto zobaczyć. Na pewno chciałbym zwiedzić Islandię, która podobno posiada prawdziwe cuda stworzone przez Matkę Naturę, przy okazji w Reykjavíku zjeść najlepszego hot-doga świata :rainderp: . Bardzo chciałbym też zawitać do Japonii, gdyż fascynuje mnie tradycja tego kraju i chciałbym zobaczyć jak się żyje w Kraju Kwitnącej Wiśni. Fascynują mnie też kraje rozmiarów mikroskopijnych pokroju San Marino czy Andorry. Zastanawia mnie mentalność ich mieszkańców - czy rzeczywiście się czują obywatelami tych państw.

 

3. Kraje skandynawskie kojarzą mi się przede wszystkim z cudownym krajobrazem pod postacią fjordów i... blondynami (ach, te stereotypy :rainderp: ). Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zawitać do wujaszka, który od kilku lat pracuje w Oslo. Zawsze mi przywoził stąd Melkesjokolade (najlepsza czekolada świata! :lunaderp: ). Ciekawią mnie kraje skandynawskie i mam nadzieję, że kiedyś któryś odwiedzę ^^. Zwłaszcza, że przecież w Finlandii ma się odbyć Crystal Fair, który się dobrze zapowiada.

 

4. Niestety nie było mi dane zobaczyć na własne oczy maskonura. Zdjęcia jednak mi pokazują, że są to piękne ptaki. Więc można powiedzieć, że je lubię :D .

 

5. Nie wiem. Chyba obstawiłbym język węgierski. Bardzo długie wyrazy, dziwna wymowa, podobno 21 przypadków - to chyba wystarczające powody. Nie bez powodu zwą język węgierski językiem końskim xD.

 

6. Wystarczy spojrzeć na avatar i zobaczyć, co wyżej napisałem odpowiadając na identyczne pytanie ^^ .

 

7. Nie narzekam. Powiedziałbym nawet, że poznałem tu naprawdę świetnych ludzi, których nawet poznałem osobiście w prawdziwym życiu na meetach i drugim My Little Konwencie :x . Raczej zadomowię się tu na baaaardzo długi czas (no chyba, że macie coś przeciwko temu  :flutterblush: ).

 

Napisałaś mi coś po islandzku. Gdybym był moim wujkiem, to zapytałbym się czy mnie czasem nie obrażasz :lol: . Niestety nie wiem co to zdanie znaczy, ale to miłe że przemówiłaś do mnie w tym języku :hug: .

 

Witaj Imeshu, baw sie dobrze na forum :hug: . Mam nadzieje, ze sie kiedys spotkamy :v

 

4 stycznia to chyba nie kiedyś ^^ . Witaj :hug3: .

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...