Skocz do zawartości

Digimon Masters Online


Panda Hippis

Recommended Posts

Hippis wrócił, misiaki <3

Znacie może taką bajkę/anime "Digimon"? 

 

No właśnie... Ja też nie.

 

Jednak ja staram się to nadrobić i poszukuję strony, na której obejrzę sobie całą serię od początku do końca, bo wydaje mi się, że naprawdę warto. Może jakiś starszy potwierdzi ^ ^ [Pliiis]

A teraz na poważnie. W związku z tym, że powoli wkraczam w strefę, o której nic nie wiem (czyt. anime), więc powoli i jeśli się da, to bezboleśnie wkroczyć w ten świat, zainteresowałem się "Digimonami". I dalej... Przez to zacząłem poszukiwać gier związanym z tym wytworem azjatyckiej sztuki gier opartych o to uniwersum. Jedyne co udało mi się znaleźć i co wydaje mi się, jest dosyć ciekawe, jest właśnie...


Digimon Masters Online

 

Jak się można domyślić gra MMORPG. Utrzymana w fajnym, trochę komiksowym stylu graficznym, co dodaje jej uroku. W końcu w grze, która opiera się o uniwersum z bajki dla dzieci nie dadzą chyba poważnej, hmm... "Vindictusowej" grafiki, bo to by było idiotyczne, nieprawdaż?

Ale wracając... Grafika jest dość komiksowa. Wykonanie gry już troszkę gorsze. Dialogi są w dymkach. Nasze odpowiedzi są czasem niezrozumiałe i dziwne, ale ważne, że działają. Teksty NPC... Jeśli słowo nie zmieści się całe w linijce można albo cały zbiór literek dać do kolejnego wersetu, albo w naszej polszczyźnie dać myślnik i kontynuować od nowej linijki. Tu też tak jest... Tylko, że bez myślnika, co czasem sprawia, że tekst jest trudny do odczytania. 

Świat również jak się wydaje na początku jest dosyć mały. Ja dopiero rozpocząłem zabawę, ale wydaje mi się, że płaszczyzna w której będziemy się poruszać jest ogromna, bo.... Prawdopodobnie będzie również świat cybernetyczny. Tak w grze, tak jak w anime, są dwa światy. Nasz - ludzi i tych Digimionów (skrót od Digital Monster - cybernetyczny potwór). 

Całą grę od innych MMO odróżnia to, że oprócz postaci, którą sobie wybieramy (nie ma modelu tworzenia postaci - 4 do wyboru i c**j), możemy wybrać sobie jednego z czterech oferowanych stworków.

 

1) Digimon z atrybutem ognia

2) Digimon z atrybutem wiatru

3) Digimon z atrybutem ziemi
4) Digimon z atrybutem.... Podobno Ninja

 

Wybaczcie, ale nie pamiętam imion... Trudne. Oczywiście my sterujemy naszym ludzkim avatarem, ale na wszelkie bitwy i inne takie wysyłamy naszego podopiecznego. "Wysyłamy" to może nie najlepsze słowo... Klikamy na wroga i Digimon go atakuje. Może to i mało, ale zawsze jakieś urozmaicenie zabawy. Co lepsze... Z wrogów wypadają jaja Digimonów, z których potem mogą wykluć się nowe stworki. Będziemy mogli nimi wtedy zastąpić naszego dotychczasowego kompana. Ale, ale... Każdego Digimon może ewoluować i stawać się lepszy! Więc czasem nie opłaca się zamieniać.

Uff... Znowu się rozpisałem. Nie wymieniłem chyba wszystkich innowacji w grze, ale nie mam już ani siły, ani wiedzy, by kontynuować. Co prawda z pobraniem gry mogą wystąpić pewne problemy, chociażby z zalogowaniem na stronę wydawcy (ja tak miałem, ale jest już ok) to gra działa bez zarzutu. 

 

Mój nick w grze: HippisPL
Nazwa Digimona: Verset
Serwer: Drugi od góry (coś na B.... chyba)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Digimony od pierwszej serii, na początku po włosku potem po niemiecku :D Aż sobie sprawdzę tą grę, a nuż okaże się że to coś ciekawego. A jak się w nią wgryzę, to zrobię tu poprawną notkę.

 

No, wiedziałem że coś mi nie pasuje - wydawcą jest AeriaGames - firma produkująca kilkanaście f2p z czego wszystkie mają opcję p2w(paytowin) :( Właśnie instaluję produkt, mam nadzieję że mikropłatności nie będą zbyt OP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...