Skocz do zawartości

Littlepip

Recommended Posts

W 2013 bilety kosztowały 69 euro a ceny na konwencie były wybitnie wysokie. Najwięcej informacji może udzielić Nightfallheart albo KochamChemie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Galacon sam w sobie jest wielkim wydarzeniem, więc cena biletów ani trochę mnie nie dziwi. A to z Canni to przesada. Dobra. Niedawno miała urodziny, ale i tak nie chciałabym płacić za oglądanie jakiegoś obrazka i za autografy, które i tak zostaną wyrzucone przez moje rodzeństwo do kosza na śmieci. W sumie to i tak można oglądać Galacon na Livestream'ie i to za darmo. :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i tak można oglądać Galacon na Livestream'ie i to za darmo. :v

Co innego obejrzeć na livestream, a co innego tam być.

 

Jak dla mnie, to nawet te tanie bilety są drogie, bo +/-250zł za najtańszy i to tylko wejściówka (dodać do tego inne koszty...), ale z drugiej strony cały czas mnie kusi żeby pojechać na jakiś większy konwent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opowiesz mi gdzie i kiedy? To byłoby już ciekawsze i nie wymuszałoby na czytelnikach zakupu, dojazdu... wizytę u terapeuty by się oszczędziło.

 

 
 

W zeszłym roku leciało na Ponyville Live. Wątpię, aby w tym roku było inaczej. Zaczynają trochę wcześniej i puszczają muzyczkę do czasu rozpoczęcia. No i tak przez 3 dni Galaconu.

http://www.livestream.com/PonyvilleLive

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Okay, minął miesiąc od ostatniego posta:

Na chwile obecną wybierają się może jakieś osoby posiadające na stanie samochód i zbierające ludzi by rozłożyć koszty za paliwo? Albo chociaż osoby które na miejscu chcą rozłożyć koszty za hotel (wspólny pokój)?

Moi Niemieccy znajomi powtarzają mi że ważne jest w miarę szybkie podjęcie decyzji i zabukowanie hotelu ze względu na to że bardzo szybko kurczą się wolne miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśredniony koszt hotelu za noc to 30€ przy przynajmniej 2 osobach. Spróbuję podsumować koszty:

64€ bilet wstępu na Galacon

~30€ za pokój w hotelu

~0-x€  na jedzenie (wytrwali i oszczędni nie jedzą)

Koszty podróży zależne:

~100€ w dwie strony busem, jeśli znajdzie się kierowca z samochodem to albo taniej albo się wyrówna.

 

Jaką sumę sugerowałbym uzbierać? Minimalne 200€ na wyjazd + ile kto chcę na konwentową zabawę i jedzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

No i po Galaconie... Było Zajebi$(!3 Dwa razy lepiej niż rok temu. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz czy byłem jedynym Brony z Polski?? Seryjnie nie spotkałem nikogo z Polski :-\. Ehhh ale luzik zrobiłem mnustwo zdjęć,zobaczyłem się wieloma wspaniałymi ludźmi. Pogadalem z Tombstonem,JayB,Shadyim,Janem oraz kilkoma innymi wspanialymi ludźmi, ale najlepsze było przekomarzanie się z M.A.Larson kto jest bardziej Awesome ja czy on.

Aukcja była fantastyczna,strałem się licytowac ale pod koniec mnie przebito -_-

Postaram się zrobić galerie i dodać link później,obecnie siedzę na lotnisku w Stuttgarcie i nie mam na to sily .Jeśli chcecie zobaczyć parę fotek zerknijcie na mojego tweeta @_tikeyx_

Ok to na tyle see ya.

Ps. BUTTONS MUM~!!!!! YEAAAHHHHH~!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jako że nie miałem duuuużo czasu(po wakacjach praca -.-\\) daje wam fotki jakie zrobiłem na Galaconie 2014. Nie są wspaniałe itd ale są :P 

Galeria jest podzielona na 2 dni. Day 1 ( czyli fotki stoisk, kilku paneli w tym Nicole i M.A. Larson jak i impreza pod wieczór) oraz Day 2 (zaspane broniacze wracaja na kona oraz wspaniała aukcja) 

 

Przepraszam tez za zdjęcia z imprezy jak i z panelu voice aktorów ( kiepskie światło i dym z dymiarki -.-.... ) No aaaaleeeee chyba nie są takie złe.

 

Day 1 and Day 2

https://www.dropbox.com/sh/epb3acu0euvszit/AAAubBL6cJxprgzDfdp79yepa

 

Oraz Bonus+

https://www.dropbox.com/sh/worvs41qpv5ro3w/AAB7lcePr3fYa1Ge_NzdNBzRa

 

Zdjęcia Bonus+ zostały wykonane telefonem, jest ich tylko kilka ale jest kilka fajnych ujęć .

 

PS. zdjęcia zostały zmniejszone do 1600 x 1200 wiec jeśli ktoś chce full rozmiar proszę do mnie napisać. 

Jeśli ktoś chciał by je wykorzystać gdzieś prosił bym też o kontakt w celu po informowania mnie co, jak, gdzie. 

 

To tyle miłego oglądania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są świetne!!!

 

Miałeś wspaniałe wakacje. Żałuje, że nie umiem tak dobrze języka, abym wyjeżdżał na tak wspaniałe konwenty.

 

Podesłałeś te zdjęcia na FGE? Murowany efekt, że opublikują parę fotek.

 

Ale mniejsza...

 

Zobaczyć scenarzystów serialu na własne oczy  :fluttersad: Marzy mi się pojawić na czymś podobnym i pobrać od nich autograf, uścisnąć rękę. Matko, co bym za to dał...  :fluttercry2:

 

Galacon co roku jest super, rok temu był Piter New i Andrea, w tym M.A.Larson i Nicole. Ogolnie spoko z nich ludzie, można z nimi usiąść , pogadać o bzdetach , po wykłucać się itd :P To są zwykli ludzie, prawda sa super bo podkładaja głosy czy pisza scenariusz do MLP ale trzeba pamiętać ze to nadal tylko ludzie i sa normalni, nie jacyś tacy " co to ja nie jestem" oni nie gryza :D Np. Peter New jest spoko koleś , kiedy robiłem mu foty na Panelu gapił mi się cały czas na aparat pewnie myślał ( znowu ten polak >.>) https://www.dropbox.com/s/2mrn43xs6jurz2t/_DSC0397.JPG  . Goraco polecam Galacon 2015 ja na bank jade~! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za "żądza krwi" w tych jego oczach.  :crazytwi:

 

Byłeś tam jako jedyny polak? Trudno było ci się dogadać po angielsku/niemiecku/jakimś innym języku?

 

Wiesz łaziłem po całym konie i nie znalazłem żadnego polaka -.-... PODOBNO był jakiś koleś z łodzi ale tego nie wiem. So yeah, ale głównie czas spędziłem z kumplami z Niemiec (LastCookie, Waranto Wingbeat <-- spoko Dj , JayB <-- lepszy DJ ) Wiec się nie nudziłem . Pogadałem sobie z Jan, Shadim, Tombem (biedny Tomb dysk mu zaczoł nawalać podczas wiksy za duże drgania i wszystko zaczęło nawalać a co gorsza leciała piosenka Discorda xD, podbilem do niego pozniej i udało mi się go przekonać by kupił dysk SSD do lapka bo zwykły tależowy mu w końcu zdechnie)  i paroma innymi wiec ja osobiście bawiłem się świetnię a co do języka wystarczy ci sam angielski, no chyba ze trafiasz do baru z niemcami i się trochę spiją :D

 

Żądza krwi ?? ty weź zerknij na Shadiego https://www.dropbox.com/s/p07wqkup86vm7e1/IMG_428671700.JPG?m= lub na Jan'a  https://www.dropbox.com/s/wb1o0x9j4ei5l1h/_DSC0140.JPG?m=

Edytowano przez _TK_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że jacyś tacy nieufni, albo zdjęcie uchwyciło akurat ten dziwny moment.

 

A są nieufni wobec polaków? Nie wiem, niechętnie z tobą gadali, ponieważ jesteś w Polski... itp.

 

(nie wiem czy, przypadkiem nie robimy off'topu)

 

Nie traktowano mnie innaczej niz innych tylko dlatego ze bylem z polski ;D ogólnie M.A.Larson uznał ze jest to ciekawe bo nie poznał jeszcze żadnego Polaka wiec było spoko .

 

I chyba trochę już offtopujemy O.o...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem parę pytań na priva w sprawie kosztów itd Galacon'u wiec macie tu małe zestawienie , oczywiście ceny jak i przelicznik mogą się zmienić za rok. 

 

 

TRANSPORT 

Samolot =  w obie strony (najlepiej zamówić kilka miesiecy przed bo wychodzi taniej) = około 800/900zł

 

Bus+Pociąg = Polski Buss z Krakowa do Berlina 100zł + Pociag z Berlina do Stuttgartu + 130Euro + UBan (mały pociag lokalny) z Stuttgartu do Ludwigsburgu 3Euro , lacznie za pociagi ( około 560zł x2 bowiem w obie strony trza liczyc ) = 600/700zł x 2 

 

Ja osobiscie polecam Samolot wychodzi 2x taniej. 

 

BILETY 

Bilet Galacon = Naj tanszy 70 Euro = 295zł , 

Bizzam = 120 Euro = 505zł 

 

JEDZENIE

Jedzenie = około 50/100 Euro = 200/400zł wystarczy spokojnie na jedna osobę , ale tutaj warto zaznaczyć że bardziej opłaca sie jechac Uban'em do Stuttgartu bowiem dużo więcej restauracji niż w Ludwigsburgu. 

 

HOTELE

Hotel to zalezy czy blisko czy daleko og galakonu (nh okolo 1km) 

NH = (Fajny hotel zaraz za Dworcem) 58 Euro za nocleg a to minimum 3 noclegi (ale sa 2 łóżka ) = 174 euro = 730zł

Ibis = (nie chce mi wyswietlić >_>...)

Nestor = (fajny hotel zaraz obok conplacu) 287 Euro za 3 Noce = 1200zł

(podaje te ktore znam)

 

INNE WYDATKI

No i plus drobne około 100/150 Euro na zabawki z konwentu( pluszaki chodzą po minimum 120 euro) 

 

 

 

SUMA

 

Naj Taniej = SAMOLOT (700/800zł) + Uban (25zł) + HOTEL  NH (730zł) + JEDZENIE (200zł) + BILET GALACON (300zł) + DROBNE (400zł) 

 

RAZEM = 2455zł

-----------------------

Naj Drorzej = POLSKI BUSS (200zł) + POCIAG (1200zł) + Uban (25zł) + HOTEL Nestor (1200zł) + Bilet Bizzam (505zł) + DROBNE (500zł)

 

RAZEM = 3630zł

 

 

Oczywiscie można jeszcze innaczej NP

 

Transport = Auto w kilka osob 

Hotel NH = 2 osoby w jednym pokoju (sa podwójne łóżka)

Jedzenie (zakupy picia w sklepie za 1Euro + jedzenie bółek itd ze sklepu)

Bilet Galacon , no to juz sie nic nie obnizy

Plus kasa na zabawki

 

Tu moze wysjc około 800zł paliwo (opłaca sie w 4 osoby wiec na jedna 200zł)

(auto)200zł + (hotel)365zł+ (jedzenie)200zł+ (bilet gala)300zł + (drobne) 200zł = 1265zł

 

Czyli wychodzi 2 razy taniej dla grupy niż dla jednej osoby. Ale to już zależy od was. 

 
Mam nadzieje że nikogo nie wystraszyłem O.o ....
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak tak... Wiem że wygląda to strasznie ale warto !!! OFC ja podłem tak mniej więcej ile to wychodzi. W grupie na bank wyjdzie dużo taniej. Wiec nie Martwcie się na zapas.

Ps. Dostało mi się po łbie za tekst "drobne" czyli 500zl xD ale taka jest prawda to jest tylko 120euro. A pluszaki były naj tańsze po 160€. So ya dont hate me...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...