Skocz do zawartości

Fallout: Equestria - Crimson Tide [NZ][Crossover][Violence][Przygoda][Dark]


Recommended Posts

INDEX PAGE

 

 

Autor: Samir_Duran

Korekta i Pre-reading: Enter, Black Scroll (aka Neuroshimi)

 

Dawno, dawno temu, w magicznym Księstwie Equestrii, działo się źle. Chciwość i uprzedzenie zyskały posłuch, a Elementy Harmonii nie zdołały ponownie uratować krainy. Nastały ciemne wieki zagłady w magicznych płomieniach a potem świata pełnego promieniowania. Nie był to jednak koniec. Equestria przetrwała. Ostatnim bastionem przedwojennego państwa jest miasto Stalliongrad, perła południa, które nigdy nie przestało walczyć. Jego wrogowie są obcy, nowi, lecz Wojna, Wojna nigdy się nie zmienia.

 

fallout__equestria___crimson_tide__cover

 

Sparkplug jest młodą jednoróżką wychowującą się w Stajni 69. Na wskutek niesprzyjających okoliczności i nieziemskich praw Stajni, jej życie diametralnie zmienia swój bieg, zmuszając ją do stawienia czoła dzikim i nieokiełznanym Południowym Pustkowiom oraz cieniowi rzucanemu przez Stalliongrad. Osadzone osiem lat przed opuszczeniem Stajni 2 przez Littlepip.

 

0. Wprowadzenie

 

1. Pustkowie

 

2. Karmazynowy Przypływ

 

3. Wellsprings

4. Gladstone  

5. Złota Gwiazda 

6. Trottingham

7. Droga przez Pustkowia (wydano 24.03.2015)

8. Stalliongrad (wydano 10.12.2015)

9. Coldbrew (wydano 13.12.2016)

 

 

Rok 1:

10. Wiatry Zmian (Wydano 23.12.2017) (NOWY!  :rarity: )

 

Od Autora:

Minęło o wiele za wiele czasu odkąd pisałem swoje opowiadania. Jest to swoisty mój powrót do "zawodu" jak i noworoczne postanowienie, by wreszcie jakiś projekt dokończyć. Pragnę was ciepło zaprosić do zgłębiania przygód Sparkplug oraz innych mych kucyków i wielu gościnnych występów. Jestem ogromnym fanem zarówno oryginalnego Fallout'a jak i Fallout Equestrii i jego spin-offu, Project Horizons a także wielu innych jak MN7 czy Pink Eyes i Heroes, lecz mam własne pomysły i własne widzimisię, które, mam nadzieję, przypadnie wam do gustu. Zachęcam do komentarzy, krytyki(nawet tej nie zostawiającej na mnie suchej nitki, lecz rzetelnej) oraz sugestii w dziale komentarzy w samych plikach na Googledocs oraz tutaj.

Edytowano przez El Mutanto
Updejt
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawa adaptacja New Vegas :)

Dość obrazowo przedstawiłeś życie w Stajni 69, przez co bohaterowie wydają się być bardziej naturalni a ich zachowanie w pełni zrozumiałe.

Bynajmniej nie mamy do czynienia z kolejną pogromczynią Pustkowi typu Blackjack czy Littlepip co mnie osobiście cieszy.

.
Na razie tyle ode mnie, choć mam nadzieję na nieco bardziej rozwinięte opisy czy więcej smaczków typu Tajemnicza Klaczy które ucieszą fanów Fallouta :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do New Vegas... Tak, jest to moja ulubiona odsłona całej serii, na dobre i złe, ale poza zaczerpnięciem pomysłów stamtąd, Nie jest to bynajmniej interpretacja tamtej historii. Nie będzie chyba wielkim spoilerem gdy powiem, że Przypływ nie jest tutejszą iteracją Legionu Cezara. Czym natomiast jest, będziecie musieli się przekonać już czytając opowiadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z mojej strony najmocniej przepraszam za tak karygodne uchybienie regulaminowi. Nie zrobiłem tego jednak celowo i żaluję grzechu. Nie do końca zrozumiałem zasady "Gore".

 

 

Wiernych czytelników jednakże nadal zapraszam do komentowania opowiadania, krytyki oraz przede wszystkim: dobrej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dla mnie jest tu za mało krwi i mordoru. 

 

Jednak opis gałek ocznych eksplodujących po trafieniu to trochę za dużo jak dla działu ogólnego. A że MLN również nie ma ograniczonego dostępu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to opowiadanie się tu znalazło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Skoro już tu jestem, to zostawię komentarz.

 

Po trzech rozdziałach (+ prolog) mogę stwierdzić, że opowiadanie jest niezłe. Świat przedstawiony jest oddany przyzwoicie, opisy nie męczą, a bohaterowie drugoplanowi są ciekawi. Główne potknięcia to ciągle jęcząca, a przez to denerwująca główna bohaterka i zaklęcie zatrzymania (czy tam spowolnienia) czasu - imo opis jego działania za bardzo przypomina mechanikę gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 6 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...