Skocz do zawartości

Nowa powłoka Systemu Windows - Simplify


MiXer

Recommended Posts

Witam!
Otóż informuję was drodzy użytkownicy, iż zacząłem pisać własną powłokę do windowsa, ponieważ Aero mi się znudziło a modern UI czasami mnie wk...doprowadza do szału...
Otóż projekt nazywa się simplify, i na początku miał być to taki program a'la powiadomienia na androidzie tylko miały się pojawiać w formie bąbelków, takich dymków informacyjnych typu: Odtwarzane, pogoda, nowe wiadomość obrazek na dziś i coś w ten deseń, ale stwierdziłem że nie będzie pasować do stylu Windowsa dlatego napisze coś podobnego.
powłoka będzie działać jak KDE for Windows.
Będzie zastępować Explorer.
Będzie wyglądać mniej więcej tak(grafikiem dobrym nie jestem :P ):
http://fotoo.pl/show.php?img=691663_srodowisko.jpg.html
Proszę o jakieś podpowiedzi,
pozdro
MiXer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisze jeśli chcesz możesz pomóc :)
Gg:49598522
Skype : ja.to.mixer

Jeśli chodzi o plany to trzeba napisać:

  • dll pod JS żeby współpracował z c#
  • wymyślić szkielet SApp-ów(takich lekkich aplikacji w HTML, JS,CSS.Będzie pod nie api ^^)
  • Menu
  • sposób na pokazywanie okien windowsa nad powłoką(czyli trzeba zmienić właściwości procesu, aby wyglądał dla windowsa jak Explorer.
  • Notify(fizyka poruszania się tych dymków)
  • Api Notify(żeby SAppy miały dostęp do Notify)
  • podstawowe aplikacje (mail, odtwarzacz, przeglądarka(myślę nad upiększonym Autostrade)
  • Sam frame s-appów to będzie po prostu webbrowser.
  • Menedżer okien(zamknięte, otwarte, itp.)
  • i oczywiście Sklep z s-appami (nasze źródło zarobku ;) )
Edytowano przez MiXer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo czym się mogę zająć mixsiu ( :P ):

-Grafiki

-Upiększona Autostrade (działam już nad wersją z Awesomium Engine tyle że zmieniam nazwę na ChunkBrowser)

Czyli mogę zająć się apkami niezależnymi za bardzo od powłoki. Ty wrzucisz tylko coś do ich uruchamiania :) I jestem lekko poirytowany. JS to jeden z niewielu języków których DLL'ki nie są kompatybilne z VB :( Większość innych (C#, C++ etc. Są )

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...