Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Fighting is Magic


Gość

Recommended Posts

Można wiedzieć, co się dzieje z naszą bijatyką, co o niej wiadomo itp.? Bo strasznie się nią zainteresowałem, i ten rok wydaje się niepokojący, nic konkretnego nie znalazłem, np. informacji o dacie wydania, postaciach, F2P czy do kupienia itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Aż dziwne że jeszcze nikt nie wstawił tego filmiku, zwłaszcza że według niego premiera już za 2 dni

http://www.youtube.com/watch?v=KUpuqFRZG10

Ja czekam z niecierpliwością na wreszcie grywalną Fluttershy i Rainbow Dash :P

A zmiany w menu i dodanie pauzy też na +

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że jeszcze nikt nie wstawił tego filmiku, zwłaszcza że według niego premiera już za 2 dni

http://www.youtube.com/watch?v=KUpuqFRZG10

Ja czekam z niecierpliwością na wreszcie grywalną Fluttershy i Rainbow Dash :P

A zmiany w menu i dodanie pauzy też na +

Wiedziałem! Wiedziałem, że Fighting is Magic nie umarło. Ale i tak powątpiewam czy wyjdzie, równie dobrze może to być jakiś fanmade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już dostępna ta wersja, więc jak ją ściągnę i przerobię, dam ocenę co do balansu i reszty.

 

[edit] A więc pograłem trochę i już zauważyłem parę zmian

 

1) RD ma całkiem inny jak dotąd styl związany z chwytami w powietrzu i kombosami z nimi

2) Kozlowanie AJ się skończyło...

3) Pinkie Pie nadal jest takim samym randomem, a jeszcze dostała coś, co pozwala na chore kombosy

4) Rarcia zyskała trochę na prędkości, ale nadal to dość ciężka postać do jugglowania

5) Twi się zbytnio nie zmieniła, ale trudniej wykonać niektóe komba

6) FS jako Summoner - muszę mieć lepsze rozegranie jej, ale zapowada się ciekawie.

 

I co najważniejsze...

Ekhem... Khu, khu...

TE GŁUPIE CHEATY DA SIĘ WYŁĄCZYĆ! Nareszcie nie będzie cyrków z odnawianiem się życia przez przypadek!

Plus te plansze z ciosami też się naprawdę przydają.

 

Jestem zdecydowanie na tak z tą wersją i nią chcę na turniejach, jak i na MLK/Ponycongressie w tym roku. Słyszycie?!

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już dostępna ta wersja, więc jak ją ściągnę i przerobię, dam ocenę co do balansu i reszty.

[edit] A więc pograłem trochę i już zauważyłem parę zmian

1) RD ma całkiem inny jak dotąd styl związany z chwytami w powietrzu i kombosami z nimi

2) Kozlowanie AJ się skończyło...

3) Pinkie Pie nadal jest takim samym randomem, a jeszcze dostała coś, co pozwala na chore kombosy

4) Rarcia zyskała trochę na prędkości, ale nadal to dość ciężka postać do jugglowania

5) Twi się zbytnio nie zmieniła, ale trudniej wykonać niektóe komba

6) FS jako Summoner - muszę mieć lepsze rozegranie jej, ale zapowada się ciekawie.

I co najważniejsze...

Ekhem... Khu, khu...

TE GŁUPIE CHEATY DA SIĘ WYŁĄCZYĆ! Nareszcie nie będzie cyrków z odnawianiem się życia przez przypadek!

Plus te plansze z ciosami też się naprawdę przydają.

Jestem zdecydowanie na tak z tą wersją i nią chcę na turniejach, jak i na MLK/Ponycongressie w tym roku. Słyszycie?!

Już dzisiaj pogram u kolegi, nie mogę się doczekać :3 Słyszę, że gra jest dobra, oby tylko Hasbro się nie przyczepiło.

PS. Derpy i Trixie potwierdzone, były na jednym materiałów z wersji beta i były zablokowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj pogram u kolegi, nie mogę się doczekać :3 Słyszę, że gra jest dobra, oby tylko Hasbro się nie przyczepiło.

PS. Derpy i Trixie potwierdzone, były na jednym materiałów z wersji beta i były zablokowane.

Jak się przyczepią to jeden z tych co ściągnął może dać na mediafire. Potem jak się powtórzy to to samo :rainderp:

 

Świetnie im wyszło. Najbardziej cieszy mnie że można zerknąć na ataki i speciale Mane 6 (No i że koniec z odnawianiem życia. Pamiętam jak gdy grałam z koleżanką to ta bez przerwy odnawiała sobie życie  dla Pinkie a ja chcąc się odegrać zapomniałam, który to u mnie przycisk ._.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągnąłem.

 

Idę się popłakać. Poćwiczyłem kilka minut, ale jeden z podstawowych kombosów nadal mi nie wychodzi. A komputer pędzi jak chińczyk. Ja tak nie gram. Wiara w moje możliwości jest dla mnie jeszcze coś warta. 

Wie ktoś, czy da się przestawić poziom trudności z "azjata" na "normalny"?

Edytowano przez PiekielneCiastko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wie ktoś jak się gra w trybie multiplayer? (coś tak słyszałem.).

Masz tu

http://pastebin.com/nFgHTzXi

wszystko pokazane jak ustawić tryb multi.

Osobiście udało mi się rozegrać z parę walk przez neta i poza lagami problemów nie ma.

A co do samej gry, to wielkie zmiany na plus.

Świetnie że wreszcie grywalna jest Rainbow Dash i Fluttershy

Dodatkowo podoba mi się że plansze występują w różnych porach dnia oraz że wreszcie można wyłączyć to przywracanie życia.

A co do wad mam dwie. Po pierwsze zabójczy poziom trudności w singlu, którego nie da się obniżyć, a druga sprawa to to że ciągle w analogowych kontrolerach nie da się ustawić grania strzałkami, tylko trzeba koniecznie gałką analogową (chyba że to kwestia mojego pada, jeśli ktoś gra na Dual Shocku 3 i może grać strzałkami niech da znać, bo taki kontroler też posiadam, ale nigdy nie chciało mi się go podłączać do komputera)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Gram - używam strzałek, ale to dzięko odpowiedniemu mapperowi. Póki co starsza wersja MotionJoy najlepiej działa. Jak coś, pisz na PW, wyjaśnię.

 

Zabójczy poziom trudności? Phi! To jest nic w porównaniu z tym, co wymiatacze tobią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągnąłem.

 

Idę się popłakać. Poćwiczyłem kilka minut, ale jeden z podstawowych kombosów nadal mi nie wychodzi. A komputer pędzi jak chińczyk. Ja tak nie gram. Wiara w moje możliwości jest dla mnie jeszcze coś warta. 

Wie ktoś, czy da się przestawić poziom trudności z "azjata" na "normalny"?

 

Nie martw się nie tylko tobie. Jedyne jedyna wyróżniająca się rzecz, którą potrafię robić (ze speciali) to Pinkamena i seria ciosów RD c:. Dwa razy udało mi się zrobić "Makeover" Rarci i "Stare" Flutt (To daje jakikolwiek efekt czy coś źle robię?). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby coś w stylu A + A + B = Cośtam, B + A + C + B x2 = Cośtam. Dół + Bok + Prawa x2 + C itp. trudniej. Takie "Sonic Rainboom" czy "Magic Nova" Twi są dla mnie impossibru. Choć cytując Twi "Practice Makes Perfect" ^^'

 

Zauważyliście że dwie z nazw plików nazywają się "Horsies"? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w singla, pokonałem Pinkie (na farcie), ale potem AJ mnie pokonała. Zgadzam się, że SI jest niewyważone.

PS. Kolega ściągnął jakąś tajemniczą wersję "Premium Edition". To chyba była wersja przed launchem. Były tam odblokowane RD i FS, Trixie i Derpy (na tych samych miejscach co u niego na filmiku) były zablokowane. A, jeszcze był DJ-Pon3 i Soarin, ale też zablokowani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że AI jest dobre. To jest poziom intermediate, w którym i ja siedzę, wiec dla mnie to jest idealny sposób na ćwiczenie. 

Przykro mi, ale skoro jest za ciężki, musicie po prostu ćwiczyć

PS - 10 min przejście, bez straty ani jednej rundy (Chociaż RD to był dość wkurzający bot)

PS2 - Flutterki Starte to zwykły cios w kombie więc to nic silnego, ale daje tego chwilowego Stuna do dalszego bicia kombami.

PS3 - Ktoś chce, z chęcią pouczę, ale to na PW.

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu tego wnioskuję parę spraw dodatkowych, a ze nikt nie odpowiedział od dwóch dni, to ja podbiję moimi przemyśleniami dokładniejszymi.

- Fluttershy jest bardzo ciężka do opanowania i raczej nieliczni będą próbowali ją opanować. Kontrolowanie zwierzaków na ekranie wprowadza taki chaos czasami, że nie wiesz nawet czy używasz jeżozwierza czy niedźwiedzia. Do tego Shy na bardzo słabe jugglowanie w powietrzu i na upadku, więc każdy lepszy szybko ją skontruje. Ja tam będę dalej ją próbował, ale od razu mówię - jesteś nowy albo niedoświadczony, nawet nie podchodź.

- Rainbow Dash - chore jugglowanie w powietrzu i taka powinna być właśnie strategia Tęczówki. Spokojnie da się tutaj pokonać przeciwnika, by ten nie mógł skontrować czegokolwiek, ale trzeba mieć mega manuala i obcykane ciosy.

- Applejack - zmniejszone obrażenia, jak i brak przerzutów od odbijania od ścian trochę ją osłabiło, ale nadal da się pociągnąć kombinację po pół życia. Inaczej trochę wygląda chwytanie lassami, bo timing się zmienił, ale to do obejścia. 

- Pinkie Pie - nic się nie zmieniło. Szalona, może mało zadaje, ale jak połączy się ciosy i brak przewidywania, przechodzi się jak burza. Wybicie w górę w powietrzu bardzo się przydaje, ale czasami nie da się przewidzieć, gdzie przeciwnik wyląduje i można sobie przerwać Combo. Cartwheele wciąż działają na tej samej zasadzie, więc po prostu OK

- Rarity - nadal testuję.

- Twilight - cóż, parę zmian w teleporcie, z czego jeden znad głowy naprawdę dodaje jej potrzebnej ucieczki, ale ukrócili jej combo na wolny pocisk i teleport. Do tego jeszcze przyspieszenie utrudniło juggle'owanie, a ultimate to w ogóle bardzo ciężko teraz wykonać Ale w dobrych rękach jest strasznie denerwująca i ciężko ją złapać.

 

I nadal czekam... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Twilight ciężko wykonać? Cytując Turaka: "Zecora prośba". Jestem w stanie to zrobić bez większych problemów, jeszcze na poprzedniej wersji na drugim MLK byłem chyba jedynym któremu wychodziły specjale (może dlatego, że poza Abbą nie było jakiś zaawansowanych graczy, ale i tak... zająć drugie miejsce to jest coś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardą, ale pana Abbę znam bardzo, bardzo dobrze...

 

Bo to ja...

 

TK mnie tak przerobił, bo się nie potrafił wysłowić mego pseudo i tak się utarło... Jak nie wierzysz w me słowa, to mogę ci przypomnieć, kolejność naszych ciosów jakie były, jak w powietrzu udawało ci się zrobić ulta Twi, ale się buggowało i jak marudziłeś pod nosem, jak z Dash i Pinkie walczyłeś.

 

Ta wersja jest jeszcze szybsza niż to, co graliśmy na finałach, więc spróbuj najpierw a potem mów. Ja ćwiczyłem i jest po prostu trudniej. Ogólnie musisz mieć naprawdę teraz dobry ślizg, by wykonać go, ale nie mówię, że to nie niewykonalne. Po prostu w kombo jest teraz gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś myślałem, że skądś ten użytkownik znajomy... Teraz wiem na pewno ^ ^"

Żeby nie było, grałem z chłopakami już w nową wersję i sam próbowałem przeciw kompowi. Przyznaje, jest szybka, ale kombosy i specjale dalej wykonują się normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

podrzucił link do aktualnej wersji bo chciałbym se fluttershy zagrać.

Tak w ogóle to ciężko cokolwiek ustawić i raczej chodzi mi tu wybranie trybu gry i powinna być opcja zmiany sterowania.No ale wiadomo nie można zbyt wiele oczekiwać w końcu to fanowska produkcja.

Edytowano przez Zegarmistrz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...