Skocz do zawartości

Wiedźmin (seria)


BiP

Recommended Posts

Gość PervKapitan

Prosto nie było? Nie powiedziałabym. Dla mnie tak samo łatwo, tyle że w jedynce przyjemniej imo. Historii do końca dwójki nie poznałam, ale z tego co widzialam to tak, jedynka o wiele lepsza i przyjemniejsza :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dawno nie grałam w dwójkę, ale zdaje mi się, że system walki był tam prostszy niż w jedynce, wbrew pozorom.  I zgodzę się, że ogólnie system walki bardziej mi się podobał w jedynce. W zasadzie jedyne co uważam było lepsze w dwójce to animacje postaci. Bo grafika mi się średnio podobała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Matko, właśnie wróciłem do pierwszego Wiedźmina i jak zobaczyłem tą grafikę, która 7 lat temu wywoływała u mnie opad szczęki na biurko, nawet na minimalnych detalach, to obecnie nie mogę na nią patrzeć i to na na full detalach. Niestety te 7 lat, da się odczuć i zdecydowanie jest to zauważalne. W drugiej części, grafika jeszcze daje radę zachwycić, ale traci wiele na słabych lokacjach, które lepsze były w jedynce. Do tego dochodzą mega drętwe dialogi, a postacie stoją jakby były z tektury.  Nawet sprawdzałem obecną cenę pierwszego Wiedźmina, która oscyluje w granicy 20-30 zł, ja sam kupowałem tę grę dwukrotnie, za ok 150 zł. Cóż, pozostaje zatem czekać na trzecią część, bo w jedynkę chyba już nigdy nie zagram, a już na sto procent, nigdy już jej nie ukończę, w drugą część, podobnie.

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aż tak ważna jest dla ciebie grafika? Ja rozumiem w grach, gdzie skupiamy się na otoczeniu, ale w rpg? I to takim, gdzie najważniejszą rolę grają dialogi? Szczerze to ciężko mi to zrozumieć bo nawet ja w takich grach małą uwagę zwracam na grafikę. Według mnie Wiedźmin 1 nadal jest pod względem zarówno grywalnym, fabularnym oraz graficznym przyjemniejszy niż Wiedźmin 2 choć, nie ukrywam, w Wiedźminie 2 postacie poruszają się bardziej dynamicznie, ale to drobna wada. 

Dla mnie i tak najważniejsza jest fabuła i dialogi, które uważam za świetne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan


Matko, właśnie wróciłem do pierwszego Wiedźmina i jak zobaczyłem tą grafikę, która 7 lat temu wywoływała u mnie opad szczęki na biurko, nawet na minimalnych detalach, to obecnie nie mogę na nią patrzeć i to na na full detalach. Niestety te 7 lat, da się odczuć i zdecydowanie jest to zauważalne.


bo w jedynkę chyba już nigdy nie zagram, a już na sto procent, nigdy już jej nie ukończę

 

Zabić to zanim złoży jaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem...

 

Do tego dochodzą mega drętwe dialogi, a postacie stoją jakby były z tektury.

 

Po za tym...

Poruszanie się postacią, styl walki , to wszystko jest przestarzałe już.

 

oraz graficznym przyjemniejszy niż Wiedźmin 2

 

Serio :rarity5: ?

2 część bije na głowę 1, z tego co widziałem.

 

ale to drobna wada. 

 

Jak dla mnie, to wielka zaleta.

 

Zabić to zanim złoży jaja.

 

baMfx2j.gif

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

O drętwych dialogach napisałeś mówiąc o dwójce. A jeśli chodziło Ci o jedynkę to... było to lepiej napisać.

Poza tym dalej nie widzę co Ci nie pasuje. Jedyne co mówisz, to że stare, bo styl walki, stare, grafika stara i dlatego nie chcesz w to grać. Styl walki w jedynce jest o wiele lepszy niż np. w dwójce, a jest to nowsza gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Serio ?
2 część bije na głowę 1, z tego co widziałem.

 

To już kwestia gustu. Mi się grafika w dwójce podobała, ale mniej niż w jedynce. Taka zbyt...rażąca, a do tego sprawiała wrażenie mokrej. A w jedynce grafika jest delikatna, łagodna, subtelna i trochę taka mleczna~ Mniam~ 

 

Co do dialogów to też kwestia gustu, ale mnie wciągnęły bardzo (mówią o obu częściach) i szczerze to bardziej niż w Gothicu albo Dragon Age na przykład. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jeśli chodziło Ci o jedynkę to... było to lepiej napisać

Praktycznie cały post, dotyczył 1...


Styl walki w jedynce jest o wiele lepszy niż np. w dwójce, a jest to nowsza gra.

Eee :rarity5: ???

Klepanie w jeden klawisz, w odpowiednim momencie, lepsze od nieco bardziej złożonego stylu walki z 2 części? Już przemilczę, że w 2 części jest więcej animacji walki, np rzut mieczem, czy piruety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan


Praktycznie cały post, dotyczył 1...


W drugiej części, grafika jeszcze daje radę zachwycić, ale traci wiele na słabych lokacjach, które lepsze były w jedynce. Do tego dochodzą mega drętwe dialogi, a postacie stoją jakby były z tektury.

Przeczytaj sam i zobacz jak to brzmi.

 


Klepanie w jeden klawisz, w odpowiednim momencie, lepsze od nieco bardziej złożonego stylu walki z 2 części? Już przemilczę, że w 2 części jest więcej animacji walki, np rzut mieczem, czy piruety.

>złożony styl walki w Wieśku 2

>Śmiechłam mocno.

>Pozdro mocno od psychofanki Dark Souls.

 

Każdy ma inny gust, ale na pewno w Wiedźminie 2 nie ma...złożonego stylu walki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust, ale na pewno w Wiedźminie 2 nie ma...złożonego stylu walki

A w 1 był :wut: ?

I  w 2, był na pewno bardziej wymagający, niż w 1 części.

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drętwe dialogi, lol. Nie jest to poziom znany z książek, ale dialogi w Wiedźminach wybijają się daleko ponad przeciętność, jeśli chodzi o gry. Że postacie stoją w miejscu PODCZAS ZWYKŁYCH ROZMÓW? No racja, przecież powinny skakać, robić piruety i machać mieczami. Lel. Podczas cutscenek nie stają w miejscu, żeby wygłosić przemowy, tylko wykonują właśnie powyższe akrobacje.

Co do grafiki... też można powiedzieć tylko: lol. Nie tylko pod tym względem, że grafika w Wiedźminie zestarzała się całkiem nieźle i spokojnie da się na nią patrzeć, ale też pod tym, że ktoś w ogóle może patrzeć na grafikę w RPGach. Jeśli oczekujesz po RPGu z 2008 roku grafiki rodem z Crysisa 3, to nie mam więcej pytań.

Pozostaje tylko pokręcić głową, zrobić facepalma i ze śmiechem opuścić ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

A czy ja mówię, że był? Był lepszy, nigdzie nie napisałam, że bardziej skomplikowany. Przyjemniejszy. W Wiedźminie 2 to tylko zmienili go byś mógł napieprzać w klawisz i mieć przy tym superultaefekty, które i tak są średnie. Bo nie wiem, gdzie Twoim zdaniem jest on bardziej złożony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Że postacie stoją w miejscu PODCZAS ZWYKŁYCH ROZMÓW? No racja, przecież powinny skakać, robić piruety i machać mieczami. Lel. Podczas cutscenek nie stają w miejscu, żeby wygłosić przemowy, tylko wykonują właśnie powyższe akrobacje.

A widziałeś 2 część, tam nie stoją jak kukły/manekiny, ale np gestykulują rękoma, lub ciałem... 


i spokojnie da się na nią patrzeć,

No to zależy od standardów danego gracza.


ale też pod tym, że ktoś w ogóle może patrzeć na grafikę w RPGach.

Grafika, stanowi też część gry, bo gdyby nie miała żadnego znaczenia, to by nadal RPG, byłyby w pikselach.


Jeśli oczekujesz po RPGu z 2008 roku grafiki rodem z Crysisa 3, to nie mam więcej pytań.

Niby gdzie tak napisałem :rarity5: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Krótko mówiąc nie znosisz tego, że gra ma już parę lat. Nie ważne jaka by była, coś by Ci przeszkadzało, bo ma albo przestarzałą grafikę, albo system walki. I nie ma co dyskutować z takimi dziwnymi osobnikami co tylko nowości z super grafiką i efektami szukają :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Krótko mówiąc nie znosisz tego, że gra ma już parę lat. Nie ważne jaka by była, coś by Ci przeszkadzało, bo ma albo przestarzałą grafikę, albo system walki. I nie ma co dyskutować z takimi dziwnymi osobnikami co tylko nowości z super grafiką i efektami szukają

Po 1, gra jest przestarzała dla mnie.

Po 2 ukończyłem ją z 6 razy, to i dialogi są drażniące.

Po 3 gdzie ja niby napisałem, "nowości z super grafiką i efektami szukają"? Bo ja sobie nie przypominam, więc nie dopowiadaj mi takich opinii xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan


Wciąż wychodzą RPG w grafice pikselowej i wciąż mają grono fanów.

 

Akurat to jest popadanie ze skrajności w skrajność i tego nie lubię. Coraz więcej jest gier z "retro" grafiką, mimo że twórcy mogliby się postarać, bo na dzisiejsze czasy to trudne nie jest. Fani takich gier natomiast nie tkną tych nowych, bo mają grafikę za ładną. Ah, ludzie naprawdę są dziwni ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Akurat to jest popadanie ze skrajności w skrajność

 

A tego to akurat nie wiem, fanów nie znam, ale mi osobiście nie przeszkadza, że tworzone są takie gry. Mają jakiś tam swój klimat, ja osobiście takiej grafiki nie lubię bo nie potrafię się wczuć jak nie mam widoku zza pleców postaci, ale będzie jeden tytuł, który mnie mimo to zainteresował ze względu na fabułę. Ale to nie na temat Wiedźmina :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po obejrzeniu tego zwiastuna z najnowszego numeru CD- Action, muszę przyznać, że autorzy nie kłamali ze stwierdzeniem, że 3 część będzie przypominać Skyrim!  

 

Mam tylko nadzieję, że podobieństwa poprzestaną conajwyżej na grafice chociaż mam wrażenie, że na screenach jest lepsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan


Po obejrzeniu tego zwiastuna z najnowszego numeru CD- Action, muszę przyznać, że autorzy nie kłamali ze stwierdzeniem, że 3 część będzie przypominać Skyrim!  

W czym niby Wiesiek 3 przypomina Skyrima? o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan


Eee, budową gry, swobodą poruszania się, możliwość dosiadania koni...

Jedyne co wymieniłeś podobne to posiadanie koni. Wielkość świata Skyrim, wybacz, może Cię to zawiedzie, ale polega na kopiuj wklej. I co mi z takiej swobody, skoro już w Minecrafcie jest ciekawiej? :v

A budowa gry ani trochę nie jest podobna, z resztą to są dwa różne typy RPGów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wielkość świata Skyrim, wybacz, może Cię to zawiedzie, ale polega na kopiuj wklej.

Ale i tak lokacji jest masa do zwiedzania...


I co mi z takiej swobody, skoro już w Minecrafcie jest ciekawiej?

To twoje zdanie, nie moje... :dunno:


A budowa gry ani trochę nie jest podobna, z resztą to są dwa różne typy RPGów.

Z tego co widziałem w zwiastunie, to jednak nie do końca... Zresztą sami autorzy przyznali, że inspirowali się właśnie między innymi tą grą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...