Skocz do zawartości

Wiedźmin (seria)


BiP

Recommended Posts

Gość PervKapitan


To twoje zdanie, nie moje...

Jakie moje zdanie? To, że świat Skyrima to kopiuj wklej to są fakty o_O

 


Z tego co widziałem w zwiastunie, to jednak nie do końca... Zresztą sami autorzy przyznali, że inspirowali się właśnie między innymi tą grą...

Okej, więc w Wiedźminie między innymi tworzę własną postać, którą kreuję poprzez wybory statystyk. Dobrze wiedzieć  :derp2: W dodatku dialogi i fabuła w Skyrimie odkrywa taką ogromna rolę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moje zdanie? To, że świat Skyrima to kopiuj wklej to są fakty o_O

 

:facehoof: serio nie widać TEJ wypowiedzi :wat: ?!?

cWtQt.png

 

Okej, więc w Wiedźminie między innymi tworzę własną postać, którą kreuję poprzez wybory statystyk. Dobrze wiedzieć   W dodatku dialogi i fabuła w Skyrimie odkrywa taką ogromna rolę

 

:facehoof: NAPISAŁEM wyraźnie, ale ok powtórzę...

 

Eee, budową gry, swobodą poruszania się, możliwość dosiadania koni...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

No, skoro Skyrim to kopiuj wklej, a Minecraft to zróżnicowany SandBox, to po prostu faktem jest, że jest ciekawszy.

 

No dobra, to w takim razie co według Ciebie jest ta "budowa gry" jak nie tym, co właśnie zaprzeczyłam? Ty grałeś tylko w Skyrima i Wiedźmina z RPGów, że nie potrafisz zauważyć jak bardzo się różnią? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami twórcy mówili, że konstrukcja świata jest wzorowana na Skyrimie. W końcu nasz Geralt nie jest sztywno uwiązany jakąś jedną fabułą, jest więcej questów pobocznych, zagadek i tajemnic świata. Większy świat, konie, Geralt może skakać.

 

I nie uważam "Skajrima" za kopiuj wklejkę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No dobra, to w takim razie co według Ciebie jest ta "budowa gry" jak nie tym, co właśnie zaprzeczyłam? Ty grałeś tylko w Skyrima i Wiedźmina z RPGów, że nie potrafisz zauważyć jak bardzo się różnią? 

Grałem w wiele tego typu gier... :ming:

Grałaś w poprzednie części Wiedźmina? Jeśli tak, to powinnaś wiedzieć, jeśli nie, to wyjaśnię...

1 i 2 część, przypominają Gothic4, czyli lokacje podzielone na części i nie przejdziemy dalej, nim nie wykonamy wszystkich misji w danym "sektorze", a 3 Wiedźmin, ma otwarty świat, jak Skyrim, czy 1 i 2 Gothic... :lolface:

Btw, jak już zapewne zauważyłaś, to ja nie powiedziałem, że są takie same, a są miejscami PODOBNE...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Btw, jak już zapewne zauważyłaś, to ja nie powiedziałem, że są takie same, a są miejscami PODOBNE...

Trudno żeby gry tego samego gatunku nie były podobne. Jak dla mnie i tak bardzo mało są podobne. Tylko argument z końmi mnie przekonał.

 

Po prostu irytuje mnie to, że wystarczy że gra ma otwarty świat i już "JAK SKAJRIM1!11!1" Tym bardziej, że jak już mówiłam, ten nasz ogromny świat w Skyrimie to kopiuj wklej.

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie Wiedźminy były zamknięte. Można było łazić praktycznie tylko po określonych ścieżkach [bo nie przeskoczy się przez płot wysoki na pół metra]. Fabuła powodowała, że nie mogliśmy się dostać do wielu sektorów, co nierzadko wyglądało strasznie sztucznie. Geralt był więźniem swojego świata i wątków głównych. Skyrim jest bardziej otwarty. I wcale nie ma tak tragicznie złych dialogów.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Przeciez wiem, ze Wiesiek 1 i 2 maja zamkniety swiat... tylko wkurwia mnie jak cos ma otwarty to niewazne jak to wyglada porownywane jest do Skyrima, ktory jest najbardziej zhajpowanym shitem ever. Jesli naprawde Wiesiek 3 bedzie miec identyczny otwarty swiat, pelen pustek, powtarzajacych sie lokacji to bedzie to najwiekszy zawod jakikolwiek mialam do gry. Taaa... Skyrim ma takie piekne dialogi -.- wez glupot nie gadaj, bo rownie dobrze tych dialogow moglo nie byc, i byloby to samo. Z fabula tak samo, jest zeby sobie byla, a tak to to wielkie nic. Jedynie co jest w Skyrimie fajne to system modow, gdyby nie on mysle ze 3/4 conajmniej graczy straciloby zainteresowanie tym tytulem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie podoba się Skyrim. Nie grałam, ale oglądałam gameplaye i nie zachwyciły mnie. Grafika może i ładna, tworzenie postaci rozbudowane, ale to wszystko. No, może jeszcze muzyka, ale nie wsłuchiwałam się więc nie mam pewności. 

Otwarty jest świat jest bardzo fajną rzeczą i nie mówcie, że w Skyrimie nie ma "kopiuj/wklej". Przecież większość terenów to ciągnące się, nużące połacie lasu/łąki/gór. Czasem może trafi się coś ciekawego jak samotna chatka, albo rzeka. Mam nadzieję, że Wiesiek mało dostanie ze Skyrima, nadal będzie miał wciągające dialogi, rozbudowany świat będzie szczegółowy i różny (dajmy na to las gęsty i bagnisty, kawałek dalej zielony i radosny, gdzieś tam jaskinia, potem druga, ale o innym kształcie, domek w dziczy, ruina, dalej może jakaś polanka itp.). 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PervKapitan

Z traileru wlasnie wynika ze jest bardzo roznorodne...ale skoro sami tworcy porownali do Skajrima to zaczynam miec obawy. Mam nadzieje ze chodzilo tylko i wylacznie o to, ze tez jest otwarty swiat (co jest moim zdanie glupota, bo wiele innych gier ma tez duzy otwart swiat, nie tak ogromny jak Skyrim, ale co mi z wielkosci jak wszedzie to samo). W Syrimie to nawet teksturki i zadania sa kopiuj wklej <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc średnio mi zależy na otwartym świecie. O ile będzie bardzo, bardzo, BARDZO różnorodny to nie widzę problemu, może być fajnie sobie połazić i pooglądać. No i żeby jeszcze rozszerzyli bestiariusz to już w ogóle~ Ale jeśli mają robić taką żałość jak w Skyrimie to wolę zamknięty świat z jedynki czy dwójki. I tak najbardziej mi na fabule zależy. 

No i questy. Mam nadzieję, że będą ciekawe i różnorodne jak w poprzednich częsciach, a nie w kółko "zabij 10 tego, zabij 20 tamtego, przynieś mi 5 ziółek i 10 miksturek" -.- 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że są super i rozbudowane, tylko że wcale nie są takie tragiczne.

I ja wolę świat Skyrima, który jest bardziej naturalny, niż pustynie koło bagien i terenów magmy. Zresztą wcale nie jest taki monotonny.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu  :dunno:

 

Ale ja wolę te pustynie przy bagnach bo przynajmniej nie jest monotonnie. Z resztą da się takie przejścia zrobić stopniowo żeby wyglądało naturalniej. Inna sprawa, że najczęściej producenci gier nie zawracają sobie tym głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie takie coś to szczyt kiczu i nienaturalności. Akceptuję jedynie w hirołsach.

 

Ja akurat zwracam w Skajrimie uwagę na szczegóły i widzę te drobne różnice w jego świecie. Czuję wspaniały klimat tej gry. To właśnie ten otwarty świat, 1000 i jednego questa fał mi tyle frajdy. Uwielbiam Wieśki, ale one szybko się nudzą. Zrobi się wszystkie zadania [których jest mało] i nie ma nic do roboty.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ci przyznam rację. Questów nie jest za wiele, ale przynajmniej nie są monotonne. Osobiście najbardziej lubię questy, które dodają coś do fabuły. Ratowanie kogoś z opresji, próby pogodzenia skłóconych kochanków, śledztwo w sprawie jakiegoś zaginięcia bądź zabójstwa itp. Najmniej podoba mi się coś typu "Zabij 10 wilków", albo "Przynieś 12 sztuk jaskółczego ziela". Takie polowanie podoba mi się tylko wtedy, gdy jest częścią czegoś większego, a nie pojedynczym zleceniem. 

 

I żeby nie było. Pustynie przy bagnach nie są w sumie niczym nadzwyczajnym. Pustynia nie musi być tylko tam, gdzie gorąco. Tam, gdzie ziemia zatruta również będzie pustynia bo nic nie wyrośnie. Także to w sumie naturalne, a więc słaby przykład. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nawet lodowe pustynie. Jednak z pustynią wiąże się niewielka wilgotność i opady, a to kłóci się z terenami bagiennymi. Na pustyniach rośnie też wbrew pozorom wiele roślin - choćby pustyni Kalahari.

 

Zadań typu "przynieś 10 wilczych skór" nie ma w Skyrimie jakoś szczególnie dużo, stanowią wręcz margines. Jest dużo questów z ciekawą fabułą. Gra ma też różne możliwości walki, co też jest ciekawe.

 

Wiesiek ma ciekawe dialogi, jedynka ma też klimat, potworki, ładne lokacje i ciekawą fabułę. Dwójka to już kompletna nuda. Mało ciekawych wątków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wiem, ze Wiesiek 1 i 2 maja zamkniety swiat... tylko wkurwia mnie jak cos ma otwarty to niewazne jak to wyglada porownywane jest do Skyrima, ktory jest najbardziej zhajpowanym shitem ever. Jesli naprawde Wiesiek 3 bedzie miec identyczny otwarty swiat, pelen pustek, powtarzajacych sie lokacji to bedzie to najwiekszy zawod jakikolwiek mialam do gry. Taaa... Skyrim ma takie piekne dialogi -.- wez glupot nie gadaj, bo rownie dobrze tych dialogow moglo nie byc, i byloby to samo. Z fabula tak samo, jest zeby sobie byla, a tak to to wielkie nic. Jedynie co jest w Skyrimie fajne to system modow, gdyby nie on mysle ze 3/4 conajmniej graczy straciloby zainteresowanie tym tytulem.

:facehoof::facehoof: Czy Ty czytalas moje posty :rarity5: ? Jak juz pisalem... NIE TYLKO OTWARTY SWIAT jest tym co laczy W3 i Skyrim... Niechce mi sie poraz enty przepisywac moich wypowiedzi, skoro i tak nie czyta sie ich ze zrozumieniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nawet lodowe pustynie. Jednak z pustynią wiąże się niewielka wilgotność i opady, a to kłóci się z terenami bagiennymi. Na pustyniach rośnie też wbrew pozorom wiele roślin - choćby pustyni Kalahari.

 

Zadań typu "przynieś 10 wilczych skór" nie ma w Skyrimie jakoś szczególnie dużo, stanowią wręcz margines. Jest dużo questów z ciekawą fabułą. Gra ma też różne możliwości walki, co też jest ciekawe.

 

Wiesiek ma ciekawe dialogi, jedynka ma też klimat, potworki, ładne lokacje i ciekawą fabułę. Dwójka to już kompletna nuda. Mało ciekawych wątków.

 

Co do tych pustyń to bym się kłóciła. To znaczy nie mówię, że nie mówisz prawdy, chodzi mi konkretnie o pustynie przy bagnach. Załóżmy, że są to bagna powstałe w skutek skażenia środowiska. To jest to o czym mówiłam. Przy takich bagnach pustynia powstała na skutek tego, że nic nie jest w stanie poradzić sobie z zanieczyszczeniem. Nie mówię tu o lodzie czy piasku oczywiście tylko o takim...hmm, zgniłym podłożu. Da się to zrobić realistycznie trza tylko trochę się wysilić, a nie palnąć piasek przy lodzie :v Widziałam takie akcje. 

 

A można zapytać o jakieś przykładowe questy z ciekawą fabułą? 

 

Tu się zgadzam. Jedynka ciekawsza, ale w dwójce też się coś ciekawego znalazło tyle, że ograniczyło się to do zadań fabularnych, w sensie tych najważniejszych. Poboczne nudne jak flaki z olejem .-. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Grać w Skyrima raczej nie będę chyba, że gdzieś tanio znajdę, ale obejrzę gameplay do końca i zobaczę bo widziałam tylko...jakieś kilkanaście części + urywki, nie jestem pewna ile gry w tym zawarto, ale średnio mnie ciekawiła. No zobaczy się. Jednakże nadal nie rozumiem jak dialogi w Skyrimie mogą być ciekawsze od tych w Wieśku  :rarity5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...