Skocz do zawartości

Wiedźmin (seria)


BiP

Recommended Posts

>konsola

> najwyższe detale

W sumie na PS4 to z tego się orientuję detale będą ustawione gdzieś pomiędzy średnimi a wysokimi z wersji PC. Poza tym... Moim zdaniem granie w Wiedźmina na konsoli lekko mija się z celem... W dwójkę średnio mi się grało na padzie za to wybornie na myszy i klawiaturze. Ale to tylko moje zdanie :v

 

Coś musi być w tym, że wszystkie gameplaye do tej pory były z wersji na PS4. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ok, trochę już pograłem w najnowszą część Wiedźmina w wersji na PS4. I stwierdzam, że gra jest świetna, ale niestety zauważyłem kilka drobnych potknięć, jak np przenikanie przez przedmioty, ale tylko raz takie coś zaobserwowałem, ponad to zauważyłem kilka błędów w tekstach podczas ładowania gry. Jednak to są tak mało znaczące potknięcia, że można o nich zapomnieć. Podoba mi się wielki otwarty świat, w którym możemy robić co chcemy, nic nam nie nakazuje się trzymania głównego wątku. Na każdym kroku można dostać nowe zlecenie, nie tylko z tablicy ogłoszeń. Pojawia się wiele postaci i lokacji z pierwszej części gry i dużym plusem jest, że ni musimy już mieć zapisanych stanów z poprzedniej części, żeby się cieszyć alternatywną fabułą, bo podczas audiencji u Cesarza, mamy możliwość przedstawienia naszych wyborów z drugiej części, tak więc jest to spory plusik. Mamy też nowe ruchy, ponieważ Wiedźmin teraz może pływać, jeździć konno, wspinać się i skakać, a w czasie walk, może odcinać kończyny i głowy, lub przecinać wroga na pół. Póki nie skończę tej części gry, na chwilę obecną daję 10/10!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

No dobra, śmieszki. Skończmy już z hegemonią ostatniego posta BiPa, albowiem mam zapytanie do tych, co grają.

Skończyłem dodatek, mam 38 poziom i brakuje mi niewiele do kolejnego. Szukam zatem podpowiedzi, gdzie mogę znaleźć odpowiednich przeciwników. Ponoć gdzieś na Skelige jest potwór na 40, ale nie wiem gdzie. Ktoś z was słyszał o takich top OP wrogach do ubicia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję farmić mleko na krowach w Białym Sadzie ^^
Ogółem to na prawe każdej wyspie na Skellige można znaleźć gryfa czy inne ścierwo 40+, ale ścieżka na południowej części Ziem Niczyich też potrafiła dostarczyć wrażeń.

Jednak... gra się na okolicach 40 poziomu robi nudna, bo przeciwników na poziomie po prostu już zaczyna brakować. Jeśli szukasz wyzwania to zacznij nową grę+, czy coś. ale ogółem nie idź w explor, tylko toruj sobie drogę mieczem, nie uciekając z miejsc z potworkami silniejszymi (póki co) od ciebie. Ubicie archgryfa(33) mając zaledwie 12 poziom to wyzwanie, ale (pod warunkiem, że nie opisz od początku alternatywnego Igni) przynosi wiele satysfakcji. Polecam bardziej niż tropienie niedobitków pod koniec gry ;)

 

 

Opcjonalnie... idź wyżynać czarnych. Jeśli sprowokujesz strażników też będziesz miał przeciwników silniejszych od ciebie, bo są skalowani. 

Edytowano przez Babunia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
10 minut temu PervKapitan napisał:

Jak w ogóle wrażenia po przejściu Dzikiego Gonu? Ogólnie mówię, niekoniecznie o dodatkach.

Swoją drogą mam nadzieję, że jak drugi dodatek wyjdzie to zrobią jakąś paczkę z obiema dodatkami i trochę przecenią pierwszy :v 

Było fajnie, polecam xd Tylko jeśli chcesz w to grać, polecam ci wykonywać zadania na twoim poziomie, bo jak się wciągniesz w historię, nagle się okaże, że większość jest szara i daje ci najwyżej 5EXP :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu PervKapitan napisał:

Ja mam podstawkę, już przeszłam :D Po prostu chciałam jakąś dyskusję nawiązać ^^

Jakie zadanie było waszym ulubionym?
Na jakim poziomie trudności graliście/gracie?

To przed starciem z Dzikim Gonem w Kaer Morhen xd

A poziom trudności... Myślałem, że gram na normalu, a jakoś gram na wyższym, bo używam presetów na grafikę i tam gość ustawił trudność na najwyższy :rainderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak tego kolesia rozwalić?

FEWABeb.jpg

Nic na niego nie działa, ani styl szybki, ani ciężki, żadna petarda, olej, czy eliksir. Oczywiście do chwili gdy trzyma tarczę, czyli zanim zjadę mu 2/3 zdrowia, to jeszcze mogę z nim się mierzyć, ale gdy ma 1/3 zdrowia, walczy już bez tarczy i w tym momencie ginę po kilku razach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quen cały czas, zażyj Puszczyka i Grom. W razie czego Jaskółki. Zadajesz pojedyncze ciosy z doskoku. Nie pozostawaj w jednym miejscu, turlaj się. Od czasu do czasu przypalasz Igni.

Załatwiłam go za pierwszym razem bez najmniejszych trudności. Jak dla mnie najłatwiejszy boss obok Eredina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu Kinkie Pie napisał:

Dopiero niedawno zdobyłam część pierwszą Wiedźmina i utonęłam w niej. :3 ...kościany poker taki destrukcyjny, wow. :O

 

Koniecznie zaglądaj we wszelkie dziury w poszukiwaniu questów c: I pamiętaj, że twoje decyzje będą miały wpływ na dalszy przebieg gry. W jedynce jeszcze nie tak mocno, ale jednak. 

 

A co do pokera kościanego... Jego wersja z jedynki jest bardzo wciągająca :D 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynkowa owszem jest wciągająca. Dwójkowa już dużo mniej i w sumie nawet mi się chciało grać w kościanego Pokera w dwójce, choć nie bardzo wiem dlaczego w sumie. Mechanika pozostała w miarę nie zmieniona, a mimo tego nie ciągnęło mnie do niego w części drugiej. W trójce kościanego pokera się nie uświadczy, za to można z większością osób zagrać w karciankę, która to pojawiła się nawet w sadze, choć ta z gry ma się tak do tej z sagi, jak klucz (ptaków) i klucz (do drzwi), wspólną nazwę :v choć to może ograniczenie gry, w której niezbyt by się chyba dało odwzorować oryginalną mechanikę :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Wiedźminem jedynką, mianowicie mam zlecenie na 3 sztuki szpiku alghuli, ale nie mogę nigdzie znaleźć trzeciego. W nocy zajrzałam w każdy kąt na cmentarzu w Wyzimie klasztornej,każdy kąt kaplicy na tymże cmentarzu, całe bagna nocą przebiegłam żeby jakiegoś spotkać i nic. Był jeden na cmentarzu, jeden w kaplicy a trzeciego nigdzie nie ma. Co uczynić? :c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...