Skocz do zawartości

Wiedźmin (seria)


BiP

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Większość osób strasznie zachwala W3 ale jak dla mnie ta gra jest raczej średnia. Zacznę od plusów, gra ma wielki otwarty świat, świetną grafikę, sporo contentu i ogólnie gra się całkiem przyjemnie. Ale fabuła w mojej opinii leży. Totalnie mnie rozczarowały wszystkie zakończenia, jedno głupsze od drugiego. Nie będę tu dokładnie mówił co mi nie pasuje, bo nie chcę nikomu zaspoilerować gry, ale tylko wspomnę, że ten dziki gon miał według mnie debilne motywy i metody działania. Rozwijanie postaci to totalna katastrofa, te podmiany skilli, to najgłupszy pomysł jaki od dawna widziałem w grach RPG. Kolejna sprawa, niby wielkie miasto Novigrad ale ja dla mnie ono było trochę plastikowe, puste. Nie mówiąc już o Oxenfurcie, który był na moje oko mniejszy niż Flotsam. W poprzednich częściach można było spędzić godziny na gadaniu z NPC, tutaj tego brakuje i trzeba się cieszyć jeśli NPC chcę z nami zamienić w ogóle dwa słowa. Nie ma też tego mrocznego klimatu co w Wiedźminie 1 ( którego nie chwalę bo fabuła to była jakaś parodia sagi ). W mojej opinii fabularnie najlepiej wypada Wiedźmin 2. Do tego brak kościanego pokera a zamiast niego ten gwint. Nie powiem, początkowo fajnie się grało w tą mini grę ale po kilkunastu partiach łatwo się zorientować, że partię wygrywa się nie taktyką, tylko tym że ma się mocniejsze karty. Każda karcianka jak np. MTG ma zasady, że im potężniejsza kreatura wchodzi do gry tym więcej zasobów muszę wydać, a tutaj brak ograniczeń, mogę władować same OP karty do talii i wygrywać każdą partię ( Co zrobiłem i kilkadziesiąt gier z rzędu wygrałem, bo jak przeciwnik nie ma pożogi i dostanie ode mnie combo np. 3 x rębacze + róg który daje x2 to już lekko mówiąc po grze ). Pewnie większość się nie zgodzi bo w internecie jest już coś na kształt kultu tej gry ale takie jest moje zdanie. Aczkolwiek kupna kolekcjonerki nie żałuję bo mimo, że do gry nie mam ochoty już wracać tak figurka, medalian, artbook i steelbook ładnie przystrajają mi kredens ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, fabuła 2 części jest najslabsza w całej serii. Ultra przewidujaca jeśli idzie o zakończenie. Jedyny Plus, to poprawa grafiki, sterowania i dodania craftingu przedmiotów. Kolejny minus, to lokacje, im dłużej się grało, tym brzydsze lokacje nas czekały. W 1lokacje były bardzo dobrze zrobione i w 3 tymbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja się pytam, jak niby działa opcja kontynuowania wiedźmina 1 w 2? Nie mam ani orenów, ani ekwipunku, ani poziomu i umiejętności. Jedyne co się przeniosło to miecze i zbroja, ale co z tego, jeśli statystyki mają identyczne jak te, co się dostaje.

I nie podoba mi się system walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Gray Picture napisał:

Ja się pytam, jak niby działa opcja kontynuowania wiedźmina 1 w 2? Nie mam ani orenów, ani ekwipunku, ani poziomu i umiejętności. Jedyne co się przeniosło to miecze i zbroja, ale co z tego, jeśli statystyki mają identyczne jak te, co się dostaje.

I nie podoba mi się system walki.

 

Decyzje się przenoszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jedynki do dwójki? Cóż szczerze powiedziawszy zauważyłem tylko kilka smaczków związanych z decyzjami podjętymi w jedynce nic poza tym, no może ostatnia przemowa radzia fał to konsekwencja decyzji podjętych w jedynce ale to i tak mały stopień

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W zasadzie, kupiłem wczoraj wieczorem i zdążyłem zagrać raptem 10 minut, ale zapowiada się całkiem dobrze. Jak zobaczyłem rozmowę błędnych rycerzy z bandytami, to mało ze śmiechu nie padłem. Pod wieczór podzielę się większą dawką informacji. 

 

Mały edit:

Spoiler

Chustka z monogramem D. L. C. 

:lol:

Ach ci REDzi

 

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1.06.2016 at 20:30 Niklas napisał:

A czemu nie możesz? xd

 

Laptop odmówił mi pogrania w to. Dziwna sprawa, bo nie idzie nawet z modyfikacją zmniejszają grafikę do poziomu kartofla (brak cieniowania słonecznego/cień Geralta jako prostokąt). Tym dziwniejsze, że ludziom z gorszym sprzętem poszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Uszatka napisał:

 

Laptop odmówił mi pogrania w to. Dziwna sprawa, bo nie idzie nawet z modyfikacją zmniejszają grafikę do poziomu kartofla (brak cieniowania słonecznego/cień Geralta jako prostokąt). Tym dziwniejsze, że ludziom z gorszym sprzętem poszło. 

 

No to faktycznie dziwne. 

 

Super rada: KUP NOWY LAPEK :rariderp: 

Ale tak serio, to faktycznie mógł coś skaszanić instalację i przeinstalowanie, jak bardzo bolesne, mogłoby pomóc.

A jak w ogóle objawia się problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...