Skocz do zawartości

[Dyskusja] Ulubiona książka Twilight Sparkle


ReySombra

Recommended Posts

Jak wszyscy wiemy, Twilight

 uwielbia czytać.  :godpony:

Czyta masy książek wiedz musi mieć swoje ulubione, nieprawdaż? :D

I to jest pytanie do Was, jaką książkę ze świata ludzi (bo z serialu zbyt dużo o nich nie wiemy) mogli byście polecić Twilight.

Osobiście polecił bym książkę  "Gildia magów".  :twilight2:

Edytowano przez ReySombra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą twórczość Sapkowskiego, "Pieśń Lodu i Ognia", "Czarną Kompanię", "Delegatury Nocy", "Mroczne Materie"...

A z nie(do końca)-fantastyki "Ballady i romanse", "Balladynę", "Kordiana", "Ferdydurke", "Cierpienia Młodego Wertera", "Wesele", "Cień Wiatru".

 

Część, bo dobra, resztę, bo tak głupia, że aż śmieszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale resztę dyskutantów prosiłbym o małe uzasadnienie swojego wyboru, żeby posty nie były za krótkie.

Edytowano przez Tric
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jaką książkę mogłabym polecić Twilight? Znając ją to chyba coś w stylu Encyklopedii Popularnonaukowej :)
A jedną z ostatnich dobrych serii co czytałam to 7 ksiąg Pamiętniki Wampirów i chyba byłabym w stanie oddać ją do przeczytania  naszej bibliotekarce. Myśle, że seria ma w sobie klimat romansu, ale również akcji, poświęceń, podejmowanie trudnych decyzji (najczęściej między "źle" a "jeszcze gorzej"), dużo zwrotów akcji i ogólnie jest ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz publikacji popularnonaukowych Twilight pewnie chciałaby przeczytać też książki przeznaczone dla węższej grupy odbiorców, a dokładniej te występujące na różnego rodzaju uniwersytetu. Możliwe że zainteresowałaby się ludzką "magią". Sam widziałem dwie książki traktujące o magii, i osobiście byłem rozbawiony jej treścią. Podejrzewam że Twilight też raczej nie potraktowałaby ich poważnie. Ostatnią kategorią książek na które chcę zwrócić uwagę to książki przygodowe, szczególnie te opisujące przygody podobne do tych w których brał udział Indiana Jones. Jak wiemy to właśnie Twilight poleciła Rainbow Dash serię książek od Daring Doo co oznacza że sama ją ceni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...