Skocz do zawartości

Ostrzeżenie: Wchodząc podejmujesz się wyzwania


ryma2001

Recommended Posts

Oj bez takiego, przesadyzmu, ja jak zaczynałem to też nie miałem proporcji.

"ryma2001" mam dal ciebie dobra radę, aby uzyskać dobrą proporcje rysuj kucyka na bazie siatki.

Gdzieś na forum widziałem był poradnik z dokładnymi proporcjami kucyka.

Ponadto mam taki fajny samouczek z którego ja dużo korzystam

Rysunki masz ciekawe tylko popracuj trochę nad proporcjami.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AppleDash ty rysowałaś swój avatar? *o* 

A wracając do tematu. 

 

obrazek nr. 

 

1 - Nic nie widzę, kucyki są zabazgrane, nie wiem nawet czy Twi nie ma głowy wykręconej do tyłu, ani nie wiem co dzieje się na tym obrazku. 

Kompletny brak starania się. Wybacz jeśli się starałaś, ale Twilight leży czy lata? 

 

2 - Widać staranie, jedynie co mnie trochę dziwi to tak mocno rażące w zimę słońce... Kucyk fajny, tylko ma trochę bardzo grube nogi, a cieniowanie leży...  

A pozwól, że na temat motylka i CM się nie wypowiem... 

 

3 - Widać o wiele lepszą poprawę co do grzywy i ogona, jednak cieniowanie się nie podniosło, kontury kopyt mnie rozwalają, a same kopyta już szczególnie.. 

 

4 - ...Mogę nic nie mówić? Już było prawie na ,,OK" i klapa...   

 

5 - Grzywa i ogon :  :squee:  kopyta, plecy, cieniowanie i reszta :  :fluttershy6:

A teraz mi powiedz ładnie, w jakim programie i na czym rysujesz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AppleDash ty rysowałaś swój avatar? *o* 

A wracając do tematu. 

 

obrazek nr. 

 

1 - Nic nie widzę, kucyki są zabazgrane, nie wiem nawet czy Twi nie ma głowy wykręconej do tyłu, ani nie wiem co dzieje się na tym obrazku. 

Kompletny brak starania się. Wybacz jeśli się starałaś, ale Twilight leży czy lata? 

 

2 - Widać staranie, jedynie co mnie trochę dziwi to tak mocno rażące w zimę słońce... Kucyk fajny, tylko ma trochę bardzo grube nogi, a cieniowanie leży...  

A pozwól, że na temat motylka i CM się nie wypowiem... 

 

3 - Widać o wiele lepszą poprawę co do grzywy i ogona, jednak cieniowanie się nie podniosło, kontury kopyt mnie rozwalają, a same kopyta już szczególnie.. 

 

4 - ...Mogę nic nie mówić? Już było prawie na ,,OK" i klapa...   

 

5 - Grzywa i ogon :  :squee:  kopyta, plecy, cieniowanie i reszta :  :fluttershy6:

A teraz mi powiedz ładnie, w jakim programie i na czym rysujesz? 

W SAI tabletem graficznym, ale nie wiem jakim, jest mojego brata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bez takiego, przesadyzmu, ja jak zaczynałem to też nie miałem proporcji.

"ryma2001" mam dal ciebie dobra radę, aby uzyskać dobrą proporcje rysuj kucyka na bazie siatki.

Gdzieś na forum widziałem był poradnik z dokładnymi proporcjami kucyka.

Ponadto mam taki fajny samouczek z którego ja dużo korzystam

Rysunki masz ciekawe tylko popracuj trochę nad proporcjami.

Ja miałam jakoś inaczej. A z samouczkami to zależy jakie kuce chce się rysować. Najlepiej jest samemu wyłapać proporcje.

 

AppleDash ty rysowałaś swój avatar? *o* 

Sama, a któż inny mógłby takie durne coś nabazgrolić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja miałam jakoś inaczej. A z samouczkami to zależy jakie kuce chce się rysować. Najlepiej jest samemu wyłapać proporcje.

 

Masz rację , ja tego używam tylko do rysowania kucyka w tej pozie , natomiast jak rysuję strojącego przodem to sam dobieram proporcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo idealnie nie jest, z tym że jak porównać pierwsze z tymi przynajmniej pod względem samej proporcji jest progres. Tutaj trzeba by było popracować nad proporcjami i nad głowa zawłaszcza u AJ , ( Pyszczek)

http://www.fge.com.pl/2012/08/jak-rysowac-kucyki.html Tutaj masz wszystkie poradniki jakie ja znam , by technicznie to narysować kucyka.

Powodzenia i czekam na kolejne twoje prace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ocenię całokształt twoich prac, bo nie chce mi się po kolei wymieniać.

Robisz za duże nogi, a raczej za grube. Kucyki przypominają przez to trochę słonie. :rainderp:

Kolejna sprawa: oczy przy pyszczku widzianym od przodu są sbyt blisko siebie. Nie wiem jak ty, ale ja często rysując tak widzianą głowę wzoruję się trochę na kotach. Oczywiście to tylko mój sposób, a i tak praktycznie w ogóle nie rysuję kucyków od przodu. :ming:

Ogólnie musisz jeszcze sporo poćwiczyć, oglądać pracę dobrych artystów i tworzyć w ten sposób swój styl rysowania i cieniowania. Radzę ci też rysować często na kartkach, w traditionalu. W ten sposób łatwo wykształcisz sobie styl. Będę obserwować ten temat, żeby sprawdzić twój postęp. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...