Skocz do zawartości

[Propozycja] Subforum z opowiadaniami niekucykowymi / Nowy Tag


Cipher 618

Recommended Posts

Proponuję, aby w dziale "opowiadania wszystkich bronies" obok "My Little Seduction" czy "Fanfiction ENG" stworzyć subforum dla tekstów, które nie będą poświęcone kucykom. Oczywiście będzie je obowiązywać dokładnie taki sam regulamin. Obowiązkiem byłby Tag "Non Pony" lub "Human Only". Nie ma mowy o Equestrii, kolorowych kucykach etc. 

 

Co prawda można pisać chociażby w dziale "Inne", ale taki tekst szybko utonie wśród innych projektów. Poza tym opowiadania to opowiadania. 

 

Co do Tagu 18+, tak jak w "My Little Seduction" czy "My Little Necronomicon" miałyby swoje subforum 18+ do którego trafiałyby opowiadania.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie zatem listę ludzi którzy byli by za, najlepiej w pierwszym poście, niech ta inicjatywa będzie jakoś zorganizowana. A potem, zobaczy się jaka będzie decyzja administracji.

Zrobiłem podobnie z dodaniem subforum "Wyścigi"  "Gry Freeware" (ale o wyścigi też się ubiegałem) w dziale Brony Gaming. Zebrałem 15 osób, prosząc aby wpisywali się tylko i wyłącznie ci którym zależy. Odzewu brak. Także teraz po prostu poczekam na decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś kiedyś mądrze powiedział, kucyki to materiał skończony. Innymi słowy, nie samymi kucami człowiek żyje. I tak jak napisał Generałek, idąc dalej powinniśmy skasować połowę forum, bo nie ma związku z gadającymi osiołkami.

Forum jest dla FANÓW, nie dla kucyków, myślę, że taborety nie obrażą się, jeśli dyskusje o historii/motoryzacji/wuteva jednak pozostaną na forum, a autorzy ficów nie obrażą się, jeśli pojawią się też opowiadanie nie-kucykowe.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Ilu z Was, którzy popieracie taki dział jest gotowych wnieść do niego wkład przez publikację opowiadań? Zważywszy na fakt, iż kiedy powstanie, najprawdopodobniej trafi pod moją jurysdykcję, to chciałbym wiedzieć choćby orientacyjnie z jakimi ilościami tekstów mielibyśmy mieć do czynienia? Jeżeli byłyby to przykładowo dwa teksty na miesiąc, to w takim wypadku zakładanie takiego subforum ma nieco wątpliwy sens.

 

Co do argumentu Myhella to uważam go za nieco zbyt pochopny, gdyż tak jak przedmówcy wytknęli, musiałaby wtedy zniknąć znaczna część forum.

 

Proszę więc o deklaracje - kto jest gotów zamieścić jakieś opowiadania, lub może planuje takowe pisać? Jakich liczb mamy oczekiwać? Takie dane z pewnością pomogą administracji, gdy będą podejmować decyzję co do istnienia takiego miejsca na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Ilu z Was, którzy popieracie taki dział jest gotowych wnieść do niego wkład przez publikację opowiadań? Zważywszy na fakt, iż kiedy powstanie, najprawdopodobniej trafi pod moją jurysdykcję, to chciałbym wiedzieć choćby orientacyjnie z jakimi ilościami tekstów mielibyśmy mieć do czynienia? Jeżeli byłyby to przykładowo dwa teksty na miesiąc, to w takim wypadku zakładanie takiego subforum ma nieco wątpliwy sens.

Swoich? Zero. Ale każdy czytał pewnie przynajmniej dziesiątki nie-kucykowych opowiadań, którymi chętnie się podzieli.

Jeśli kryterium "oceny przydatności działu" jest jego aktywność, to dział dla anglojęzycznych opowiadań powinien już dawno zostać usunięty. Tam dobrze jest, jeśli pojawią się 2 POSTY, nie tematy na miesiąc. Tak samo powinien zniknąć dział NLR/SE, bo jak można zaobserwować, jedynym, co się tam dzieje, jest sesja PBF, którą równie dobrze można by było wrzucić do "Luźnego RP" w dziale PBF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument niepodważalny, jednak w tym wypadku mówimy nie o już istniejącym dziale (jak niewiele by się w nim działo), a o próbę wysondowania, czy nie trafi się kolejny taki. Dlatego właśnie chciałbym zebrać deklaracje ludzi na temat potencjalnej aktywności w rzeczonym dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli kryterium "oceny przydatności działu" jest jego aktywność, to dział dla anglojęzycznych opowiadań powinien już dawno zostać usunięty. Tam dobrze jest, jeśli pojawią się 2 POSTY, nie tematy na miesiąc. Tak samo powinien zniknąć dział NLR/SE, bo jak można zaobserwować, jedynym, co się tam dzieje, jest sesja PBF, którą równie dobrze można by było wrzucić do "Luźnego RP" w dziale PBF.

 

Wypraszam sobie!

 

Usunąć dział z angielskimi fanfikami? No chyba nie, ponieważ akurat on służy chociażby za bazę do wyboru co dalej przeczytać lub przetłumaczyć oraz ciężko w to uwierzyć, ale uwaga! Są Polacy którzy piszą angielskie fanfiki! (szok i niedowierzanie).

 

Sam jestem zwolennikiem dodanie tego działu, ale Wciśnięcie go w dziale "Opowiadania" uważam za rzecz karygodną. Wprowadzam nowy postulat. Stwórzcie subforum dla nie-kucykowych opowiadań jako poddział w Inne. Problem solved. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wprowadzam nowy postulat. Stwórzcie subforum dla nie-kucykowych opowiadań jako poddział w Inne. Problem solved.

 

Nie jest to za dobre rozwiązanie. W końcu sam tytuł podforum "Opowiadania wszystkich bronies" mówi, że mogą być tam zamieszczone WSZYSTKIE prace fandomu. Moim zdaniem wystarczy stworzyć nowy dział właśnie w dziale na opowiadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem sobie z Dolarem. Wasze deklaracje są miłe. Jest jednak jedno "ale". Nie chciałbym, aby sprawdził się scenariusz, w którym powstaje zarastające pajęczynami subforum. W związku z tym mam dla Was pytanie za 100 punktów: 

 

Kto z Was, deklarujących chęć powstania takiego subforum ma przynajmniej fragment opowiadania, pracuje nad nim, ma je na GD etc. 

 

Jeśli są to deklaracje na zasadzie "fajny pomysł, kiedyś coś tam napiszę... w sumie to mam nawet pomysł" - nie o to chodziło. 

 

Osobiście mam dwa, pracuję nad nimi powoli, lecz systematycznie (Brohoof, konkursy, dział Vinyl). Gdyby powstał taki dział na pewno zwiększyłbym tempo. Żadne z nich nie nadaje się moim zdaniem do osadzenia w Equestrii. 

 

EDIT... matko ile "ale"... uff poprawione

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Posiadam na swoim dysku moje pierwsze opowiadanie o tytule "Kompleks Axalon". Pierwsza moja poważniejsza praca pisarska, ciągle czekająca na dokończenie. Pomysłów na kontynuację miałem i mam przynajmniej tonę. A przestałem pisać je głównie braku czytelników, a dzięki działowi będę miał motywację, by je dokończyć.

Edytowano przez Generalek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...