Skocz do zawartości

Wigilia Osamotnienia [Oneshot][Slice of Life][Diary][Alternate Universe]


Recommended Posts

Przedstawiam Wam opowiadanie, które w świątecznej edycji konkursu literackiego zdobyło drugie miejsce. Nie wiem jakim cudem, biorąc pod uwagę fakt, że pisałem je w zabójczym tempie (zasnąłem nad klawiaturą dwa razy :crazy: ). Nie miałem czasu na korektę. Wrzuciłem je pół godziny przed czasem, czego skutkiem są pozostałości starych zdań. 

 

Fabuła: Pewien kucyk nie tyle nie lubi, co wręcz nienawidzi Wigilii Serdeczności. Czy to się zmieni?

 

Wigilia Osamotnienia  [slice of Life] [Diary] [Alternate Universe]

 

PS. Tag [Alternate Universe] dodałem "zapobiegawczo" ponieważ postać o której piszę nie do końca zachowuje się tak jak w serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim cudem zdobyło, iż udało Ci się dosłownie powalić klimatem i historią. Jeżeli to było pisane na szybko, a to z drugiej edycji na spokojnie, to ze swojej strony zawsze radzę pisać na chybcika :D

 

Co do samego opowiadania to bezwzględnie polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza uwaga - sądzę, że tag [Alternate Universe] zupełnie nie jest potrzebny. Zamiast niego dałbym [sad], gdyż bądź co bądź, nie brakowało smutniejszych momentów. Uwaga numer dwa - drobnych błędów i potknięć nie brakuje, co wynika z pośpiechu w pisaniu, jednakże teraz, jak już jest "po ptakach", mogłeś się pokusić o wyłapanie ich i poprawienie. Niby nie gryzą w oczy aż tak, ale pomyślałem, że dobrze będzie o tym wspomnieć.

 

Koncentrując się na samym opowiadaniu - miejsce drugie w konkursie w 100% zasłużone. Mamy tu klimat świąt, przeplatany kilkoma smutniejszymi momentami, sama historia na pierwszy rzut oka może nie wydaje się niczym nowym, z drugiej jednak strony, została ona napisana na tyle dobrze i z pomysłem, w związku z czym w trakcie lektury nie grozi zgrzyt zębów, czy też wrażenie wtórności. Jedynymi potknięciami są wspomniane błędy, ale można je łatwo i szybko poprawić. Ciekawie przedstawione zderzenie nie przepadającego za świętami samotnika z uradowanymi i pogodnymi kucykami i bardzo przyjemne zakończenie, podnoszące na duchu i nie mniej klimatyczne. Niby nic nadzwyczajnego, można by powiedzieć, że było nieco przewidywalne, ale znów - skoro jest tak dobrze napisane, skoro tak dobrze wpisuje się w klimat świąt, a przy tym wywiera pozytywny wpływ na czytelnika, to czemu nie?

 

Opowiadanie czytało się bardzo dobrze, nie brakowało klimatu, smutniejsze, "szare" momenty przeplatały się z "cieplejszymi", weselszymi, czego kulminację stanowiło zakończenie. W ogóle, podobało mi się to, jak atmosfera zmieniała się, w miarę zbliżania się do zakończenia. Dobra rzecz, ja również polecam.

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 years later...

Witam!

 

Mam dziwne wrażenie, że kiedyś czytałem tego fanfika.

 

Technicznie jest dość dobrze. Drobne braki w przecinkach i myślnikach. Styl jest całkiem całkiem, a na pewno nie jest brzydki.

 

Fanfik stara się wykreować pewną smutną atmosferę, ale osobiście jej nie czuje. Może dlatego, że miałem głupie skojarzenia i z fanfika poważnego stworzyłem sobie prywatną komedie. Ale poza tym jest nawet niezłym SoLem.

 

Historyjka jest o pewnej klaczy, która nie lubi, co jest dość łagodnie powiedziane, Wigilii Serdeczności. To wszystko przez pewną traumatyczną wigilie, która wydarzyła się, gdy ta miała osiem lat. Nie jest to zła historia, ale nie oczekujcie tu wielkich zwrotów akcji czy czegoś w tym stylu. Mnie nawet wciągnęła, ale miałem wrażenie, jak mówiłem na początku, że skądś to znam.

 

Sama postać tej klaczy, którą poznajemy z imienia, jest dobrze przedstawiona i dość rozbudowana. Sama kreacja postaci jest tu, jak dla mnie, bez zarzutu.

 

Przyjemne opowiadanie, w klimacie nawiązującym do zbliżających się dni. Jestem w stanie to polecić w jakiś sposób. Niektórych może odstraszyć jakiś rodzaj sztampy, czy też powolnego tempa wszystkiego.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...