Skocz do zawartości

Rękodzieło wąsko pojęte


Silma

Recommended Posts

Witam wszystkich po raz drugi!

Kilka dni temu zauważyłam, że mój poprzedni temat o pluszakach został usunięty. Ja to mam refleks, kilka miesięcy nie wrzucałam tam nic nowego... Dlaczego? Najpierw z powodów technicznych (brak tego, brak tamtego), potem zwyczajnie przestało mi się chcieć szyć. Kilka rozpoczętych pluszaków leży w pudełku i czeka na lepsze czasy;) W międzyczasie przetestowałam też kilka nowych hobby związanych z rękodziełem - muszę spróbować wszystkiego, co mi się spodoba;) I z tym też do Was wracam. 

Najnowszą moją "pasją" jest lepienie z modeliny (zobaczymy na jak długo). Dopiero zaczynam, więc chciałabym zobaczyć co myślicie o mojej pierwszej figurce:

vzs9.jpg

v2lh.jpg

Moja wariacja na temat księżniczki Twilight. Dlaczego akurat ona? Bo takie mam kolory modeliny;p Na zdjęciach jeszcze przed wypieczeniem. Grzywa i ogon sprawiły mi kosmicznie dużo problemów, ale choć wynik nie jest rewelacyjny to jakoś dałam radę. Metodą prób i błędów doszłam do kilku pożytecznych rzeczy i następne figurki będą lepsze:) Nie ma znaczka, bo postanowiłam go domalować po upieczeniu, ani korony, bo zapomniałam ją nałożyć, leży sobie z boku. Widać linie papilarne, ale modelina którą mam jest zbyt miękka i nie mogłam nic z tym zrobić.

Właśnie zaczyna mi się sesja, więc nowe "dzieła" najwcześniej za dwa tygodnie. Ewentualnie wrzucę zdjęcia pluszaków, może ktoś jeszcze nie widział, a chciałby zobaczyć ich poziom. Pozdrawiam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Octavia i Fluttershy są boskie ♥ 

Za tym pluszakiem młodym Kredensem nie wiem czy mi się podoba, ale ważne, że tobie się podoba i się starałaś ^^ 

Tak pytam z ciekawości, nie że by co, ale jak będzie więcej to będziesz sprzedawać? 

Jak tak to w jakiej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Uuu.... A robiłaś z jakiegoś wzoru czy coś? xD

 

Tak, w necie jest sporo wykrojów, ale nie do końca mi pasowały, musiałam trochę je zmodyfikować.

 


Tak pytam z ciekawości, nie że by co, ale jak będzie więcej to będziesz sprzedawać? 
Jak tak to w jakiej cenie?

 

Już kilka sprzedałam, nawet tu na forum;) Zależy od trudności i dodatków. Wiadomo, że zwykła Fluttershy wymaga mniej pracy niż Fluttershy w wersji z Gali Grand Galopu (a taką też posiadam;) w sukience, butach i kwiatach. Wszystko jest do dogadania;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na materiale drukowane? bardzo ciekawy pomysł :) jakie sa wymogi aby zrobić takie coś? :)

Można by kupić mazaki do tkanin i malować nimi. Tylko tam kolory takie dość podstawowe. No i drogawe.. Chociaż kiedyś w jakimś sklepie z taniochami typu "wszystko po 5 zł" był mazak do tkanin po 2 zł mały to się bardziej opłacało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymogów większych nie ma, wystarczy dobra drukarka, ale niestety jest to ryzykowne. Materiał może się postrzępić albo wkręcić i wtedy mogiła. 

 

Nowa Derpy:

derpy_beanie_v2_by_slimarie-d78v367.jpg

Trochę zmodyfikowałam wykrój. Na zdjęciu wydaje się jakby miała za duży pyszczek, ale to złudzenie, widać za nim prawą nogę i nie odróżniają się za bardzo.

 

Dwie Derpy:

double_derpy_by_slimarie-d78v3e9.jpg

 

I RD. W jednym z odcinków była pokazana jako roztrzepany źrebak i taką tez spróbowałam zrobić. W przyszłości pewnie zrobię też wersję uładzoną;)

rainbow_dash_by_slimarie-d78v2ug.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


A z lepienia z modeliny jednak zrezygnowałaś?

 

Na razie tak. Po kilku próbach nieco się zraziłam do modeliny, którą posiadam. Mimo, że jest dobrej jakości i polecanej firmy to jak na mój gust jest za miękka. Kusi mnie wypróbowanie gliny modelarskiej, ale na razie inne pasje wyczerpały moje fundusze;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...