Skocz do zawartości

Rękodzieło wąsko pojęte


Silma

Recommended Posts


Planujesz już kolejnego pluszaka?

 

Owszem, materiały które posiadam pozwalają mi na zrobienie jeszcze kilku kucyków, a jeden jest już gotowy:) Ale mam na głowie teraz wzmożone prace nad moją magisterką więc nie wiem kiedy zrobię następnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh podbijam po raz kolejny.

little_applejack_beanie__i__by_slimarie-

little_applejack_beanie__ii__by_slimarie

Tym razem Applejack, niestety bez kapelutka. Nie mam na niego materiału, pomysłu jak go zrobić zresztą też nie. Ale chyba i bez niego nie jest tak źle;) Wiem, że kolor sierści nie jest idealny, ale innego nie posiadam:(

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy się opłaca... Powiem tak: nigdy nie miałam zamiaru się dorabiać fortuny na pluszakach ani tym bardziej zdzierać z ludzi grube dolary. Nie podoba mi się podejście niektórych osób, które za taką kruszynę potrafią zawołać 80 zł czy nawet więcej, a pluszak wielkości ok. 20 cm kosztuje u nich grubo ponad 100. To już jest przesada. Z drugiej strony twórca chce mieć coś z takiego pluszaka, w końcu włożył w niego materiały, swój czas itd.

Ja za uszycie takiego małego kucyka chciałabym 20 zł. Uważam, że w porównaniu z niektórymi to i tak nie jest dużo, a wygląda ładniej niż te hasbrowskie mopy. Z drugiej strony wiem, że niektórzy stwierdzą, że i tak to za dużo, w końcu to miniaturka... Cóż, nikogo nie chcę zmuszać do zakupu. Jeśli komuś się podoba i chciałby zakupić to bardzo proszę, nie ma żadnego problemu:) Jeśli nie to nic nie szkodzi, traktuję pluszaki jako hobby i będę je szyła dalej dla siebie i jako prezenty dla znajomych:)

 

Rozpisałam się, ale ta sprawa z cenami już jakiś czas mi leżała na wątrobie i poczułam potrzebę wyrzucenia tego z siebie. Jeśli ktoś poczuje się urażony to przepraszam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ogólnie takie pytanie: szyjesz tylko kucyki, czy inne zwierzaki (np. kotki), też?

 

Na razie tylko kucyki, ale tak w sumie to jakbym przysiadła to chyba dałabym radę zrobić inne zwierzątko:) Kwestia zrobienia nowego wykroju głowy, ogona.

 

Co do wymiarów to zrobiłam nieco koślawe zdjęcie poglądowe:

derpy_and_derpy_by_slimarie-d7crg7w.jpg

Pluszak ma długość mojej dłoni, czyli dokładnie 14 cm od kopytka do kopytka (+ kilka cm ogona, ale tego nie liczę). W tle kilka innych pluszaków oraz smok w kapeluszu;)

Ze śpiących mogę sprzedać wszystkie, których zdjęcia wstawiłam w tym wątku. Z materiałów, które posiadam mam możliwość uszycia jeszcze kilku innych postaci, ale na razie skupiłam się na mojej pracy magisterskiej i nie mam za bardzo czasu robić nowych wykrojów. Ale jakby co to w maju już powinnam się ogarnąć;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko kucyki, ale tak w sumie to jakbym przysiadła to chyba dałabym radę zrobić inne zwierzątko:) Kwestia zrobienia nowego wykroju głowy, ogona.

Ok, to jakbyś miała czas i chęci na zrobienie kotka, to ja bym chętnie kupiła. Tylko daj mi znać jak będziesz mogła zrobić, to ja podam szczegóły (tzn. kolorystykę) i się dogadamy co do sposobu płatności itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ok, to jakbyś miała czas i chęci na zrobienie kotka, to ja bym chętnie kupiła. Tylko daj mi znać jak będziesz mogła zrobić, to ja podam szczegóły (tzn. kolorystykę) i się dogadamy co do sposobu płatności itd

 

Spoko, na pewno się odezwę jak coś przygotuję:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Uff, w końcu praca magisterska za mną, problem z netem rozwiązany, więc można wrócić do tworzenia:) Podbijam, coby mi znowu tematu nie usunięto;)

octavia_beanie_by_slimarie-d7i2hmx.jpg

Mała śpiąca Octavia. Zastanawiałam się, czy zrobić jej muszkę, ale ostatecznie zrezygnowałam. W każdej chwili mogę dorobić;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... Znów podbijam. Tym razem nowa Flutterka w stroju z Gali. Znaczy tak nie do końca nowa... stała niedokończona przez chyba pół roku. Mniejsza, oto jest:

fluttershy_at_the_gala_by_slimarie-d7ico

A tu dla porównania poprzednia wersja:

fluttershy_by_slimarie-d6rfocq.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet wrócił szczęśliwie do domu, można więc wstawić nowego pluszaczka ^^.

celestia_beanie_ii_by_slimarie-d7jb23l.j

celestia_beanie_i_by_slimarie-d7jb1yj.jp

 

Mały, śpiący solarny kucyk. Trochę się obawiałam jak mi wyjdzie, ale chyba nie jest źle:)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

A byłabyby Pani w stanie wyszyć istotę humanoidalną? Chodzi mi stricte o takie chibi-minaturki.

 

Hmm nie próbowałam nigdy, więc nie wiem czy by mi to wyszło... Może masz jakiś art jak miałoby to wyglądać tak konkretniej?

 

Celly, miło mi;)

Edytowano przez Silma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...