Skocz do zawartości

Rękodzieło wąsko pojęte


Silma

Recommended Posts

  • 2 weeks later...


1. Czy robisz kucyki z serialu na zamówienie?
2. Czy dałabyś radę zrobić moją OC? I ile by to wtedy kosztowało?

 

Owszem, mogę zrobić i OC i kuca z serialu, jest jednak jeden warunek - muszę mieć w domu odpowiedni kolor materiału. Mam sporo różnych kolorów, ale jeśli nie będę miała takiego jak chcesz to będę musiała zamówić - o ile taki kolor i się później przyda. Nie warto zamawiać całego metra tylko żeby zrobić pasemka na grzywie... Więc muszę wiedzieć jakie kolory są potrzebne do zrobienia kuca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mogę zrobić i OC i kuca z serialu, jest jednak jeden warunek - muszę mieć w domu odpowiedni kolor materiału. Mam sporo różnych kolorów, ale jeśli nie będę miała takiego jak chcesz to będę musiała zamówić - o ile taki kolor i się później przyda. Nie warto zamawiać całego metra tylko żeby zrobić pasemka na grzywie... Więc muszę wiedzieć jakie kolory są potrzebne do zrobienia kuca.

OK, to jak podreperuję finanse to się skontaktuję bo twoje.pluszaki są awww!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka ekonomiczna 9,50, priorytetowa 11 zł. Lepiej przesyłać jako paczka w kartonie, bo pluszak mógłby zostać czymś przyciśnięty w transporcie i w efekcie coś mogłoby mu się stać albo odkształcić. Paczka jest najpewniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... do wczoraj szyłam Celestię, ale po wypchaniu okazało się, że wykrój jest jakiś pochrzaniony i nogi wyszły różnej długości i grubości... Wielkie rozczarowanie. Nie wiem jakiego teraz zrobię pluszaka, może AppleBloom do kompletu rodzinki Apple;) Materiały kupowałam najpierw w pasmanterii, bo są różne grubości i faktury, ale kilka też zamówiłam z neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polar. Do pierwszych prób jakiś cieńszy, ale nie "przezroczysty" (mam taki czarny, strasznie się rozciąga). Cienkie są zwykle tańsze, więc nie będzie tak bardzo żal jak coś nie wyjdzie;) Beżowy, który mam do Flutterki jest gruby i mięciutki, ale i słono za niego zapłaciłam, więc byłoby mi szkoda zmarnować nawet mały kawałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie czy dałbyś radę uszyć taką lalkę:

http://i1.ytimg.com/vi/aOOJnRGxKOQ/hqdefault.jpg

Wielkości od ramienia do połowy głowy jak tu:

http://www.cosplayisland.co.uk/files/costumes/1529/35640/Xerxes_Break_image.gif

Jeśli tak to z chęcią mogłabym zamówić w zależności ile by to kosztowało. :3

Edytowano przez Szeregowa Rainboww Dash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowa nigdy nie szyłam lalek i ludziopodobnych pluszaków, więc nie wiem czy mi się to uda, a nie chciałabym spartolić... 

 

A tak przy okazji to mam kolejnego kucusia (a właściwie nie-kucusia):

chrysalis_beanie_ii_by_slimarie-d7qidlv.

chrysalis_beanie_by_slimarie-d7qhuck.jpg

Cóż... zdjęcia są jakie są. Nie posiadam świetnego aparatu, światło nie ułatwiało sprawy, do tego skóra Chrysi zlewa się z rzęsami, bo czarne... Masakra... Kolor grzywy oddany prawidłowo, ciałko jest czarne jak noc (choć tu miejscami wygląda na szare), rzęsy też czarne - na wszelki wypadek ich nie przyklejałam, jeszcze może pokombinuję coś, żeby było je lepiej widać. Z grzywą miałam sporo problemów, jest z filcu, bo nie maiłam odpowiedniego polaru, co z kolei doprowadziło do niemożności wywinięcia go i trochę kiepsko wygląda tak przymocowany. Niemniej na żywo prezentuje się całkiem całkiem i jestem zadowolona z efektu  :chrysalis:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałam zrobić róg okrągły, ale wygięty niż taki jak w serialu, ale płaski. Niewykluczone, że coś z nim zrobię, lepiej to dopracuję. Oczy też, chyba właśnie zrobię otwarte, ale uproszczone - w końcu to beanie, a nie pluszak standardowej wielkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dałabym sobie rękę uciąć, że już wstawiałam to zdjęcie... Poprawiona Chrysalis - róg ładniej wygięty za pomocą drutu, oczy otwarte (mocno uproszczone, tak jak pisałam w poprzednim poście). Efekt chyba całkiem niezły :chrysalis:

chrysalis_beanie_iii_by_slimarie-d7rh4u3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. :)

Byłabym zainteresowana zamówieniem pluszowej OC przyjaciółki, jako prezent urodzinowy (na początek grudnia). Czy szycie na zamówienie jest aktualne? Jaka cena (+przesyłka)?

(opisik ze względu na pewną rzecz usunięty)

Czy taka możliwość by istniała? Jaki byłby czas wykonania zamówienia? Poza nie gra roli, jednak podoba mi się wykrój leżący (długość 14 cm).

 

Jeśli byłoby to możliwe, prosiłabym o kontakt na GG: 44197233 lub na e-mail ([email protected]). Tam mogę wysłać rysunek i dalej możemy się dogadać co do ceny, wykroju, reszty zamówienia. :)

 

I chciałabym też pogratulować zdolności, chęci i zapału, bo to nie lada wyzwanie. :)

 

Weny i pieniążków życzę. :)

 

Czekam z niecierpliwością na jakieś informacje. :)

Edytowano przez Saphirja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...