Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Guest

Jak uzbierać ludzi do grania w ASG?

Recommended Posts

Guest

Podziałały argumenty, a grupa rozrasta się szybciej, niż przewidziałem. W sumie nie wiem, co amerykanie widzą w paintballu. Pewnie to, że strzela kulkami farbą. Dla nich jak to kosztuje o wiele mniej niż u nas, to myślą, że ASG to marna podróbka i nie warto się w to angażować. Cztery najgorsze rzeczy w paintballu to:

1) magazynek - nie można wziąć magazynku, trzeba uzupełniać komorę z amunicją, a trzymanie ze sobą kulek o dużej średnicy z farvmbą nie jest najlepszym pomysłem

2) brak realizmu - markery nie przypominają broni, nosi się maski na całą twarz. A te całe kolorowe kropki wyglądają trochę komicznie. Wyobraźcie sobię posiniaczonego terrorystę w kominiarce z Kalasznikovem po ASG. A teraz tego samego terrorystę, tyle że cały pokryty kolorowymi plamkami z markerem.

3) po potyczkach trzeba zmywać farbę - z ubrań nie jest to za duży problem, gorzej jak dostaniesz w tył głowy

4) cena - markery są o wiele droższe niż ASG, trzeba dokupowywać gaz i drogie kulki

punkt hipstera) jest o wiele popularniejszy niż ASG

Boże, ale offtop, i w dodatku taka ściana tekstu, ale właśnie to napisałem i żal nie opublikować. Mam nadzieję, że "Wielcy Władcy" forum mi wybaczą ten mały występek.

Zaleta paintballa- od razu widać kto dostał :rdblink:

Dlaczego bawiłam się w paintball, a nie w ASG? Bo po prostu miałam taką możliwość.

Aż tak bym na Paintball nie najeżdżał :D Bo ostatnio nawet wychodzą repliki, które jako-tako przypominają prawdziwą broń. Oczywiście farba jest zarówno plusem, jak i minusem.

Aczkolwiek jako miłośnik większego realizmu wybrałem ASG - trzeba opanować dodatkowo szybką zmianę magazynka i parę innych rzeczy. A włásnie, w tym shotgunie AGM003 są w zestawie od razu 3 magazynki ;)

Jakichś dobrych rad, zasad, odnośnie bezpieczeństwa czy czegoś jeszcze potrzeba?

EDIT: Cahan, na nieuczciwych w ASG też są sposoby :fluttershy4: Dzięki temu u mnie w okolicy praktycznie ie ma nieuczciwych graczy. Fakt, czasami się zdarzy, ale łatwo usadzić.

Guest

Zaleta paintballa- od razu widać kto dostał :rdblink:

Tego szczerze troche bedzie mi brakowalo w ASG, ale to zmniejsza realizm, a ASG jest nastawiony na realizm i przystepnosc

Aż tak bym na Paintball nie najeżdżał :D Bo ostatnio nawet wychodzą repliki, które jako-tako przypominają prawdziwą broń. Oczywiście farba jest zarówno plusem, jak i minusem.

Aczkolwiek jako miłośnik większego realizmu wybrałem ASG - trzeba opanować dodatkowo szybką zmianę magazynka i parę innych rzeczy. A włásnie, w tym shotgunie AGM003 są w zestawie od razu 3 magazynki ;)

Jakichś dobrych rad, zasad, odnośnie bezpieczeństwa czy czegoś jeszcze potrzeba?

Radami dla początkujących nie pogardzę, i jak używać tej szybkoładowarki bo do AGM 003 jest dołączona, a ja ją kupuję.

Szybkoładowarka - otwierasz klapkę, nasypujesz kulki. Masz mały przycisk, który zwalnia "patyczek". Przytykasz wylotem szybkoładowarki w dziurkę magazynka i owym patyczkiem naciskasz (ma sprężynkę, więc będzie odbijał). Kilka naciśnięć i magazynek pełny (w przypadku shotguna).

Z rad - od początku kładźcie nacisk na bezwzględną uczciwość. Trafiony krzyczy "dostałem" i schodzi do tzw. respa, czyli miejsca, gdzie gromadzą się trafieni (czyli "trupy"). Można też grać z "medykami", ale to już bardziej skomplikowane. Dobrze gdyby "trupy" zakładały kamizelki odblaskowe - unikniecie sytuacji ostrzelania gracza już trafionego.

Z rad BHP - NIGDY nie zdejmować okularów, nie strzelać z bliskiej odległości (z bliższej niż 5m)! Na dystansie 5-10 metrów (zależnie od sytuacji) najlepiej krzyknąć "strzał!". Może się zdarzyc, że traficie się nawzajem. Wtedy nie ma "kto był pierwszy", tylko schodzicie obaj. Dobrze też jest chronić zęby - zwykle same wargi są już w stanie przejąć na siebie energię kulki, jednak kominiarki czy arafatki nigdy nie zaszkodzą (ewentualnie maski siatkowe na dolną część twarzy, zwane "Stalkerami" bądź "Maskami kryj-ryj" :D). A właśnie, unikajcie siatkowych gogli i okularów, po trafieniu skruszona kulka przez nie przechodzi i trafia w oko! Więc zawsze pełna ochrona oczu!

Z rad taktycznych - zachowaj spokój, pozostawaj niewidoczny, zawsze szukaj osłon, podpuść przeciwnika jak najbliżej, jeśli Cię nie widzi. Staraj się zachodzić od tyłu, flankować. No i ćwicz ;)

Guest

Super, dzięki, zawsze chciałem grać w ASG i teraz mam taką możliwość. Kolega ma siatki maskujące, na wiosnę, lato i jesień, a już chcą grać ludzie, których w życiu na oczy nie widziałem :D I jeszcze takie świetne miejsca do grania, jest np. stary zakład, albo rzeka, przy której są wysepki, a woda w najgłębszych miejscach po kostki, dobre miejsce do grania w CTF z flagą na jednej z wysepek.

To dobrze, dobra miejscówka potrafi przyciągać ludzi ;) Kiedyś organizowałem strzelankę otwartą, z fajnym scenariuszem, w opuszczonym ośrodku wczasowym. Zakładaliśmy, że zgłosi się 20-30 osób. Przyjechało 60-70 i to nawet z sąsiednich województw! :rd6: Wszyscy byli zadowoleni.

Najpopularniejsze scenariusze to

- my tu wy tam i kto pierwszy wybije drużynę przeciwnika

- CTF - tutaj można ustalić, że trupy wychodzą z respa co pełne 15 minut jako wsparcie dla walczących

- scenariusze typu Black Hawk Down - gdzieś pomiędzy drużynami jest zestrzelony pilot(lub kilku). Jedna drużyna musi go znaleźć i ewakuować, a druga zlikwidować.

Co do shotgun'a polecam ! Świetna broń :D

Foley u mnie w miasteczku jest super miejscówka do strzelania - opuszczone fabryki, stary komin, ogólnie to cementownia :D (idealna dla snajperów). Druga miejscówka to są wykopaliska margiel-u, spore górki, idealne na CTF ( również doskonałe dla snajperów D: ). Aktualnie zbieram ekipę - ja i kolega na 100% i jeszcze 2 testujemy :D (wiek 13-14).

Wiem, że nieodpowiedni dział, ale co polecacie mojemu kumplowi - lubi stare bronie np. Thompson itp.

Thompson - polecam wersję od Snow Wolfa, ale to wydatek 500-600zł :twilight6: Tańsze są MP40 (AGM jak dobrze pamiętam) - chodzi po 450-550zł. Z tanich, sensownych i "starych" to tyle.

Natomiast z nowoczesnych - MP5 Galaxy, CM.028 i G36 JG (tanie a dobre elektryki).

Guest

Wlasnie doszedl mi AGM 003 z kolba i paczka 4000 kulek :D A jak wszedzie jest napisane, ze to zabawa od 18 lat, to czy przy zachowaniu wszelkich srodkow ostroznosci bedzie to nadal zle? Bo tak to troche mam na sumieniu, ze lamie reguly :P Sam uwazam, ze zle to by bylo siedzenie w domu i nie robienie nic pozytecznego, zwlaszcza, gdy na WF nic nie robimy, jestesmy na silowni, a potem mamy sobie samemu zorganizowac czas, a dla mnie do wyboru sa 3 maszyny: bieznia, "masazer" i laweczka do brzuszkow.

Edited by Guest

Na zabawkach z bazaru też jest +18 :D Ja tam zacząłem w wieku 14 lat i nie miałem żadnych problemów. Oczywiście jeśli chce się jeździć na imprezy, zloty itp to trzeba mieć osiemnastkę lub na niektórych wpuszczają od 16 z pisemnym pozwoleniem rodzica.

Aczkolwiek we własnym gronie nie ma limitu wieku ;) To znaczy ustalacie sami.

Życzę dobrej zabawy i raz jeszcze przypomnę, żeby podczas gry NIGDY nie zdejmować ochrony oczu oraz kierować się zasadą "Najpierw myśl, potem strzelaj", żeby ze zbyt bliskiej odległości nikomu krzywdy nie zrobić. Generalnie z ponad 5m nic się nie stanie, ale zależy to jeszcze od sytuacji. Słowem: doświadczenie i trening :D

Guest

I ja jeszcze raz powiem, ze dla kazdego wpajam, ze ma gogle kupic, bo jak nie to nie gra, inaczej kwas bym mial jakby sie rodzice dowiedzieli :P

No i bardzo dobrze, z doświadczenia wiem, że wpajanie zasad od samego początku zaprocentuje :)

To raz jeszcze dobrej zabawy. Jakby potrzeba było jeszcze jakichś scenariuszy, rad czy czegokolwiek - służę pomocą :rainbowglasses:

Guest

To raz jeszcze dobrej zabawy. Jakby potrzeba było jeszcze jakichś scenariuszy, rad czy czegokolwiek - służę pomocą :rainbowglasses:

O fajne scenariusze ładnie proszę :D

Najprostszy, który w zasadzie jest sensem większości strzelanek, to "my tu wy tam" i do wybicia drużyny przeciwnej. Polecam na początek, żeby się ograć.

Potem czas na zdobycie podstawowych umiejętności działania w oddziale, czyli scenariusz typu "Drużyna A atakuje obiekt, drużyna B go broni". Respawny najlepiej wyznaczyć w dosyć sporych odległościach od bronionego obiektu, polecam zasadę, że są one co pelne 10 czy 15 minut (zależnie od liczby graczy), czyli trafieni wracają do gry odpowiednio o godzinie 10.00; 10.10; 10.20 itd. Obrońcy powinni mieć respa trochę bliżej niż przeciwnicy. Za zdobyty obiekt uznaje się taki, w którym nie ma już żadnego obrońcy, a znajduje się przynajmniej jeden atakujący.

Idąc o krok dalej: scenariusz typu Black Hawk Down. Czyli dwie drużyny, marines i talibowie. Jeden z USMC jest zestrzelonym pilotem, do którego trzeba dotrzeć, ewakuować i utrzymać punkt ewakuacji przez określony czas (np. 20 minut). Utrudnienia: pilot jest ranny, więc początkowo może tylko leżeć w danym miejscu, ewentualnie przeczołgiwać się do osłon. Po dotarciu do niego kolegów z drużyny może chodzic (nie biegać!) przytrzymywany przez kolegę, czyli można mu po prostu położyć rękę na ramię albo podtrzymywać, żeby było realistyczniej. Talibowie mają zwykły "czasowy" resp, natomiast u marines można wyznaczyć medyka, który może trafionego uleczyć tylko raz (za drugim razem wyeliminowany do końca gry - żeby się nie nudzić może dołączyć do talibów), poprzez położenie na nim ręki i odliczenie powoli do dziesięciu. Jeśli talibowie wybiją marines przed czasem - wygrywają.

Takie polecam na początek, potem bardziej skomplikowane.

Ja też odrazu na głęboką wodę xD mam 15 lat i CM041k oraz maskałata rodzinkę namówiłem ponieważ cymke za 470zł była okazja kupić ;D