Skocz do zawartości

Przyszłość fandomu


Recommended Posts

Czy BOOM, czy nie BOOM... na razie tylko gdyba się i z jednej strony słychać, że fandom przetrwa w takiej czy innej formie, a Hasbro jako firma nastawiona na zyski będzie się starała je zmaksymalizować co by było normalnym posunięciem. A z drugiej, że dadzą sobie spokój i spoczną na laurach, forum upadnie, fandom zniknie i ogólnie...

Spoiler

1412265921_dyibze_fb_plus.jpg


A tak naprawdę to, zamiast debatować o tym w kółko to powinniśmy spokojnie poczekać i zobaczyć co się stanie, a do tego czasu cieszyć się tym, co mamy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Starlight Sparkle napisał:

A tak naprawdę to, zamiast debatować o tym w kółko to powinniśmy spokojnie poczekać i zobaczyć co się stanie, a do tego czasu cieszyć się tym, co mamy...

Popieram :aj5:. Dopiero co założyłem konto na forum tak naprawdę, a już w takie debaty wchodzę, heh :fluttershy4:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Starlight Sparkle napisał:

To, że masz konto dopiero co założone to nic nie znaczy... najważniejsze, że chcesz się udzielać.:yay:

Raczej nie samo udzielanie się miałem na myśli, a to że w takim temacie :fluttershy4:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Starlight Sparkle napisał:

Z tego, co słyszę i co widzę po innych forach to takie debaty na temat przyszłości albo upadku fandomu istnieją od kilku dobrych lat. Od czego to się zaczęło to nie mam pojęcia... 

Myślę, że wiele osób, które są w fandomie już od dawna i które zauważyły moment, w którym zakończyło się przesilenie fandomowe zaczęły się zastanawiać nad dalszymi losami społeczności. Nie wiem jak to wyglądało z perspektywy innych, ale wydaje mi się, że począwszy od zapowiedzi 6. sezonu za każdym razem było czuć pewne napięcie w oczekiwaniu na informację, że ten sezon będzie tym ostatnim. Jakby nie patrzeć już te kilka lat temu serial liczył sobie niemało sezonów, aktualnie mamy ósmy i dostaniemy jeszcze jeden, o czym wiadomo z przecieków. Gdyby nie one, to dziś byśmy raczej nie zastanawiali się co będzie z fandomem po zakończeniu serialu, tylko kiedy to nastąpi, bo Hasbro raczej niechętne było ogłaszaniu tego oficjalnie i dopiero wycieki położyły się cieniem na fandomie.

 

Fandom oczywiście nie zginie w dniu emisji ostatniego odcinka, ale też uważam, że nie należy mieć nadziei, że G5 wprowadzi nas w nową złotą erę. To już było i się nie powtórzy. Choćby nie wiem jak dobra była nowa generacja, to nie będzie ona G4, w tym sensie, że nie wywoła wielkiego zamieszania w internecie, ponieważ boom na kucyki jest nierozerwalnie związany z generacją czwartą. Wcześniej nie było Bronies rozumianych jako fani marki w obecnym kształcie. Dopiero G4 wyciągnęło temat na światło dzienne i bardzo namieszało przy tym wyznaczając nowe ścieżki i dziś może nie jesteśmy ulubieńcami internetu, to raczej przez ostatnie 8 lat ludzie oswoili się z myślą, że tacy ludzie jak my istnieją. Bronies pozostaną jeszcze długo, ci którzy zostaną przerzucą się na nową serię swojego ulubionego serialu, jednak dla wielu obecnych członków fandomu koniec G4 będzie momentem, w którym wysiądą z tego pociągu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Z tego, co słyszę i co widzę po innych forach to takie debaty na temat przyszłości albo upadku fandomu istnieją od kilku dobrych lat. Od czego to się zaczęło to nie mam pojęcia... :dunno: 

 

Plotki o upadku fandomu i marki mlp zaczęły się gdy ogłoszono, że sezon trzeci będzie miał tylko 13 odcinków. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział o Equestria Girls. Fandom i marka trwają do dziś, ale plotki pozostały. Takie przynajmniej jest moje zdanie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fandom może istnieć jeśli są w nim ludzie którzy mają energię chęci i potrafią się poświęcić dla swojego ulubionego serialu. Uzależnienie jak każde inne. Codziennie na całym świecie odbywają się konwenty alkoholików, więc czemu nie może być tak z kucami? :rariderp:

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 2.08.2018 o 01:48, Wonsz napisał:

Większość (przynajmniej w Polsce, na Zachodzie mogą być nieco inne proporcje, ale tendencja podobna)

Polska jest integralną częścią tego Zachodu.

Dnia 2.08.2018 o 01:51, Starlight Sparkle napisał:

No raczej, że chodzi o zachodnich fanów... 20.000 funtów

Czyli polskich też, bo Polska to też kraj Zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cóż teraz jak oficjalnie nastąpił koniec oryginalnej Emisji 4 generacji, a miało to miejsce w pocżatku tego miesiąca, to mamy 3 scenariusze

Skrypt Twilight Panic zwany w naszym ludzkim negatyw - źródełko wyschło więc fani z lenistwa własnych pomysłów nie majo i przenoszą się do innych fandomów czym fandom Mlp przestaje istnieć

Skrypt RD Shrug  zwany po ludzku a wisi mi to 0 źródełko słabo bije, wiec śmierć fandomu jest odłożona w czasie, a czemu bo fani dają wlany oryginalny

kontent, ale nowych nie ludzi nie ma, po pewnym czasie ludzie się nudzą i bez żalu odchodzą, ale jakiś ślad jest na starość

Skrypt Friendship is Magic czyli po ludzku fandom trwa- w tym scenariuszu spora ilosc ludzi odejdzie (głownie ci którzy oglądają ten serial bo to jest modne, ale cześc fanów zostanie i będzie robić nowy content, co  przyciągnie trochę nowej krwi, a przede wszytkim bedzię wierna wartościom które FIM wniosło do ich życia i choc bedzie nieliczny to nadal będzie istnieć (według mnie to najbardziej prawdpodbny scenariusz bo ja oglądam ten serial od początku polskiej emisji i nie zamierzam tego stadka opuścić, bo poznałem tu naprawdę ciekawych i miłych ludzi, a samemu serialowi zawdzęczam zbyt wiele by tak to wszystko rzuicić)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Jestem pewna, że fandom tak całkowicie nie umrze. Kucyki są wszędzie. Na takim deviantarcie chociażby pojawiają się tysiące nowych rysunków z kucykami. Większość z nich to postacie fanowskie. Adopcje, commisiony, YCH, furry...nie, nie ma szans by kuce zniknęły. 
     Myślę, że fandom będzie ciągnął aż do nowej generacji, a wtedy...cóż, wszystko zależy od tego jak ta generacja będzie wyglądać. Osobiście liczę, że poziomem dorówna albo i przerośnie Friendship is Magic, a wtedy na pewno fandom odżyje na nowo :pinkiehug:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z naszą niedźwiedzicą. Fandom według mnie będzie trwał nadal, a przynajmniej do G5, która to będzie albo nowym początkiem, albo pogrzebie fandom i wtedy pozostaną tylko najbardziej gorliwi fani generacji 4. Sam wybieram spośród podanych przez Ciebie@Paladyn Zandersonopcji to ostatnie. Ja również zawdzięczam serialowi bardzo wiele i nie zamierzam odchodzić tylko dlatego, że moda na kucyki zmalała. Patrząc na inne fandomy, to jest całkiem sporo takich które, mimo że to coś, co spowodowało ich powstanie, już praktycznie nie istnieje, to jednak ludzie dalej w nich siedzą i czasem coś stworzą, wysnują jakąś nową teorię albo omówią jakieś alternatywne rozwiązanie i linię czasową. Czyli, krótko mówiąc, nadal te fandomy żyją, czego z całego serca życzę naszemu. I jeszcze jednak rzecz... G4 skończy się, gdy sam na to pozwolisz, a dopóki będzie trwało w Tobie, to koniec serialu nie będzie oznaczał końca magii tej generacji. :rwink:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to nadal wychodzą komiksy :aj3: Mam w nich spore zaległości, a widziałam, że wyszło za granicą sporo ciekawych. Np. te ze Stygianem. W serialu dostaliśmy go bardzo mało więc chętnie bym sobie poczytała. A ci co lubią to mogą czytać fanfiki, pisać role-playe. Możliwości jest dużo. Gravity Falls, Harry Potter, te dwa filmy/seriale/książki też już się skończyły, a mimo to fandom obu ma się dobrze. Przynajmniej jeśli chodzi o wszelkiej maści fanowskie twory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
2 godziny temu, MarianWisniewski napisał:

Teraz, kiedy serial wycofano, fandom powoli przestaje istnieć.

 

Fandom "powoli przestaje istnieć" od jakichś pięciu lat i zakończenie serialu nie ma w tym aż tak dużego udziału. To normalne że na pewne rzeczy jest boom, a z czasem on się zmniejsza. Jestem przekonany, że fandom MLP będzie funkcjonował jeszcze przez długie lata, bo to ludzie go tworzą, a nie nowe odcinki serialu. Ja skończyłem oglądać serial na piątym sezonie, a jakoś nadal tu jestem. Natomiast ciągle narzekanie że "teraz to już nie to samo", na pewno nie polepsza sytuacji. Każdy może zrobić coś, żeby podtrzymać fandom przy życiu, choćby udzielając się na forach, takich jak to. Serial jest tylko bazą wyjściową dla twórców niezliczonych fanfików czy fanartów, bez których 90% ludzi nigdy by się nie zainteresowała kucami. 

  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Salto napisał:

 

Fandom "powoli przestaje istnieć" od jakichś pięciu lat i zakończenie serialu nie ma w tym aż tak dużego udziału. To normalne że na pewne rzeczy jest boom, a z czasem on się zmniejsza. Jestem przekonany, że fandom MLP będzie funkcjonował jeszcze przez długie lata, bo to ludzie go tworzą, a nie nowe odcinki serialu. Ja skończyłem oglądać serial na piątym sezonie, a jakoś nadal tu jestem. Natomiast ciągle narzekanie że "teraz to już nie to samo", na pewno nie polepsza sytuacji. Każdy może zrobić coś, żeby podtrzymać fandom przy życiu, choćby udzielając się na forach, takich jak to. Serial jest tylko bazą wyjściową dla twórców niezliczonych fanfików czy fanartów, bez których 90% ludzi nigdy by się nie zainteresowała kucami. 

ekhm ja tworzę kucykowe wiersze wypuściłem tez parę niedokończonych projektów epickich które  nie zostały nawet ocenione po za 2 proejektami jeden ocenił Hoffman nawet dosyć pozytywnie zaś moja Waifu story została zbrukana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarianWisniewski napisał:

Teraz, kiedy serial wycofano, fandom powoli przestaje istnieć.

Fandom przestaje istnieć od dnia jego powstania i średnio co kwartał, ktoś ogłasza jego koniec. Btw, a widziałeś może Facebook? Tam jakoś jest sporo aktywnych grup mlp i nadal coś się pojawia.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paladyn Zanderson napisał:

ekhm ja tworzę kucykowe wiersze wypuściłem tez parę niedokończonych projektów epickich które  nie zostały nawet ocenione po za 2 proejektami jeden ocenił Hoffman nawet dosyć pozytywnie zaś moja Waifu story została zbrukana

 

Niestety nie wszystko może się przebić, sam mam mały kanał na YT, który ogląda dwadzieścia osób. Nie mniej, jak się lubi tworzyć, to warto to robić nawet dla samego siebie. 

 

5 godzin temu, BiP napisał:

Btw, a widziałeś może Facebook? Tam jakoś jest sporo aktywnych grup mlp i nadal coś się pojawia.

 

Np. w Bielsku wróciliśmy do spotkań po dłuższej przerwie. Może trzy/cztery osoby szału nie robią, ale jednak coś jest. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...