Skocz do zawartości

Kolejna część Equestria Girls?


Violett

Recommended Posts

 Więc... Recenzja Rainbow Rocks. Jeżeli nie oglądałeś/aś to i tak możesz przeczytać jeżeli ciekawi Cię opinia kogoś innego na temat tego filmu, bo piszę bez spoilerów. Jak już będą to ukryte... Jeżeli chcesz obejrzeć sam bez żadnej wiedzy na jego temat to po prostu proszę nie czytaj tego co jest napisane przeze mnie na dole. Chociaż i tak nic specjalnego nie piszę by zepsuć zabawę z oglądania...
Dobrze...Po obejrzeniu jestem w stanie stwierdzić, że to był przekozacki film. Ta godzina i 20 minut mi zleciały tak strasznie szybko, że nawet się nie zorientowałem kiedy był koniec... Czekać na coś tak wiele czasu, a tylko tyle trwa. No cóż.. Pozostał niedosyt ! I to dosyć duży :rainderp: Mimo, iż film jest jak dla mnie stanowczo za krótki to zasługuje na wysokie noty, bo jest o wiele lepszy od swojego poprzednika. Mimo OGROMU zalet jakie ten film posiada muszę powiedzieć, że jest parę wad. Historia jest tak jakby opowiadana na szybko. Z minuty na minutę da się to wyczuć. Komu nie przeszkadza parę spoilerów dotyczących niektórych momentów w filmie to na dole wstawiam kilka ukrytych.

 

Trixie w tym filmie naprawdę niszczyła. Czasami nie mogłem ze śmiechu się powstrzymać przy niektórych scenach XD Choćby jej ,,zniknięcie'' z oczu wszystkich. I występuje praktycznie przez cały film. A to ogromna zaleta.



Wadą dla mnie jest również niestety...brak głosu Vinyl :c Miała swój epicki moment na końcu. Naprawdę epicki. Ale strasznie się zawiodłem tym, że mimo iż było wiele hałasu wokół niej to i tak w filmie praktycznie jej nie było.

 

Głos Octavii confirmed !

:D

 

Śpiewająca Sunset Shimmer. To było naprawdę epickie.

 

 

Walka pomiędzy Dazzlings i Rainbooms pod koniec... Naprawdę coś najbardziej spektakularnego co widziałem w ostatnich latach. Mogę ją spokojnie postawić do ulubionych momentów zaraz obok walki z Tirekiem. Ale muszę coś dołożyć. Gdyby nie Vinyl to by nie miały nawet szansy :3

 

Reasumując wszystko...
Muzyka: Do soundtracka nie mam jak się doczepić bo wykonuje swoją robotę. 10/10

Scenariusz: No właśnie..scenariusz.. Bitwa kapel..Dlaczego ? Bo tak. Trzeba pokonać złych którzy ni stąd ni z owąd chcą wywołać bitwę w całej szkole. Jest tam uzasadnienie o tym w sumie dlaczego, ale to i tak takie..pół naciągane. Mimo tego i tak miał swoje mocne strony które mi się podobały. No i ten humor. 8/10

Grafika: Nie wypowiem się zbytnio bo oglądałem w strasznej jakości. Ale widząc co nie co, to mogę powiedzieć że jest perfekcyjna. Poza tym na innych stronach inni bronies chwalili animacje więc zaufam im. 10/10

Podsumowanie: Film mimo iż miał swoje słabsze strony to strasznie mi się spodobał i pobił na głowę jedynkę bez problemowo. Twórcy postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko. I po obejrzeniu scenki po napisach... Mogę dać wam 100% pewności, że nadchodzi Equestria Girls 3. I teraz mogę powiedzieć, że czekam z ogromnym niedosytem po obejrzeniu Rainbow Rocks. Polecam z całego serca. 
Ocena ogólna: 9+
Dlaczego nie 10 ?... Dla mnie stanowczo za krótki :c I postawił mi ogromny znak zapytania przy wszystkim co będzie dalej. Może ta ,,recenzja'' nie była jakaś super profesjonalna, ale chciałem się podzielić swoimi myślami. Dzięki jak przeczytałeś/aś ! 

No i czekam oczywiście na tłumaczenie Mystheri C: Jest wiele słówek, których nie zrozumiałem, więc chętnie obejrzę raz jeszcze :D Pozdrawiam.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku ciężko się oglądało, bo były sceny które już widziałam ze spoilerów. Jakąś taką większą rozpiskę o tym dam po obejrzeniu jeszcze raz w jakości DVD i napisami.

Teraz mogę powiedzieć, że naprawdę fajnie się oglądało, nie było gorsze od 1 części. Duży plus za postacie drugoplanowe i nawiązanie do prequelowych clipów

Shake your tail i Vinyl przechodząca w kawiarni

.

Czekam na 3 część związaną z samą końcówką - to by było epickie! :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok obejrzałem, pora na opinie.

Otóż już na początku znajdujemy się w świecie ludzi, jest jasno pokazane kto jest antagonistą. Rozpoczyna się dialog o planach jakie to złe rzeczy można zrobić.(bo niby co innego robią złodupy) Tymczasem dyrektor Trollestia ogłasza wielki konkurs jodłowania, znaczy się zespołów. Potem zjawiają sie złodupy. Jedna jest durna, druga wredna a trzecia jest mózgiem całej szajki. Zaczynają rozpitalać w drobny mak to co udało się human mane 6 w poprzedniej części czyli powodują zachowania jak u sąsiada gdy podjedziesz pod blok nowym autem. Potem okazuje się że bez tłalota nie dadzą rady wygrać ze złodupami. Wzywają ją za pomocą kartki z zeszytu do celestiańskiego Sanszet i zaczarowanego ołówka. Przeszukała ona kroniki starswila i znowu okazuje się że tamtemu wymiarowi grozi apokalipsa. Po wielkim apelu na hali tłalot znowu próbuje kręcić z Bradem "Flashem" Sentrym. Gdy ten dowiaduję się że ona też występuje w konkursie dostaje on mocnego butthurtu. Podczas przesłuchan wszyscy starają się upokorzyć przeciwników. Po tym jak Trixie przegrała zamkneła human mane 6 pod sceną. Bohaterem okazuje się Vinyl która otworzyła drzwi i przemieniła swoje auto w zestaw hi-fi. Złodupy pokonane uciekają a twalot wraca do domu.

Wyszło skrócenie, ale widać tam moją opinie. Pora na podsumowanie:

-soundtrack 9/10

-fabuła 9/10

-scenariusz 8/10

Ogółem 8,7/10 mógłby być dłuższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał, bo nie mam ochoty.

Plusy:

- większości piosenek da się słuchać

- Vinyl to Vinyl, a nie jakieś Adagio...

- fabuła nie wołała o pomstę do nieba

- kilka zabawnych scen

- Sunset i jej "przywykłam" :)

Minusy:

- auto Vinyl :facehoof:

- nawiązania na siłę, bardziej chyba się nie dało

- Hasbro wręcz krzyczy BĘDZIE TRZECIA CZĘŚĆ... lub co gorsza serial

- syndrom sequela

- antagoniści typowi dla "komedii od idiotów, o idiotach, dla idiotów". Sombra ich przebija

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem wyjątkowo wcześnie. W oczekiwaniu na przesyłkę (i wyrok rodziny) obejrzałem film po raz drugi. Wyłapuje się wtedy więcej szczegółów.Daję w spoilerze. Nie każdy oglądał, lub nie chce oglądać w takiej (byle)jakości.

Nie wiem czy ktoś wspomniał, ale główne bohaterki, w przeciwieństwie do serialu, są płaskie jak deska. Fluttershy? Po prostu strachliwa... i to by było na tyle. Antagonista? Typowy dla "romantycznych komedii" dla nastolatków. Wredna zołza chce zrobić na złość tym dobrym. Oczywiście odnosi sukces, ale 15 minut przed końcem, ktoś ratuje ekipę z opresji :facehoof: Najbardziej zawiodłem się na Fluttershy. Poprzednio chowała zwierzaki w tornistrze. Teraz nie ma chociażby pchły.

Najgorsze jest to, że masowo nawiązywano do serialu. Pewnie, wielu osobom się to spodoba (YAY!/squee w ilościach hurtowych), ale dla mnie to prostu żenada. Poprzednio robili to z głową. Teraz "aby było". Wspominałem o antagoniście? Motyw z drzwiami. Na litość... wystarczyłaby scena w której próbują pociągnąć za drzwi. Nagle piesek Spajkuś Łajkuś ratuje je z opresji! Klamkę da się pociągnąć! Była taka scena? Próbowały je pociągnąć, zamiast pchać? A może z nudów ją przegapiłem?

Vinyl i ten "pan samochodzik"... rozumiem, że nie mogła przyjechać Marauderem :rainderp: Untitled.png

obczepionym głośnikami, czy Toyotą

Car_rentals_toyota_aygo_a1253451010b3040

Ale TO??? Fajne nawiązanie do Bass Cannon, ale to za mało. Paskudne, idiotyczne i tak tandetnie, że aż oczy bolą. Już to widzę... Auto Vinyl na baterie

PS. Daft Rarity rozłożyła mnie na łopatki...

Rozumiem politykę Hasbro. MLP jest dla zabawek, a nie zabawki dla filmu, ale niech to wszystko trzyma się kupy i d...

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam takie autko kilka miesięcy temu (gdzieś na jakimś zdjęciu), zamiast szyby są okulary które dziecko może ściągnąć i sobie założyć. :rainpriest:

To jest bajka dla dzieci, chyba jasne że te "dobre" zawsze wygrają. Do tego akcja dzieje się w liceum, jakich widzów się spodziewasz? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam, niektóre sceny nawet kilka razy. Jakość byle jaka, ale wszystko widać więc nie mogę narzekać. Teraz do rzeczy. Czy mi się podobało? Podobało. 

Owszem, po masie spoilerów jakie zafundowało nam Hasbro nie znalazłam niczego zadziwiającego i niespodziewanego. Pomijając króciutki fragment po zapisach. To może być ciekawe jeśli tym razem Hasbro nie schrzani wszystkiego spoilerami. 

 

Plusy: 

- Grafika, która od początku mi się podobała. 

- Muzyka. Fajna jak zawsze. 

- Syreny. Zawsze fajnie jak pojawia się nowa rasa kucyków, a ta bardzo mi się podoba. Postacie może nie są tak oryginalne jak Chrysalis, albo nawet Sombra, ale jakiś tam poziom mają. Wystarczy. 

- Nawiązania. Niektórzy twierdzą, że było ich za dużo, a ja tam lubię jak jest ich wiele. Także plus. Zwłaszcza za Maud Pie! 

 

Minusy: 

- Schrzanili spoilerami i nie było niczego zaskakującego. 

- Końcówka. Pokonały syreny i..i nic. Uciekły i po sprawie. Z Sunset Shimmer chociaż był jakiś wątek, potem imprezka z szalonym tańcem Twillight, a tutaj? Nic. Kompletnie. 

- Kłótnie głównych bohaterek. Były naciągane na maksa. 

 

Ocena..8/10. Warte obejrzenia, przyjemne, ale jednak nie powala. Serial nadal lepszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasbro zablokowało te dwie wersje z YT, kto jeszcze nie obejrzał musi czekać aż ktoś jeszcze raz wrzuci kinówkę. Ewentualnie czekać do 17 października na wersję full HD. :D

 

Heh, i tak im długo to zajęło. Na szczęście pobieram z YT każdy filmik, który mnie interesuje. Co prawda dysk zapchany, ale przynajmniej nie ma problemów, w wypadku blokady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...