Skocz do zawartości

[Zabawa] Gdybyś był ostatnim Bossem w grze wideo


Yiff in hell

Recommended Posts

Wyobraź sobie że jesteś ostatnim Bossem w grze wideo. Jaka jest twoja motywacja? Do czego dążysz? Jaka jest twoja historia? Jak wygląda twoja ostatnia walka? Odpowiedzmy na te pytania

 

 

Typ gry:
Świat gry:
Opis postaci Bossa:
Cel:

Lokacja Walki:

Ostatnie słowa przed walką:

Muzyka walki:
Ataki: (Nic zbyt Over Powered)

 

 

Mój pomysł

 

Typ gry: Akcji z mechami w roli głównej

Świat gry: Sci-fi
Opis postaci Bossa: Trop "Noble Demon" pragnący władzy nad światem. Moralność stoi po stronie bohatera który broni podbijanych przez Bossa krain, jednak gdyby Boss wygrał to poza utratą własnego państwa mieszkańcy świata nie mieli by tak źle.
Cel: Podbój świata w stylu Napoleona.

Lokacja Walki: Powietrze, bohater i Boss korzystają z mechów. Pod nimi toczy się ostateczna bitwa o stolice ostatniej krainy broniącej się przed armiami Bossa.

Ostatnie słowa przed walką: "Nie spodziewałem się ciebie, ciesze się jednak że przybyłeś, wreszcie możemy to zakończyć." Mówi wyjmując broń. "Wybacz ale to nie sprawa moralności, to zwykła naturalna selekcja. Drapieżniki zjadają roślinożerców. Silniejsi pokonują słabszych. Teraz... zobaczmy kto jest na szczycie łańcucha pokarmowego"

Muzyka podczas walki: http://www.youtube.com/watch?v=k0X5NClBzWc
Ataki:

 

1. Atak energetyczną Lancą polegający na bullet hellowaniu atakami przeciwnika po czym szarża wprost na niego
2. Rakiety samonaprowadzające sprawiające że gracz przez chwilę musi unikać celowników
3. Fala energetyczna ustawiająca gracza w bardzo specyficznym, ale możliwym do osiągnięcia miejscu
4. Prosty ale zarazem bardzo szybki atak bronią białą (Lanca w tym wypadku)
5. Bardzo szybkie, ale możliwe do uniknięcia przywoływanie błyskawić po całej mapie
6. Teleportacja zostawiająca graczowi tylko chwilę na uderzenie
7 Linie energii pomiędzy którymi gracz musi manewrować aby nie zostać przez nie trafiony.

 

 
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oryginalny pomysł...

Typ gry: Action RPG (w podobnym stylu co wiedźmin jednak jest system klas itd.)
Świat gry: Fantasy
Opis postaci Bossa: Wielki zły który chce zniszczyć dobro. Upadły anioł co nie lubi dobrych ( ostateczny boss w ścieżce armagedonu [jedno z zakończeń gry] )
Cel:Zgadliście. Przejąc władze nad światem

Of_Course!.gif

Lokacja Walki: Wymiar będący więzieniem bossa.

Ostatnie słowa przed walką: ,,[boss stoi na środku areny w pozie faraona w sarkofagu z zamkniętymi oczami]*złowieszczy chichot* Więc. Nareszcie przybyłeś. Czekałem aż mnie uwolnisz. *śmiech psychola* Tak, tak. Wpadłeś w pułapkę. Miałeś tu przybyć i mnie uwolnić. *psychopatyczny śmiech* A teraz. [boss otwiera jedno oko, oko przypomina oko Vaatiego z The Legend of Zelda Minish Cap] Dowiedzmy się czy jesteś na tyle silny by mnie powstrzymać. Nie powstrzymałeś moich podwładnych więc i mnie nie dasz rady *śmiech psychola* Więc. [materializuje całkowicie czarny claymore który trzyma jedną ręką] Wal. Zobaczymy ile masz siły *śmiech*"

Muzyka walki:http://www.youtube.com/watch?v=dcre1b57t7w
Ataki: Fala ciemnej energii - zwyczajny atak lecący pionowo bądź poziomo. 

Cienie - tworzy swoje kopie przy okazji upodabniając się do nich. Każda znika po jednym ataku.

Wybuch ciemnej energii - tworzy eksplozje która rani. Można ukryć się za skałami.

Cios - uderza kilkukrotnie mieczem (QTE) 

Druga faza walki. Boss odlatuje w górę. Gracz musi przejść sekcje zręcznościową przy okazji unikając. Atakować można tylko w niektórych momentach. ( po osiągnięciu 50 % zdrowia przez bossa)

Fala energii. - Podobny do ataku z pierwszej fazy tym razem jednak celuje w miejsce 

Pocisk - zwykła kula cieni. łatwa do uniknięcia.

Trzecia faza ( po zniszczeni całego zdrowia fazy drugiej, ma znów całe zdrowie ) Boss trafia na arenie tuż pod portalem, 

Cios cienia - uderza ciemnością. Średnio trudne do uniknięcia.

Fala pustki - wzmocniona wersja ataku z pierwszej fazy. Trudna do uniknięcia.

Ciemność - na arenie nic nie widać (tylko dwa metry od gracza) strzela dodatkowo błyszczącymi pociskami.

Fala śmierci - ulepszona wersja ataku wybuch ciemnej energii szybsza i trudniejsza do uniknięcia, można ukryć się za skałami, mag może osłonić się barierą.

Zrodzony z demona: Uderzenie stalowego cienia - po osiągnięciu 25% zdrowia przez bossa. Potężniejsza fala śmierci która leci kilka razy.

Zrodzony z demona: Uderzenie kosztem życia. - po osiągnięciu 0,1% zdrowia przez bossa (ginie na 1 uderzenie.) ulepszona wersja zrodzony z demona: uderzenie stalowego cienia ale zabija natychmiastowo. Trudna do uniknięcia. ( tylko jeden słup światła pozwala na unik)

 

 

Przed każdą z faz jest zapis.

 

Coś takiego może być? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ gry: coś kucykowego i szalonego!
Świat gry: (ci.. ja opisze jak wygląda) różowo! wszędzie różowo, baloniki, babeczki, itd. 
Opis postaci Bossa: Jest Pinkie robotem, wielkim i różowym, a w nim, w jednym oku siedzi Pinkie pie, która nim kieruję! 
Cel: Pokonać przeciwnika :P

Ostatnie słowa przed walką: Napchaj się ciastem leszczu!

Muzyka walki: 


Ataki: Rzucanie wielkim ciastem, przebijanie baloników (bardzo głośne..traci się życie, płacząc za balonikami), wyśmiewanie się z przeciwnika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Typ gry:cRPG

Świat gry:Fantasy

Opis postaci Bossa: Jest to sługa Boga Ciemności, wyglądem przypominający Smoka-Ożywieńca wokół którego jest ciemno-zielona smuga,z Rubinowymi Oczami.

Cel:Pokonanie sługów Boga Światła i Sprawiedliwości oraz zapanowanie nad światem wiecznego chaosu.

Lokacja Walki:Mroczna Świątynia Boga Ciemności osadzona na środku oceanu.

Ostatnie słowa przed walką: Widzisz mały robaku, twój Bóg ci już nie pomoże. Będziesz pierwszym człowiekiem który pozna mój gniew!

Muzyka walki:https://www.youtube.com/watch?v=BtQ7-OUJ1iY

Gdy będe posiadać mniej niż 50% HP:https://www.youtube.com/watch?v=bhFDdJsSylU

Ataki:

1:Mroczny oddech

2:Przywołanie ożywieńców

3:Fala śmierci

4:Kula Ognia

5:Kula mrocznej energii

6:Latanie przez krótką chwilę.

Edytowano przez NoNamePony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...