Skocz do zawartości

Marnotrawienie Grafitu czyli początek przygody z ołówkiem


Zeaulos

Recommended Posts

To jest pierwszy rysunek kuca stworzony moimi rękami. Jeżeli jest tak beznadziejny jak myślę, to więcej nie wezmę ołówka do ręki.

Proszę tylko o oceny, komentarze i wyrozumiałość.

qnlkdg.jpg

Edytowano przez Zeaulos
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl, że jest beznadziejny, jeżeli chcesz lepszych rysunków i chcesz, żeby były dobre to starając się coś osiągniesz, każdy zaczynał od takich prostszych rysunków, zarysy dobre, ale jak popracujesz w przyszłości pewnie będą Ci wychodziły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek jest bardzo dobrze. Spróbuj robić większe rysunki, bo przez kartkę w kratkę widać że jest malusieńki.Anatomia jest w porządku. Widać że używałeś poradnika z używaniem kółeczek. Lepiej je później zetrzeć :aj5: 

Przy okazji, ładny charakter pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro jesteś chłopakiem i to twoje pierwsza praca to masz + .  

To chłopacy są jacyś gorsi? Mają mniejszy talent artystyczny? A co z Van Gogiem, Da Vinci, Malczewskim? Nie lubię jak ktoś kogoś poniża, ze względu na płeć.

Nie będę jakoś krytykować tej pracy, gdyż jest to twój pierwszy rysunek. Widać, że rysujesz kółeczkami( bardzo dobry po(ny)czątek ). Następnym razem, rysuj na zwykłej kartce, nie w kratkę:) Ogółem anatomię masz bardzo dobrą, a nad kolorowaniem musisz popracować.

Wiesz, dlaczego niektórzy ładnie rysują? Mnie od dzieciństwa wmawiano: " Oh, jaka nasza córeczka jest utalentowana, wprost nie mogę się nadziwić. " Robiono tak, gdyż w ten sposób nie chciano mnie zniechęcić do rysowania. W ten sposób przekonałam samą siebie, że nawet 15-latek nie może się ze mną równać( nie dziwcie się, miałam z 4 lata ). Nie chodzi o to, że się chwalę, widać że moje dzieła nie są na poziomie Raven ani Moonlight, po prostu z dobrym nastawieniem, wszystko się może udać, więc bardzo ładnie Cię proszę, zmień tytuł na weselszy i uwierz, spotkałam się z o wieeeeele gorszymi rysunkami( i nie chodzi mi tu o rysunki 2-latka ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się rysować kuce mniej od linijki, bardziej po swojemu, intuicyjnie. Wiem, że na początku kiepsko wychodzi, ale jesli będziesz ćwiczył będzie coraz lepiej c;
Możesz zacząć od przerysowywania, żeby poznać anatomię, potem coś własnego. Osobiście polecam intensywnie ćwiczenie części ciała, które najgorzej ci wychodzą, oddzielnie (zarysowujesz kartkę samymi głowami, następną kopytkami, na następnej ćwiczysz grzywy etc.). Do utrzymywania odpowiednich proporcji między głową a tułowiem dobre są kółka - ale bez żadnego mierzenia linijką, na oko c;
No i przede wszystkim ćwicz jak najwięcej c;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...