Skocz do zawartości

Seria Professor Layton


Yiff in hell

Recommended Posts

Dość oryginalna seria gier przygodowych skupiająca się wokół postaci genialnego archeologa Professora Laytona. Jest ona pełna interesujących zagadek logicznych. Co w tym takiego niezwykłego? To że zagadki te nie polegają na ocieraniu jednego przedmiotu o drugi, tylko są rzeczywistymi problemami logicznymi/matematycznymi typu: "Jaką prędkość osiągnie x jeśli y robi z" etc. Aby przejść dalej w fabule rzeczywiście musimy rozwiązać odpowiednią ilość zagadek. Brzmi jak typowa gra edukacyjna? Ale co ciekawe... nie jest. Gry te mają naprawdę ciekawe i interesujące historie wraz z pamiętnymi postaciami, a także niezwykle dobry soundtrack. Nawet samo rozwiązywanie zagadek i szukanie sekretów jest zabawne. Jedynym problemem jaki widzę to że tak to nazwę "Syndrom przypominania sobie o zagadce", chociaż w następnych odsłonach nie jest już tak zauważalny, to w pierwszej części, co druga rzecz przypominała Profesorowi o zagadce logicznej. "O patrz Luke! Ten kot goni mysz! To przypomina mi o pewnej zagadce." "O Luke patrz! Butelka, to przypomina mi o pewnej zagadce." Takie linie dialogu są niestety na porządku dziennym, ale w następnych częściach pojawiają się one mniej. Tak czy siak, jak na razie trzecia część podobała mi się najbardziej. Czy ktoś oprócz mnie grał w gry z tej serii? Jeśli tak to podzielcie się wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...