Skocz do zawartości

Project Equestria Underworld [NZ][Human][Grimdark][Shipping][Violence]


Recommended Posts

Primo - zatrudnijcie korektora. Tekst bije po oczach powtórzeniami, przesuniętymi spacjami i brakującymi słowami. 

Secundo - półtorej strony, przez które i tak trudno się przebić, w dodatku praktycznie nic z nich nie wynika. Nie będę spoilerował, ale fragment wydaje się oderwany od czegokolwiek. 

 

Wyłamię się i powiem, że nie czekam na następny rozdział, przynajmniej do czasu aż styl i forma nie zostaną doprowadzone do stanu jako takiej używalności. Przemilczę kwestię tego, jak trzem ludziom na półtorej strony udało się dopuścić tyle błędów. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja staram się dopasować do formy przewodniej... sam bym inaczej robił w sensie ułożył kompletnie inaczej tekst. Nie ja żądze w tym projekcie, A co do błędów to przepraszam... staram się pisać najlepiej jak tylko potrafię a, że nie jestem ideał...  cóż trudno się mówi. Ja tak czy siak staram się dopasować, choć nie wszystko mi się podoba w sumie tyle z moje strony. dzięki za krytykę pill.

Edytowano przez haryozborn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opinia: Szczerze mówiąc, to półtorej strony to za mało, aby wyrazić opinię, ale chwilowo ff zniechęca.

A za ten błąd w opisie opowiadanie i "JAKŻE SUBTELNE" literki w owym, to chyba będę tłuc.

 

Technikalia: Błędy, błędy, błędy. Styl i warsztat również niezbyt zachwycające.

Na plus zaliczę akapity, ale mimo to, tekst wydaje się być trochę rozstrzelany po kartce.

 

Fabuła: Pardon, ale co tu się dzieje? Aby być szczerym, to nie dość, że zawiązanie akcji trwa mniej niż pół strony, to w dodatku 

 

Warsztat&Styl: To chyba już problem z pańskim stylem& warsztatem, panie Torino, bo znowu nie widzę opisów miejsc, a jeżeli już opis się pojawia, to jest wyprany ze wszelkiego uczucia.

 

Postaci: Kim oni są? Jaki jest sens ich istnienia? Czy poznamy imię tego, którego określa się jako "Facet" i to przez wielkie F?

Nope (Dlaczego nie mogę znaleźć porządnego gifa z Big Mac'iem kiedy jest potrzebny?)

 

Gatunek: Grimdark - To chyba nie ten dział. Humans - No OK, ale gdzie kucyki? Shipping - Yaoi? Violence - To w końcu Vio, czy Grim?

Mnie osobiście brakuje jeszcze jednego: [Torino's Crossover]

 

Podsumowanie. Oczekuję poprawy. Będę obserwował, ale nie będę czuł specjalnego entuzjazmu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

 

-Sporo błędów....dobra to już wiecie :D

-Koncepcja mi się podoba,zwłaszcza,że tagi moje ulubione :D 

 

Jeśli chcecie i macie już rozdział 1 mogę pomóc w korekcie. Dajcie tylko tekst jak coś to postaram się go poprawić :D

 

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... Kucyki pojawiają siew pierwszym rozdziale... Shipping nie będzie pomięcy postaciami ludzkimi... tyle mogę powiedzieć... co do fabuły... pracowałem nad nią dosyć długo.. przynajmniej nad fabułą mojej postaci czyli nie-wampira... historie postaci... no cóż... to wszystko będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na razie prolog. Przy pierwszym rozdziale czekam na wł. opcji komentowania.

 

Przy stylu pisania od razu rzuca się w oczy problem z brakiem dwuczłonowych zdań w miejscach gdzie byłoby to jak najbardziej odpowiednie. Przez takie krótkie zdania np opisy wyglądają bardzo drętwo i nienaturalnie. Jestem na 100% pewny, że autorzy w życiu nie użyli by takich form.

 

Niezbyt przypadło mi do gustu używanie mowy potocznej przez narratora np strzałkę. Mam nadzieje, że w przyszłości będzie się starać tego unikać.

 

Opis czarnego rycerza, raczej przypomina mi parodię jakiegoś bohatera RPG'a lub Rambo niż realną postać. Zbyt duża ilość broni wszelakiego rodzaju jest nie tylko nieprzydatna właścicielowi, lecz także uciążliwa do poruszania. Nie wiem czy chcecie z niego zrobić gościa od wszystkiego, lecz realnie taki rynsztunek niema prawa bytu. Jedynie ograniczy ruchy, mobilność i sprawność, a nie da bohaterowi żadnej przewagi taktycznej.

 

 

Co do samej fabuły, bo tekst stylistycznie nie jest godny szerszej uwago, mogę powiedzieć, że fabuły nie ma żadnej. Aktualnie to nawet nie jestem w stanie nic powiedzieć o bohaterach. Zbyt szybkie ich przedstawienie oraz rzucanie szczegółami z ich wyglądu jak karabin maszynowy, nie ułatwia mi sprawy. Stanowczo nad tekstem przydałoby się jeszcze popracować i rozwinąć. Każdy z nas chciałby poznać głównych bohaterów troszkę bliżej. Poznać ich charakter i motywy, którymi się kierują. Tak naprawdę uważam, że sam prolog jest tutaj zbędny. Spokojnie owe informację można było zawrzeć w 1 rozdziale i nikt by się nie przyczepił.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...