Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcę przedstawić moje drugie OC.

 

Imię:White Rose

Wiek:12 lat

Płeć:Klacz

Rasa:Jednorożec

Specjalny talent:Uprawa kwiatów

CM:Biała róża

Wygląd:Zielona grzywa z białymi pasemkami, fioletowa sierść, różowe oczy

Historia:White Rose urodziła się w Manehattan. Jej ojciec- Green Seed- jest ogrodnikiem, a matka- Vanilla Flower- cukiernikiem. Z natury Rose jest bardzo nieśmiała przez co trudno było jej zdobyć przyjaciół w szkole. Uwielbiała jednak chodzić z tatą do parku. Mogła tam podziwiać piękne kwiaty, które naprawdę uwielbiała. Niektóre źrebaki wyśmiewały jej pusty bok, zamiłowanie do kwiatów i nieśmiałe zachowania. Jednak dzięki rodzicom nie sprawiało jej to bólu, sama też nie umie się obrażać na nikogo. Pewnego dnia Rose postanowiła sama zacząć uprawiać kwiaty. Kupiła z rodzicami nasiona białej róży i zasadziła w doniczce, którą postawiła w swoim pokoju. Klaczka dobrze się zajmowała roślinką i codziennie do niej czule przemawiała. W z rośliny końcu wyrosła najpiękniejsza róża jaką w życiu widziała. Wtedy właśnie dostała swój znaczek. Rodzice byli z niej bardzo dumni, a sama Rose nie mogła się uspokoić ze szczęścia. Pewnego razu wyprowadziła się z rodzicami do Ponyville. Klaczka szybko się tam zaaklimatyzowała i poznała przyjaciół oraz stała się akceptowana, nawet mimo swojej nieśmiałości. Zaczęła też uprawiać rabatę kwiatową i pomagać tacie w pracy. Raz nawet znalazła małego kota, którego przygarnęła i się nim zaopiekowała. Nazwała go Jinx, a rodzice pozwolili go zatrzymać jako zwierzątko domowe. Rose bardzo go polubiła, a on szybko się do niej przywiązał.

Charakter:Nieśmiała i bojaźliwa (po przeprowadzce już mniej), nie lubi hałasu, uwielbia kwiaty, miła, pomocna, zaradna, troskliwa i opiekuńcza, zawsze docenia pracę innych, kocha swoich rodziców ponad wszystko, cierpliwa, nie umie się na nikogo gniewać, bardzo wrażliwa, lubi słuchać muzyki klasycznej, jak na swój wiek bardzo dobrze umie sobie radzić z magią, nigdy by nikogo nie skrzywdziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Nie wiem, jak jest z tą całą Rose Luck z serialu, ale podobieństwo wcale nie jest złe. Jeśli OC nie jest kompletną kalką, to nie widzę problemu w tym, żeby się zainspirować innym kucykiem. W końcu talenty mogą się powtarzać, mogą też być łudząco podobne. 
Historia przyjemna, choć można by ją trochę rozwinąć. Dodać parę wątków z życia, tutaj bądź w jakimś fanfiku. Całość prezentuje się w porządku, ale opis przywodzi mi na myśl opisywanie całkiem obcego kucyka. Jakby była jednym z przechodniów, jakby te dane zostały znalezione w teczce. Wiem, że w dziale OC tak to zwykle działa, ale dobrze jest czasami tchnąć w postać trochę życia.
Podsumowując, dobra, zwyczajna postać, lubię czytać takie historie i poznawać takie kucyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...