Skocz do zawartości

phpBB2 by Przemo - polskie znaki, znowu...


Recommended Posts

Jak już pewnie każdy się domyślił, mam problem z polskimi znakami na forum. Zamiast polskich znaczków wyskakuje ?. Próbowałem zmieniać w pliku overall_header.tpl, config.php, w mysql (ale nie wiem co do końca tam robiłem, bardzo możliwe, że nic) i nic. Próbowałem nawet używać convert.php od Przema ale też nic nie pomogło. Nie mam też opcji kodowania utf-8 przy wybieraniu języka.

Używam phpBB2 by Przemo (albo phpBB ale raczej 2).

 

Edit: Jeszcze mam dwa problemy. Mam zainstalowany styl Progreen i chcę zmienić gametracker i jeden wywalić oraz shoutbox zamiast pokazywać napisanych wiadomości pokazuje stronę główną.

Edytowano przez Mitnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, phpBB by Przemo to gówno i nie wierzę, że ktoś jeszcze z tego shitu korzysta.

 

Po drugie jeśli w bazie danych są zapisane polskie znaki jako "?" to już nic nie zrobisz z tym, gdyż one zostały zapisane bez polskich znaków, przyczyną nie jest złe kodowanie podczas odczytu. Kiedyś miałem podobny problem przy konwersji forum i rozwiązałem to w bardzo nietypowy sposób - przejechałem słownikiem i zamieniałem "?ab?d?" na "łabędź" i tak dalej. Efekt jest kiepski, ale nie tak tragiczny jak "???" zamiast polskich znaków :v

 

Co do Gametrackera, musiałbyś pokazać kod gdzie się to znajduje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem i skonfigurowałem. Od razu wygląda lepiej, łatwiej się połapać i ogólnie wszystko jest przejrzyste. Kodowanie utf-8 też działa. Jak już forum będzie gotowe to podeślę link.

 

Forum robię dla przyjaciół, którzy wykupili serwer Counter-Strike a nie mają kogo poprosić o pomoc.

 

EDIT: Wszystko ładnie, pięknie działa, ale nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś shoutboxa.

Edytowano przez Mitnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, polecam bardzo MyBB.

 

Jest super.

 

Kolejne pytania, jakiego polecacie shoutboxa? Szukam i znaleźć nie mogę żadnego. Drugie, potrzebny mi slider do wyświetlania newsów, coś w stylu tego, co jest na głównej. Dopiero ogarniam JavaScript, więc sam tego nie zrobię, a ten poradnik jak to zrobić co znalazłem to nie działa u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...