Skocz do zawartości

Hu hu, Uszatka się wita


Sowenia

Recommended Posts

Oficjalna wersja podana przez spółdzielnię, brzmiała, że sowy działały negatywnie na zwierzęta mieszkańców (jest w tym trochę prawdy, bo mój królik był przestraszony ich pohukiwaniem i lotami blisko bloków, ale nie było to często) i rozrywały worki na śmieci podczas szukając czegoś do jedzenia na okolicznych śmietnikach (nigdy nie widziałem żadnego rozerwanego worka i walających się śmieci). Nieoficjalnie (i tu trzeba doszukiwać się prawdy) w tej okolicy mieszka/ł ktoś, kto sów i ogólnie ptaków nie lubił, a miał znajomego w urzędzie miejskim, który pomógł wysiedlić sowy... i jednocześnie oszpecił nam osiedle. Na szczęście (chyba pierwszy raz w moim mieście) po ponad trzech latach ktoś ruszył głową i zdecydował wyciąć w całości pocięte wcześniej drzewa i posadzić na ich miejsce nowe. Mam więc nadzieję, że kiedyś wrócą, bo brakuje mi ich...

 

Króliki i gryzonie pewnie by się przyzwyczaiły do pohukiwania i w końcu przestały w ogóle na to reagować. A co do ludzi nie lubiących ptaków to znam to. Ileż to razy słyszałam jak ktoś narzeka na ich poranne trele, na drzewo przed domem, na gniazdko jaskółek na balkonie (bo to takie straszne, że w jednym kącie będzie troszkę brudno). Smutne  :ajsleepy:  Ale tak jak mówisz. Miejmy nadzieję, że wrócą. 

 

Witaj na forum, harr! Baw się dobrze, masz tu rum... a nie, rum wyszedł. Masz tu cydr. Pijąc, śpiewaj: "Czterdziestu chłopa na umrzyka skrzyni..."

 

*bierze cydr* Czterdziestu chłopa na umrzyka skrzyni, hej ho~ 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króliki i gryzonie pewnie by się przyzwyczaiły do pohukiwania i w końcu przestały w ogóle na to reagować. A co do ludzi nie lubiących ptaków to znam to. Ileż to razy słyszałam jak ktoś narzeka na ich poranne trele, na drzewo przed domem, na gniazdko jaskółek na balkonie (bo to takie straszne, że w jednym kącie będzie troszkę brudno). Smutne  :ajsleepy:  Ale tak jak mówisz. Miejmy nadzieję, że wrócą. 

 

No niestety... jak się pewnie domyśliłaś u mnie jest podobnie. Gdy przechodzę przez miasto słyszę całą masę negatywnych opinii na ich temat. Co w tym złego, że ptak ma ochotę śpiewać i wić sobie gniazdo w taki, a nie innym miejscu. Jest przecież takim samym stworzeniem jak wszystkie inne i też ma prawo do życia po swojemu. Aż dziw, że nikomu nie przeszkadzają jeże spacerujące po ogródkach działkowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No niestety... jak się pewnie domyśliłaś u mnie jest podobnie. Gdy przechodzę przez miasto słyszę całą masę negatywnych opinii na ich temat. Co w tym złego, że ptak ma ochotę śpiewać i wić sobie gniazdo w taki, a nie innym miejscu. Jest przecież takim samym stworzeniem jak wszystkie inne i też ma prawo do życia po swojemu. Aż dziw, że nikomu nie przeszkadzają jeże spacerujące po ogródkach działkowych.

 

Niedługo ludziom będą przeszkadzać motyle bo przecież to jest owad. Składa jajeczka i rodzą się gąsienice. Zatrważające jest jak wszyscy myślą tylko o sobie i o własnych wygodach. No nie wszyscy, przesadziłam, ale większość. Cud, że w ogóle coś żywego co nie jest człowiekiem widuje się w miastach. W Soczi (czy jak to się pisze) wyłapują wszystkie bezpańskie psy i koty i zabijają. Ze względu na te całe zawody. Masakra..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum! Baw się dobrze i bądź z nami jak najdłużej : )

 

Mam parę pytanek na temat kucyków do ciebie:

 

1. Ulubiony kucyk z mane6?

2. Ulubiona księżniczka?

3. Ulubiony kucyk drugoplanowy?

4. Ulubiony kucyk w tle?

5. Twilight jako alicorn czy unicorn?

6. Ulubiony antagonista?

7. Który sezon MLP twoim zdaniem jest najlepszy?

 

Trzymaj się ciepło, łap huga ode mnie  :pinkiehug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Ulubiony kucyk z mane6?
2. Ulubiona księżniczka?
3. Ulubiony kucyk drugoplanowy?
4. Ulubiony kucyk w tle?
5. Twilight jako alicorn czy unicorn?
6. Ulubiony antagonista?
7. Który sezon MLP twoim zdaniem jest najlepszy?
 
Trzymaj się ciepło, łap huga ode mnie 

 

1. Rarity

2. Własnie wczoraj mi się odmieniło i doszłam do wniosku, że wolę Celestię od Luny. 

3. Hmm..Big Macintosh

4. Lyra i Dr. Whooves

5. Alicorn

6. Sombra (choć uwielbiam też Discorda, Chrysalis i NM)

7. Czwarty 

 

Dziękuję, też łap huga  :rarityhug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ludziom będą przeszkadzać motyle bo przecież to jest owad. Składa jajeczka i rodzą się gąsienice. Zatrważające jest jak wszyscy myślą tylko o sobie i o własnych wygodach. No nie wszyscy, przesadziłam, ale większość. Cud, że w ogóle coś żywego co nie jest człowiekiem widuje się w miastach. W Soczi (czy jak to się pisze) wyłapują wszystkie bezpańskie psy i koty i zabijają. Ze względu na te całe zawody. Masakra..

 

Smutna rzeczywistość. Podoba sytuacja z bezpańskimi psami i kotami była na Ukrainie podczas mistrzostw europy. Jest faktem, że gospodarz musi się dobrze zaprezentować, ale jakim kosztem? Naprawdę nie wiem co może wpłynąć na ludzi, by łaskawie zostawili zwierzęta w spokoju. One też chcą żyć.

A tak swoją drogą to bardzo przyjemnie mi się z tobą dyskutuje. Masz podobne nastawienie do zwierząt jak ja. Wiesz, zaczynam Cię lubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Siema Uszatka!

 

1. Za co lubisz piratów?

2. Wolisz uniwersum pirackich przygód niczym "Piraci z Karaibów", horrorów jak "Van Helsing" (choć to nie jest taki przerażacz jak "Paranormal Activity", ale mi chodzi o świat przedstawiony), fantasy jak "Władca Pierścieni". A może chciałabyś je wszystkie wsadzić naraz do miksera?

3. Przyjmiesz ode mnie huga?

4. Słuchasz rocku progresywnego, jazzu, chillout? Jeśli tak to jakie są twoje ulubione zespoły?

 

1. Podoba mi się, że są wolni. Robią co chcą i żeglują sobie po świecie, poszukują skarbów, przeżywają przygody. Do tego strasznie podobają mi się szanty, pirackie stroje no i Piraci z Karaibów :3 

Zdaję sobie sprawę, że prawdziwe pirackie życie nie było takie bajeczne jak to przedstawiane w filmach. Ale..i tak jakoś tak mi się podoba. Nawet jeśli gwałcili i rabowali. Tuska i tak nie pobiją. 

 

2. Zależy co. Książki preferuję w klimatach fantasy, filmy - horrory, ale nie Van Helsing tylko Klątwa, Ring, Paranormal Activity, a własne opowiadania i gry w świecie pirackim. 

 

3. Jasne :3 *hug* 

 

4. Rocka progresywnego czasami słucham, nie jest zły. Np. zespół Genesis. O ile się nie mylę często nawet leciał w radiu. Ale jednak wolę metal symfoniczny (Within Temptation). Jazzu nie słucham. Chillout to nawet nie wiem co to xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A widzisz?

 

A tak na poważnie.

 

Masz bardzo ładne i oryginalne OC.  :fluttershy5:

 

Co Cię takiego składania, przyciąga na to forum?

 

A dziękuję. Cieszę się, że moje OC przypadło ci do gustu  :fluttershy5:

Jednakże, hehe..nie rozumiem co ma znaczyć to ostatnie pytanie  :flutterblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, o to chodzi. Poza tym, że rzeczywiście są na nim fajni ludzie to podoba mi się, hmm..jego jakość. Użytkownicy są aktywni, jest dużo ciekawych tematów oraz konkursów i zabaw. Poza tym podoba mi się system awardów. Fajnie, że można zaszpanować swoimi dokonaniami, heh xD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...