Skocz do zawartości

Niklas

Recommended Posts

No tak, niby wiadomo, że jest alicornem (choć, jak wiemy dzięki Rarity, alicorny nie istnieją :P)ale wciąż się zmienia, co można zauważyć porównując dawną Twalot z obecną księżniczką.

 

Pamiętacie być może te obrazki z 4chana, gdzie TS została przedstawiona już jako w pełni rozwinięty alicorn: była wyższa, z dłuższymi rogiem i skrzydłami, ze zmienioną grzywą i kształtem pyska. Choć w tym wypadku był to fejk (raczej), to chyba coś jest na rzeczy i wszystko zmierza w tym kierunku. 

 

Naprawdę, spójrzcie tylko na ten obrazek:

twilight_sparkle_is_taller_by_nimaru-d76

 

Jest tutaj wyraźnie wyższa, ma inne skrzydła, no i dłuższy róg. 

A co wy myślicie o tej przemianie na naszych oczach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakaś ślepa jestem i nie widzę zmian u Twilight, nadal myślę, że jest takiego samego wzrostu co mane5, bo niektóre momenty w odcinkach tak robią. 

 

Ciekawe czy zrobią jej jakąś ładną grzywę jak Lunie czy Celestii- cokolwiek w ten deseń.

 

Ja również jestem ciekawa.  :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przypatruję bliżej i dochodzę do wniosku że Twilight... dojrzewa? Zacznijmy może od tego że Twilight jako tako księżniczka, mimo że gdzie kolwiek ona się pojawi nie ma fanfarów, kucy bijących Allacha kłaniających się itd. Można przypuszczać że będzie delikatnie rosnąc... ale nie będzie raczy rozmiaru Celesti lub Cadence. Raczej uplasuje się gdzieś w królewskim rozmiarze typu "compact". Ew animatorzy po zakrapianej nocy deczko więcy kreśli nie te kreski co trza. To tyle na wesoło. Ja obstawiam na średni wzrost nie wiele większy od reszty Mane 6 a grzywa raczej nie będzie zmieniona. Chyba że dodadzą pasemko, ale wiemy że Twiley jako postać nie przywiązuje wagi do wyglądu jak Rarity, więc zewnętrznie może się praktycznie nie zmienić tylko podrosnąć. W sumie alicorny mogą wyróżniać się tym że porucz skrzydeł i rogu są wyższe od pozostałych kucy (nie wliczając w rozmiar Celesti wielkiej jak armata).

Edytowano przez krystipon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Sniff Sniff* Jeszcze niedawno była aspołeczną bibliotekarką. A teraz? Wyrasta z niej księżniczka *sniff sniff* Dzisiejsze kucyki tak szybko dorastają. 

Tak w sumie myślę, że wzrostu Cadance szybko nie będzie. Raczej trochę to potrwa. Jest dużo młodsza od reszty księżniczek (wedle mojej nieomylnej logiki Celestia ma około 1400 a Luna około 1300. Tylko Cadance jest dla mnie zagadką. ) czyli jeszcze trochę lat pozostanie wyższa od zwykłych kucyków ale mniejsza od innych alicornów. Potem dopiero będzie mniej więcej jak Luna i Cadance. Na wzrost Celesti to raczej poczeka. Długo poczeka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wysokość alicornów raczej nie ma nic wspólnego z wiekiem. Bardziej chodzi o moc. Im wyższy alicorn, tym więcej ma mocy. Dowodem tego jest Nightmare Moon. Luna była przecież niższa od Celestii, jednakże jako Nightmare Moon były wzrostem równe. Luna zaczęła używać czarnej magii, przez co jej moc zwiększyła się, co doprowadziło do jej podwyższenia. Tak przynajmniej sądzę.

 

Idąc tą logiką, nasza Twilight rośnie, czyli nabiera mocy. Udowadnia to, iż metamorfoza w alicorna nie daje nam od razu wielkiej mocy, lecz większy potencjał do jej "przechowywania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wysokość alicornów raczej nie ma nic wspólnego z wiekiem. Bardziej chodzi o moc. Im wyższy alicorn, tym więcej ma mocy. Dowodem tego jest Nightmare Moon. Luna była przecież niższa od Celestii, jednakże jako Nightmare Moon były wzrostem równe. Luna zaczęła używać czarnej magii, przez co jej moc zwiększyła się, co doprowadziło do jej podwyższenia. Tak przynajmniej sądzę.

 

Idąc tą logiką, nasza Twilight rośnie, czyli nabiera mocy. Udowadnia to, iż metamorfoza w alicorna nie daje nam od razu wielkiej mocy, lecz większy potencjał do jej "przechowywania".

 

Więc moc Celesti to

618px-Over_9000_Vector_by_Vernacular.jpg

PONAD DZIEWIĘĆ TYSIĘCY!

Edytowano przez Blazing Heart
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trochę to się do wieku ma. Jednak Celestia może być dużo większa bo użyła mocy wszystkich elementów (w pierwszych 2 odcinkach 4 sezonu było to raczej błędnie pokazane bo już na start miała tęczową grzywę a użyła elementów razem z Luną.). Do tego dochodzi kwestia umiejętności zmiany wyglądu Luny. Potrafi zamienić się w NMM nawet jeżeli moc nie rośnie. No i jeszcze gdzieś było (nie mam pewności gdzie) powiedziane że Luna jest młodsza od Celesti dlatego jest mniejsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi zamienić się w NMM nawet jeżeli moc nie rośnie. No i jeszcze gdzieś było (nie mam pewności gdzie) powiedziane że Luna jest młodsza od Celesti dlatego jest mniejsza. 

Jako Nightmare Moon była w stanie pokonać Celestię. Czy jako Luna? Nie sądzę, szczerze powiedziawszy. A zwykle "młodsza" oznacza "słabsza". Zmiana w Mare in the Moon to nie takie hop siup. "A zrobię sobie wygląd, żeby wyglądać straszniej". Jej przemiana zaszła raczej z przyczyn emocjonalnych. Jej emocje mogłoby doprowadzić ją do mentalnego upadku i użycia czarnej magii, co zwykle skutkuje większą mocą.

Edytowano przez Generalek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Nightmare Moon była w stanie pokonać Celestię. Czy jako Luna? Nie sądzę, szczerze powiedziawszy. A zwykle "młodsza" oznacza "słabsza". Zmiana w Mare in the Moon to nie takie hop siup. "A zrobię sobie wygląd, żeby wyglądać straszniej". Jej przemiana zaszła raczej z przyczyn emocjonalnych. Jej emocje mogłoby doprowadzić ją do mentalnego upadku i użycia czarnej magii, co zwykle skutkuje większą mocą.

W odcinku z Koszmarną Nocą przecież nie zrobiła z siebie Emo Luny żeby nastraszyć dzieciaki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej bibliotece Flash, prawdopodobnie oryginalną "kukiełkę" z serialu. Oryginał jest koloru białego z obwodem szarym, on jest przebarwiany na konkretne kolory bohaterek. Twilight w tym przypadku ma wyżej umiejscowioną głowę i dodane skrzydła, reszta jest taka sama. Dlatego mieliśmy w jednym odcinku Rarity Alicorna. Oryginał Twilight księżniczki, będzie wyglądać jak Cadence lub Luna.

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie przeszkadza że Twi rośnie. Tylko uważam że trochę dziwnie by to wyglądało, kiedy wszystkie byłyby razem. Pięć zwykłych, normalnych kucyków i jeden wyrośnięty alicorn. Tak jakoś dziwnie by to wyglądało. ;_;

 

 

W tej chwili za cenę alikornizacji zrobili z Twilight praktycznie postać tła. A to nie jest dobre.

Dokładnie. Mam takie samo wrażenie.

Może jestem dziwna, ale wydaje mi się że bardzo zmienili Twilight. Kiedyś czułam ten jej charakter, a teraz wydaje mi się taka... pusta? Nie chodzi mi o to że jest głupia, czy coś w ten deseń, bo wcale tak nie uważam! Nie wiem jak to określić. Nadal pozostaje jedną z moich ulubionych postaci, aczkolwiek jest inna. Nie chodzi mi o sam wygląd, chociaż ten też się zmienił, tylko o zachowanie.

 

A tak btw. http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2013/328/a/9/princess_of_equestria___twilight_sparkle_by_selinmarsou-d6swe9s.png :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, jaką ostateczną postać Twalot byście woleli? Taką bliższą księżniczkom, czy też pstrokatą, obdarzoną mocą tęczy z prawdopodobnie tego tajemniczego pudełka z początku sezonu? Bo po ostatnich rewelacjach w internetach:

Twi ma dostać we władanie Tęczowe Królewstwo

Bliższa realizacji wydaje się ta druga opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliższą księżniczkom, ale bez własnego państwa. Jak tak dalej pójdzie, to wyjdzie, że Equestria to federacja, a nie królestwo. Mówię stanowczo nie, by Twilight czymkolwiek władała, nawet Ponyville. Lepiej już, żeby mieszkała na Canterlot z księżniczkami albo w Kryształowym Królestwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Lepiej już, żeby mieszkała na Canterlot z księżniczkami albo w Kryształowym Królestwie.

 Kryształowe Królestwo zahomigała se Cadence. I posadki raczy nie ulży. W Canterlot?... Gdzie dwie siostry rządzą, tam Twilight nie skorzysto.

Edytowano przez krystipon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...