Skocz do zawartości

Wszyscy jesteśmy jedno warci [NZ][Slice of Life][Human][Comedy]


Recommended Posts

Człowiek trafia do Equestrii... hmm... to już było wiele razy. Człowiek trafia do Equestrii jako kuc! Nie to też było wiele razy. Jednak ja jako czytelnik nie znalazłem jeszcze żadnego fica z życiem i na jednej i na drugiej stronie ( może po prostu jestem leniwy ._. ) Tak więc wpadłem na pomysł stworzenia własnego! Opowiada on o... Kurcze nie będę wam od razu spoilerować D: No cóż mogę, jedynie życzyć miłego czytania!  A i jeśli znajdziecie jakieś błędy ortograficzne, interpunkcyjne itp. bardzo proszę o zaznaczanie komentarzem. A i mój nick na google to 11Mikolas. Będę się czasami pokazywał jeśli chcielibyście pogadać. :D

 

A i mała uwaga jest to mój pierwszy fanfic, który piszę a co idzie za tym pierwsza rzecz, którą piszę na poważnie, więc proszę o wyrozumiałość. I tak mam 15 lat i jestem jeszcze dość głupi >.< ale staram się jak tylko mogę by moje dzieło dopieścić. Prosiłbym jeszcze o porady jakie tagi według was by dodać, bo sam jestem w tym mało obeznany.

 

 Prolog - Szare życie

 

Rozdział Pierwszy - Sen i więź

 

Rozdział Drugi - Mrok i Miłość

 

Rozdział Trzeci - Ci pierwsi, nie zawsze najważniejsi

 

Rozdział Czwarty - Zaufanie i jego brak

 

Rozdział Piąty - Powrót Niepewności

 

Rozdział Szósty - Niespodziewani Goście

 

Rozdział Siódmy - Bolesna Prawda, Bolesne Wspomnienia

 

Rozdział Ósmy - ,,Naprawdę wierzyłam, że się starasz"

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły fanfik, o wiele bardziej oryginalny od zwykłych "człowiek w Equestrii", mam nadzieję, że szybko wrzucisz następny rozdział.

Mogę szczerze powiedzieć, że już nawet czwarty jest ale wolę poczekać z wysłaniem i podsycić trochę zainteresowanie BO: zbliżają się dla mnie egzaminy i będę miał cholernie mało czasu na pisanie ;-; Ale będę się starał jak tylko mogę :D ( A i mała wiadomość: każdy rozdział będzie pewno po 14-15 stron, od piątego rozdziału może się to wydłuży do dwudziestu ale to się dopiero zobaczy ;3 )

Edytowano przez Dziadek Wanilia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja reakcja po przeczytaniu prologu:

Auć, dlaczego wszelkie fiki tego typu zaczynają się cierpieniami fizycznymi? ;___;

Imo boków nie urywa, ale poczytać można. Jak będę miał zbyt dużo czasu, zerknę tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1# Prolog. Liczyłem na nieco oryginalności, ból fizyczny i znęcanie jest oryginalny jak niewidomy fryzjer z sekatorem w ręku.
2# Rozdziały. Czyta się i czyta i czyta. Z czasem się zapomina o tym czytaniu i wzrok ucieka. Przeciętny fanfic, parę błędów i literówek.
Dawno nie spotkałem się z takim opowiadaniem, o którym nie wiem co sądzić. Z jednej strony to nie mój gust, a z drugiej całkiem nieźle napisane.
Zapewne będę wyczekiwał następnych rozdziałów, choć szału nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma rozdziału piątego i jak pisałem, będzie za tydzień lub dwa. Masakrycznie trudno mi znaleźć czas i nawet z ledwością piszę tego oto posta. Jeśli wszystko dobrze wyjdzie za jakiś czas będę szukał osoby z tej strony, która by dołączyła do grona bohaterów oraz korektora ( ostatniego wywaliłem, a przez co? Wyniki jego pracy mogliście widzieć, tuż po tym jak wrzucałem rozdziały) Więc jeśli ktoś byłby chętny i do pierwszej i do drugiej rzeczy, piszcie tutaj, lub na końcu rozdziału czwartego :D A i tutaj mały bonusik: Śpiący Amber Nero :3 Zrobiony w Ponymaker na szybko. Gdy będę miał dużo czasu może zajmę się również pracą nad okładką do fica :D  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/265bee9ad609ad1e.html

Edytowano przez Dziadek Wanilia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział Piąty wreszcie jest po mozolnej i trudnej pracy ( a końcówkę już pisałem sam, bo ostatnio to nikt nie miał czasu wchodzić ._. ). Mam nadzieję, że się dalej spodoba i jak zawszę proszę o wyłapywanie błędów i zaznaczania ich w komentarzach ( korektora ciągle ni mam D: ). Życzę miłego czytania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak tam idzie praca nad rozdzialem? :x

Szczerze? Znowu wolno jak koń bez kopyt próbujący przepłynąć atlantyk, że tak to ujmę... Znaczy się rozdział 6 już jest napisany, ale muszę zrobić poprawki i czekać na pomocnika, którego nie ma już z jakiś tydzień WELP... Szósty powinien być wydany na pewno jeszcze przed kwietniem, ale siódmy pewno dopiero w maju, egzaminy będę miał a później szukanie jakiegoś liceum ;___; A i jeszcze czekanie aż mój rysownik ( patrz: drugi post nad twoim ) zrobi okładkę... 

Edytowano przez Dziadek Wanilia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Welp... Here it is. Szósty rozdział się pojawił i według mnie wyszedł trochę gorzej niż poprzednie ( ale decyzja zależy od was D: ) i przepraszam za "małą nieoryginalność", która znajdzie się w tekście. Trzymajcie tylko teraz za mnie kciuki, żebym zdał egzaminy, bo jak nie to deprecha )'; I oczywiście jak zawsze proszę pierwszych czytelników o zaznaczanie wszelkich błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, żeby milej się czytało innym. Z góry dziękuję.  :D

Edytowano przez Dziadek Wanilia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co mi przeszkadzało, w spojlerze, z uwagi na... no, spojlery.

Już pierwsze zdanie ustawia klimat: "Inowrocław... Kolejne nic nieznaczące miasto w tym szarym świecie". Wystarczyłoby napisać "Inowrocław. Jak Wrocław, ino z tężniami" i już byłoby weselej (choć cokolwiek sucho).

Wiem, że taki jest wybór autora, a więc to w zasadzie nie błąd, ale chodzi mi o to, że bidny brony prześladowany przez cały brzydki, zły, szary i zimny świat to motyw, który ma brodę dłuższą niż Starswirl Brodaty i został już przemielony w tysiącu fanfików.

Uważaj też przy budowaniu opisów, bo bywają mylące. "Przed nim znajdowały się małe kamienie ułożone w okrąg z niedopałkami w środku" - potrzebowałem trochę czasu, żeby zrozumieć, że to ślady ogniska, a nie po prostu bardzo dziwaczna popielniczka. Masz plus za to, że starałeś się oddać wygląd, a nie napisałeś po prostu "ślady ogniska", ale słowo "niedopałek" kojarzy się bardzo jednoznacznie.

Kolejną rzeczą, która mi nie pasowała w tym opowiadaniu, jest fakt, że... prawie każdy jest bronym. W każdym razie spośród osób, które biorą udział w wydarzeniach. O ile wśród znajomych głównego bohatera to zrozumiałe, to moment, gdy skucyfikowanego Rafała znajduje student rozmyślający akurat o Vinyl Scratch, był już dla mnie przesadą. Ten fandom nie jest aż tak liczny, żeby wszystko przydarzało się tylko jego członkom. Dobrze, że przynajmniej Rafał nie ma nic wspólnego z broniactwem...

Ale są też plusy. Relacje między bohaterami wypadają wiarygodnie, a oni sami są wystarczająco ciekawymi postaciami, żebym im kibicował. A fakt, że na uratowanie świata pozostało tylko kilka dni, tworzy atmosferę napięcia i sprawia, że mam ochotę czekać na kolejne rozdziały.

Tl;dr: jest nieźle, choć do ideału daleko. Pisz dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dobre jak i złe słowa krytyki. Jeśli chodzi o opisy to cóż, mam dopiero 15 lat i mój zasób słów jest jeszcze ubogi ): , ale staram się jak tylko mogę żeby to po prostu nie było krótkie i improwizuje :D. A jeśli chodzi o broniactwo to popatrz na Biura Adaptacyjne - praca wspólna. Tam wszyscy ( oprócz chyba jednej bohaterki broniaczami byli ) i nikt nie narzekał ;-; Ale dobra też chyba przestanę narzekać. Jeszcze raz dziękuję za ocenę. Każde słowa, dają mi otuchy do dalszego pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okay Rozdział Siódmy jest wydany i o stronę krótszy niż zwykle, gdyż chciałem zdążyć przed świętami, mimo, że mówiłem, że będzie w maju ): Zaczynam również pracować nad innym projektem, lecz WJJW pozostanie ciągle moją główną ( że tak to ujmę ) serią. I jak zawsze ( tak wiem, że się powtarzam ) proszę was o zaznaczanie wszelakich błędów, żebym mógł je szybko poprawić. ( Chyba serio jestem zbyt leniwy, żeby znaleźć tego korektora D'; )

Edytowano przez Dziadek Wanilia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie wszyscy! Nie było mnie (znowu -.-') przez długi czas, co było spowodowane podwyższaniem sobie ocen pod koniec roku szkolnego i moim jakże znienawidzonym lenistwem. Próbowałem pisać, ale gdy tylko otwierałem dysk google, jakaś siła mnie zniechęcała (pewnie mroczniak, ale ćśśśś!), tak czy inaczej rozdział 8 wreszcie jest skończony, a po ostatnich kilku dniach byłem tak zmęczony, że za cholerę nie wiem, czy mi wyszedł dobrze. Mam jednak cichą nadzieję, że chociaż jedna osoba czekała )';

Mały prezencik na przeprosiny i jednocześnie spoiler do rozdziału 10, w którym będzie mała niespodzianka ( i nie, ten kuc po prawej to nie Fiore )

 post-5085-0-68376300-1403935049_thumb.jp

Żeby zobaczyć musicie być zalogowani, a potem po prostu kliknąć.

Edytowano przez Dziadek Wanilia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ludzie, moi drodzy, brony, może też hejterzy. Przerywam tą serię, niestety ze względu na jakość oraz brak czasu na robienie jego. Mimo, że początek wychodził fajnie co mi nawet kilku z was osobiście powiedziało, to późniejsze rozdziały były nieoryginalne, nudne, powtarzalne i pewno jeszcze kilkadziesiąt takich przymiotników. Jednak to nie koniec. Dla tych co choć troszkę polubili mój fanfic, to zapraszam poszukać "WjjW Reloaded" ( nazwa tymczasowa ), w czasie świąt Bożego Narodzenia. W czasie jednak tej przerwy, spróbuję polepszyć swoje umiejętności (Które i tak są słabe D:) i może coś ciekawego zacząć. Mam nadzieję, że tym razem wyjdzie lepiej i bardziej oryginalnie, co będzie świadczyło, że nie będzie żadnych "Zbierz 20 ludzi i ratuj ziemię" stuff. No cóż... Do zobaczenia w Święta!   (P.S. Ten post jest pisany na komórce bo jestem na wyjeździe, dlatego jeśli jakieś błędy są to mi wybaczcie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...