Skocz do zawartości

6pony - poznaj nowe kucyki


Remgrzas

Recommended Posts

Gość ChrisEggII

Po prostu mało kto zna tę stronę (czy poza MLPPolska macie jakąś reklamę?)... Jeżeli wam zależy na reklamie, to napiszcie jakieś oficjalne zaproszenie na FGE. Przy odrobinie szczęścia zostanie tam opublikowana o was wiadomość i przyciągniecie paru ludzi.

Poza tym nasze forumowe SB idealnie spełnia swoją funkcję. Tutaj też są świetni ludzie, a jak się chce pogadać 1 na 1, to się włącza prywatny chat i po robocie :dunno:

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

SB jest fajny, ale ja na przykład nie umiem prywatnie czatować z kimś. Wydaje mi się, że tylko moderatorzy mogą coś takiego robić.

Wciskasz na nick prawym lewym przyciskiem myszy. Żadna filozofia.

 

Ale to nie to samo :v

Marudzisz. Może opcji gadania z randomami nie ma, ale nadal SB służy dokładnie do tego samego co 6pony.

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz. Może opcji gadania z randomami nie ma, ale nadal SB służy dokładnie do tego samego co 6pony.

 

Naszkicuję sytuację: Jesteś na forum i nagle osoba (którą przypuśćmy pierwszy raz na oczy widzisz), pyta się czy z nim popiszesz? Jak byś zareagował? Ile osób by odmówiło? Na 6pony przynajmniej miałeś pewność (tak w 90% ze względu na różne czynniki), że rozmowa się zawiąże, ponieważ obie strony nie bez powodu się tam znalazły...

Inna sprawa, jest ze strony osoby, która chciała by nawiązać kontakt. Na forum z reguły jest zalogowanych dość sporo użytkowników i teraz wybierz jednego z nich. Osobiście miałbym problem ze znalezieniem właściwej osoby (poprzez sprawdzenie profilu), pozostaje jeszcze kwestia reakcji drugiej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Naszkicuję sytuację: Jesteś na forum i nagle osoba (którą przypuśćmy pierwszy raz na oczy widzisz), pyta się czy z nim popiszesz? Jak byś zareagował?

Ja akurat należę do osób, które bardzo chętnie przyjmują nowych. Robię nawet za nieoficjalny komitet powitalny.

Na rozmowy jestem bardzo otwarty. Chce ktoś pogadać? Niech pisze śmiało. O ile tylko będę miał czas i nie będę miał 10 innych spraw na głowie, to mogę i o pogodzie porozmawiać...

A inni... Ja rozumiem, iż czasami poziom SB zakopuje się w Rowie Mariańskim, ale to nie oznacza, że ludzie tam obecni są z jakiejś dziczy. Może i odmówią rozmowy, ale na pewno nie przeniosą z tego powodu wścieklizny.

 

Inna sprawa, jest ze strony osoby, która chciała by nawiązać kontakt. Na forum z reguły jest zalogowanych dość sporo użytkowników i teraz wybierz jednego z nich. Osobiście miałbym problem ze znalezieniem właściwej osoby (poprzez sprawdzenie profilu), pozostaje jeszcze kwestia reakcji drugiej strony.

Bierzesz pierwszego lepszego. Po profilach można sobie skakać i niczego wartościowego się nie dowiedzieć (znów robię za przykład...). Jak już napisałem, ludzie tutaj nie gryzą, więc można próbować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nie zapominajmy że na SB siedzi stara gwardia + towarzystwo wzajemnej adoracji i większość nowych użytkowników ma problem by ogarnąć rozmowy tam prowadzone.

Dodatkowo jakoś sobie nie wyobrażam by stały bywalec SB skakał z radości na widok że jakiś swierzak chce z nim gadać na prywatnym czacie.

Natomiast tutaj mamy inną sytuację. Tu OBIE osoby się nie znają, rozmawiają anonimowo i dzięki temu być bardziej szczerzy i naturalni.

Ja osobiście z tego nie korzystałem ze względu że mam ESET Smart Security i za każdym razem miałem komunikat jaka ta strona jest niebezpieczna a nie chciało mi się kombinować by to obejść.

Ale sama idea tej strony była dobra, choć jak widać się nie sprawdziła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

...nie zapominajmy że na SB siedzi stara gwardia...

Udzielają się tam też osoby, które zarejestrowały się po tobie. Nikt za to ich nie prześladuje.

 

...towarzystwo wzajemnej adoracji...

Nie no, serio? Wczoraj była kłótnia o "kółka wzajemnej adoracji", a dzisiaj pojawia się kolejna osoba, która atakuje SB za to samo... Czy to serio aż takie dziwne, że po pewnym czasie jednych się lubi, a innych nie?

Nigdy ciebie na SB nie widziałem, a wysuwasz tak odważne tezy. Podaj może jakiś konkretne wydarzenie, które by potwierdzało istnienie takich grup?

 

Nie zrozumcie mnie źle, ta strona to naprawdę świetny pomysł, ale jak widać ludziom albo wystarcza już to, co mają, albo o niej najzwyczajniej w świecie nie wiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podaj może jakiś konkretne wydarzenie, które by potwierdzało istnienie takich grup?
To że tam nie piszę, nie oznacza automatycznie że zupełnie nie wiem co tam się dzieje. A idealnym przykładem niech będzie mości pan Cygnus. Dostawał bany już podobno miliard razy, zawsze za to samo. Ale inkwizycja zawsze mu daje bana czasowego, bo wiedzą że jakby dostał całkowitego od razu rzucił by się na nich tłum jego obrońców. A teraz pomyśl sobie co w takiej sytuacji spotkałoby jakiegoś świerzaka. Dostałby od razu bana całkowitego i myślisz że ktokolwiek by się nim przejmował? Nie, bo kogo on obchodzi.

Więc nie bredź mi że nie istnieje towarzystwo wzajemnej adoracji.

Tylko nie rozumiem czemu to potraktowałeś jako jakiś atak. Dla mnie coś takiego nie jest wadą, tylko po prostu OCZYWISTOŚCIĄ. Sam byłem bardzo mocno zaangażowany w czat na forum Mystherii, ale tam to ja byłem ,,starą gwardią'', więc doskonale wiem jak się traktuje nowych użytkowników.

Dlatego też nie gadaj mi że na SB się czeka i wita młodych z otwartymi ramionami.

Bo starej gwardii młodzi nie są do niczego potrzebni, a młodzi w większości nie ogarniają tematów o których piszą starzy i po jednym dniu z reguły odchodzą


Udzielają się tam też osoby, które zarejestrowały się po tobie. Nikt za to ich nie prześladuje.
Wmień mi nick jednej osoby która zarejestrowała się w tym roku i jest STAŁYM bywalcem Shout Boxa. A może się do niej odezwę i spytam o ,,wrażenia'' :P
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

To że tam nie piszę, nie oznacza automatycznie że zupełnie nie wiem co tam się dzieje.

Ależ właśnie dokładnie tak jest. Nie będąc bezpośrednim świadkiem wydarzeń na SB nie masz obiektywnego wglądu na to, co się tam dzieje i całą opinię o nim opierasz na subiektywnych głosach innych osób. Jedną wiadomość można bez problemu przedstawić na 100 różnych sposobów.

 

Wmień mi nick jednej osoby która zarejestrowała się w tym roku i jest STAŁYM bywalcem Shout Boxa. A może się do niej odezwę i spytam o ,,wrażenia'' :P

Hmmm... Yax, Kuracyja, Halik, Lovecraft, Kingu/Pyrelight. Czasami widuję Shahera, i Little Light. To tak z tych, których widziałem w ciągu ostatniego tygodnia.

 

A sprawa Cygnusa... To jest w cholerę kontrowersyjna kwestia, bowiem obie strony są przekonane, że regulamin jest po ich stronie. Kto ma rację? Nie wiem, za głupi jestem na to, bowiem każda dyskusja na temat regulaminu zaczyna mi przypominać filozoficzne dysputy. I w ten sposób postępują obie strony.

Ale to nie jest tak, że każdemu ta decyzja odpowiada. Są tam osoby, które bezpośrednio mówią o tym, że ta decyzja była błędem. Kółka adoracji? Raczej kwestia interpretacji regulaminu i istnienia niepisanych zasad.

 

Sam byłem bardzo mocno zaangażowany w czat na forum Mystherii, ale tam to ja byłem ,,starą gwardią'', więc doskonale wiem jak się traktuje nowych użytkowników.

"Tam olewaliśmy nowych, to i tutaj są olewani". Pudło. Chat Mystherii =/= Shoutbox MLPPolska. 

 

 

Dlatego też nie gadaj mi że na SB się czeka i wita młodych z otwartymi ramionami.

Na nikogo się tam nie czeka, ani też nie ma euforii w przypadku pojawienia się kogoś nowego. Bo i po co? Jeżeli osoba zna podstawy savoir vivru, ani też nie naskakuje na nikogo bez powodu, to ludzie będą go traktowali na równi z innymi.

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayan ma rację. Ten temat jest przeznaczony do rozmów o serwisie 6pony, a nie o forumowym SB. Kwestie kółek, kwadratów, czy czego tam wzajemnej adoracji omawiajcie sobie w innym temacie, bądź właśnie na 6pony. Czujcie się ostrzeżeni. Każdy kolejny offtop zostanie potraktowany jak łamanie regulaminu i spam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Dayan ma rację. Ten temat jest przeznaczony do rozmów o serwisie 6pony, a nie o forumowym SB. Kwestie kółek, kwadratów, czy czego tam wzajemnej adoracji omawiajcie sobie w innym temacie, bądź właśnie na 6pony. Czujcie się ostrzeżeni. Każdy kolejny offtop zostanie potraktowany jak łamanie regulaminu i spam.

Kolejna ciekawa dyskusja przerwana... No nic. Status quo, czy przenosimy ją gdzieś indziej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Well. Nie wchodziłam na to forum tak jakoś, bo generalnie przeszło mi kucykowanie…

I te downtime'y były dlatego, że 6pony jest właściwie "bezobsługowe", wystarczy uruchomić i zostawić, a hostuję się w OVH, na serwerze VPS Classic, a tam zdarza się czasami niezapowiedziany reboot z różnych powodów, a ja potem zapominam postawić na nowo 6pony.

Ale już stoi spowrotem, ale niestety działać będzie tylko do 2015.02.26 23:16:05, bo wtedy kończy mi się domena, a wyszło tak że nie mam już pieniędzy na domenę 6pony.pl (twilightsparkle.pl (6pony.twilightsparkle.pl) też), chyba że ktoś zechce przejąć 6pony, albo jakieś dobre dusze się dorzucą do domeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...