Skocz do zawartości

6pony - poznaj nowe kucyki


Remgrzas

Recommended Posts

  • 6 months later...

Strona 6pony znowu działa. Postawiłem ją na swoim serwerze, nie płacąc nic za wygaśniętą domenę. Pewnie projekt dalej będzie martwy, bo nie planuje się w to mocno angażować, ale kto wie :P Zrobiłem to głównie dlatego, że po tym jak poznałem kilka ciekawych osób, bardzo żałowałem, że strona upadła, a teraz i tak nic mnie to nie kosztuje. Kod wziąłem z repozytorium Ashley The Catgirl. Poprawiłem tylko niedziałające rzeczy oraz usunąłem podatność XSS.

Podsumowując zapraszam do korzystania :twilight2: Może komuś się przyda...

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem obsługę powiadomień gdy się z kimś połączymy oraz gdy dostaniemy wiadomość. Działa to najlepiej w nowych przeglądarkach, które wspierają tzw. Notification API. W starych zmieniany jest cyklicznie tytuł strony jak na Facebooku. Myślę, że to przydatna funkcja  :fluttershy4:  Wielokrotnie zdarzało mi się niezauważyć jak ktoś napisał wiadomość...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktoś to robił? Nie zauważyłem, w porywach widziałem 4 osoby (w tym ja) najwięcej. Ale i tak dobrze że jest już takie zabezpieczenie.

Nie chciałem sprawdzać, ale czy jest już może ostrzeżenie przy próbie wyłączenia strony?

Edytowano przez Silicius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, potwierdzenie nawigacji musi być. Wczoraj pisałem z Ravinem i przypadkiem nacisnąłem player Radia Yay i opuściłem stronę. Dobrze, że nikogo innego nie było i mogłem wrócić do pisania z nim bez problemu.

Zmieniłem by linki otwierały się w nowej karcie. W tym przypadku pomoże. Ostrzeżenia przed opuszczeniem strony na razie nie ma, ale to dobry pomysł :fluttershy4:

A co do otwierania wielu kart to ja niczego nie zabraniam. Ostatnio ktoś mnie szukał na 6pony i zaczynał rozmowę z każdą nową osobą, więc miał kilka otwartych kart. Po prostu fajnie jest zobaczyć ile na prawdę jest osób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto spróbować stronę bardziej rozpowszechnić? Ja już trafiłem w rozmowie 2 razy na BlackBirda oraz jednego randoma, a czuję, że koncept ten warto wykorzystać i udostępnić go bronies nie udzielającym się na forum. Ravin nie pytałeś może o posta na Facebooku? Albo na FGE?     

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Albo na FGE?

W Niedzielnych o tym pisałem. Ravin mówił mi, że po tym weszło 15 osób. Chyba sporo patrząc na średnią liczbę osób, która tam jest. Ravin kontaktował się ze mną również w sprawie wymiany banerów, więc z tej okazji postaram się zrobić posta, jeśli będę mógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto spróbować stronę bardziej rozpowszechnić? Ja już trafiłem w rozmowie 2 razy na BlackBirda oraz jednego randoma, a czuję, że koncept ten warto wykorzystać i udostępnić go bronies nie udzielającym się na forum. Ravin nie pytałeś może o posta na Facebooku? Albo na FGE?     

 

Na FGE już jest baner. Postaram się też w innych miejscach. Na grupie Facebookowej nie widziałem, żeby reklamowano stronki, ale wiem, że znajomy kontaktuje się w tej sprawie.

 

Strona była by wielkim hitem jeśli by była po angielsku. Wtedy na pewno znalazło by się dużo osób :)

No ale zostaje bariera językowa dla tych co nie znają za dobrze angielskiego :(

Może w przyszłości zrobię angielską wersję. Tylko bez znajomości w zagranicznym fandomie ciężko by było rozreklamować. A co do bariery to zrobiłbym możliwość odfiltrowania osób mówiących w innym języku.

 

Ostatnie zmiany na 6pony: dodałem ostrzeżenie przy opuszczeniu strony. Może dziś jeszcze dodam regulację głośności dźwięków i domyślnie włączone sprawdzanie pisowni (niektórym się przyda :NjdaT: ).

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - istnieje może taka strona, ale ogólnoświatowa?

Jest coś takiego jak Omegle, ale jest to nie-fandomowe i pełno tam spam botów i zboczeńców :lyra4:

 

 

Tak przy okazji, jak już strona będzie bardziej popularna zapewne pojawią się osoby niepożądane(spamerzy, boty, zboczeńcy itp.) jakiś system banów by się przydał(ale minie trochę czasu zanim będzie potrzebny naprawde). Po za tym emotikonki takie jak np tu na forum byłyby mile widziane :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ravin: awesome! Masz konto bitbucketa?

(btw, emotki są niefajne. w sensie graficzne.)

 

(Ashley == slowpoke, confirmed)

Dlaczego? ja ubolewam że na FB nie ma takich, tutejsze forumowe emotikonki wyrażają emocje najlepiej ze wszystkich jakie w życiu widziałem. Te tekstowe w większości ciężko zrozumieć bez specjalnego słownika(przynajmniej mi), na obrazku wszystko ładnie widać bo to "prawdziwa" mimika:fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako jedyny jestem tak szczęśliwy że prawie zawsze jak wejdę to nikogo nie ma :pinkie4thwall:

Wieczorami zwykle ktoś jest, albo to ja trafiam na stałych bywalców, bo co wejdę tak o 21 to wiecznie są 4 osoby piszące ze sobą i ja jestem 5 bez nikogo do rozmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? ja ubolewam że na FB nie ma takich, tutejsze forumowe emotikonki wyrażają emocje najlepiej ze wszystkich jakie w życiu widziałem. Te tekstowe w większości ciężko zrozumieć bez specjalnego słownika(przynajmniej mi), na obrazku wszystko ładnie widać bo to "prawdziwa" mimika:fluttershy4:

bo nie ma standardu do wyglądu tych obrazków zazwyczaj, więc to co u mnie wygląda na emocje a, u kogoś może wyglądać na emocję b.
Duże emotikony wyglądają mało  fajnie, a w małych emotikonach nic nie widzę, bo są małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ravin: awesome! Masz konto bitbucketa?

(btw, emotki są niefajne. w sensie graficzne.)

Mam konto na bitbuckecie, ale nic na nim publicznie nie ma: https://bitbucket.org/Ravin/

Co do emotek to osobiście zbyt często nie korzystam, bo mi się nie chce klikać jak coś pisze, a skrótów do nich nie pamiętam. Uważam natomiast, że te tutaj są bardzo sympatyczne i nie miał bym nic przeciwko wprowadzeniu ich na 6pony. Jak ktoś nie lubi, może nie używać. Może i standardu na znaczenie graficznej emotki nie ma, ale przy tekstowych też raczej nikt się standardami nie przejmuje (domyślam się że są takie :p) i każdy interpretuje po swojemu. Poza tym nie wiem co masz dokładnie na myśli pisząc duże/małe? Te na forum nie są przesadnie duże moim zdaniem. Na FB w czacie są takie przeogromne, to takich bym nie chciał.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...