Skocz do zawartości

LARPy, czyli i ty możesz być magiem


Madak

Recommended Posts

Artykuł z ostatniego Brohoofa zainspirował mnie do stworzenia tego tematu. 
Jeżeli ktoś jeszcze nie wie czym jest LARP zapraszam do tego artykułu  (strona 36) lub do definicji

Jako że widziałem na LARPach kilku bronies i stąd pytanie - kto jeszcze z was LARPuje i na jakich LARPach można was spotkać? Ja osobiście byłem na prawie wszystkich edycjach Fantazjady od 2009 roku (za wyjątkiem 2011), wszystkich odsłonach Teomachii (mały miejscowy LARP), Wiedźminie i IV New Age. W planach na pewno mam powyżej wymienione LARPy, Hagwart Live oraz serię LARPów związanych z HP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy LARP w Polsce [nie licząc Orkonu, który nie do końca jest LARPem]. Klimaty fantasy, akcja odbywa się w znanym świecie. Radzę obczaić ich stronę, forum, obejrzeć trailer i.. jechać :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeśli ustawki nie ma w scenariuszu, to się ją robi po grze. Tutaj chodzi o odgrywanie rzeczywistości tego świata fantasy, o wczuwanie się w postać, etc. Zazwyczaj jednak są jakieś wakaty dla fanów ustawek, co by mogli pookładać się bezpieczniakami :rdblink:. Do tego dochodzą imprezy towarzyszące, po właściwej grze- gala BFC, Metal Warriors i Belletyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi na myśl Sorontar, ale w tym roku podobno nie ma. Na zachodzie jest dużo takich, w Polsce idzie się bardziej na ilość. ASG jest "ustawkowe", ale to jest broń palna.

Na pewno są takie LARPy, ale to głównie mniejsze imprezy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by takiego zorganizować.

Jeśli chcesz ponaparzać się na bezpieczniaki, to w paru miastach w Polsce organizowane są treningi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o LARPy, to nie mam absolutnie żadnego doświadczenia (tak jak zresztą z "papierowym" RPG), ale wydaje mi się to naprawdę ciekawe, więc pewnie kiedyś się na jakiegoś wybiorę. Już od jakiegoś czasu planuję, że gdy kupię w końcu sprzęt do ASG pojadę na "S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa", ale niestety nie wiem, kiedy to nastąpi. Artykuł Cahan zainspirował mnie, żeby zerknąć sobie na stronę Fantazjady i też bardzo mi się spodobało. Co prawda ostatnio klimaty fantasy kręcą mnie ostatnio odrobinę mniej niż kiedyś (choć nigdy nie byłem wielkim ekspertem w temacie :P ) ale na takiego LARPa też chętnie bym się wybrał. Jedyne co mnie trochę "przeraża" w LARPach fantasy to konieczność skombinowania stroju i ew. charakteryzacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zależy od imprezy. Na niektórych tak, na innych nie. Zazwyczaj larpy są od 18lat, ale na większość imprez można mieć mniej. Tylko, że wówczas musisz być z opiekunem- niekoniecznie spokrewnionym, starszy kolega wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej Polsce. Więcej jest małych, prywatnych larpów-tu trzeba popytać i uważać na ogłoszenia.

 

Największy obecnie polski LARP- Górska Terenowa Gra Fabularna Fantazjada odbywa się w tym roku 19-22 czerwca w Srebrnej Górze, w Górach Sowich. 14 kwietnia mija I termin wpłat.

 

LARPy odbywają się wszędzie- w lasach, zamkach, miastach, domach prywatnych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...