Skocz do zawartości

VirtualPony [gra]


Bałtek

Recommended Posts

UWAGA! Szukam osoby do pomocy przy grafice! Zainteresowanych zapraszam na PW!


Witam wszystkich!

Już na początek chciałbym powiedzieć: nowe wersje gry powstają rzadko ze względu na to, że jestem leniem problemy niezależne ode mnie.

A więc teraz część właściwa:

Krótko o grze:

Czym jest VirtualPony?
Grą, a dokładniej projektem (wciąż ulepszanym), typu "wirtualny zwierzak".

Polega ona na opiekowaniu się kucem, kupowaniu dla niego różnych rzeczy, bawieniu się z nim... no i w tej chwili to wszystko.
W czym tworzysz grę?

Game Maker 8.0 :crazytwi:

Czy ktoś ci pomaga?

Do tej pory wszystko robiłem sam. Ale to już niedługo; Szukam osoby do pomocy przy grafice. Będziecie mogli przestać narzekać na moje umiejętności, które są do dupy kiepskie.

---
Dostępne opcje (na tę wersję):
-4 pokoje
-Statusy zdrowia, głodu, czystości
-Karmienie, mycie i leczenie.
-Mini Gierka.
P.S.
Paski życia itd. dalej schodzą na pozycje minusowe (wciąż nie naprawiłem). :dunno:
---
Aktualna wersja to Alpha 0.1.5
Gra dostępna JEDYNIE na Windowsa.
---
Download (zachowuję wszystkie wersje, żebyście mogli zobaczyć postępy):
Wersja Alpha 0.1.0


http://www.mediafire.com/?aebhqby2bkkchw5


Wersja Alpha 0.1.2


http://www.mediafire.com/download/3x5qf8w62hjo9d0/StabilnaAlpha0.1.2.exe


Wersja Alpha 0.1.5


http://www.mediafire.com/download/nzmzldysh7vyz0e/VirtualPony0.1.5.zip


Wersja Alpha 0.1.8bNowa!

http://www.mediafire.com/?4lrdbnc4nlauui4

Edytowano przez bartekolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłam chwilę, cóż, mało opcji, więc gra szybko się nudzi, lecz jestem pewna, że z czasem ją rozwiniesz ^^

A teraz takie sugestie, oczywiście. Przydałaby się możliwość wykreowania kucyka, ew. wybrania z listy. Plus jakaś waluta i gry, ale to potem :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rety :cheese: , stary poczciwy Gamemaker. :giggle:  Zanim pobrałem, tak coś przeczuwałem, że gra jest w nim zrobiona. Mówię "stary" bo niegdyś w nim również sporo kombinowałem.
Co do aplikacji, po ulepszeniu może być ciekawa, dla chcącego nic trudnego. Myślę że warto czekać na rozwinięcie. :aj5:

 

Wspomnienia wracają, sam bym coś stworzył, ale to już nie ten sam czas co kiedyś. :rd11:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

MAŁY UPDATE:
Sorry, ale aż do Egzaminów gimbazjalnych nie wpadnie tu żaden update. :fluttersad:
Za to później (czyt. po 25 kwietnia) wezmę się za dopracowywanie, ponieważ wersja dostępna teraz jest tak naprawdę tylko koncepcją.

Edytowano przez bartekolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże? To co jest teraz jest no cuż... niezbyt dobre, no ale jak na pre-aplahe to jest wybitne!

Masz zamiar dodać możliwość kreowania własnego kucyka? Czyli sami wybieramy kolor, grzywe itp.

Czy będzie dodana do tego jakaś waluta np. Coins za którą będzie sie kupować marchewki? :v

Czy w tej grze będą gry (xD) za które będzie sie dostawać ową walute?

Czy to przypatkiem niebędzie pou ze zmienionymi teksturami? -.-

Mimo wszystkiego co napisałem, rupta to czybciej bo wyczymieć nie moge!! Jeśli będzię wszystko co napisałem, lub więcej, ta gra bedzie super-duper-ultra-amazing-rainbow-dash!!! I będę w nią grać dzień i noc. A i mam nadzieje że będzie na androida!

W skrucie: git gierka. Przepraszam za błedy.

Ps. Mój 50 post YaY, niech żyje progres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nowy screen z gry!

SHIP_zpsc98668bf.png

Wersja stabilna alpha 0.1.2 już wkrótce!

Będzie ona zawierała:
-Przesuwane przedmioty po ekranie (ponieważ wyjściowa wersja gry będzie na Androida)

-Bity (marchewki jak narazie to jedyne przedmioty do kupowania)

-Więcej interaktywności

-Mini-gierkę

-Lepszą rozdzielczość

-Mniej bugów (???)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawe,

1. Gra do zdobywania bitów kocha sie bugować :P Albo paraspite odbija sie od ścianek bez końca albo blokuje pomiędzy platformą którą odbijamy a ścianą :D

2. Nie wiem czy to ja nie umiem używać myszki czy to przesuwanie pomiędzy pokojami jest dziwnie zrobione.

3. Jak suszarką dotkniesz grzywy to możesz nią latać po całym ekranie i będzie działać :)

4. Marchewki (jak i health potion skopiowane z pou :P) Jest nieskończone, do tego po kliknięciu na marchewkę ona pojawia sie gdzieś z boku na ekranie i jak ją przesunę to moge 2 wziąć i tak np. z 10 a potem nakarmić wszystkimi naraz :D

Więcej uwag nie mam, gra jest fajna ale wymaga jeszcze dużo pracy. Powodzenia!

Edytowano przez BlackBird
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Albo ja nie ogarniam jak się używa myszki, albo coś się zbugowało. Pokoje nie przeskakują. Co do grafiki to widać że robiona w paincie albo programie tego typu. Polecam photoshopa, ale jego trzeba umieć obsługiwać. :)

Hmm... rzeczywiście. Strzałki zbugowały się i trzeba naciskać POD nimi, aby działały. Jest to dziwne, bo jak testowałem jeszcze przed wrzuceniem do neta wszystko działało ładnie.

W kwestii programów graficznych: na razie robię grę tak, aby działała. Grafiką się zajmę później. Posiadam GIMPa oraz Paint.NET, więc powinno być ok, nawet bez Photoshopa.

@BlackBird

Dzięki za szybkie znalezienie i opisanie bugów!

Dzięki tobie praca idzie szybciej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

UWAGA! UWAGA!
Wersja Alpha 0.1.5 Już tu jest! Mniej bugów i wogóle!
DL jak zwykle na samej górze!
Dodałem też changelog w ZIPie jakby ktokolwiek był zainteresowany.
W tej wersji nie ma nic nowego, jest tylko brak (większości) bugów.
Jeżeli ktokolwiek jest jeszcze zainteresowany projektem proszę pisać co chcielibyście zobaczyć w nowych wersjach! :yay:
Przepraszam, że nie miałem ostatnio czasu na ogólne zajęcie się projektem, myślałem, że jak wakacje to będę miał więcej czasu. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...