Skocz do zawartości

Czwarta wojna Equestriańska [NZ][Adventure][Slice of Life]


Recommended Posts

Witajcie drodzy Bronies i Pegasis. Chcecie usłyszeć (lub przeczytać) kolejną historię kolejnego pisarza o kolejnej wojnie w cudownej i pokojowej krainie kucyków zwanej Equestrią? Usłyszeć kolejne pieśni o złowieszczych gryfach i bohaterskich kucykach? Nie? Dlaczego nie? Kto by nie chciał poczytać o kucykach które jednego dnia nie myślą o wojnie, a drugiego chwytają pierwszy raz w życiu za broń, by w chaosie bitwy ominąć wszelkie możliwe zagrożenia i w morderczym tańcu zabić tysiące wrogów jednym cięciem miecza? 

Cóż, jeszcze nie tak dawno przynajmniej ja kochałem czytać takie historyjki, a o Equestrii pojawiło się już ich sporo. Nie będę więc pierwszy, być może nawet ktoś przede mną napisał opowiadanie bardzo podobne do mojego. Ostatnimi czasy zacząłem nawet szukać takiego opowiadania, jakie zrodziło mi się w głowie, a bezowocne poszukiwania nakłoniły mnie do podjęcia ryzyka i... No cóż, zacząłem pisać samemu. Bez większych kwalifikacji czy przygotowania, ale zacząłem pisać. I O DZIWO!? Coś powstało! Uznałem, że po prostu muszę zaprezentować swoje wypociny. I tak o to możesz przeczytać moje cudowne dzieło. Od razu też proszę o wszelkie rady i poprawianie błędów, mam nadzieję, że dzięki temu poprawię swoje "pisarskie" umiejętności.  :aj5:  Proszę również o wyrozumiałość, człowiek dopiero się uczy i jeszcze ma dużo kartek do zapisania, zanim osiągnę naprawdę dobry poziom. Co mogę jeszcze rzec? Chyba nic, nie zamierzam spoilerować (tak to się pisze?). A więc miłej lektury  :giggle:

Rozdział I - Koniec epoki 
 

Rozdział II - Wielka pomyłka 
 

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie zapowiada się nieźle. Po jednym krótkim rozdziale ciężko coś konstruktywnego o fanficu napisać, ale zaciekawiłeś mnie. Choć może sam motyw zamachu powodującego wybuch wojny nie jest zbyt oryginalny... zwłaszcza nieudanego zamachu. Jestem ciekaw, jaki masz pomysł na dalszą akcję.

 

Miałbym małą prośbę, nie wiem czy inni czytelnicy się ze mną zgodzą - mógłbyś zmienić czcionkę? Bo odrobinę niewygodnie się czyta...

 

Powodzenia w pisaniu. Dużo natchnienia i sił.

 

 

:gummy1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opinia: Format i ściana tekstu... oj... 

Te imiona... pfff... 

Cyferki w narracji. Umrzyj.

Czy ona powiedziała gest?

Cliffhanger na dzień dobry? A idź pan.

 

Technikalia: Format, format, format, format, format, format, format, format. Zmień. 

Dodaj akapity bo ściana.

Poza tym da się czytać.

 

Fabuła: Meh. Za mało do wypowiedzenia się.

Zobaczymy czy popadniesz w schematyzm, czy będziesz kombinował

 

Warsztat&Styl: Meh. Niby są opisy, niby jest ładnie i przyjemnie, ale widać młode pióro.

 

Postaci: Tasty Waffle? Mhrrrrocznie. Zwłaszcza w porównaniu z Dark Power.

...

Tia...

Luna...

Popaczymy, poczytamy, zobaczymy...

 

Gatunek: Dodaj tagi

 

Podsumowanie: Widać że dopiero zaczynasz, ale idziesz w dobrym kierunku. Stosunkowo. Musisz tylko się nakierunkować. Ale pocieszę cię, że idziesz w dobrym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...