Skocz do zawartości

Podwójne Nozdrza Alikornów


Recommended Posts

Czym są podwójne nozdrza Alikornów?

 

Czasami możemy zobaczyć Alikorny, lub kucyki z Alikornowym pyskiem, widziane z półprofilu. Wygląda to tak:

 

Celestia_%27Far_better_than_I_have_a_stu

 

Kocham te nozdrza! Marzę o tym, aby pocałować Celestię pomiędzy jej nozdrzami. Przyznam, że mam obsesję na ich punkcie. Postanowiłem zrobić analizę fenomenu podwójnych nozdrzy, bo dotyczy on nie tylko Alikornów(Choć to one mają je najczęściej).

 

KRYTERIA

 

- Nie liczy się kucyk widziany z przodu - tylko z półprofilu.

- Wykluczone są ogiery, nawet te z odpowiednim pyskiem.

- Mane-iac ma podwójne nozdrza, ale nie jest Alikornem, a jej pysk dorównuje rozmiarem pyskowi Luny.

- Cadance ma podwójne nozdrza, chyba najmniejsze ze wszystkich.

- Chrysalis ma podwójne nozdrza, choć nie jest nawet kucykiem.

- Twilight nie ma jeszcze odpowiedniego pyska, aby mieć podwójne nozdrza.

 

CIEKAWOSTKI

 

- Luna ma ogromną ilość scen z podwójnymi nozdrzami, zwłaszcza w odcinku ''Luna Eclipsed''. Bardzo często jest tak pokazywana i na pewno przewyższa ilością tych scen Celestię.

- Natomiast Celestia ma inną zaletę - niemal zawsze widzimy niezasłonięte nozdrza, a jedno nozdrze Luny jest zazwyczaj zakryte.

- Celestia jest często smutna w scenach z podwójnymi nozdrzami.

- 2Snacks, robiący filmiki ''Two Best Sisters Play'' używa niemal wyłącznie Alikornów z podwójnymi nozdrzami, niestety nozdrza Celestia są za małe w jego filmach.

 

Tak więc zapraszam was do zabawy i wklejania obrazków z podwójnymi nozdrzami.

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U alikornów może częściej widać obydwa nozdrza na raz, ponieważ Hasbro je tak narysowało mają inny kształt pyska?

Dziwne to by było gdyby nie miały podwójnych nozdrzy, które są cechą charakterystyczną kręgowców, za wyjątkiem krągłoustych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, chodzi mi o tę nozdrza widziane z półprofilu. Wiadomo że każdy kuc ma dwa, ale albo widzimy je od przodu albo tylko jedno z boku. I widać wtedy u Celestii obydwa oczy, bo gdzy widzimy ją z przodu to jedno oko jest zasłonięte. Dla przykładu:

TO NIE JEST ALIKORN Z PODWÓJNYMI NOZDRZAMI:

img-2145008-2-Princess_Celestia_smiles_at_Fluttershy_S03E10.png

TYLKO TE:

img-2145008-3-Celestia_at_the_door_S4E01.png

I tak, to prawda, mam obsesję na punkcie nozdrzy Celestii. Kocham ją, jest ona moim ulubionym kucykiem.

Kolego, pisanie posta bezpośrednio po swoim jest zakazane, minimum 24h musi minąć, żeby móc napisać nowy post, w tym wypadku powinieneś dopisać tę wypowiedź do wcześniejszego posta... :rwink:

Ojej, w takim razie przepraszam. Po prostu to forum jest niemal identyczne do mlpforums, I tam coś takiego automatycznie dopisuje post do poprzedniego, jednocześnie bumpując cały wątek. A tutaj coś dla was:

Celestia_%22I_tried_to_help_her%22_EG.png

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat raczej bez sensu, nigdy nie widziałem kogoś, kto interesował się "podwójnymi nozdrzami". Jeśli nie będzie zainteresowania tematem to wyląduje on w koszu.

 

 

 

Przypominam, iż kolor zielony zarezerwowany jest dla moderacji.~Dolar84

 

Komuś chyba się wydaje, że ma większe uprawnienia niż jest w rzeczywistości. To mój dział i ja decyduje co z niego wywalę a co zostawię. Tak długo jak temat nie łamie regulaminu, tak długo tutaj zostanie. Nie mogę nikomu zakazać dyskusji :v ~Draques

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jak na mlpforums pisałem podobny temat, to ludziom się podobało. Ale już na przykład scrunchy face, czyli zmarszczki na nosach podobają się wielu ludziom. Ja po prostu lubię, jak pokazują Celestię z półprofilu. Wiem, że każdy kuc ma dwa nozdrza, ale jak miałem nazwać ten fenomen? ''Półprofilowe Pyski Canterlotowe?'' - Choć to mozę nawet byłaby lepsza nazwa. A to mam coś dla was, tym razem ulubiony kuc wielu broniaków:

 

img-1663008-8-vTJ6Ru1.png

 

Jak już wcześniej to zauważyłem, Luna ma niemal zawsze zakryte jedno nozdrze.

 

Jeszcze jedno: Wiem, żę dla wielu z was może to się to wydawać jakimś fetyszem, ale tak nie jest. Mam zespół Aspergera, a to oznacza obsesję na punkcie jednej rzeczy. Oczywiście mam wiele różnych zainteresowań, ale w MLP najbardziej lubię właśnie nozdrza Alikornów, a moje ulubione kucyki to Celestia i Twilight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, faktycznie te podwójdne nozdrza są takie... Inne xD Ciekawsze. Nawet zrozumiałem o co chodzi z tym zakrytym nozdrzem. Aprobuję ten temat, ma więcej sensu niż się początkowo wydaje ;)

 

Dzięki! No, teraz mam nadzieję, żę temat nie wyląduje w koszu. Myślę że to nazwa spowodowała, że ludzie nie zrozumieli o co chodzi. Chodzi o to, że pyski i nozdrza widziane z półprofilu są takie urocze...

 

Princess_Celestia_with_the_delegates_fro

 

A tutaj link to angielskiej wersji wątku: http://mlpforums.com/topic/62918-double-nostril-alicorns/

Edytowano przez Kemotx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1ou05h.jpg

 

O właśnie, to zrobił 2Snacks. Zauważcie że Celestia ma zbyt małe nozdrza w porównaniu do serialowej wersji. A tu mam dla was kolejne nozdrza:

 

img-1593739-1-218953__safe_princess-cele

 

''Co? Chcesz mnie pocałować pomiędzy nozdrzami, Broniaku? No dobrze, ale jak to zrobisz, chcę cię przytulić! A jeśli uczeszesz mi grzywę, będzesz mógł mnie całować po nozdrzach kiedy tylko zapragniesz!''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jest to jedno z najbardziej uroczych zdjęć Celestii:

 

Celestia_looking_up_S3E2.png

 

''Niestety, Twilight. Moje nozdrza muszą teraz odpocząć. Pocałujesz je później.''

Edytowano przez Kemotx
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pod każdym względem jeden z najbardziej rizwalających tematów na forum i chociaż najpierw się zdziwiłam to teraz nawet zaczynam rozumieć co "autor ma na myśli". Rzeczywiście takiemu pyszkowi aż chce się dać pyska. ;D

 

Podoba mi się twój awatar, więc dam ci zdjęcie z Luną:

 

640px-Luna_%27fair_Applejack%27_S2E04.pn

 

Pomimo że ludzie od animacji odwalają cudowną robotę, i to nie tylko chodzi o nozdrza ale też o grzywy kuców, które ruszają się razem z kucami, to czasem jednak zdarzy się błąd, w końcu kreskówka robiona jest we flashu:

 

640px-Princess_Luna_worried_2_S2E04.png

 

Prawdopodobnie obydwa nozdrza są jednym obiektem we flashu i zostały tu dodane przez przypadek. Jakim cudem tego nie zauważyli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd pojawił się już kilkakrotnie ale nie tylko u alikornów. Podobnie jak podwójne ucho itp. Dzięki za Lunę :D

Proszę bardzo :giggle: . A tutaj coś dla fanów Celestii i Luny, bardzo rzadka okazja gdzie pokazują się razem z obiema nozdrzami:

496283__safe_princess+luna_animated_princess+celestia_spoiler-colon-s04e02_princess+twilight+sparkle+-dash-+part+2_unimpressed_plunder+seeds_seeds.gif

Princess_Celestia_at_top_of_orrery_S4E2.png

''Luno, zamiast się buntować, pocałuj mnie w nozdrza!''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. A co do nozdrzy to jest oczywiste dlaczego tylko u alikornów i Chrysalis widać podwójne nozdrza. To dlatego, że mają kwadratowe pyszczki i można je ładnie pokazać z półprofilu. Okrągłe pyszczki zwykłych kucyków są niewygodne. Dlatego się ich tak nie pokazuje. 

Ale przyznam, kucyki widziane z półprofilu i ze swoimi obydwoma nozdrzami naraz są przesłodkie <3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. A co do nozdrzy to jest oczywiste dlaczego tylko u alikornów i Chrysalis widać podwójne nozdrza. To dlatego, że mają kwadratowe pyszczki i można je ładnie pokazać z półprofilu. Okrągłe pyszczki zwykłych kucyków są niewygodne. Dlatego się ich tak nie pokazuje. 

Ale przyznam, kucyki widziane z półprofilu i ze swoimi obydwoma nozdrzami naraz są przesłodkie <3 

 

Twój post jest taki słodki! Proszę, oto nozdrza dla ciebię:

 

Princess_Celestia_%22you_may_no_longer_b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zecorcia też ma podwójne nozdrza. :lunaderp:

 

Stern_Zecora_S02E06_zpsa3c77459.png

Zecora_5_S2E6_zpsc3e7ebfb.png

Zecora_quite_sure_S2E10_zps5ab5da66.png

<3

 

 

Na pierwszym obrazku akurat wyglądają jak by były podwójne. 

Kredens ma jedno, a Luna ma dwa, gdzie tu sprawiedliwość ? 

154382.png?1387678057

A Czajnik też ma..

shining_armor_vector_by_rainbowderp98-d4

 

No nie wiem, czy Zecorę i Shininga też można włączyć do podwójnych nozdrzy. Cheese Sandwich też takie ma, ale wg. kwalifikują się tylko klacze i ewentualnie Chrysalis. Nozdrza ogierów i zebr są jakieś takie inne. Z tego co widziałem to np. Mane-iac ma taki sam pysk jak Luna:

 

The_Mane-iac_ID_S4E06.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...