Skocz do zawartości

Uszatka rysuje


Sowenia

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Bardzo ładna praca ^^ Moim zdaniem świetnie ukazana sylwetka postaci i ogólnie nieźle przedstawiona poza :yay: Jak mam się przyczepić do czegoś to prawe skrzydło wychodzi jakby z szyi i raczej bym je widział w ciut dalszej części tułowia. Wychodzą z plecków więc małe niedociągnięcie ale też wiadomo każdy ma swój styl przedstawiania postaci. Tak to naprawdę piękne. Co do oka to zauważyłem że tak je ustawiasz o swoich poniaczy jednak moim zdaniem powinno być trochę inaczej umiejscowione.
Pomijając tą drobną krytykę co mi leżała na sercu to i tak jestem zachwycony :3 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I inny znak się ukazał na niebie: oto Marudny Milfin z krzywą miną, mający wieczny ból tyłka i niską samoocenę - a w jej łapie "Anatomia zwierząt" Krysiaka...


Jadąc od prawej do lewej i od góry do dołu.
1. Róg jest przekrzywiony w 1/3 dolnego odcinka i wydaje się być przylepiony do grzywy zamiast przebijać się przez jej kosmyki.
2. Ucho jest zdecydowanie za duże - wielkie, puchate uszka to trochę kwestia gustu (prywatnie nie jestem fanką gacków szarych skrzyżowanych z chihuahuą), ale tu są dosłownie większe od głowy. Czepiałabym się także kolczyków - brzegi małżowin w zwierzęcych uszach zachowują się zupełnie inaczej, niż w ludzkich i taki piercing jest u np. konia teoretycznie niemożliwy.
3. Oko jest zbyt daleko od nosa i za blisko kąta żuchwy, jakby oczodół znajdował się na policzku. Żuchwa jest za krótka względem nosa.
4. Szyja wychodzi z połowy szczęki, pierś jest zbyt wgłębiona. Brzuch również układa się dość... nieanatomicznie - powinien być wybrzuszony w pobliżu piersi, a w okolicach kolan unosić się i kształtować charakterystyczny łuk (tzw. słabiznę).
5. Mam drobne obiekcje co do przyczepów skrzydeł i umiejscowienia lewej kończyny piersiowej (=przedniej). Skrzydła są odrobinę za blisko kłębu i brakuje im kilku stawów, a kończyna tkwi za wysoko, jakby twój kucyk miał przestawioną łopatkę.
6. Te skarpetki... nie podoba mi się sposób, w jaki układają się na nadgarstku. Nie do końca oddają krzywiznę stawu.
7. Staw skokowy w prawej kończynie miednicznej jest zdecydowanie za wysoko. Nie powinien być na jednej linii z kolanem. Również reszta nogi jest lekko zniekształcona, jakby zapuchnięta od przodu.
8. Te białe plamki... ani to dobre cieniowanie, ani blik światła... nie wiem, co miały osiągnąć.
9. Lineart jest lekko nierówny, linie mają nierówną grubość i czasami zachodzą na siebie. Kolorowe obramowanie ma pełno białych "artefaktów". Całość przypomina bardziej szybki szkic, niż gotową pracę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

@GosiElla Cieszę się, że tak ci się moje prace podobają :3 Twoje rysunki nie są jakieś tragiczne. Możliwe, że źle się zabrałaś za naukę rysowania i dlatego po siedmiu latach nie widać odpowiednich efektów. Ja swój talent rozwinęłam w podstawówce i gimnazjum, gdzie rysowałam po kilka rysunków dziennie. Z początku było to zwykłe przerysowywanie z patrzenia czyichś prac. Np. postaci z komiksów ^^ Potem, kiedy szło mi lepiej to na przemian rysowałam z głowy i przerysowywałam. Potem porzuciłam całkowite przerysowywanie i jedynie posiłkowałam się pozą na przykład z jakiegoś profesjonalnego rysunku. A dalej to już samo poszło :squee: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu GosiElla napisał:

Co to? Przesłuchanie? Przynajmniej dwa ryski dziennie i dalej jestem beztalenciem. Kropka.

Po prostu pytam, bo się atencjujesz :rainderp: Trenowanie i ćwiczenie pisania to nie tylko "rysowanie dwóch obrazków dziennie", musisz patrzeć na dzieła innych, próbować wydobyć tak jak oni. Starać się przyglądać się anatomii innych, oglądać codziennie poradniki, czytać codziennie poradniki, rysowaniem takim bez niczego nic dziwnego, że nie osiągnęłaś wiele (wnioskuję po Twoich postach, bo nie znalazłam Twojego dA, więc nawet nie ocenię). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu GosiElla napisał:

Nie łatwo zmienić styl rysowania

 

Ja go zmieniam co chwilę :rainderp: 

Zmienianie stylu podczas nauki jest kluczowe. Bo jest to poszukiwanie takiego stylu, który najbardziej ci odpowiada, a przy tym trenujesz rysowanie ogólnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Uszatka napisał:

 

Ja go zmieniam co chwilę :rainderp: 

Zmienianie stylu podczas nauki jest kluczowe. Bo jest to poszukiwanie takiego stylu, który najbardziej ci odpowiada, a przy tym trenujesz rysowanie ogólnie. 

Ale to już wyższa jazda. Mnie nie jest łatwo zmienić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...