Skocz do zawartości

Czy "gagarin" chodzi do "kibla", czyli kolej!


Cygnus

Recommended Posts


Możnaby kiedyś zrobić ogólnopolski meet kolejowy. Ciekawe ile by nas było.

:pinkie2: To jest to! Jestem ZA!
Z tym że trochę kasy trzeba uzbierać, bo obstawiam że byłoby to gdzieś na południu (Śląsk, lub Małopolska), a z Trójmiasta kawałeczek jest.

A z drugiej strony na Pomorzu też jest klimat: "węglówka", czy 213 na Hel, no i Żuławska Kolej Dojazdowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sochaczew byłby niezłym pomysłem. Kolejowo interesujący, prawie w samym środku Polski, z niezłym dojazdem. Nawet ja z Wrocławia mam tam kilka bezpośrednich pociągów.

Ruchomy mikolski ponymeet wąskotorowy, tego jeszcze nie było. Jeśli byłoby nas dużo, to dałoby się zaklepać cały wagon i robić siarę na całą Puszczę Kampinoską, śpiewając piosenki z kreskówki dla dzieci. Albo poprzerabiać je na wersje kolejowe: „My little peiks, I used to wonder what steam train could be”, „Becoming as narrow gauge as narrow gauge could be”, „Ride this train, ride this train, one, two, three, four”...

No co, człowiek może marzyć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchomy mikolski ponymeet wąskotorowy, tego jeszcze nie było.

 

I szanse są.

 

 

 

 Jeśli byłoby nas dużo, to dałoby się zaklepać cały wagon i robić siarę na całą Puszczę Kampinoską

 

Cennik sochaczewski nie uwzględnia wynajmu wagonu, trzeba do nich napisać, czysieda (pisownia specjalna).

 

Najlepiej by było w środę (wejście do muzeum za darmo), wtedy płacimy za przejazd poc. retro (jeśli się uda)

 

 

 

No co, człowiek może marzyć  :P

 

Patrz pkt. 1. Ale o tym to może już w innym wątku... jeśli chętni będą.

 

Edit: jeśli jedziemy pociągiem retro, to początek meetu o 9:00 musi być.

Edytowano przez kuracyja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Littlepip, ten rozkład to na 2012 rok...  :wut: Muzeum Kolejnictwa na swojej stronie ma właściwy.

 

Może jeszcze w lipcu dałoby jakoś radę coś zorganizować?

 

Raczej nie... 13 VIII najwcześniej mogę... poza tym już chyba większość terminów jest zaklepanych.

 

Orientacyjne koszty, nie wliczając dojazdu do Sochaczewa i (jeśli możliwe) "składki" na wynajęcie wagonu [jeśli chcemy]:

 

Środa: muzeum - wstęp wolny, poc. retro: normalny - 27 zł, ulgowy 21zł, rowerzyści mogą przewieźć rower za 11 zł = N 27, U 21 zł.

 

Sobota: muzeum - N 12 zł, U 6 zł + poc. retro j.w. = N 39 zł, U 27 zł.

 

Można rezerwować bilety na pociąg retro. Więcej info.

Edytowano przez kuracyja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak lipiec, jak i sierpień wolny... na razie. Wstępnie byłbym chętny.

Nie sądzę, żebyśmy zarezerwowali sobie cały wagon, ale przejechać się można. Zabrać figurki (jeśli kto ma), analogowe deviantarty czy notatniki na pomysły do fanfików, no i oczywiście aparaty oraz kiełbasy na ognisko.

Czy środa, czy sobota, wciąż pozostaje kwestią otwartą. W środę wprawdzie wstęp jest wolny, ale za to w sobotę funkcjonują rozwiązania taryfowe, z których zapewne chcieliby skorzystać niektórzy dalej mieszkający (bilet podróżnika, bilet weekendowy, bilet turystyczny).

Dla mnie tam może być środa, bo i tak jechałbym tanią kuszetą, której żadne z w/w rozwiązań nie obejmuje. Mam już 27 lat, starzeję się i robię się wygodnicki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co do terminu, to ja proponuję tak za około miesiąc, żeby wszyscy chętni dowiedzieli się o tym (bo znajdą się pewnie inni „Bronies-MK”, którzy nie zaglądają na forum, a chętnie wzięli by udział). Zrobi się wydarzenie na facebooku, oraz zrobi nowy wątek w zakładce „Ponymeety”, ale ja myślę że dopiero po ustaleniu dokładnego terminu, ogólnego planu:  Czy tylko jedziemy do Sochaczewa wąskim torem i tego samego dnia kończymy oficjalną część, czy też robimy dwu dniowy meet (wynajęłoby się pokoje w jakimś hostelu, czy coś) i następnego dnia „zwiedzamy” Warszawski Węzeł Kolejowy (szczerze, to nie wiem czy coś tam jest do zwiedzania, ale w Warszawie byłem dawno, a z Sochaczewa jest raptem 75km, więc czemu by nie).  Można by też zachęcić warszawski fandom do zrobienia jakiegoś mini-meeta tego dnia, jak już będziemy w tamtej okolicy (i jak wystarczy nam  czasu w planie).

Wszystko jest jeszcze kwestią jak się dogadamy co do „wyglądu” meeta. Dajmy sobie czas do, powiedzmy następnego weekendu na podanie ostatecznej  wersji, co?
Ja też za max. tydzień powinienem już wiedzieć, czy będę mógł w sierpniu zrobić sobie taką wycieczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuję sierpień. W dniach 11-18 sierpnia będę jeździł po Polsce, więc nie mam nic przeciwko zahaczeniu w tym czasie o Sochaczew.

Co do Warszawskiego Węzła Kolejowego, to owszem, jest tam po czym jeździć. Jest linia otwocka między dwiema jezdniami, jest remontowana obecnie linia skierniewicka (można na niej upolować trójskład EN57), jest cokolwiek podupadła, ale z dużym potencjałem eskaemkowym linia Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska, jest podziemna linia na lotnisko, jest WKD i metro, a co najlepsze, żeby rozbijać się pociągami w granicach m.st. Warszawy wystarczy kupić sobie jednodniówkę na zbiorkom (inna sprawa, że ta jednodniówka kosztuje 7,50/15 PLN). Do tego w ostatnich kilku latach przybyło tam od cholery nowego taboru. A jeśli pójść na całość i skasować bilet weekendowy za 12/24 PLN, to można sobie śmigać w granicach II strefy ZTM, czyli między Otwockiem, Legionowem, Pruszkowem, Ożarowem Mazowieckim i Piasecznem.

W sumie, jakby dało się namówić wszystkich do skasowania biletów na drugą strefę, to z Otwocka do Puszkowa (albo nawet do Ursusa Niedźwiadka) jedzie się ponad godzinę, więc możliwe byłoby zrobienie spotkania w wagonie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej sierpień proponowałem.

 

Dwudniowy meet? W takim wypadku zacząłbym już szukać miejsc w jakichś hostelach, jeśli ktoś się wybiera.

 

Opcja "wożenia się" po aglomeracji jest dobra, ale ja dodatkowo proponowałbym opcjonalnie (skoro meet będzie kolejowy) zwiedzanie MuzKolu i Izby Tradycji WKD w Grodz. Maz. (tutaj trzeba dokupić osobny bilet). Niżej kalkulacje.

 

 

co najlepsze, żeby rozbijać się pociągami w granicach m.st. Warszawy wystarczy kupić sobie jednodniówkę na zbiorkom (inna sprawa, że ta jednodniówka kosztuje 7,50/15 PLN). Do tego w ostatnich kilku latach przybyło tam od cholery nowego taboru. A jeśli pójść na całość i skasować bilet weekendowy za 12/24 PLN, to można sobie śmigać w granicach II strefy ZTM, czyli między Otwockiem, Legionowem, Pruszkowem, Ożarowem Mazowieckim i Piasecznem.
W sumie, jakby dało się namówić wszystkich do skasowania biletów na drugą strefę, to z Otwocka do Puszkowa (albo nawet do Ursusa Niedźwiadka) jedzie się ponad godzinę, więc możliwe byłoby zrobienie spotkania w wagonie...

 

1. Dobowy czy weekendowy - to zależy od tego, kiedy meet zrobimy.

2. Nowego taboru faktycznie jest dużo. Spodziewam się w metrze polowania na Inspiro.

3. Szczerze - wątpię, czy na pewno wszyscy chcieliby skasować bilety na II strefę. Przypomnę, że do 31 VIII rozkopana jest linia otwocka (część SKM do Wawra, ZS7 Wawer - Falenica - Otwock) i linia skierniewicka (SKM do Piastowa, ZS1 Niedźwiadek - Pruszków). [off: mieszkam na Niedźwiadku]

4. Koniec II strefy: Płochocin, Pruszków, Zalesie Górne (tam za Piasecznem), Śródborów (za Otwockiem), Sul. Miłosna, W-wa Zacisze-Wilno, Legionowo Piaski (ale na bilecie ZTM SKM-ką można dojechać do Wieliszewa), Legionowo-Przystanek. Ach tak, Opacz jeszcze.

 

Kalkulacja w przypadku dwóch dni [środa - czwartek] (bo w jeden dzień 750-tki z retro i stolicy nie da się oblecieć), wyłączając koszty hosteli:

Sochaczew (N 27, U 21) + bilet KM Sochaczew - Warszawa Zach. ok. 17.80 zł + dobowy na I strefę N 15 zł, U 7,50 zł = N 59,80 U 46,30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

MOBILIZACJA, drodzy MK (i MKM też).

Udało nam się przejść z zarodka pomysłu zrobienia ponymeeta kolejowego, do jako takiego planu ogólnego imprezy…. No dobra, ale wszystko nagle stanęło, bo nie wiadomo kiedy miałby być.
Teraz pytanie do Was, kiedy by to miało się odbyć?  Kiedy Wam najlepiej pasuje? Czy w ogóle dalej chcemy żeby taki meet się odbył?
Ja oczywiście jestem na tak.
Moja „dyspozycja”: na tą chwilę w teorii pasuje mi prawie każdy dzień aż do połowy/końca września.

Moja propozycja, odnośnie terminów (wypiszę na dobrą sprawę jedyne jakie zostały):

- 13 lub 17 sierpnia – zostało tylko 2 tygodnie (wcześniejszych terminów nawet nie biorę pod uwagę) , więc trzeba by się szybko zadeklarować, poza tym to wypada w długi weekend, więc może być w tym czasie tłoczno, ale za to jest wolne od pracy, jeżeli komuś to robi.
- 20, 23, 27, 30 sierpnia – więcej czasu na ogarnięcie się, końcówka wakacji, idealne na taką imprezę
- wrześniowe soboty – jeżeli okazałoby się, żeby wszyscy z nas pojechali, pasowałaby jakaś sobota we wrześniu to osobiście nie widzę przeciwwskazań
 

Jak też wcześniej wspominano, będzie to 2-dniowe wydarzenie, więc będą to pary dni środa-czwartek lub sobota-niedziela (układ Sochaczew + Warszawa wg. Mnie jest lepszy niż Warszawa pierwszego dnia, a Sochaczew drugiego, ale jakby inaczej się nie dało to można według opcji drugiej).
 

Trzeba by spojrzeć w „kalendarz ponymeetów”, czy któryś z terminów nie koliduje z jakimś większym meetem. I przy okazji można (tak jak już wspominałem)zaproponować warszawskiemu fandomowi, żeby zorganizował mini-meeta drugiego dnia… ewentualnie samemu zorganizować, tylko powiadomić resztę o tym.
 

Dobrze by było też, gdyby osoba mieszkająca w Warszawie/ okolicach, też jakoś pomogła, szczególnie podczas już samego meeta, żeby sprawniej poruszać się po mieście.
 

 

To jeszcze raz, w skrócie: piszcie kiedy możecie (a nawet jeśli nie możecie, to i tak napiszcie o tym), może uda nam się znaleźć wspólny termin.

Im szybciej zadziałamy, tym mamy większe szanse, że nasz plan się powiedzie.

Liczę na Was!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mnie pasuje jedynie 9 sierpnia...

To za tydzień, trochę za szybko, bo dobrze jak meet jest ogłaszany z wyprzedzeniem minimum 2 tygodnie (i już nie ma żadnych zmian).... Poza tym jak się kupuje bilet z wyprzedzeniem, to są zniżki do 15%.... Chyba że akcja spontan i robimy za tydzień, ale to trochę dziki pomysł, bo trzeba jeszcze nocleg zorganizować.... A, no i aparat mam niesprawny, więc bym nie pofocił.... :rainbowcry:
A wydarzenie na fb - nie wiem, plan mamy, może więcej chętnych na to by było.... Bo jak na razie doliczyłem się łącznie... 4, z czego co tylko 3 osoby są "dyspozycyjne".

Ale info o tym, że takie coś będzie, to można chyba rozesłać, na razie w formie nieoficjalnej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...