Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Ostatnio jak tak myślę to nasuwa mi sie pytanie. Kogo można uznać za najbardziej angażującą się w fandom, wpływową i znaną osobą w fandomie? Temat nazwałem tak, ponieważ Bóg Jako istota w różnych mitologiach najczęściej stworzyła wszechświat. Zaś Bóg Fandomu tworzy fandom podążając samym określeniem. Ale w Fandomie nie musi być tylko jeden bóg fandomu?

główne pytanie brzmi. Jakie dokładnie osoby nazwałybyście bogami Fandomu?

Czyli musi być znany, Wpływowy i robiący coś dla fandomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, stwórcą, czyli "Bogiem" fandomu jest:

1364027354010.png

 

A tak na serio to nie ma "Boga" fandomu, wszyscy razem tworzą i "rządzą" tą piękną społecznością. 

Edytowano przez Dashek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Bogiem'' samego forum jest osoba wspomniana przez Kruczka.

 

A jeżeli chodzi o ''Boga'' fandomu, niema nikogo takiego.  Pamiętajcie że na forum niema wszystkich Bronies, a nawet myślę że to tylko niewielka cześć. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pamiętajcie że na forum niema wszystkich Bronies, a nawet myślę że to tylko niewielka cześć.

Nawet myślę że bardzo niewielka na tle ilości polskich bronies.

A co do ,,Boga'' to też mi się wydaje że nie ma nikogo takiego. Dla mnie Bogiem jest każda osoba która coś robi dla fandomu. Rysuje, montuje, pisze, po prostu ,,działa''. I tego się będę trzymać :P

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to źle postawiona kwestia. Fandom ma sens tylko w egalitarnej formie, a wtedy wszelkie "elyty" są wykluczone. Można doceniać osoby zaangażowane, ale nic ponadto. Sądzę, że każda lokalna społeczność broniaczy ma swoich własnych przedstawicieli, którzy ją budują w sposób aktywny, w odróżnieniu od biernego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstępnie zostało napisane - Bogiem można nazwać pewnego rodzaju "stworzyciela" , czyli kogoś, dzięki komu fandom powstał. Nasuwa mi się tutaj tylko jedna myśl. Lauren Faust jest Bogiem fandomu, i jeśli miałaby to być religia, byłaby ona monoteistyczna. Dlaczego? Zaraz o tym napiszę. Lauren jest twórcą serialu, czyli też tak jakby fandomu. Zresztą myślę, że nie bez powodu na jej cześć stworzono "Fausticorna", a alicorny są pewnego rodzaju "bóstwami" w MLP.

lauren_fausticorn_by_hampshireukbrony-d5

 

Słusznie powiedziano również o 4chanie. Tam były początki fandomu, dlategóż można tę stronę nazwać "świątynią fandomu" :rainderp:

 

Czy można wskazać najbardziej wpływową osobę w fandomie? Nie. Twórczość fandomu jest tak gigantyczna, że niemożliwym byłoby wskazanie tych kilku najbardziej wpływowych ludzi, których możnaby było nazwać "Bogami".

 

Dlatego zgodzę się z kwestią Spidiego. "Pomniejsze bóstwa" będą obecne w mniejszych, lokalnych fandomach. Będą to artyści, muzycy, pisarze, pierwsi broniacze, czy też osoby które czymś się wsławiły (np. wystąpiły w telewizji ^^ ). Dla każdej osoby miejscowa osoba w miarę znana w fandomie będzie "Bogiem" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lauren jest twórcą serialu,
Należy jednak wciąż pamiętać, że serial bazuje na pomyśle z lat 80 (który Panzerfaust oglądał jako źrebak), a G4 tworzył cały wielki sztab ludzi. Lauren nie pisała scenariuszy, nie komponowała muzyki, nie rysowała i nie animowała tego. Ona jest twórczynią koncepcji, wielu bohaterów i ich szkiców, a także ogólnego ducha. Jednak nie robiła tego w pojedynkę :D Tutaj ojców sukcesu G4 jest cały oddział, którzy też zasługują na szacunek :D
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...