Skocz do zawartości

[Konkurs] Przyszłość Diamond Tiary-Wyniki


Churchille

Recommended Posts

Nie udało mi się tym razem. Cóż, trudno. Miałam dobrą konkurencję. Pierwsze miejsce moim zdaniem bardzo zasłużone. Ten styl, ta dokładność włosów i wizja samotnej Diamond Tiary, naprawdę przepiękna praca c: 

 

Miejsce trzecie także przeurocze. Ładny styl kucyków, lubię takie chude, smukłe choć sama staram się rysować bardziej jak w serialu. W każdym razie miejsce trzecie również zasłużone. Wizja Diamond Tiary ze Snailsem? No mistrzostwo! xD 

 

Jedynie mam zastrzeżenie co do miejsca drugiego. Praca ładna, owszem. Pomysł także ciekawy, ale wykonanie..do zrobienia pracy użyto bazy i tylko domalowano grzywę, pozamieniano kolory. Moim zdaniem taka praca nie powinna być brana pod uwagę w tego typu konkursie gdyż reszta osób musiała się wysilić by samodzielnie coś naszkicować od podstaw. Vector to vector. One powinny mieć osobne konkursy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja się na Ciebie nie gniewam drotkat(a jak się gniewałam, to tylko przez mój charakter. Czasem żałuję, że napisałam to zdanie, przecież nie jesteś taka zła...). Rozumiem, były lepsze moje prace, które nie konkurowałyby z tamtą, gdyż były ładniejsze. Po prostu dużo nauki, a rysowałam w wolnych chwilach, nie kiedy miałam to coś. Następnym razem, chyba z tysiąc razy się zastanowię, czy ta praca dorównuje tamtej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nigdy nie twierdziłam , że ładnie rysuję, lecz tego co zrobiła TheTinkaMLP ja wstydziłabym się wstawić. Moim skromnym zdaniem konkursy nie powinny opierać się na przyjaźni.Widać dużą różnice przy komentarzach przy tym i innych rysunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nigdy nie twierdziłam , że ładnie rysuję, lecz tego co zrobiła TheTinkaMLP ja wstydziłabym się wstawić. Moim skromnym zdaniem konkursy nie powinny opierać się na przyjaźni.Widać dużą różnice przy komentarzach przy tym i innych rysunkach.

Tak, ja pisałam komentarze. Starałam się w każdym pokazać błędy, ale i pochwalić autora. Bo nie o to chodzi, żeby skrytykować, tylko o to, żeby pochwalić chęci i pomysł; nawet, jeśli praca nie jest najpiękniejsza :)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja pisałam komentarze. Starałam się w każdym pokazać błędy, ale i pochwalić autora. Bo nie o to chodzi, żeby skrytykować, tylko o to, żeby pochwalić chęci i pomysł; nawet, jeśli praca nie jest najpiękniejsza :)

Chwalenie chęci i pomysłu to podświadome wbicie noża w plecy. 

Tylko krytyka i porządne wytknięcie błędów może odnieść skutek. W ten sposób się odróżnia dobre prace od tych, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie trochę racji. Krytyka powinna zachęcać do tworzenia, a jednocześnie wytykać wady i zalety, niezależnie od tego co przedstawia.

Skrytykowanie czegoś w stylu "To nie powinno istnieć!" tylko zniechęca twórcę, a przecież nikt nie rodzi się Leonardem da Vinci :rdblink:, a tylko ćwiczenie i wystawianie swoich prac na widok pozwoli na uzyskanie krytyki, która będzie pomocna w rozwoju swojego warsztatu.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...