Skocz do zawartości

Problem z otwarciem portów i portami IRC (Router)


Artem

Recommended Posts

Szukałem już wiele na ten temat, lecz po długich poszukiwaniach i wielu próbach rozwiązania problemu nie udało mi się tego naprawić.

Mowa tu o nie działającym czacie IRC dla przykładu na bronystate, ogólnie czaty IRC na live'ach. Kiedyś wszystko pięknie działało, lecz pewnego dnia z dnia na dzień wszystko się zepsuło, nie pamiętam kiedy, bo to było dość dawno.

SS:

7blNw.png

Próbowałem kilka metod dotyczących komputera i ustawień sieciowych, lecz nie pomogło, później zwróciłem się do mojego routera, gdyż w tej informacji uzyskujemy port, który niby trzeba odblokować, mój router to TP - LINK TL-WR543G,

Próbowałem otwarcia portów przez klasyczną metodę, uwzględniając TCP i UDP razem, na kilka sposobów wraz z lokalnym IP, lecz też nie zadziałało, problem ten pojawia się przy każdym porcie jaki próbuję otworzyć, mam aktywowane UPnP, Wciąż nie jestem pewien w czym jest problem, mam również stałe IP lecz to chyba nie miesza się do routera, słyszałem, że trzeba załatwić sobie jakieś publiczne IP, lecz do dzisiaj nie mogę rozwiązać tego problemu i zwróciłem się do Was.. proszę teraz o pomoc ;)

PS. Nie da się odblokować żadnego portu u mnie, sprawdzałem wraz z pewną stroną, która skanuje porty do gier itp.

PS2 Jeżeli chodzi o IRC i tu nie chodzi o porty to bardzo przepraszam, ale chociaż proszę o pomoc z routerem :rainderp:

Edytowano przez Dashek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona ustawień routera nie może "ot tak" sobie paść, z prostej przyczyny:

To jest lokalna strona urządzenia. Innymi słowy, nie łączysz się z nią gdzieś na jakimś serwerze, tylko zapytanie leci z Twojej karty sieciowej do urządzenia i stamtąd strona jest zwracana do komputera.

 

Być może taką stronę masz po prostu pod innym adresem. Ja co prawda mam router z Netii, ale spróbuj tym adresem: http://192.168.1.254/

 

Co do problemu, to sprawdź po prostu tą stronę którą Ci podali.

http://redmine.lightirc.com/projects/1/wiki/Flash_Policy_setup_instructions

Na dole masz opisane i pokazane co i jak dla Windowsa. A tutaj masz odpowiednią politykę do pobrania:

http://policyserver.codeplex.com/

Wydaje mi się, że wystarczy że zamienisz zaznaczony element na port który potrzebujesz (8430).

 

Mam nadzieję że jakoś pomogłem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem informacja dla tego co posiada ten czat na serwerze IRC? ;_: Bo dla clienta tu nic nie ma.

I po drugie to właśnie nie wiem co się stało z tą stroną, niedawno mi działała ;P Wszystko się psuje :rainderp:

Więc z tym portem nie będzie tak łatwo chyba, bo to serwer, a problem tkwi po mojej stronie z przekierowywaniem portów, które mi po prostu nie działa ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem, zrestartowałem router, settings w końcu działa, wyłączyłem antywirusa i firewalla, przy czym ustawiłem dany port w routerze i go zrestartowałem ale nadal nic.

 

7cmZp.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Lekki slowpoke, ale na przyszłość może się przyda :rainderp:

 

Ta strona i odblokowanie portów dotyczy serwera, a nie klienta. Cross-Domain Policy to zabezpieczenie przed uruchamianiem skryptów (W tym wypadku - Adobe Flash) i innych tego typu operacji na nieautoryzowanej stronie. Chroni to użytkownika bez manipulacją treści stron oraz wyciekiem poufnych danych (Cookies), przez złośliwy kod, a serwer przed odbieraniem danych z nieznanego źródła. Twój problem polega na tym, że przeglądarka nie można się połączyć z serwerem odpowiedzialnym za Flash Policy. Instrukcja jaką dostajesz jest dla administratora i polega na odblokowaniu portu, żeby klient mógł się połączyć z serwerem. Problemu należy szukać w ustawieniach przeglądarki, możliwe, że jakaś wtyczka blokuje Cross-Domain Policy...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...