Skocz do zawartości

Szukam dobrego tableta.


Arjen

Recommended Posts

Cześć wszystkim, chciałem się zwrócić do wszystkich znających się na tym temacie o pomoc ws. zakupu tableta. Otóż jestem osobą, która we wszelakich urządzeniach (począwszy od telefonów komórkowych) wymaga szybkiego działania. Wszelakie ekrany wczytywania potrafią mnie mocno zniecierpliwić, pamiętam, że zawsze jak kupowałem telefon to szybko wchodziłem i wychodziłem w różne (wiadomości, ustawienia, kontakty) żeby zobaczyć czy mój telefon nadąża. Teraz chciałbym tableta. Na komputerach się jako tako znam (podstawy) ale w przypadku tableta takie dane jak np. 512 mb ramu + procesor 1Ghz nie mówią mi wiele, bo nie mam odniesienia. Domyślam się też, ze może to mieć jakiś związek z jakością ekranu :lunathink:

No i systemy operacyjne niewiele mi mówią, najchętniej korzystałbym z jakiegoś podobnego do zwykłych windowsów w stylu vista, tych starszych. Pewnie powiecie, że badziewie, ale ja się w nich odnajduję genialnie :rainderp:

 

No weźmy przykładowego, na którego zerkałem. Dane techniczne:

 

 

~ • 10.1 inch Viewsonic Touch Tablet PC• Google Android 2.2 Froyo• 10.1 inch 1024x600 LED capacitive multi-touch panel• NVIDIA TEGRA 250 SMP Dual Cortex-A9 1GHz CPU• 512MB DDR2 Memory• 512MB SSD Storage
Internal memory expandable to 32GB with microSD card
• 16GB microSD card included • Storage expansion via Micro SD Card Reader
• Supports Adobe Flash 10.1• Wi-Fi 802.11 b/g and Bluetooth 2.1+EDR
• HDMI 1080p output• Built-in 1.3 mega pixel webcam• Audio out, 1x USB 2.0, 1x • Stereo Speakers and Internal Microphone•

 

Czego mogę się po tym spodziewać? Wydaje mi się, że 1GB ramu by nie zaszkodziło, ale trochę strzelam.

 

Podsumowując, szukam w miarę szybkiego tableta z solidnym/ładnym ekranem, na którym w spokoju mógłbym przeglądać internet, poprzesyłać jakieś dane i czasami zagrać :enjoy: Będę wdzięczny, gdyby ktoś mógł mi trochę rozjaśnić w głowie.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Mantę,(MID 704) :twilight2: tablecik tani ( ja dałem 190zł) 7 cali ekran na Androidzie serii 4. :lunahug2:

Dobry do czytania Fanfików , i poręczny do neta.

Jedyny ból to że nie ma wejścia na kartę sim , tylko WIFI .

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam żadnych Mant.. Szczególnie nie polecam takich tanich tabletów "biedronkowych" za 200-400zł. Sam miałem tableta od Samsunga i znam się troszkę na tym dlatego mogę pomóc. Zacznijmy może od tego, ile chcesz wydać na tableta? Jak duży ma on być? Jeśli chcesz z Windowsem to teraz można dostać takie z Windows8. Od razu mówię że urządzenia z tym systemem nie są tanie, a na pewno nie tak tanie jak z Androidem :( Chociaż to zależy, co dla kogoś znaczy tanio :D Ceny tabletów z Windowsem 8 zaczynają się od 940zł za nowe sztuki na Alledrogo.

Edytowano przez Artiem
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na np. Samsung Galaxy Tab 3 10.1? Same dobre recenzje widzę. Nie ukrywam, że wolę w niego więcej zainwestować bo wtedy będę mógł zrezygnować z kupna laptopa/komputera. Po prostu tablet przejąłby większość jego funkcji.

 

7fz2L.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam żadnych Mant.. Szczególnie nie polecam takich tanich tabletów "biedronkowych" za 200-400zł. Sam miałem tableta od Samsunga i znam się troszkę na tym dlatego mogę pomóc. Zacznijmy może od tego, ile chcesz wydać na tableta? Jak duży ma on być? Jeśli chcesz z Windowsem to teraz można dostać takie z Windows8. Od razu mówię że urządzenia z tym systemem nie są tanie, a na pewno nie tak tanie jak z Androidem :( Chociaż to zależy, co dla kogoś znaczy tanio :D Ceny tabletów z Windowsem 8 zaczynają się od 940zł za nowe sztuki na Alledrogo.

 

Czemu? Ja tam nie narzekam, do moich celów(mam podręczniki w PDF -ach w zupełności wystarcza).Moja znajoma ma Samsunga Galaxy Tab-a i po za tym że ma wejście na karetę sim to nie widziałem zbytnej różnicy(też był na androidzie) . A za te 1000zł to lepiej netbooka kupić lub dołożyć 500 i laptopa.

Fajne są tablety ASUS z doczepianą klawiaturą lub lenowo.

PS:Ja go nie kupiłem w Biedronce tylko w Media Expercie .

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz jest podatny na uszkodzenia. Upadek z wysokości, kształt obudowy poczytaj o tym. Ten tablet z technicznego punktu wymiata ale trzeba myśleć też o innych rzeczach.

 

A wszelakie etui, lub inne takie? Raczej nie wychodziłbym z nim bardzo często z domu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na np. Samsung Galaxy Tab 3 10.1?

 

Powiem jedno. To byłby świetny wybór!! :) Sam chciałbym go mieć. Tablet ten ma niezłą rozdzielczość ekranu jak na taką przekątną, także czcionka będzie czytelna i nie męcząca oczu. Ekran ma przepiękne barwy. WIem bo bawiłem się nim w MediaMarkcie. Urządzenie jest mega cienkie. Ma też port Irda dzięki czemu można go używać jako pilot do telewizora czy innych urządzeń. Polecam wybrać się do Media Marktu czy innego sklepu z elektroniką i go sobie potestować :) Ja gdy go pierwszy raz zobaczyłem byłem pod wrażeniem. Tablet ma też dobry procesor i nie mało ramu także do gier też się nada ;) Ze swojej strony polecam, produkty Samsunga są świetne, sam miałem Galaxy Taba 2 7.0 a aktualnie  Galaxy Note i jestem bardzo zadowolony.

Edytowano przez Artiem
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż Arjen to po co tablet jeśli nie ma co wychodzić z nim gdzieś. Notebook dłużej z baterią trzyma, mniej podatny na uszkodzenia. I też wszedzie się nada. Ale no tableta można kupić troche dobrego słyszałem o nim.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Asus transformer też by był dobry ale 1600zł najtańszy. Galaxy tab 3 10.1 kosztuje 1100zł na allegro także jeśli możesz dopłacić 300zł to polecam Galaxy Note 10.1. Urządzenie to posiada rysik wsuwany do obudowy, posiadający ciekawe funkcje. Po za tym, tablet posiada 2GB ramu i bardzo dobry 4-ro rdzeniowy procesor co podoła wszystkim aplikacjom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż Arjen to po co tablet jeśli nie ma co wychodzić z nim gdzieś. Notebook dłużej z baterią trzyma, mniej podatny na uszkodzenia. I też wszedzie się nada. Ale no tableta można kupić troche dobrego słyszałem o nim.

 

No chciałbym mieć coś takiego małego z czym mógłbym się łączyć z internetem, od czasu do czasu zabrać w jakąś wycieczkę czy np. do samolotu (kursuje co jakiś do Polski, bo na codzień mieszkam za granicą) i jednocześnie... mam małą niechęć do laptopów i notebooków heh. Wolę stacjonarne, a z tabletami podoba mi się to, że mógłbym go nosić po całym domu, i przyznam, że po prostu jestem zdecydowany.

 

 

A co powiesz na Tableta Asus Transformer Book T100?

 

Zaciekawił mnie, ale na amazon.co.uk (uznaje tą stronę za domyślną) są już trochę za drogie... do 250 funtów byłoby super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem.
Tablet nie przejmie wszystkich funkcji komputera z prostego powodu.
On działa na Androidzie, Nie zainstalujesz na nim Windowsa ani Linuxa. Uruchomisz tylko aplikacje pisane pod Androida. Nie jest on ani trochę podobny do Visty ani innego znanego systemu, Jest to ten sam OS co na komórkach z Andkiem (masło maślane wyszło ale :F)

Opiera się o kompletnie inną architekturę procesorów. Tak więc emulacja aplikacji czy coś w ten deseń nie wchodzi w grę.

 

Co do tabletu, Najlepiej napisz do czego ile jesteś w stanie dać a coś się znajdzie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem.

Tablet nie przejmie wszystkich funkcji komputera z prostego powodu.

On działa na Androidzie, Nie zainstalujesz na nim Windowsa ani Linuxa. Uruchomisz tylko aplikacje pisane pod Androida. Nie jest on ani trochę podobny do Visty ani innego znanego systemu, Jest to ten sam OS co na komórkach z Andkiem (masło maślane wyszło ale :F)

Opiera się o kompletnie inną architekturę procesorów. Tak więc emulacja aplikacji czy coś w ten deseń nie wchodzi w grę.

 

Co do tabletu, Najlepiej napisz do czego ile jesteś w stanie dać a coś się znajdzie.

 

W sumie przesadziłem, za bardzo się skupiam na OS. Pomińmy to, o innych systemach też dość dobrego słyszałem. Dzięki za poruszenie tej kwestii :luna:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najlepiej jak podasz ile chcesz wydać, co pisałem w 3 poście, ale tak jakby w ogóle ich nie zauważasz :D

 

Akurat tak się złożyło. Z tym Samsugiem ucieszyłem się, że go uznałeś za dobry wybór. Co do ceny napisałem w poprzednim poście, tak do 250 funtów i fajny byłby duży, ładny ekran no i sensowny procesor, bo bywam niecierpliwy gdy coś mi się wczytuje. Oczywiście domyślam się ograniczeń technicznych tabletów, nie będą śmigały jak PC zapewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zaciekawił mnie, ale na amazon.co.uk (uznaje tą stronę za domyślną) są już trochę za drogie... do 250 funtów byłoby super.

Na XKOM-ie jest za 1500zł ok 300 funtów , jak chcesz to mogę ci linka podesłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi zabrakło takiego heheszkowego stwierdzenia, że "jak tablet to tylko iPad" :v

 

Popatrzyłem ci nieco, Arjen. I wychodzi taka lista w podanej przez ciebie kwocie:

 

- Samsung Galaxy Tab 3

- Kiano Fly 10.1 Quad

- Toshiba AT300SE-101

 

Ale ogółem w tabletach lepiej unikać MediaTeków, bo są mało wydajne i ci się zapchajo :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś Samsunga że tak twierdzisz? Tak jak już wspominałem, miałem do czynienia już z dwoma modelami tego producenta i uważam że za tą cenę co kupowałem, nie znalazłbym nic lepszego. Działały sprawnie i szybko, wystarczy dbać o system i nie instalować 100 aplikacji.

 

Po za tym Arjen szuka czegoś większego więc to 7" to chyba za mało, ale niech już on zdecyduje. W każdym razie Nexus jest świetnym wyborem wśród 7-mio calowych tabletów, rzeczywiście lepszym od Samsunga Galaxy Tab 3 7.0

 

Chcesz wydać 250 funtów czyli jakieś 1250zł stąd Galaxy Tab 3 10.1 byłby dobrym wyborem, ale nie tak dobrym jak Galaxy Note 10.1. Polecałbym dołożyć te ~100zł(20 funtów) i go kupić ponieważ jest on po prostu o klasę lepszy. Czterordzeniowy procesor zamiast dwu, 2GB ram zamiast 1GB, głośniki stereo z przodu i wielofunkcyjny rysik w obudowie to zalety na jego korzyść. Natomiast jego wady w porównaniu do Galaxy tab 3 to brak podczerwieni, trochę grubsza ramka wokół wyświetlacza i większa waga. Note waży 600g a Galaxy Tab 3 512g

Edytowano przez Artiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miałeś kiedyś Samsunga że tak twierdzisz?

Tak, high-endowego Samsunga Galaxy S4, mulił jak cholera. Tylko Samsung umie zamulić system operacyjny na 4-rdzeniowym Snapdragonie i 2GB Ram. Oprócz tego ma spierdolony interfejs TouchWiz, jest pełen syfu który działa w tle i nie można go usunąć i jest ciężki do rootowania, coś jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już Galaxy S4 muli to ja nie mam pytań :D Widzę że im nowsze te telefony tym gorsze. Nie każdy też bawi się w rootowanie także nie dla każdego to jest wada.

Ja nadal polecam Galaxy Note który nie ma jeszcze poinstalowane tyle syfu co teraz dają. Galaxy Tabem 3 10.1 bawiłem się w markecie i działał bardzo szybko, przeglądarka śmigała jak na kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...