Skocz do zawartości

Recommended Posts

janukowycz, wcześniej odsunięty od władzy prezydent

 

Hmmm... Ale Janukowycz nie był wówczas prezydentem, wtedy prezydentem był wciąż Leonid Kuczma, Janukowycz nawet przysięgi nie złożył więc...

 

zmiękła pała

 

Pała to zmiękła Amerykanom, gdy Putin powiedział, że w razie sankcji Rosja sprzeda swoje rezerwy w dolarach, a wynoszą one 453 miliardy. Taka ilość dolarów wprowadzona w obieg skutecznie zarżnie amerykańską gospodarkę i gospodarki innych państw posiadających rezerwy w tej walucie.
 

 

wiecie że ich PKB(PPP) na mieszkańca jest mniejsze od naszego? wiecie że PKB Wielkiej Brytani jest dwa razy większe od rosyjskiego?

 

Wiecie że nasze PKB (PPP) jest mniejsze od greckiego? Wiecie, że PKB San Marino jest dwa razy większe od polskiego? Ot, takie ukazanie wymierności tegoż rankingu :P

 

 

 

Rosja przy całym swym ogromie nie ma nic, absolutnie nic z wyjątkiem w uj drogiego gazu i ropy  mizernej jakości.

 

Rosyjski gaz i ropa drogie? To co powiesz o cenach gazu norweskiego, hm? Co ciekawe, my płacimy 490 USD za baryłkę ropy, a taka Ukraina ok. 260 USD, a i tak nie wywiązywała się z terminowością opłat (więc akurat argument o drogich gazie i ropie są nietrafione). Co do "nie ma nic", podam jak wygląda struktura udziału gałęzi gospodarki w PKB:

1. Sfera usług (58,6%)
2. Przemysł (36,9%)
3. Rolnictwo (4,5%)

Więc jakimś cudem Rosja nie opiera swojego PKB na przemyśle, a zwłaszcza przemyśle wydobywczym. Nie jest też słaba ekonomicznie, jej dług zagraniczny wynosi 5% PKB przy 53% Polski (zaznaczyć trzeba, że w 1998 roku Rosja miała dług zagraniczny na poziomie 146% (sic!) rocznego PKB), a jej deficyt budżetowy wynosi ledwo 2% i jest jednym z najniższych na świecie (przy 5,3% Polski).

Dodatkowo najsilniejszymi kompaniami po tych związanych z ropą są kompanie związane z sektorem informatycznym Kaspersky Lab, ABBYY, Yandex, Rosnano, a także Rosatom czy NPO Saturn. Bonusowo Miedwiediew w 2010 zlecił przekazywanie pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży ropy i gazu w stworzenie własnej Doliny Krzemowej w Skołkowie (co kontynuuje Putin), a który w tym roku ma być oddany do eksploatacji. Swoje siedziby rozlokowały już tam m.in. Microsoft, IBM czy Intel.

 

 

 

śmieszną flotę czarnomorską (...) plus kwestia tatarów których jest w rosji ok 6 mln...


Po pierwsze Flota Czarnomorska przestała być dotowana już w latach 90., Rosjanie woleli rozwijać Flotę Bałtycką, która jest dość silna, by rzucić na kolana Ukrainę w kilka chwil. Co do Tatarów to nie wiem do czego pijesz? Do Autonomicznej Republiki Tatarstanu? Gdzie Tatarzy żyją jak pączki w maśle, a ich gospodarka jest jedną z najsilniejszych w Federacji Rosyjskiej? No i mają takie wpływy, że równoprawnym językowi rosyjskiemu jest język tatarski.

 

 

 

Rosyjska armia

 

No i? Rosyjska armia jest jedną z najpotężniejszych, a odkąd do władzy w 200 roku doszedł Putin i stworzył swoją pierwszą doktrynę, armia rosyjska jest sukcesywnie unowocześniana. Poza tym nie jest tak, że armia rosyjska składa się tylko z poborowych. Cała armia rosyjska liczy sobie 766.055 żołnierzy, z czego ok. 220 tysięcy to żołnierze kontraktowi. A szef rosyjskiego MON zapowiedział, że Rosja do 2022 chce podwoić ich liczbę. Czyli mają ponad dwa razy tyle żołnierzy zawodowych, co taka polska armia. Od 2008 roku trwa stała wymiana sprzętu, produkowanego w czasach ZSRR na nowy. Żeby wymienić te najważniejsze sprzęty:
* karabin AK-12 (od lipca 2011)
* czołg T-90 "Władimir" (od 2013) - ponad 500 czołgów T-90 i T-90A, do tego 1500 zmodernizowanych T-72B i T-72BA oraz 1000 T-80
* RPG-30 "Kriuk" (od 2012) - 1000 sztuk
* Su-24 (zmodernizowane wersje z 2011) - 124 sztuki
* Su-34 (od 2013) - 46 sztuk
* Su 35-C (od lutego 2014 roku) - 34 sztuki

 

 

 

Hitler też mówił o tym że nie zamierza nikogo atakować

 

Tusk i Sikorski też mówią, że nie mają zamiaru atakować Rosji. Czyżby...?

 

 

 

putin się skończył, na świecie on już nie istnieje

 

[sARKAZM MODE ON] Czyli jednak Forbes się pomylił, nadając Putinowi tytuł najbardziej wpływowego człowieka świata 2013 roku? Niesamowite, naprawdę... [sARKAZM MODE OFF]

Edytowano przez solaris
  • +1 4
Link do komentarza

"Ale Janukowycz nie był wówczas prezydentem, wtedy prezydentem był wciąż Leonid Kuczma, Janukowycz nawet przysięgi nie złożył więc"

 

kuczma masz rację

 

"Pała to zmiękła Amerykanom, gdy Putin powiedział, że w razie sankcji Rosja sprzeda swoje rezerwy w dolarach, a wynoszą one 453 miliardy. Taka ilość dolarów wprowadzona w obieg skutecznie zarżnie amerykańską gospodarkę i gospodarki innych państw posiadających rezerwy w tej walucie." 

 

W tym przypadku ruscy sami by sobię strzelili z łuku w plecy, a niech wycofują! proszę bardzo, mogę im w tym nawet pomuc, pytanie tylko ile rosja by pociągneła, rok? dwa? w czym będą trzymać aktywa? w euro? złocie?

 

 

"Wiecie że nasze PKB (PPP) jest mniejsze od greckiego? Wiecie, że PKB San Marino jest dwa razy większe od polskiego? Ot, takie ukazanie wymierności tegoż rankingu"

 

PKB(PPP) na osobę:

Polska: 21 118 USD

Grecja:  22 840 USD 

 

Kolosalna różnica... jeszcze piętnaście lat temu byliśmy pięciokrotnie biedniejści niż grecja, przez ponad dwadzieścia lat grecja okradała unię europejską, a gdy europa powiedziała dość! w grecji wybuchł kryzys gospodarczy i mają 40% bezrobocie...słodko.

 

"Rosyjska Armia jedną z najpotężniejszych"

 

Nie no tu to się zchihałem! o sile armi nie decyduje jej liczebność, to nie jest XIX wiek. 

 

"Tusk i Sikorski też mówią, że nie mają zamiaru atakować Rosji. Czyżby...?"

Dobrze się czujesz?

 

 

Link do komentarza

W końcu ruscy są dobrzy jeśli chodzi o przynoszenie "pokoju" na bagnetach.

Zupełne przeciwieństwo USA, c'nie? Śmiechłem hardo.

W końcu jak USA przynosi pokój i demokrację, to najpierw lecą zrzucające pomoc humanitarną gołąbki pokoju (F-16 i F-22) i rakiety wypełnione wolnością, z których przy uderzeniu w ziemię wylatują amerykańskie flagi i konfetti, a na koniec z bukietami kwiatów w rękach wkraczają marines. A zaraz potem nasi pejsaci bracia zakładają swoje organizacje charytatywne, i wszyscy w kraju, któremu USA przyniosło wolność, żyją długo i szczęśliwie.

Do twojej informacji, Rosja od 25 lat nie toczyła ofensywnej wojny (bo w Gruzji została sprowokowona przez Gruzinów). A policz sobie, ile państw zostało najechanych przez USA i NATO w tym czasie.

  • +1 2
Link do komentarza


Do twojej informacji, Rosja od 25 lat nie toczyła ofensywnej wojny (bo w Gruzji została sprowokowona przez Gruzinów).

 

Prowokacja jest tu słowem kluczem. Każdy się tak usprawiedliwia. Przez ostatnie 25 lat Rosja prowadziła dużo wojen. Czy były sprawiedliwe czy nie, to już zależy od punktu widzenia, więc nie będę ich oceniał.

 

> Gruzińska wojna domowa

> Wojna osetyjsko-inguska

> Wojna naddniestrzańska

> Wojna w Abchazji

> Pierwsza wojna w Czeczenii

> Druga wojna w Czeczenii

> etc.

 

Każdy dba o swoje strefy wpływów. Czy to Rosja, czy USA, Brytole bądź Francja. Po rozpadzie ZSRR Moskwa przestała być globalnym graczem. Skupia się więc na granicach.

  • +1 3
Link do komentarza

Amerykańce i ruscy różnią się jednym...kolorem gwiazdy. Ruscy dążą do konfrontacji potrzebna jest tylko iskra, ktoś gdzieś strzeli i sru! mamy bratnią pomoc. Europa nic się nie nauczyła przez 70 lat, debatuję i nic z tego nie wynika, ruskich trza trzymać krótko, wprowadzić sankcje i odizolować ich od świata a nie debatować czy należy to zrobić. Pocieszające jest to że od 25 lat rosja praktycznie stoi w miejscu, to był jest i będzie dziki kraj, a ruscy sami w sobię nigdy nie byli mądrym narodem. Dla nich silne państwo to silna armia (ta silna, guano z poboru, skorumpowany i źle dowodzony syf, w gruzji pokazali że mają nawet problem z przemieszczaniem wojsk, a specnaz? parodia) lubią się rzucać lubią rozdawać karty, a przynajmniej myśleć że je rozdają.  

Edytowano przez Alder
Link do komentarza

Ruscy dążą do konfrontacji potrzebna jest tylko iskra, ktoś gdzieś strzeli i sru! mamy bratnią pomoc.

 

Amerykańce dążą do konfrontacji, potrzebne jest tylko wytryśnięcie ropy i sru! Mamy wprowadzanie demokracji.
też nieźle brzmi, prawda? :P

 

wprowadzić sankcje i odizolować ich od świata

Och, Putin zakręci całej Europie ropę i gaz i tyle będzie z podskakiwania śmiesznych ludzików z Zachodu, bo Władka nie obejdzie to, że nie może eksportować tam niczego, w końcu i tak do Europy idzie niecała 1/4 eksportu rosyjskiego gazu i ropy. Reszta to Azja, głównie Chiny.

 

od 25 lat rosja praktycznie stoi w miejscu

Niesamowite, od 1989 panuje tam kryzys gospodarczy, banki padają i w ogóle bieda jest taka, że ludzie głodem przymierają, a państwo jest zadłużone po uszy, tak? Nie ośmieszaj się bardziej niż to robisz xD

guano z poboru

Oh my, my... Ktoś tu nie czyta ze zrozumieniem. Rosyjskie Siły Zbrojne mają 220 tysięcy żołnierzy kontraktowych, dla Twojej informacji to są żołnierze zawodowi.

 

skorumpowany i źle dowodzony syf

Nie wiem czy o tym wspominałem, ale po wojnie pięciodniowej nastąpiło stworzenie doktryny Miedwiediewa, która zakładała głęboką reorganizację armii. Pierwszym efektem było zmniejszenie rozdętej do granic możliwości kadry oficerskiej z 300 tysięcy do 150 tysięcy. Dzięki temu uzyskano odpowiednią mobilność i gotowość bojową.

 

specnaz? parodia

Sprecyzuj o który Specnaz Ci chodzi, bo nie jestem w stanie opisać wszystkich. Czy chodzi Ci o:
- Wojskowy Specnaz Sił Zbrojny Federacji Rosyjskiej
- Specnaz FSB
- Specnaz WZWR

- Specnaz Wojsk Wewnętrznych MSW
- Policyjny Specnaz

- Specnaz EMERCOM

  • +1 2
Link do komentarza

1. Chodzi mi o sytuację na ukrainie a nie ogólne dyrdymały, to że USA to światowi siewcy "demokracji" to wiem, ni mniej to nie amerykańce teraz pajacują.

2.Jeśli putin zakręci gaz to zakręci sobię dopływ gotówki.

3.Jeśli 20% rosjan żyje poniżej progu ubustwa to coś tu jest nie halo.

4. Ruska armia jest tak samo zawodowa, jak ja jestem zawodowym kierowcą rajdowym.

5.Rosjanie i reforma armii? niee to nie idzie w parze, oni od wieków stawiają na bezmyślną siłę i nic się w tej materi nie zmnieniło, poza tym ruscy są za głupi by przeprowadzić jaką kolwiek reformę.

6.chodzi mi o ogół, wojskowy, policyjny i uj wie jeszcze jaki, banda debili i złamasów, dubrowka i biesłan chyba dwie najbardziej "spektakularne" akcję ostatnich lat. 

Link do komentarza
2.Jeśli putin zakręci gaz to zakręci sobię dopływ gotówki.

 

Ktoś tu czyta bez zrozumienia, niecałe 25% eksportu gazu i ropy płynie do Europy, reszta jest do Azji, do Chin. Putina nie obejdzie śmieszna Europa, zwiększy sprzedaż na Dalekim Wschodzie.

 

 

 

3.Jeśli 20% rosjan żyje poniżej progu ubustwa to coś tu jest nie halo.

 

Nie kłam, nie kłam, bo się... Poniżej progu ubóstwa żyje 13,5% Rosjan (dane na 13.07.2013 rok). Wg danych opublikowanych przez GUS w raporcie za rok 2012 13% Polaków żyje poniżej porgu ubóstwa. Coś tutaj także nie halo? Druga Rosja? :P

 

 

 

4. Ruska armia jest tak samo zawodowa, jak ja jestem zawodowym kierowcą rajdowym.

 

Dzień dobry, jeździ Pan już w Formule 1? A może WRC? :3

 

 

5.Rosjanie i reforma armii? niee to nie idzie w parze, oni od wieków stawiają na bezmyślną siłę i nic się w tej materi nie zmnieniło, poza tym ruscy są za głupi by przeprowadzić jaką kolwiek reformę.

 

Wmawiaj to sobie dalej, a Rosjanie w tym czasie zbudują razem z Hindusami myśliwiec 5. generacji, a mają już generacji 4,5, a Polska ma mierne kilka sztuk 4. generacji (F-16) i wycofywane, bo niezmodernizowane MiG-29.

 

 

 

6.chodzi mi o ogół, wojskowy, policyjny i uj wie jeszcze jaki, banda debili i złamasów, dubrowka i biesłan chyba dwie najbardziej "spektakularne" akcję ostatnich lat.

 

Oprócz Rosjan tylko Francuzi i Izraelczycy mają doświadczenie z odbijaniem tak dużych grup zakładników. Przykłady?

Atak na Hotel Savoy. Zginęło:

8 terrorystów

5 zakładników

2 izraelskich komandosów

Skuteczność? 5 odbitych zakładników. 50% jeśli nie liczyć strat w siłach Izraela.

 

Atak na Naharijję. Zginęło:

3 terrorystów

3 zakładników

1 żołnierz izraelski

Skuteczność? 1 odbity zakładnik. 25%

Atak na Ma'lot. Zginęło:

3 terrorystów

22 zakładników

4 komandosów

 

Skuteczność? 67 odbitych zakładników. 75%

 

Atak na siedzibę OPEC w Wiedniu. Zginęło:

0 terrorystów

6 zakładników

0 komandosów

 

Skuteczność? 64 wynegocjowanych zakładników. 91% (choć wypuszczenie terrorystów z 35 zakładnikami na pokładzie samolotu do Algierii mogło skończyć się zdecydowanie gorzej i było to zupełnie bezmyślne)

 

Atak na Biesłan. Zginęło:

32 terrorystów

321 zakładników

13 komandosów

Skuteczność? Ponad 779 odbitych zakładników. Ponad 71%

 

Atak na Dubrowkę. Zginęło:

40 terrorystów

130 zakładników

67 komandosów

 

Skuteczność? 786 odbitych zakładników. 86%

Więc Twoje twierdzenia są jak kulą w płot, zresztą od razu powiem, że terroryści w Rosji na dzień dobry zabijali ze 20 zakładników, koniecznie dorosłych płci męskiej. Ot, takie islamskie nawyki. No i bonusowo w Biesłanie jeden terrorysta się przez przypadek zdetonował zabijając kolejne kilkanaścioro zakładników i kilku swoich kumpli :P

Edytowano przez solaris
  • +1 3
Link do komentarza

Chimy kupują gaz od ruskich owszem ale(zawsze jest jakieś ale) mają większe zasoby niż rosja, pytanie dlaczego kitajce go kupują? odpowiedź jest prosta...nie mają technologii wydobycia gazu, a  będą ją mieli za max trzy lata i co wtedy zrobi putin? gdy chiny odetną się od rosji? ruska gospodarka pierdyknie.

 

Myśliwiec 5 generacji? niedługo? rosjanom zajmie to z trzydzieści lat to raz a dwa będą mieli problemy finansowe.

 

Specnaz... nie interesuje mnie izrael, francja  czy andora interesuje mnie specnaz, jednostki mocno przereklamowane, które w czeczenii dostawały wpi**** na każdym kroku, są to jednostki gdzie pierw się strzela a później strzela się ponownie tak dla pewności..Dubrowka 2002 rok  173 zabitych w tym 133 zakładników i 700 rannych, Biesłan 305 zabitych  785 rannych...jaka to będzie skuteczność? 

Link do komentarza

Alder, brzmisz jak ktoś, kto swoje poglądy bierze z Kwejka.

Dla ciebie 90% rusków to biedacy, którzy chleją wódę i myślą, że nadal rządzi car, a przynajmniej tak to wygląda.

Skoro twoim zdaniem Specnaz jest tak słaby, to zorganizuj atak terrorystyczny w Rosji, jak nie dostaniesz kulki w łeb, to ja jestem papieżem.

Jestem wciąż ciekaw udziału Polski w tym konflikcie. Obecne działania Kaczora i Tuska wskazują na to, że mogą nas w to wciągnąć. Niemal oczywiste jest, że po dupie dostaniemy, a co ciekawe chyba sami rządzący o tym wiedzą, bo każą poborowym dupy ruszać

Link do komentarza

Rosja to nadal potężna siła z którą trzeba się liczyć. W odróżnieniu do Amerykanów, którzy pobierają długi by spłacać inne długi, rosyjskie długi maleją. Rosyjski gaz i ropa są nadal kluczowe dla Europy, SZCZEGÓLNIE dla Niemców będącymi motorem Europy w dzisiejszych czasach. W odróżnieniu do Francji nie postawili na atom i nadal większość prądu się w Niemczech produkuje spalając głównie gaz (prawie wyłącznie rosyjski) i węgiel (w dużej mierze polski).
Obawiam się też że Rosjanie to już nie olbżymia masa, która pół Europy w trzy miesiące przebiegła nie dając odetchnąć Niemiaszkom, której Amerykanie tuż po wojnie w panice przed wojną groziła masowym atakiem nuklearnym, która uchodziła i była niezwyciężona aż po Afganistan... Tylko olbrzymia I dobrze wyposażona masa, mająca elitarne jednostki i mające potężne zaplecze w ludziach i broni niekonwecjonalnej i nie licząca się z stratami. Czyli BARDZO poważny przeciwnik dla kogokolwiek.
Ludność w Rosji jest tolerancyjna. Jak dojdzie do sankcji to Europa się zaziębi bez gazu w piecach i utonie w protestach i wewnętrznych problemach a Putin przeczeka kryzysek, nie pierwszy w historii kraju. To co na zachodzie jest śmiertelne, w Rosji jest normalne!

Ponadto Rosjanie mają wszelkie prawa do tych terenów, jak Krym czy Charków. Jednak nie zmienia to że Ukraina ma oczywiste prawa do decydowania w swym kraju i robienia co chcą, jednak w rozsądnych, bardziej narodowych granicach.

Link do komentarza


Och, Putin zakręci całej Europie ropę i gaz i tyle będzie z podskakiwania śmiesznych ludzików z Zachodu, bo Władka nie obejdzie to, że nie może eksportować tam niczego, w końcu i tak do Europy idzie niecała 1/4 eksportu rosyjskiego gazu i ropy. Reszta to Azja, głównie Chiny.

 

Tylko względem tego się odniosę.

UE czerpie jakoś po ~35% importu ropy i gazu z Rosji. Nie oznacza to oczywiście, że nie mają możliwych innych źródeł. Po prostu rosyjski surowiec jest stosunkowo tani (przynajmniej dla części Europy). Eksport Rosji do UE to jakoś trochę ponad 50% całego ich eksportu. Nie wiem do końca jak wypadają rynki, ale Europa ma dużo większe możliwości zakupu surowca (choćby USA jest największym producentem gazu, do tego mamy Norwegię, Afrykę, Bliski Wschód) niż Rosja ich sprzedaży.

 

Myślę więc, że właśnie Rosję będzie w znacznym stopniu obchodziło co UE postanowi zrobić w kwestii gospodarczej. Embargo zaboli obie strony, jednak to Rosja oberwie dużo bardziej. Koniec końców mam jednak nadzieję na to, że jakoś dojdziemy do porozumienia bez wyciągania finansowych armat.

 

+Widziałem wcześniej trochę danych od Jarwusa, ale dotyczyły one jedynie gazu i jedynie w odniesieniu do eksportu do państw wspólnoty i państw spoza wspólnoty. Jeśli masz jakieś dokładniejsze dane, także dotyczące eksportu ropy i eksportu ogólnie (łącznie z usługami i innymi towarami), to bardzo chętnie bym je przyjął. Sam próbowałem poszperać trochę po necie, ale najczęściej dostawałem informacje stare o kilka lat.

 


(...)

 

Myślę, że przeceniasz Rosję. Nadal jest ważnym graczem, ale już drugorzędnym. Istnieje na scenie politycznej nie ze względu na swoją armię, ale ze względu na atomówki, duże terytorium i liczne surowce. Jako przeciwnik z pewnością będzie straszna, ale nie straszniejsza niż Indie, Brazylia, Iran czy inne porównywalne państwa.

 

To co jednak najbardziej chciałem poruszyć w odniesieniu do twej wypowiedzi, to kwestia "praw do terenów". Rosja posiada na nich przewagę obywateli, ale też osiągnęła ją w wyniku inwazji, kolonizacji, dwóch poważnych klęsk głodu a ostatecznie w wyniku potężnej czystki etnicznej.zakończonej jakoś z 70 lat temu. Czy rzeczywiście należy im się prawo do tych terenów jeśli "etniczną większość" uzyskali poprzez wysiedlenie i/lub wymordowanie poprzednich mieszkańców? Równie dobrze Ukraińcy mogliby wysiedlić wszystkich Rosjan (w zgodzie zresztą z popularnie stosowaną polityką tych drugich) i mieliby te "rozsądne, bardziej narodowe granice".

 

Nie. Nie widzę tego. Jeśli już ktoś rzeczywiście ma mieć sensowne prawa do tych terenów, oparte na zasadzie tego jakie narody, jak długo, w jakich latach, etc. zamieszkiwały te ziemie, to będą to właśnie Tatarzy Krymscy. A oni opowiadają się za jednością z Ukrainą.

Link do komentarza

Ciekawe Avan, że Tatarzy Krymscy gdy tylko była taka możliwość to burzyli się przeciwko Ukrainie, która non stop dokręcała śrubę Autonomicznej Republice Krymskiej. Do niedawna sytuacja była tak gorąca, że młodzi Tatarzy zaczęli dołączać do skrajnie islamskiej, nielegalnej partii.

Co do eksportu to podawałem odpowiednie dane Yarvinowi, nie zdążył Ci ich przekazać, a ja nie szukałem zbyt dogłębnie informacji o tym.

Link do komentarza

Alder, brzmisz jak ktoś, kto swoje poglądy bierze z Kwejka.

Dla ciebie 90% rusków to biedacy, którzy chleją wódę i myślą, że nadal rządzi car, a przynajmniej tak to wygląda.

Skoro twoim zdaniem Specnaz jest tak słaby, to zorganizuj atak terrorystyczny w Rosji, jak nie dostaniesz kulki w łeb, to ja jestem papieżem.

Jestem wciąż ciekaw udziału Polski w tym konflikcie. Obecne działania Kaczora i Tuska wskazują na to, że mogą nas w to wciągnąć. Niemal oczywiste jest, że po dupie dostaniemy, a co ciekawe chyba sami rządzący o tym wiedzą, bo każą poborowym dupy ruszać

 

Ty z kolei brzmisz jak chamberlain w 39. Twierdzisz że tusk i kaczor próbują nas w to wciągnąć? nie wiem czy jesteś zbyt głupi czy zbyt inteligentny, ale wiedz że właśnie dzięki polskiej dyplomacji nie doszło jeszcze do rozlewu krwi, powiesz pewnie że jest inaczej... tak rosjanie chcą cara, a kim że innym jest putin mając niemal władzę absolutną? zmienił konstytucję pod siebie w taki sposób że może rządzić rosją do usranej śmierci a rosjanom to odpowiada nie zgłaszają sprzeciwiają się zbytnio. Odnośnie specnazu zadam ci pytanie ale przemyśl odpowiedź, pytanie brzmi: Jeśli miał byś do wybru być odbijanym przez specnaz lub GROM to którą jednostkę byś wybrał i dlaczego? My dostaniemy po dupie? my? hmmm...co zrobi potężna rosja gdy świat z europą na czele odwróci się od niej? powtórzę Europa da radę bez rosji ale rosja bez europy już nie.

Popełniacie ten sam błąd który został popełniony 70 lat temu ciekawi mnie czy wiecie na czym ten błąd polega.

 

 

Rosja to nadal potężna siła z którą trzeba się liczyć. W odróżnieniu do Amerykanów, którzy pobierają długi by spłacać inne długi, rosyjskie długi maleją. Rosyjski gaz i ropa są nadal kluczowe dla Europy, SZCZEGÓLNIE dla Niemców będącymi motorem Europy w dzisiejszych czasach. W odróżnieniu do Francji nie postawili na atom i nadal większość prądu się w Niemczech produkuje spalając głównie gaz (prawie wyłącznie rosyjski) i węgiel (w dużej mierze polski).

Obawiam się też że Rosjanie to już nie olbżymia masa, która pół Europy w trzy miesiące przebiegła nie dając odetchnąć Niemiaszkom, której Amerykanie tuż po wojnie w panice przed wojną groziła masowym atakiem nuklearnym, która uchodziła i była niezwyciężona aż po Afganistan... Tylko olbrzymia I dobrze wyposażona masa, mająca elitarne jednostki i mające potężne zaplecze w ludziach i broni niekonwecjonalnej i nie licząca się z stratami. Czyli BARDZO poważny przeciwnik dla kogokolwiek.

Ludność w Rosji jest tolerancyjna. Jak dojdzie do sankcji to Europa się zaziębi bez gazu w piecach i utonie w protestach i wewnętrznych problemach a Putin przeczeka kryzysek, nie pierwszy w historii kraju. To co na zachodzie jest śmiertelne, w Rosji jest normalne!

Ponadto Rosjanie mają wszelkie prawa do tych terenów, jak Krym czy Charków. Jednak nie zmienia to że Ukraina ma oczywiste prawa do decydowania w swym kraju i robienia co chcą, jednak w rozsądnych, bardziej narodowych granicach.

 izy...z całym szacunkiem ale co ty kurwa pierdolisz?

Link do komentarza

(...)

 

Byli tak bardzo ciśnięci, że dokonano na nich całkowitej deportacji z zakazem powrotu, w wyniku której zmarło ~46% wszystkich objętych tą operacją? Bo tak działało ZSRR. Nie wątpię, że za Ukrainy były tarcia ale nie wierzę, by tak poważne jak między tatarami a Rosją. Sam fakt, że mogli wrócić już o czymś świadczy.

 

Proszę więc mi tu nie wchodzić z takim odbijaniem piłeczki "a Ukraińcy też", bo w tym wypadku nie ma to najmniejszych podstaw.

 

Tabelkę od eksportu widziałem, ale tylko odnośnie gazu i bardzo ubogą. Nie było tam zawarte właściwie nic, bo sam ilościowy eksport jednego surowca nawet bez sprecyzowanej wartości do Chin czy UE, a jedynie w formie relacji względem państw wspólnoty, to niewiele mi mówi.

 

Edit:

IiM7O29.gif

Edytowano przez Avanidius
Link do komentarza

 Tatarzy Krymscy gdy tylko była taka możliwość to burzyli się przeciwko Ukrainie, która non stop dokręcała śrubę Autonomicznej Republice Krymskiej. Do niedawna sytuacja była tak gorąca, że młodzi Tatarzy zaczęli dołączać do skrajnie islamskiej, nielegalnej partii.

 

 

Hmmm...Tatarzy plus islam, plus turcja, plus zakaukazie i mamy piękny rosyjski bigos! który stanie putinowi w gardle ale by było wiadomo o cho kaman powiem wprost: jak tatarzy się wk***** jak zakaukazie się wk***** to ruscy będą wspominać afgan i czeczenie jako miły spacerek... putin przejedzie się na krymi oj i to bardzo, bo okaże się że nic nie znaczący tatarzy mają durzo do powiedzenia a w rosji jest ich sześć milionów. Ponad to, ZSRR organizował tatarom krymskim wycieczki krajoznawcze na sybir nie?

Link do komentarza

Jeśli miał byś do wybru być odbijanym przez specnaz lub GROM to którą jednostkę byś wybrał i dlaczego?

Gwarantuję ci, że dla zakładnika nie ma żadnej różnicy, czy odbija go GROM, jacyś Rangersi czy właśnie Specnaz. Tak czy inaczej masz ogromną szansę dostać kulę zarówno od terrorysty, jak i komandosa, i ta szansa nie zwiększa się tylko dlatego, że komandos jest Rosjaninem.

Poza tym, GROM nie działa i nigdy nie działał na taką skalę, co Specnaz. W dodatku ciężko znaleźć cokolwiek o działaniach GROMu i ich "statystykach", a takich akcji jak w Biesłanie czy w moskiewskim teatrze raczej nie dałoby się zatuszować. Więc naprawdę nie wiem, jak chcesz porównywać te jednostki.

I tak jak Solaris udowodnił, Specnaz wcale nie ma złych statystyk, jeśli chodzi o odbijanie zakładników. Biesłan czy Dubrovka zakończyły się taką masakrą, bo terroryści mieli dużo czasu na przygotowania i OGROMNĄ ilość zakładników. A jest poważna różnica między trwającą 3 minuty akcją odbicia 2 zakładników, a oczyszczeniem dużej szkoły i uwolnieniem 800 osób...

Link do komentarza

Gwarantuję ci, że dla zakładnika nie ma żadnej różnicy, czy odbija go GROM, jacyś Rangersi czy właśnie Specnaz. Tak czy inaczej masz ogromną szansę dostać kulę zarówno od terrorysty, jak i komandosa, i ta szansa nie zwiększa się tylko dlatego, że komandos jest Rosjaninem.

Poza tym, GROM nie działa i nigdy nie działał na taką skalę, co Specnaz. W dodatku ciężko znaleźć cokolwiek o działaniach GROMu i ich "statystykach", a takich akcji jak w Biesłanie czy w moskiewskim teatrze raczej nie dałoby się zatuszować. Więc naprawdę nie wiem, jak chcesz porównywać te jednostki.

I tak jak Solaris udowodnił, Specnaz wcale nie ma złych statystyk, jeśli chodzi o odbijanie zakładników. Biesłan czy Dubrovka zakończyły się taką masakrą, bo terroryści mieli dużo czasu na przygotowania i OGROMNĄ ilość zakładników. A jest poważna różnica między trwającą 3 minuty akcją odbicia 2 zakładników, a oczyszczeniem dużej szkoły i uwolnieniem 800 osób...

Dla ciebie może nie ma różnicy ale dla mnie jest, i polega ona na tym że ten cały specnaz, rozwali terrorystów ale i też ciebię...tak przy okazji. Specnaz pokazał w afganie, czeczenii i na bałkanach co jest wart(miło się czyta jak dostawali wpierdol od nie piśmiennych wieśniaków uzbrojonych w kałachy). Niezła skuteczność? to że niemal 1/4 zakładników idzie do piachu to niezła skuteczność? ty się dobrze czujesz? terroryści mieli czas? a kto dał im ten czas ja się pytam? czas mieli tylko i wyłącznie dlatego że ruscy nie wiedzieli co się dzieje. GROM nie działa na taką skalę? no tu masz rację bo działa na znacznie większą skalę, dlaczego jednak o tym nie wiemy? bo primo takie akcje są utajnione a po drógie jeśli nic się nie mówi znaczy to że wszystko poszło zgodnie z planem. Rosja nie ma nic dosłownie nic, to nie jest i już nie będzie mocarstwo, od 25 lat leżą i kwiczą, a obecne działania putina nie są aktem siły lecz desperacji, przy całym swym ogromie rosyjska gospodarka zipie tylko i wyłącznie dzięki gazowi i ropie, do niedawna ruscy mieli całkiem niezły przemysł stoczniowy ale skopali sprawę..... abłąd polega na tym że nadal postrzegacie rosję jako mocarstwo że się ich boicie, chwila ich największego jak się zdaje triumfu jest chwilą ich największej słabości.

Link do komentarza

Ja tylko na chwilę...

 


no tu masz rację bo działa na znacznie większą skalę

Mogę prosić o przykład takiej akcji uwalniania zakładników na znacznie większą skalę? Liczba uratowanych w takiej akcji zakładników idzie jeszcze w tysiące, czy już w dziesiątki tysięcy? Jakiejkolwiek opcji byś nie wybrał - jakim cudem utrzymują to w tajemnicy?

Mówimy tu o akcjach ODBIJANIA zakładników, nie porównujemy zajęcia przez GROM rafinerii do akcji antyterrorystycznych specnazu.


Rosja nie ma nic dosłownie nic, to nie jest i już nie będzie mocarstwo, od 25 lat leżą i kwiczą

Polemizowałbym. Rosja to raczej coś w stylu śpiącego olbrzyma. Mało tego, jeśli Rosja nie ma nic, to co mówić o Polsce?

  • +1 1
Link do komentarza

Mah lawd, ty jesteś kompletnie pozbawiony zdolności logicznego i racjonalnego myślenia, a także przyjmowania do wiadomości opinii innych osób, że już nawet nie wspomnę o czytaniu ze zrozumieniem. Nie wiem, po co wdaję się z tobą dyskusję, ale powiedzmy, że jeszcze jednego posta napiszę. Twoje "argumenty" przedstawiają się tak; "HURR DURR ROSYJA JEST ZUA I UPADA I MA SUABA ARMIE A SPECNAZ SSIE!!!!111111oneone".

 

GROM nie działa na taką skalę? no tu masz rację bo działa na znacznie większą skalę, dlaczego jednak o tym nie wiemy? bo primo takie akcje są utajnione a po drógie jeśli nic się nie mówi znaczy to że wszystko poszło zgodnie z planem.

Taaa, ciekawe. Ilu żołnierzy może mieć GROM? 500, wliczając nie tylko samych komandosów, ale też resztę personelu? A ilu może mieć Specnaz? 5 tysięcy samych komandosów? I ty wyjeżdzasz z takimi głupimi tekstami, że GROM uczestniczy w akcjach na taką skalę jak Biesłan czy Dubrovnik. Naprawdę, śmiech pusty mnie bierze. O GROMie nie wiemy PRAKTYCZNIE NIC, równie dobrze mogą zawalać połowę akcji, ale się tego nie dowiemy. Jak już powiedziałem, a co do ciebie nie dotarło, NIE DA SIĘ zatuszować takich operacji w środku dużego miasta, jak w Biesłanie czy w Moskwie. GROM tymczasem działa głównie na zadupiach, z tego co wiemy.

 

Dla ciebie może nie ma różnicy ale dla mnie jest, i polega ona na tym że ten cały specnaz, rozwali terrorystów ale i też ciebię

Niezła skuteczność? to że niemal 1/4 zakładników idzie do piachu to niezła skuteczność?

"Z całą pewnością rosyjscy komandosi są mocno zdeterminowani, doświadczeni, a w ich działaniu dominuje obok profesjonalnego wyszkolenia osobiste poświęcenie. Przykładem tego jest śmierć jednego z operatorów w Biesłanie w trakcie zasłaniania dzieci przed wybuchem granatu." - faktycznie, żołnierzom Specnazu chodzi tylko o to, żeby wystrzelać terrorystów, nie bacząc na straty wśród zakładników...

A poza tym, znowu coś, co do ciebie nie dotarło - Solaris dał ci listę znanych akcji odbijania zakładników, w których inne siły specjalne miały O WIELE niższą skuteczność niż Specnaz, pomimo działania na nieporównywalnie mniejszą skalę.

Tobie chyba się wydaje, że akcje odbijania zakładników to jest jakaś gra, w której mogą wczytać sejva, jeśli umrze im jakiś zakładnik, i próbować od nowa, a terroryści nie słyszą tego, co się dzieje w innym pokoju i czekają z rozwalaniem więźniów, dopóki jakiś komandos nie pojawi im się w polu widzenia. Prawda jest niestety taka, że NIE DA SIĘ ocalić wszystkich podczas akcji na taką skalę jak w Biesłanie.

 

terroryści mieli czas? a kto dał im ten czas ja się pytam? czas mieli tylko i wyłącznie dlatego że ruscy nie wiedzieli co się dzieje.

I znowu, chyba ci się wydaje, że terroryści czekali z przygotowywaniem się na odparcie szturmu, dopóki Specnaz nie miał gotowego planu ataku. Musieli najpierw ściągnąć wystarczająco komandosów na miejsce, zdobyć plany budynku, a potem musieli opracować plan. Niestety pauzy nie mogli włączyć, więc w czasie gdy to robili, terroryści zaminowywali budynek i spędzali zakładników w obronne miejsca.

Ale na pewno inne siły specjalne byłyby w stanie sztumować budynek 5 minut po dotarciu na miejsce akcji... :facehoof:

Naprawdę nie chce mi się kontynuować tej dyskusji, żałuję tylko, że nie mogę opisać ciebie tak, jak na to zasługujesz, bo mam za dużo procentów. Wiedz jednak, że rzucam na ciebie pogardę.

Link do komentarza

To ja wymienię liste działań gromu które zakończyły się fiaskiem:









no myślę ży wymieniłem wszystko ale mogę się mylić...GROM działał bądź działa między innymi: Iraku, Afganistanie, Somali, na Bałkanach i Haiti, myślisz że nie mieli tam okazji to odbijania zakładników? Dlaczego się o tym nie mówi? bo w normalnym kraju takie rzeczy są trzymane w tajemnicy, bo mamy służby specjalne działające kapkę lepiej i mów co chcesz ale to GROM jest w ścisłej światowej czołówce a nie specnaz.
Aha jeszcze odnośnie tego biesłanu, były to trzy dni trzy dni w przeciągu których to trzech dni ruscy nie opracowali żadnego planu jeszcze raz...TRZY DNI kiedy zaczęła się strzelanina, ruscy mieli kisiel w majtach i rzucili się w ogień walki bez rozeznania czy przygotowania, a mieli na to TRZY DNI...osile wojska nie świadczy jego liczebność, , specnaz może mieć nawet milion żołnierzy ale świadczy to tylko o jego słabości bo okazuje się że byle kmiot może się zaciągnąć do specnazu...facet rzucił się na granat i brawa dla niego prawdopodobnie jedyny myślący w tej całej bandzie, 385 zabitych god job specnaz.

Taaa....ok, największy atut rosjan czyli gaz, jest jednocześnie ich piętą achillesową, dla czemu? a bo dla tego że jak amerykanie się wkurwią to uwolnią ceny gazu, ale zaraz zaraz! co to ma do rzeczy?! a ma i to całkiem sporo rosyjska gospodajka stoi na wydobyciu gazu i ropy, no ale dalej nie wiem co to ma do rzeczy! znzczy to 70% rosyjskiego PKB pochodzi ze sprzedarzy gazu i ropy, i teraz amerykanie uwalniają ceny gazu...ceny gazu spadają od 30% do nawet 50% i rosji nie ma.
Ponad to straszą że wycofają swe rezerwy walutowe w dolarach, że nie bądą spłacać zadłużenia względem USA oraz że będą konfiskować majątek firm które pochodzą z krajów wprowadzających sankcję wobec rosji, brzmi groźnie prawda? bardzo groźnie! hmmmm....dobrze ruscy wycofują swe rezerwy walutowe w dolarach tak? pytanie brzmi jak będą stabilizować swą tonącą walutę? pragnę tylko przypomnieć że 10 miliardów USD które ruscy wpakowali w stabilizację waluty pochodziło właśnie z tej rezerwy trzymanej w dolarach. A drógie oytanie: w czym rosjanie będą trzymać ową rezerwę? może w euro? Zadłużenie wobec USA...nie będziemy go spłacać bo nie! słuszna koncepcja słuszna milordzie, niemniej jednak pragnę zauważyć że jeśli przestaniemy spłacać nasze długi nikt nie pożyczy nam pieniędzy, więc radzę rozważyć jeszcze raz taką możliwość milordzie. Odnośnie konfiskaty majątków firm....naprawdę musze to wyjaśniać? czy sami się domyślicie? Rosja to kolos na glinianych nogach, trzymają w ręku odbezpieczony pistolet i krzyczą że się zastrzelą...słodko

W polsce nic nie ma mówisz? aha...no dobrze tylko że dynamika produkcji przemysłowej na rok 2013 wyniosła uwaga uwaga...zero, dno, nul, nic podejżewam że 2014 zamkną na poziomie 2009 czyli -13 słownie minus trzynaście. DPP w Polsce na styczeń 2014 przy wyodrębnieniu średniej miesięcznej wynosi 53, a analogicznie do tego samego okresu w roku poprzednim 96 ale i tak rosja power aha od 2010 DPP rosji systematycznie spada.

Alder... staraj się pisać poprawniej, bo czasami kłuje w oczy. ~ Arjen

-ok no problemo.

 

aha jeszcze jedno Airlick... Pogarda jest przywilejem ludzi światłych i rozumnych, w innych przypadkach jest aktem zwykłego gówniarstwa.

Edytowano przez Alder
Link do komentarza

Oh ludzie... dajcie mi tu atomowy armageddon, kilka milionów debili mniej, jeden głupi temat mniej, same korzyści. Rzygam. Wszędzie. Otwieram lodówkę i mam tam żółto-niebieski everywhere... Serio, tego już za dużo. Stanie się co się stanie. Z grubsza to nie nasz interes bo i tak na to nie wpłyniemy, zrobią swoje i tyle. Nie rozumiem tych wielkich marszów solidarności z Ukrą i w ogóle, to jest już drobna przesada... Pomyśleć że "patrioci" ukraińscy wystawiają się do nas d... ekhem... czterema literami gdy my [zdefiniujmy pojęcie "my"] staramy się okazać im jakiekolwiek poparcie.

Dla mnie to jest już przegrany temat.

Link do komentarza

 izy...z całym szacunkiem ale co ty kurwa pierdolisz?

Mógłbym zapytać szanownego pana dokładnie to samo.

 

 

Myślę, że przeceniasz Rosję. Nadal jest ważnym graczem, ale już drugorzędnym. Istnieje na scenie politycznej nie ze względu na swoją armię, ale ze względu na atomówki, duże terytorium i liczne surowce. Jako przeciwnik z pewnością będzie straszna, ale nie straszniejsza niż Indie, Brazylia, Iran czy inne porównywalne państwa.

 

Nu, myślę że jednak nie da się porównywać Brazylii czy Iran do Rosji.  Ani jeden ani drugi kraj nie ma tego potencjału przemysłowego, głównie przemysł wojskowy, co Rosja. Indie jak na razie mają masę i potencjał. Może coś z tego zrobią, ale na razie... raczej mają własne, poważne problemy. Jednak faktem jest że Rosja nadal jest w kryzysie, w porównaniu do przeszłości. Pytanie czy zginie jak inne dawne imperia, czy (jak to Gandzia ładnie napisał) jest tylko śpiącym/uśpionym olbrzymem lub niedźwiedziem który prędzej czy później się wybudzi i wróci, na swe miejsce na świecie. Powiedzmy że druga teoria wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Jak się spojrzy na historię - tak ważny gracz po 500 latach nagle znika? Nope!

 

 

To co jednak najbardziej chciałem poruszyć w odniesieniu do twej wypowiedzi, to kwestia "praw do terenów". Rosja posiada na nich przewagę obywateli, ale też osiągnęła ją w wyniku inwazji, kolonizacji, dwóch poważnych klęsk głodu a ostatecznie w wyniku potężnej czystki etnicznej.zakończonej jakoś z 70 lat temu. Czy rzeczywiście należy im się prawo do tych terenów jeśli "etniczną większość" uzyskali poprzez wysiedlenie i/lub wymordowanie poprzednich mieszkańców? Równie dobrze Ukraińcy mogliby wysiedlić wszystkich Rosjan (w zgodzie zresztą z popularnie stosowaną polityką tych drugich) i mieliby te "rozsądne, bardziej narodowe granice".

 

Nie. Nie widzę tego. Jeśli już ktoś rzeczywiście ma mieć sensowne prawa do tych terenów, oparte na zasadzie tego jakie narody, jak długo, w jakich latach, etc. zamieszkiwały te ziemie, to będą to właśnie Tatarzy Krymscy. A oni opowiadają się za jednością z Ukrainą.

Gdyby się kierować tymi argumentami to obawiam się że Śląsk, Kujawy, Prusy Wschodnie czy Pomorze niedługo wrócą do Niemiec a kresy wschodnie pozostaną w Ukrainie jako że tam jednak zawsze było wiele Rusinów. Przyznam, że Stalin, ale też carowie za swych czasów, stowowali raczej niekonwecjonalne metody, by dołączyć te tereny do ZSRR czy swej strefy wpływów. Ale albo będziemy dzisiaj nadal stosować tego typu sposoby i cofniemy się o 80 lat, albo zostawimy te miliony ludzi tam gdzie są i próbujemy rozwiązać sprawę innymi sposobami, nie wywózkami na sybir, czy do nadreni, na przykład zmianę granic na bardziej rozsądne. Jestem przeciwny temu żeby Rosja zaatakowała otwarcie Ukrainę, można rozwiązać to pokojowo, i to tak żeby Ukraina utrzymała pełną niepodległość, tylko bez rosyjskiego wschodu. A tatarów nie pozostało tam za wiele, na krymie, więc państwo tatarskie nie ma chyba zbyt wiele sensu.

Edytowano przez izy97
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...