Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie może to być każdy kraj graniczący z Rosją. W przeciwieństwie do Ukrainy, Litwa, Łotwa i Estonia należą do EU i NATO, które gwarantują tym krajom suwerenność i nienaruszalność granic. Próba oderwania od nich terenów skończyłaby się szybką pacyfikacją separatystów. O Polsce nawet nie wspominam, bo dla nas nie ma żadnego zagrożenia poza możliwą imigracją Ukrainców, której żaden zdrowy przy zmysłach Polak NIE CHCE, i możliwymi sankcjami ze strony Rosji - a nasz budżet bardzo by ucierpiał, gdyby Rosja zdecydowała się wypowiedzieć nam wojnę celną. I tak mamy duże bezrobocie, gigantyczne podatki i fatalne warunki pracy, imigranci nie są w żaden sposób przydatni biednemu krajowi, takiemu jak Polska.

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza

BRONIESiPEGASIS, skąd ten pomysł? To co dzieje się na Ukrainie jest bezpośrednim następstwem Euromajdanu, w który Rosja nie była w żaden sposób zaangażowana. Obalono legalne władze, ustanowiono nowe, nie mające poparcia sporej części obywateli, które drastycznie zmieniły politykę międzynarodową Ukrainy. Reakcja Rosji jest tylko odpowiedzią na wydarzenia na Ukrainie. Odpowiedzią zresztą w pełni zrozumiałą - kraj który był pod silnym wpływem Rosji nagle próbuje całkowicie odwrócić się od FR i dołączyć do konkurencyjnego stronnictwa. Dla Federacji Rosyjskiej taka zmiana układu sił w Europie byłaby bardzo niekorzystna. Nie ma co się dziwić, że Rosja, mając silne poparcie sporej części ukraińskiego społeczeństwa, próbuje utrzymać swoje wpływy na tym terenie. Gdyby np. Polska nagle odeszła od EU i NATO żeby dołączyć do Rosji, rozmieścić u siebie rosyjskie wojsko i rosyjski kapitał to spotkalibyśmy się z bardzo podobną reakcją zachodu. Więc jeśli żadne inne państwo (np. Białoruś, która też jest związana z Rosją), nie postanowi nagle stanąć po drugiej stronie barykady (czyli mówiąc wprost - zdradzić sojuszników) to nie powinno stać się nic niezwykłego. No chyba, że przewidujesz, że Zachód spróbuje zrobić Euromajdan też w innych krajach i oderwać jeszcze kawałek rosyjskiej strefy wpływów?

Edytowano przez Raddeo
Link do komentarza

Suwerenność? Po traktacie Lizbońskim? Nie bądź pan śmieszny :) To co się dzieje w Polsce to w większość wina sankcji UE, NIE MOŻEMY zużywać węgla, który jest Polskim naturalnym surowcem, nie możemy mieć własnego zdania, ponieważ europejskie ustawy są ważniejsze od Polskich. Płacimy kary za zużywanie tego co POLSKIE, i to z brukseli przychodzą postanowienia o ,,miłości do normalnych (heh, sarkazm) ,,gejów'' ''. Nie będę mówił nic o reszcie tego syfu który mamy w Polsce. Cóż, awe wielka i suwerenna Polska ;p http://pieniadze.fakt.pl/Polacy-coraz-mniej-zarabiaja,artykuly,224482,1.html

To jest bez znaczenia, nie chodziło mi o suwerenność wobec UE, ale krajów niezrzeszonych. Jeśli już mamy się wdawać w szczegóły, to Polska nie była suwerenna nawet po 1989 - starczy spojrzeć na nasze "elity" rządzące, siedzące na garnuszku innych państw.

Link do komentarza

W Słowiańsku zginęło 30 osób, w Doniecku napadnięto na biuro partii UDAR, jakieś dekle narkotyki przemycają na masową skalę przez kordon [cholera wie jak], zestrzelono wojskowy helikopter [nikt nie zginął], przedłużają nabór do Gwardii Narodowej. Za dwa tygodnie paszport.

Edytowano przez Po prostu Tomek
Link do komentarza

W Słowiańsku zginęło 30 osób, w Doniecku napadnięto na biuro partii UDAR, jakieś dekle narkotyki przemycają na masową skalę przez kordon [cholera wie jak], zestrzelono wojskowy helikopter [nikt nie zginął], przedłużają nabór do Gwardii Narodowej. Za dwa tygodnie paszport.

No... fajnie to nie wygląda. A sytuacja w Odessie.... 

A właśnie... Czy ty też uważasz że to my sprowadziliśmy Rosjan na Ukrainę? Bo niektórzy tak myślą...

Link do komentarza

Wiesz, krótko będzie. W sumie to nie, nie uważam tak. Żyję tutaj, to wiem mniej więcej, co i jak. Nie wasza wina.

 

Ulżyło mi :). Nie zabij się tam. 

+ Ponowienie prośby o raporty*

Link do komentarza

Akurat to referendum jest nieuznawane przez Ukraine, więc nic to nie zmieni.

Powinni tam wbić z ciężkim sprzętem i zrobić porządek raz na zawsze :badass:

Pewnie wbiją. Rosjanie. Przez chwilę będzie burdel, a potem porządek i spokój jak na cmentarzu.

Link do komentarza

Akurat to referendum jest nieuznawane przez Ukraine, więc nic to nie zmieni.

Referendum na Krymie też nie było i nie jest uznawane. Różnica jest taka, że na Krymie nie zginął chyba nikt, na Wschodzie zginęła już masa osób. Ukraiński nierząd banderowców będzie się bronić, i przegrają z kretesem, i stracą popracie nawet na zachodzie, i to będzie koniec Ukrainy. Zostanie najwyżej kadłubowe państwo faszystów, które niestety będzie graniczyć z Polszą.

Link do komentarza

O ile w sprawie Krymu byłem po stronie Rosji, tak jednak na Krymie właśnie powinni się zatrzymać.

 

Rosja traktuje Ukrainę jak dzikie pola które można przejąć, a że żyje tam dużo rosjan to mogą się tym zasłaniać. Ja stawiam że zatrzymają się nad Dnieprem.

 

 

 

Ukraińcy powinni jakoś zdobyć te miasta, a potem je przygotować na ewentualną wojnę, no i przydałoby się poprawić morale w wojsku, aby Krym się nie powtórzył.

 

Ukraińskie wojsko to "żywe" muzeum zimnej wojny... A wynik ewentualnej wojny z Rosją jest już dawno znany :ming:

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
  • 4 weeks later...

cuś wiatr tu wieje ale mniejsza, ciekawe zdjęcia nawet bardzo... mowa ciała mówi wiele, niestety putin przegrał zwróćcię     uwage ma ostatnie zdjęcie, czy jest to człowiek który wygrał? ja wiem zaraz zostane posądzony o szerzenie propagandy zachodu albo o to że p***** głupoty ale... no właśnie zawsze jest jakieś ale. 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114871,16110064,Niechciany_Putin_na_obchodach_D_Day__Napiecie_widac.html#BoxSlotIMT

Link do komentarza

uwage ma ostatnie zdjęcie, czy jest to człowiek który wygrał?

Tak wygląda zmęczony człowiek. Człowiek po 60tce raczej po całodniowych uroczystościach nie będzie miał siły na szczerzenie zębów przez szybę, w razie gdyby jakiś dziennikarzyna chciał zrobić mu zdjęcie.

  • +1 1
Link do komentarza

Nie zmęczony lecz zamyślony. Bardzo ciekawe jest zdjęcie z Hollandem, podają sobie ręce niby nic ale... powiedz mi gdzie patrzy Hollande? inne ciekawe zdjęcie jest z Cameronem, zwróć uwage na ułożenie rąk, podpowiem... ułożenie rąk u Camerona jak i cała postawa wskazują na skupienie, Putin? zapewne powiesz że jest pewny siebie ale... czy człowiek który jest pewny siebie ma zaciśnięte pięści? Ostatnie zdjęcie z kanclerz Niemiec, siedzą i rozmawiają fajnie ale... ręce poraz koleny ręce, Putin merda tymi palcami nie wie co znimi zrobić jest zdenerwowany. Ja wiem jest to nadinterpretacja a putin jest silny ale lekko zmęczony, przykro mi ale tak nie jest. Mowa ciała świadczy o czymś zupełnie innym, niestety albo stety pan Putin przegrał.

Link do komentarza

Chyba nadinterpretowywujesz... Poza tym, Putin wygrał. Ma to co chciał.

Krym jest jego. Baza morska w Sewastopolu należy w pełni do Rosji. Podpisał umowę z Chińczykami na dostawę gazu (mniej go zabolą sankcje) no i kupił te Francuskie lotniskowce. Jak dla mnie jest to wygrana.

Też się skłaniam do tego twierdzenia, że jest zmęczony... Ale możliwe, że kiedy jest tak zmęczony to myśli o Doniecku, który prawdopodobnie nie był w planach dotyczących aneksji Krymu. Prawdopodobnie.

  • +1 1
Link do komentarza

Najlepiej poleć strony z newsami i dobrą stronę z transliteracją.transkrypcją.

 

Alder - czy Rosja nie miała czasem do tej pory upaść, albo przynajmniej zbankrutować z powodu nałożonych na nią sankcji? Jak dla mnie taka (nad)interpretacja zdjęć to próba doszukania się na siłę dowodu na słabość Putina.

Edytowano przez Gandzia
Link do komentarza

Matalos - Myślisz że krym i destabilizacja Ukrainy jest tym co chciał osiągnąć Putin? Myślisz że gra się zakończyła? Myślisz że chinczycy kupują od Rosji gaz bo go potrzebują? Lotniskowce? Słyszałem o okrętach desantowych typu Mistral sztuk dwie, no chyba że żeczywiście coś tam kupili.

 

Gandzia -  Politycznie Rosja jest bankrutem. Czy europa nie miala do tej pory poczuć gniewu Rosji? Bankructwo  gospodarcze Rosji... powiem tak Amerykanie i Arabowie przygotowali się do wycięcia pewnego numeru, wiesz jakiego? Nadinterpretacja? dobrze więc uzasadnij, tylko nim to zrobisz proszę o dwie rzeczy, primo: nie mów mi o zmęczeniu bo to nie jest żaden argument a secundo: Zwróć uwagę na wszystkie zdjęcia a nie tylko jedno... swoją drogą to ciekawe kiedy poprosiłem o zwrócenie uwagi na ostatnie zdjęcie wszyscy zaczeli się odnosić wyłącznie do niego pomijając całą reszte.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...