Skocz do zawartości

Ciemna Strona [NZ][Seria][Clop][Slice of life][Comedy]


Pillster

Recommended Posts

No dobra... Po co wstawiać pierwszy post dalej w temacie? 

 

Olso baj de łej: kolejny rozdział ukaże się niedługo po ogłoszeniu wyników konkursu literackiego, gdy już będę mógł go dać do pre readu i korekty bez groźby dyskwalifikacji. 

Edytowano przez Pillster
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozdział jak zwykle trzymający swój niezmiennie wysoki poziom.

 

W tym fragmencie zaprezentowano więcej, niż dotychczas w pozostałych częściach. Opisany został nie tylko konserwatyzm mentalny głównej bohaterki, lecz także zamieszczona została zapowiedź czegoś, moim zdaniem, ważnego. Dynamizmu postaci. Istoty nie pozostają niezmienne, nawet te najbardziej uparte w pewnych fragmentach swojego życia podejmują decyzji, które wpłyną na końcową ocenę tej postaci przez samą siebie czy świat zewnętrzny. Tak jest i z Moon, która w końcu przyznaje, że nowoczesny świat i jego realia są przytłaczające i przerastają dużą młodą królową.

 

Ponownie dziękuję Pillsterowi za jego wkład w literaturę fandomową. Co prawdą jest, nie obyło się bez paru błędów gramatycznych, ale w końcu każdemu się zdarza popełnić jakiś błąd i nie jest to powód do wyzwisk (ale do wyzywania - na pojedynki przykładowo - już tak). 

 

Dodatkowo uważam, że literaturę w tym dziale nie powinno się z góry oceniać jako literatura gorsza od fanfików grimdarkowych, czysto komediowych czy literatury poważnej (używam za dużo powtórzeń słowa "literatura". Tak na mnie działa literatura. Lubię to słowo i mogę dla niego łamać zasadę powtórzeń.)

Obecność genitaliów jedynie przydziela dodatkowy aspekt fabularny opowiadania i, właściwie rozegrany, może przysłużyć się na większą chwałę rzeczy (Ad maiorem rei gloriam?) i nie obrzydzać, a jedynie urozmaicać fabułę przemyślanymi opisami.

 

Dobry rozdział, polecam, Robert Makłowicz.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
19.10.2016 at 16:31 Kinro napisał:

Dodatkowo uważam, że literaturę w tym dziale nie powinno się z góry oceniać jako literatura gorsza od fanfików grimdarkowych, czysto komediowych czy literatury poważnej (używam za dużo powtórzeń słowa "literatura". Tak na mnie działa literatura. Lubię to słowo i mogę dla niego łamać zasadę powtórzeń.)

Obecność genitaliów jedynie przydziela dodatkowy aspekt fabularny opowiadania i, właściwie rozegrany, może przysłużyć się na większą chwałę rzeczy (Ad maiorem rei gloriam?) i nie obrzydzać, a jedynie urozmaicać fabułę przemyślanymi opisami

Miło, że ktoś podziela moje zdanie na temat literatury pięknej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...
Dnia 16.10.2016 o 21:15, Pillster napisał:

Oto i kontynuacja "Ciemnej Strony" - "Samotna Klacz". Sam pomysł zaczął się od krótkiego opowiadania na konkurs literacki, później fragment został rozszerzony i wzbogacony o ciąg dalszy historii. Życzę miłej lektury. 

Kurczę, zapomniałem już o tym... Muszę w końcu nadrobić te opowiadanie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...