Skocz do zawartości

Zajazd Ruhisu v.2


Ruhisu

Recommended Posts

Zanim przejdę do spamowania Wam obrazkami, pozwólcie że przedstawię Wam krótką historię.

 

Jakiś czas temu założyłem sobie temat, w którym chciałem prezentować swoje "wyroby" jednak wtedy...

 

...No nie oszukujmy się. Był to czas kiedy dopiero wchodziłem w fandom i zaczynałem rysować kuce, kuce które były zbyt statyczne, nieproporcjonalne, miały błędy w swej kreskówkowej ale jednak - anatomii

 

Na przykład to:

mlp__millenium_star___second_approach_by

Żyrafo-konio podobne coś z bebzonem płaskim jak stół jakby mu ktoś zmielił wnętrzności i uformował w jedną płaszczyznę, a jednocześnie tak wielki jakby się najadł cementu, w dodatku nogi i tyłek posiadające taki kształt jakby urodził się z wrodzoną wadą genetyczną godną fundacji Polsatu czy TVN

 

Wyślij "POMAGAM" na....

 

Dobra koniec tych pierdół....

 

Zmotywowany oglądaniem prac wielu świetnych artystów zarówno zagranicznych jak i tych znanych tutaj na forum, chociażby przez świetne szkice Magpie, brnąłem dalej i starałem się uczyć tej niby prostej kreski.

Również bardzo mi pomógł SPIDIvonMARDER, który proponując mi stanowisko ilustratora jego fanfików, bardzo przyczynił się do tego abym się dalej rozwijał.

mlp__wip__windy_dash_by_ruhisu-d64s3vz.p

Nie, to nie jest Scootaloo uprawiająca cosplay Rainbow Dash. Kiedyś się dowiecie o co dokładniej chodzi gdyż jest to postać należąca do powieści "Kryształowe Oblężenie" by SPIDIvonMARDER.

W każdym razie, jest postęp. Nie duży ale jest. Widać już rysy przypominające kuca serialowego ale błędu w anatomii i proporcjach nadal są.

Wtedy jeszcze nie korzystałem z techniki używania 3 kółek i szkieletu.

 

Minęły miesiące, a ja dalej zachęcany przez SPIDIvonMARDER'a, Grom i innych przyjaciół z fandomu, dalej ćwiczyłem styl. Postanowiłem, że nie będę starać się tworzyć jakiegoś zupełnie nowego stylu typu "realistyczne kuce" czy inne tego typu, dlatego postanowiłem trzymać się typowo serialowej stylówy jedynie wplatając w nią swoje elementy, co potem zauważył i skomentował SPIDI mówiąc, że moja kreska jest ok bo nie dość, że ma przyjemny serialowy smak, to widać tam wiele różnic, które bronią mnie przed zarzutami popełniania CTRL+C - CTRL+V serialowego stylu.

 

mlp__sunshine_splash_by_ruhisu-d66fkk6.p

Sunshine Splash - czyli kolejny mały krok naprzód.

 

Krokiem milowym w rysowaniu kuców był dla mnie pierwszy moment kiedy zacząłem przyjmować zlecenia czyli potocznie zwane COMMISSIONY i również to forum było miejscem, gdzie dostałem swoje pierwsze zlecenia.

Dlaczego krok milowy? Albowiem dzięki indywidualnym wymaganiom moich klientów, musiałem wynajdywać metody aby opanować poszczególne detale tak aby móc stworzyć rysunek, który usatysfakcjonuje tego kto mi zaufał i postanowił wybrać mnie jako swojego "artystę za złotówkę" (Cały czas wiszę tutaj kilku osobom parę zleceń)

commission_for_mrdrzevs_by_ruhisu-d6i7u9

Zlecenie dla Eternala - Pierwszy COMMISH, który wymagał ode mnie stworzenie nie tylko zebry a postaci w ubiorze. Był to mój pierwszy dość szczegółowy kucowy rysunek (nie licząc prac dla SPIDIvonMARDER'a)

Jednak...

...wciąż statyczny.

 

Wszystko jeszcze bardziej zaczęło się rozwijać w momencie kiedy założyłem swój sklepik na MLPFORUMS - http://mlpforums.com/topic/72281-ruhisu-is-taking-your-orders-commissions/

Tam zaczęły pojawiać się z czasem bardzo wymagające zlecenia: kuce w różnych pozach, obrazki z tłem, wielkie obrazy z kilkoma lub kilkunastoma postaciami na raz. 

 

I tak to od tej pory wygląda ;)

Najczęściej rysuję commishe, jednak często też staram się robić coś dla siebie. WIadomo, klient ma pierwszeństwo ale jeśli trafia się taka okazja, trzeba poświęcić sobie trochę czasu.

 

Dlaczego wrzuciłem tu tą historię?

Dlatego iż uważam, że naprawdę warto jest się doskonalić. 

Sam nie mogę uwierzyć w to, że w ciągu zaledwie 11 miesięcy od 1 Kwietnia 2013 roku, przy takiej motywacji ze strony przyjaciół oraz inspiracji zaczerpniętej z prac innych twórców, można osiągnąć taki efekt.

Dosłownie aż nie mogę się doczekać tego co będzie latem lub pod koniec roku. Ile jeszcze można osiągnąć :)

 

Dlatego nie mówcie, że jesteście do kitu.

Nie porównujcie się do innych.

Ćwiczcie Ćwiczcie Ćwiczcie!

Rysujcie z pasji. Nie aby komuś dorównać.

 

 

 

Przejdźmy do treści właściwej.

Po tej całej ścianie tekstu należy Wam się porcja obiecanych rysunków.

Update tematu będę starać się robić jak najczęściej - robię 1,2 pracę na tydzień więc zawsze coś się znajdzie.

 

Zajazd Ruhisu - Reaktywacja 

 

ya_ll_under_arrest__by_ruhisu-d78wysf.pn

 

96_tons_of_fun_by_ruhisu-d753s6i.png

 

commission_for_tipsybot_exe_by_ruhisu-d7

Edytowano przez Ruhisu
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em... nie chciałabym być nieuprzejma czy czepialska, ale nad ostatnimi obrazkami jest wielkimi czarnymi literami wypisane ZAJAD  zamiast "zajazd", nie budzi to przyjemnych skojarzeń;) 

Co do rysunków to uważam, że są świetne. Śledziłam Twój wątek z requestami i cieszę się, że dalej będziesz coś wrzucał na forum:) Sama chciałabym tak rysować, ale mój zapał do czegokolwiek zbyt szybko zanika... Niemniej życzę Ci dalszych sukcesów na tym polu, bo niewątpliwie skill. do którego doszedłeś jest sukcesem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, nie wiem, czy to tylko u mnie derpło ale..

 

 

ul1m.png

No, i smutno bardzo, bo obejrzałabym (tak, próbowałam klikać, nie ładują się).

A poza tym, to wstawiaj obrazki do spoilerów. Ładnie proszę.

 

Coś musiało faktycznie się derpnąć bo mi wyświetla normalnie.

W każdym razie wrzuciłem obrazki w spoilery. Pomogło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhisu- twoje prace były świetne, a teraz są jeszcze lepsze. Fajna kreska, podobna do serialowej. Czasami są tam jakieś błędy, ale niezauważalne i nie niszczące ogólnego wrażenia. Zazdroszczę SPIDIEMu, że jesteś ilustratorem jego fanfika, poszczęściło mu się :rdblink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhisu- twoje prace były świetne, a teraz są jeszcze lepsze. Fajna kreska, podobna do serialowej. Czasami są tam jakieś błędy, ale niezauważalne i nie niszczące ogólnego wrażenia. Zazdroszczę SPIDIEMu, że jesteś ilustratorem jego fanfika, poszczęściło mu się :rdblink:.

 

Błędy są nieodłączną częścią rysowania dlatego dzięki konstruktywnej krytyce oraz zaparciu staram się je skrupulatnie niwelować :) To najbardziej uwielbiam w tym wszystkim = postęp :)

 

Btw.

 

Łapcie human shippa :P

mah_sugarcube_by_ruhisu-d77qicy.png

Edytowano przez Ruhisu
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...