Skocz do zawartości

[ZAPISY] Poznawanie Rezydencji Trzech Księżniczek [Pony]


Elizabeth Eden

Recommended Posts

Są to zapisy do pewnego RP, na którego pomysł wpadłam po przejściu gry ,,Gone Home''

 

O czym to w ogóle jest?:

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaka była prawdziwa historia Cadance? Ja wiem, że według książeczki/komiksiku Cadance była pegazem, ale czemu nie można by stworzyć swojej wersji? No bo jeśli według Hasbro, Cadance to siostrzenica Celestii i Luny, to chyba musi być córką jakiejś ich siostry, prawda? Czyżbyśmy mieli jakąś lukę w drzewie genealogicznym(którego notabene w serialu nawet nie ma)? A jeśli miałbyś/miałabyś możliwość zapoznania się ze starą, jeszcze sprzed czasów kiedy Luna i Celestia były księżniczkami(podobno zostały po pokonaniu Discorda) rezydencją w której mieszkała ta rodzina, jeśli uwzględnić rodziców. A jeśli byłaby tam informacja o prawdziwym pochodzeniu Cadance? Podobieństwo do gry Gone Home zamierzone, choć będzie inna mapa, inne informacje i... w sumie to tylko motyw spacerowania po domku będzie taki sam.

 

 

Plan Rozgrywki:

Całą mapkę i rozplanowanie wszystkiego mam. Oczywiście nie przekaże wam tego, ale będziecie spójnie poznawać historię. Cała historia obiega wokół spacerowania po rezydencji i za pomocą listów/wycinków gazet/notatek/rzeczy niepisanych poznawania po woli dzieciństwo i pochodzenie Księżniczek. Jednak będzie miało to swoje zasady:

Po wejściu do każdego pomieszczenia czekacie na mój opis(oczywiście pierwszy wpis orienatcyjny dam), wypis rzeczy, które możecie ruszyć lub przeczytać, oraz możliwe drogi dalej.

Jeśli jakaś droga, lub notatka, bądź szafka was zainteresuje zaglądacie/czytacie i czekacie na mój kolejny post w którym napisze treść. Potem ruszacie dalej. Rozumiecie? Przykład mojego postu:

 

Pomieszczenie to było dosyć małe. Ściany zdobiła odrapana tapeta, a drewniane panele skrzypiały pod kopytkami. W rogu stało niezasłane łóżko z pościelą w gwiazdy, a na przeciwko niego stało zapchane różnymi śmieciami biurko z niewygodnym krzesłem. Była tu też szafa z masą kolorowych ubrań.

 

Możliwe przedmioty do wzięcia:

List w szufladzie biurka,

Połamane pióro pod biurkiem,

Jakaś ulotka na szafie i tak dalej...

 

Możliwe drogi ruszenia dalej:

Drzwi na lewo od łóżka,

Drzwi którymi tu wszedłeś/weszłaś

klapka w podłodze ukryta pod łóżkiem

 

Jest to tylko przykład!

Niestety, mogę wziąć do tego jakże luźnego i odprężającego RP tylko jedną osobę. Ja opisuje wszystko, a ty poruszasz się jako ,,bohater tegoż fica''. Jest to spokojne poznawanie domu, bez większych nerwów związanych z nienadążaniem i brakiem czasu, bo, oczywiście, piszemy na zmianę.

 

Zasady przyjmowania:

- Osoba musi pisać ładne, długie posty w których utwierdza dobrze przemyślenia i odczucia bohatera odnośnie tego, co się wokół niego dzieje. Nie zwykłe ,,I wtedy ona wzięła to i to, a potem poszła w te i te drzwi bla bla bla''. Jesteście w willi, która jest pusta, ale jej stan wygląda na to, że jest zamieszkana. No musicie się jakoś stresować.

- Wasza postać jest kucykiem, który żądny przygody wyrusza na poszukiwania rezydencji, a kiedy ją znajduje wchodzi do środka. Jego celem jest oczywiście poznanie przeszłości Księżniczek. Ewidentnie nie ma co robić...

- Osoba musi potrafić pisać po polsku i gramatycznie poprawnie. Interpunkcji się aż tak nie będę czepiać.

- Wzór podania:

Imię Kucyka:

Wiek:

Rasa:

Wygląd(Opis lub zdjęcie):

Króciutka historia, czemu zainteresował się przeszłością władczyń?:

Płeć:

Kilka cech charakteru:

DO GRACZA: Dlaczego miałabym wybrać akurat ciebie?

Bo, jak już pewnie się domyślacie, wybiorę jedną osobę z którą będzie mi się grać najlepiej i będzie wydawała się najlepsza do tego dwuosobowego RP

 

 

To tyle, jeśli chodzi o zapisy i ludzie proszę. Zapisujcie się, bo po co ja robiłam całą mapę rezydencji i wypis wszystkich przedmiotów, listów bla bla bla...? Nawet czcionki mam nowe, żeby listy były wiarygodne ;)

Edytowano przez Elizabeth Eden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie czy trzeba zagrać w Gone Home żeby ogarniać zabawę.

 

Imię Kucyka:  Star Wing

Wiek: 19 

Rasa: pegaz

Wygląd(Opis lub zdjęcie):

my_little_pony_hetalia___america_ponytal

Króciutka historia, czemu zainteresował się przeszłością władczyń?: zainteresował się tym ponieważ nie lubi jeżeli ma się przed nim tajemnice. A pochodzenie księżniczek jest wielką tajemnicą.

Płeć: ogier

Kilka cech charakteru: pewny siebie, stanowczy, ciekawski, bystry.

DO GRACZA: zaciekawiła mnie zabawa, lubię takie zagadki, uważam że nieźle bym się przy tym bawił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba, ja się tylko wzorowałam na tej grze. Fabuła jest całkiem inna, wymyślona przeze mnie.

PS: Mały zwiastun (Ta czytelna czcionka XD)(nie martwcie się, nie zawsze będzie akurat ta :D)(Przepraszam za brak polskich znaków, ale angielskie czcionki takowych nie przyjmują)

do_zabawy___private_by_elizabetheden-d79

Edytowano przez Elizabeth Eden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię kucyka: Light Star
Wiek: 19 
Rasa: Jednorożec
Wygląd:

http://fotowrzut.pl/S1VG8VIIBE 

 (Znaczek to czteroramienna gwiazda w kolorze włosów)

Historia: Light od zawsze interesowała się magią Harmonii. Kiedy dowiedziała się, że księżniczki ich używały, od razu chciał się czegoś o nich dowiedzieć...

Płeć: Klacz

Charakter: Miła, strachliwa, ciekawska, logiczna (myśląca logicznie O.o), mól książek w temacie "Magia światła"

Dlaczego Ja: Nie wiem :D Ogólnie lubię takie zabawy, to w nich staram się uzyskać jak najlepsze wypowiedzi. Oprócz tego naprawdę ciekawię się historią księżniczek, więc będę wręcz 'nad-aktywna' :)

 

Edit: Elizka, dasz tą grafikę czytelnie?

Edytowano przez Poniaczka123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę czekać do jutra, a postać pana Dyktatora niezwykle mi się podoba.

Przepraszam Poniaczko, ale tym razem wybrany został ktoś inny. Próbuj, następnym razem ci się uda ; ).

Dyktator ma po prostu większy staż na forum i mogę go bardziej sprawdzić ;)

 

Temat na grę zaraz założę, Dyktator go będzie ,,obserwował''.

Dzisiaj jedna dojdziemy do pewnego momentu i dalej przejdziemy jutro, bo nie jestem w stanie na razie wszystkiego wstawić.

Ale troszkę już ogarniemy grę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...