Skocz do zawartości

OC Alicorns. Czy mają racje bytu?


OC Alicorns  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. OC Alicorns - Twoja opinia.

    • Idź z tym w pieruny!
    • Mogą być, ale nie w nadmiarze.
    • Ludzie mogą je robić, ale tylko ci, którzy są wyżej w fandomowej hierarchii.
    • A, co tam! Niech sobie będą, mi nie przeszkadzają...
    • Mam co do tego inne zdanie... (Wyjaśnij w odpowiedzi)


Recommended Posts

Błąd animacji? Ciekawe, bo z tych książek wynika, że Kredens nie pochodzi z Canterlot, więc co by tam robiła jako opiekunka [a raczej przyjaciółka] Twilight?

 

To akurat da się wyjaśnić. Mogła urodzić się gdzie indziej i potem stamtąd się przeprowadzić do Canterlotu, by zaraz potem zostać opiekunką Twilight. Mogła np. Celestia ją ściągnąć po tym, jak przygarnęła tamtą jako uczennicę. Różnie. 

Przecież nie raz na świecie bywa, że królowie, prezydenci itd. mają po kilka siedzib ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja wypowiem się, jako były posiadacz OC alicorna.

Stworzyłam kiedyś alicorna, który jakoś szczególnie nie był spokrewniony z Celestią, Luną itp. Owszem. Miała swój kawałek ziemi którym rządziła. Była opiekunką ognia. Itd. Ale miała swoje wady np. : bała się niektórych rzeczy, czasem zapominała zaklęć, co utrudniało jej życie. No i na bodajże Wiki z OC MLP się nie zgodzili. Czemu? Bo jest alicornem! I co? Ma wady. Ma zalety. Jest prawie jak każdy inny kucyk, tylko jest wyższa, ma róg i skrzydła, własny zakątek ziemi, oraz jest opiekunką ognia. A pare tygodni po aferze z moją zobaczyłam alicorna, dowódzcę straży, miała własne miasto itp. No i usunęli mi OC. No to robię inną. Już teraz córkę Luny, która miała legendę, (pomińmy ją) i luna odebrała jej róg i skrzydła i uczyniła slóżką. Potem kazała jej uciekać i gdy uciekała schroniła się w lesie (pomińmy fragment) a potem wszystko się wyjaśniło i klacz została księżniczką. I ją też mi usunęli! Bo jest córką Łuny i pomaga jej w pracy. Jejciu... Ja mam je nadal ( reanimacja może zawitają na forum).

Podsumowując: ja nie mam nic przeciwko alicornom, byle:

- Nie było ich nie wiadomo ile

- Aby miały trochę wad

- Żeby miały jakąś normalną historię

- No i żeby nie miały jakiś mocy typu: Kichnięciem rozwala Equestrię.

No to tylę. Jak ktoś to przeczyta (ewentualnie skomentuje) bedzie mi miło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawie jak każdy inny kucyk, tylko jest wyższa, ma róg i skrzydła, własny zakątek ziemi, oraz jest opiekunką ognia.

No faktycznie, zupełnie jak każdy inny kucyk. XD "

 

Ja lubię alicorny jako rasę i nie przeszkadzają mi takie OCki, w ogóle. jeśli trafiam na słabego fica z postacią alicorna - nie czytam. Tak samo, jak kiedy trafię na słabego fica z postacią pegaza, kuca ziemnego czy jednorożca. Proste. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłam kiedyś alicorna,

 

[...]

 

Już teraz córkę Luny, która miała legendę, (pomińmy ją) i luna odebrała jej róg i skrzydła i uczyniła slóżką. Potem kazała jej uciekać i gdy uciekała schroniła się w lesie (pomińmy fragment) a potem

wszystko się wyjaśniło i klacz została księżniczką. 

 

[...]

- Żeby miały jakąś normalną historię

 

Rzeczywiście, tutaj stworzyłaś normalną historię...

 

Pierwsze OC, którego już nie cytowałem, również miało wady. Typowa przesadzona postać, która jest władczynią obszaru, jakby tego było mało to panuje nad żywiołem (w ogóle co to znaczy, że była opiekunką ognia w świecie, gdzie kucyki mogą spokojnie bawić się ogniem same?). Do tego nawalenie wad do jej charakteru w próbie wyważenia postaci. Boi się. Zgoda, to mogę uznać. Ale przykładowo mi nie pasuje to jej zapominalstwo. Co jak co, ale na miejscu Celestii nie wybierałbym na opiekunkę ognia kogoś, kto nie będzie umiał zapanować nad ogniem, bo zdarzy jej się amnezja po drodze. 

 

A MLP Wiki OC to się nie przejmuj, tworzy ją głównie gimbaza, która bawi się w spokrewnianie swoich OC z OCkami ich przyjaciół. Nie jest to jakaś wielce znacząca Wikia, czy coś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zgadzam się z przedmówcami, którzy mówią, że praktycznie zawsze alicorny są op. No i to wyróżnienie. Pegazów jest cała masa. Podobnie ziemniaków i jednorożców. Ale nie, ktoś musiał zrobić jednostkę wybitną. Jak chcesz się wyróżniać to jest mnóstwo innych możliwości. Można być jednorożcem i nie być twardo przytwierdzonym do ziemi. Więc po co od razu rzucać się na róg i skrzydła? Nie widzę problemu w tworzeniu fajnych alicornów czy to w pony creatorze, czy ręcznie, czy w jakimkolwiek programie, ale żeby nie byłą to postać "grywalna". Żeby to nie był ktoś do jakiejś gry lub bohater pierwszo lub drugo planowy jakiegoś opowiadania.

 

Ja na ten przykład w swoim fiku mam aktualnie coś pokroju alicorna. Ma dwa rogi i skrzydła i jest głównym bohaterem. Ale 1. Księżniczka Tia za nim nie przepada 2. Jest prawie całkiem pozbawiony mocy choć w szczytowej formie mógłby dosłownie zdmuchnąć equestrię. 

 

Wniosek:

Róbcie sobie alicorny, ale z umiarem i powściągliwością.

Edytowano przez Sandro de Vega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ci, którzy są wyżej w fandomowej hierarchii

 

 

Eeeee... chyba nie jestem za bardzo w temacie... O_o To ten fandom ma jakąś hierarchię? O____o X____X Proszę o rozwinięcie tematu na PM albo podlinkowanie tematu na forum xP

 

Mnie tam nie przeszkadzają - pewnie dlatego, że OCki mnie nie interesują, fanficów nie czytam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MLP Wiki OC to się nie przejmuj, tworzy ją głównie gimbaza, która bawi się w spokrewnianie swoich OC z OCkami ich przyjaciół. Nie jest to jakaś wielce znacząca Wikia, czy coś.

Dziękuję z słowa otuchy. Kiedyś było całkiem normalnie, dopóki się moderacji nie zmieniła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... chyba nie jestem za bardzo w temacie... O_o To ten fandom ma jakąś hierarchię? O____o X____X Proszę o rozwinięcie tematu na PM albo podlinkowanie tematu na forum xP

 

W fandomie nie ma hierarchii - choć niektórzy twierdzą, że ci, co są w fandomie od 1. sezonu są lepsi od tych, co dołączyli potem. 

Po prostu zawsze wytworzy się grupka przyjaciół, która między sobą będą robili sobie jak najlepiej, a obcy to jak będą mieli na niego wywalone to jeszcze jest dobrze.

Ale to problem nie tylko tego fandomu. To problem ludzkości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicorny są jak dla mnie spoko, ale tylko te, które mają historię, fabułę, nie są z PC, ani właśnie takie SUPERR OP.

Szczerze to sama mam OC Alicorna, jest Mroczny, lecz był kiedyś pegazem i ma historię.

Też związana z magią - a raczej z przedawkowaniem pewnej magii, oszukanie mentorki i podbicie pewnego królestwa.

Mnie wkurza, że ktoś tworzy alicorny, "bo nie może się zdecydować na rasę'. Widziałam tu taką osobę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z słowa otuchy. Kiedyś było całkiem normalnie, dopóki się moderacji nie zmieniła

Nie chcę się wtrącać .....w takich przypadkach czasami obie strony potrafią być winne, ale musisz brać też pod uwagę ,że w takim ogromnym fandomie moderatorzy prawdopodobnie mają swój regulamin i na pewno nie robili specjalnie Tobie na złość. 

Nie przyjęli postaci? Trudno...ja też byłam kiedyś początkująca i w takich przypadkach (nieakceptowania moich OC) dostawałam większej dawki motywacji do tworzenia czegoś bardziej sensownego.  :pinkie4:

 

Zmiana Mary Sue w genialną postać jest możliwa ,ale to wymaga też trochę więcej czasu oraz pracy i najlepiej bądźmy otwarci na pomoc od osób trzecich :TaTds:  (zdanie innych osób jest kluczowe w tym przypadku) 

Edytowano przez OttonandPooky
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza, że ktoś tworzy alicorny, "bo nie może się zdecydować na rasę".

Też sie zdecydować nie mogę, z tego powodu nie mam jeszcze OC. Ale nie o mnie miałem pisać.

Ja twierdzę tak jak większość: OC alicorny mogą być ale nie typu:

"Moje OC to alicorn który ma centylion lat i moc tworzenia wszechświata"

Jak ktoś zrobi mu interesującą fabułę, pokaże że też nie jest jakiś doskonały mimo iż jest naprawdę... "mądry/dobry"? nie wiem jak to określić, to ja jestem nawet za aby takie OC powstawały.

Jednym słowem: Mogą być ale nie mogą być idealne i wszechpotężne, taka jest tyko Luna! i celestia... chociaż nie one chyba też nie są :)

Edytowano przez BlackBird
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bardzo wkurza to, że ktoś tworzy OC Alicorna, który jest normalnym recolorem Rainbow Dash, ma z 600 skrzydłobić, najczęściej lubi rysować, a jego zwierzątko to przekolorowany Angel. Potrafi zrobic 200x Sonic Rainboom i jest różowa z tęczową grzywą.

Widziałam nawet takie OC...

PATRCIE CO ZNALAZŁAM :rainderp:

http://mlppolska.pl/watek/6975-cie%C5%84-krwi/

Nawet moja Bloody Flash ani Hidoi takie nie są...

Edytowano przez Hidoi Mesu Okami ~
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Akceptuję OC Alicorny, które są Księżniczkami. Dla przykładu jeśli ktoś napisze opowiadanie w którym zamiast / obok Celestii (i Luny) występuje dobrze opisana, normalna, ciekawa postać, która posiada tak wady jak i zalety, to nie mam nic przeciwko.

Co innego UBER KUC, który pojedynczym pierdnięciem wywołuje trzęsienie ziemi oraz falę tsunami zalewającą pół Equestrii, nazywa się Dark Thunderstorm Maker, a w wieku 2 lat hipnotyzował bazyliszki.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC Alicorny, chyba raczej OP...ogólnie mogą se istnieć niech znają łaskę pana ale! właśnie zawsze jest jakieś ale...mianowicie, jest jeden warunek, owe oc nie mogą być OP.

Ale co oznacz bycie OP? ano oznacza to że zainteresowany alicorn, zjada np. Twi, Celestię i Lune bez chlebka w kwestii magii, jego zasób wiedzy jest większy niż nie jednego hipstera, czyli jest alfą i omegą w każdej dziedzinie, dodać trzeba równierz łzawą historyjkę, pokonywanie własnych słabaści i inne bzdety...wuala! mamy OP alicorna, takich nie trawię i trawić nie zamierzam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, w życiu bym nie zauważyła problemu gdyby ludzie go nie stworzyli. W sumie do tej pory nie widzę. Nawet jeśli ktoś zrobi przesadzonego alicorna no to co? Znaczy rozumiem jak takie OC mogą być szkodliwą plagą na forumowych RPGach i temu podobnych, ale jak ktoś sobie wymyślił i po prostu chce rysować i pisać o tym jakieś przesadzone opowiadanka, to... w czym problem? Najwyraźniej komuś to sprawia przyjemność, więc niech ma i niech sie bawi. A że mało kto będzie przejawiał zainteresowanie takim kiczem to już jego problem.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asdaf- nie to ładne, co ładne, ale to co się komuś podoba. Przyznaję, że na większość OC alikornów, nawet ja fanka czarnych skrzydłorogów patrzyć nie mogę. Ale niektóre mi się naprawdę podobają. Swoją drogą- dlaczego ludzie bardziej czepiają się OP alikornów, niż pseudomrocznych OP pegazów/jednorożców i ziemniaków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tandeta- pojęcie względne. Mi się np. nie podoba design Pinkie Pie. I co, mam robić larum, że kuc wygląda imho tandetnie i kiczowato? Wielu osobom się podoba, ich prawo.

 

W takim razie wytłumaczysz mi może dlaczego jednym z najbardziej lubianych OC na tym forum jest Vile Raven- mroczny wampir alikorn, etc. [do postaci nic nie mam, ale ciekawi mnie dlaczego nie została "zhejcona z urzędu"]? Swoją drogą obrazki z nią są naprawdę ładne.

 

No i jeszcze Tempus i Nyx- dwa fanfikowe alikorny, które chyba każdy lubi, a przynajmniej nie nie lubi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempus to główny bohater "Czasu i Harmonii".

 

Vile Raven- też podejrzewam, że gdyby nie obrazki, to zostałaby zjechana.

 

Fanką Nyx nie jestem, ale nie znaczy to, że jej nie lubię. Jestem w stosunku do niej [i wszystkich OC alikornów] zupełnie neutralna.

 

Tworząc cokolwiek, robi się to dla siebie. I jeśli ktoś cierpi na ból zadu, że ktoś wykreował alikorna, to albo niech siedzi cicho, albo niech powie to grzecznie i na spokojnie, a nie robi cyrki, jak gdyby stało się coś ważącego o losach świata  :rdblink:.

 

Sama piszę fanfika o alikornach i wiedząc, że mnóstwo osób nie przeżyje moich "Night Shadowów", umieściłam stosowne ostrzeżenie w opisie. Alikorny nie do przyjęcia? Dark fantasy to ZUO? To nie czytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OC na tym forum jest Vile Raven- mroczny wampir alikorn, etc. [do postaci nic nie mam, ale ciekawi mnie dlaczego nie została "zhejcona z urzędu"]? Swoją drogą obrazki z nią są naprawdę ładne.

 

Sama mam podobny problem i odpędzam wtedy ludzi kiedy wychwalają niedokończony lub kiczowaty projekt z mojej strony ,ale ja wiem ,że oni patrzą z różnych perspektyw i po 6 latach spędzonych na DA już wiem co potrafi przyciągnąć ludzi. 

 

-Czasami ludzie obserwują tylko "opakowanie"...czyli lubią OC nie ze względu na historie ...tylko za projekt wyglądu ,ale największa przewagą zawsze jest i będzie umiejętność artysty ...Kiedyś sama zrobiłam w formie art trade jakieś Mary Sue i jak to określiła moja kumpela 

"postać jest do dupy ,ale jest narysowana dobrze i to ją ratuje"....I status.....kiedyś miałam przypadek dość efektywnego wypromowania i po tym miałam nawał "dzieciarni" która czciła moje postacie i nie miały o nich zielonego pojęcia... Ludzie mnie czcili tylko dlatego bo "twórca gry mnie pochwalił" ...a ja dziękuje za takich pustych fanów ....

-Ludzi przyciągają "sparkle" czy "mhhroczne" postacie i nic tego nie zmieni . Ja jestem osobą która pod uwagę najbardziej bierze osobowość, umiejętność i historie postaci ,ale przyznaje się ..."sparkle" i "mhhroczne" OC to jest dla mnie straszny kicz.

Edytowano przez OttonandPooky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię magiczne i mroczne, ale... bez przesady. Czarne alikorny są spoko, o ile nie są uber potężne i nie mordują wszystkiego co się rusza. Zero motywów szaleństwa, etc. Niech charakter mają normalny!

 

Najgorsze co może być to czarny alikorn zbawiciel świata/główny antagonista, co jest jak wielki zły w kiepskim fantasy[kiepskim w czasach dzisiejszych] [tak panie Tolkien, pana też to dotyczy].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...